Xhevahir Sukaj

Lajme te fundit nga Vllaznia

Moderators: GOLDIAN, Miri, vllaznia1919

Post Reply
GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Xhevahir Sukaj

Post by GOLDIAN » Sun, 03 May 2009 , 11:54

o ingleo ku je ti se shif te ka degju sukaj a kthy te vllaznia :D
sukaj dona dopiete prej tejet ndaj dinamos
i perjashtuar

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: Xhevahir Sukaj

Post by Miri » Wed, 05 Aug 2009 , 12:34

Sukaj fillon proven treditore te Hansa


Prej dites se djeshme, Xhevahir Sukaj ka filluar proven te Hansa Rostok. Skuadra e Bundesliges II gjermane eshte shprehur e interesuar per sherbimet e sulmuesit shkodran, por me pare ai duhet te binde stafin teknik dhe trajnerin Andreas Zahuber per kualitetin qe ka.

Pas huazimit te Vllaznia, nga ku u largua menjehere pas mbylljes se kampionatit te kaluar, 21-vjeçari ka kerkuar me çdo kusht te gjeje nje skuader ne ligat europiane per t’u aktivizuar.

Haxhetepe, klubi qe ka ne pronesi kartonin e tij, nuk arriti te mbijetonte ne Superligen turke dhe kerkon ta shese Sukajn.

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: Xhevahir Sukaj

Post by Miri » Wed, 05 Aug 2009 , 12:41

Sma merr mendja qe arrin te firmos me Hansen por gjithesesi ishalla ul pak pordht edhe i nenshtrohet futbollit.

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Xhevahir Sukaj

Post by GOLDIAN » Wed, 05 Aug 2009 , 20:00

ketu jane disa foto te tijat ne stervitje

http://www.inside-picture.de/series.php ... 6ceac63c8f
i perjashtuar

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Xhevahir Sukaj

Post by GOLDIAN » Wed, 05 Aug 2009 , 20:01

GOLDIAN wrote:ketu jane disa foto te tijat ne stervitje

http://www.inside-picture.de/series.php ... 6ceac63c8f
ne nje test me nje skuader amatore paska ba 2 gola
ka lujt vetem 45 minutat e dyta
i perjashtuar

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Xhevahir Sukaj

Post by Man in Redblue » Wed, 05 Aug 2009 , 20:47

Shpresoj shume qe te firmosin me Hansen.
Sukajn e pelqej shume si futbollist. Nga ana fizike asht nder futbollistat e pakte te kampionatit shqiptar qe kan nivel. Plaku i Dinamos psh. asht per toke nkrahasim me te. Per mendimin tem problemi i Sukajt nuk asht se ia rrit mendja e nuk stervitet ma, se nga ana fizike vazhdon te jete ne superforme, por ai nuk asht sulmus pyke, ashtu sic e ka perdor Vllaznia, atij i mungon qetesia para portet, shuma ma mire i pershtatet pozicioni i sulmusit te terhekun,duke pas parasysh shpejtesine, edhe gjujtjet e rrezikshme jasht zonet,por pasimet duhet me i "permirsu"

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Xhevahir Sukaj

Post by Edmond-Cela » Wed, 05 Aug 2009 , 22:43

ishalla i prihet mare edhe une kam besim do ja dal mar atje. mos te harrojm se futbolli shqiptar i shkatron futbollistat.
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Xhevahir Sukaj

Post by GOLDIAN » Wed, 05 Aug 2009 , 22:52

Man in Redblue wrote:Shpresoj shume qe te firmosin me Hansen.
Sukajn e pelqej shume si futbollist. Nga ana fizike asht nder futbollistat e pakte te kampionatit shqiptar qe kan nivel. Plaku i Dinamos psh. asht per toke nkrahasim me te. Per mendimin tem problemi i Sukajt nuk asht se ia rrit mendja e nuk stervitet ma, se nga ana fizike vazhdon te jete ne superforme, por ai nuk asht sulmus pyke, ashtu sic e ka perdor Vllaznia, atij i mungon qetesia para portet, shuma ma mire i pershtatet pozicioni i sulmusit te terhekun,duke pas parasysh shpejtesine, edhe gjujtjet e rrezikshme jasht zonet,por pasimet duhet me i "permirsu"
na mori malli ma
me lexu keshtu komentesh
i perjashtuar

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Xhevahir Sukaj

Post by Man in Redblue » Thu, 06 Aug 2009 , 00:41

GOLDIAN wrote:
Man in Redblue wrote:Shpresoj shume qe te firmosin me Hansen.
Sukajn e pelqej shume si futbollist. Nga ana fizike asht nder futbollistat e pakte te kampionatit shqiptar qe kan nivel. Plaku i Dinamos psh. asht per toke nkrahasim me te. Per mendimin tem problemi i Sukajt nuk asht se ia rrit mendja e nuk stervitet ma, se nga ana fizike vazhdon te jete ne superforme, por ai nuk asht sulmus pyke, ashtu sic e ka perdor Vllaznia, atij i mungon qetesia para portet, shuma ma mire i pershtatet pozicioni i sulmusit te terhekun,duke pas parasysh shpejtesine, edhe gjujtjet e rrezikshme jasht zonet,por pasimet duhet me i "permirsu"
na mori malli ma
me lexu keshtu komentesh
Goldi shpesh kena sha e shfry per futbollin shqiptar amator, por ky vit ishte kulmi:

Hani,Duka, Xhani, Humbja 0-8 ndaj Rapidit, Tirana me bluza volejbolli, Falmurtari qe shker.... ne Skoci......Cana-shpresa jeme e vetme per me pa nai here ne jet teme nji futbollist shqiptar ne nji superklub, qe perfundon tek Sunderlendi...talentat e shumte shqiptar qe perfliten tek klubet ma prestigjoze te huja e perfundojne tte Laci, Teuta &Co.....futbolli shqiptar ka arrit kulmin ma te neveritshem.

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Xhevahir Sukaj

Post by Skodrinon » Thu, 06 Aug 2009 , 18:02

Sukaj dy gola, mungon vetëm firma me Hansa Rosktokun

Transferimi i Xhevahir Sukajt te skuadra gjermane e Hansa Rostokut është vetëm çështje ditësh. Sulmuesi shkodran ka arritur të bindë drejtuesit e klubit se mund t’i shërbejë kësaj skuadre, ndaj pritet që në adresë të tij të mbërrijë një kontratë konkrete. Lojtari ka shkëlqyer në miqësoren e ditës së martë, kundër një kuadre amatore gjermane,
duke shënuar dy
gola, ndërkohë që Hansa
Rostoku e fitoi ndeshjen
me rezultatin e thellë 12-
1. Sukaj është futur në
pjesën e dytë të lojës dhe
ka shënuar 2 herë, duke
u lënë përshtypje shumë
të mira pjesëtarëve të
stafit teknik. Ndërkaq,
burime të afërta pranë
lojtarit bëjnë të ditur se
Hansa Rostoku është gati
t’i paguajë atij edhe shumën prej 100 mijë eurosh
që i kërkon klubi i Gençlebirligisë, si dëmshpërblim
për kartonin. Sukaj ka shprehur prej kohësh
dëshirën për të luajtur në një kampionat perëndimor
dhe kjo është mundësia më e mirë për të bërë
hapin e madh në karrierë.

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Xhevahir Sukaj

Post by GOLDIAN » Thu, 06 Aug 2009 , 20:15

ke drejte ti ma man
i ke shkru shume qarte tana gjanat
merzit jena boll kur shofim tjert tu perparu po nese kjo firma jeme mendoj se ja vlen

sa per sukajn sipas mediave gjermane do bajne gati valixhet sepse nuk do nenshkruajne me te
GJYNAH
i perjashtuar

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Xhevahir Sukaj

Post by Admin » Sat, 08 Aug 2009 , 00:36

Me aq sa lexova tek Albania-sport Sukaj nuk asht pelqy nga tranjeri i Hanses ....

Mu nuk me kishte ardh keq qe Sukaj me u kthy tek Vllaznia, sdq me ardh me mend ne kry.... edhe me punu per te miren e vet si edhe te Vllaznise
Vllaznit Ultras

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Xhevahir Sukaj

Post by GOLDIAN » Sat, 08 Aug 2009 , 20:41

kam frike se e perlan tirana
i perjashtuar

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Xhevahir Sukaj

Post by Skodrinon » Sat, 08 Aug 2009 , 22:07

GOLDIAN wrote:kam frike se e perlan tirana
ka me ba minimumi 20 gola me tiranen kurse na e kena lane me ike si te panevojshem

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Xhevahir Sukaj

Post by Edmond-Cela » Sat, 08 Aug 2009 , 23:15

Skodrinon wrote:
GOLDIAN wrote:kam frike se e perlan tirana
ka me ba minimumi 20 gola me tiranen kurse na e kena lane me ike si te panevojshem
n sna ka fajin kush e kena vet na. ne te shikojm ne afrik se ta po e gjejm ronaldon edhe nja 100 vjet
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: Xhevahir Sukaj

Post by Miri » Sun, 09 Aug 2009 , 07:16

Une per vedi nuk e kisha dasht te Vllaznia,vertet qe noshta te tirana kishte ba 20 apo 30 gola por ama ata nuk e lajn me cu kry kurse te Vllaznia ban si mas qejfit se nuk ja prish njeri.

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Xhevahir Sukaj

Post by Skodrinon » Sun, 09 Aug 2009 , 12:18

Sukaj ka dy plane, Boluspor dhe Tirana?
Në fundjavë do të vendosë çfarë do të bëjë me të ardhmen. Nesër ose pasnesër mund të niset drejt Turqisë


Xhevahir Sukaj ka dy opsione të fundit për të firmosur me ndonjë skuadër për edicionin e ardhshëm. Lojtari, i cili sapo është kthyer nga një tratativë e papërfunduar nga Hansa Rostok kërkon të pushojë dy ditë dhe të mendojë seriozisht se çfarë do të bëjë me të ardhmen. “Në Rostok mund edhe të kisha firmosur, por realisht më kërkuan që të qëndroja të paktën edhe tre ditë për provë. Për mua ishte shumë, se në fund në rast refuzimi rrezikoja seriozisht të mbetesha pa skuadër. Për këtë arsye vendosa që të mos arrinim një akord”. Megjithatë, fundi i merkatos është në prag. “Boluspor është një pistë pothuaj e gatshme. Atja më presin, megjithatë Turqia nuk më josh edhe aq shumë. Megjithatë, është një mundësi e mirë. Më tha Lika që ishte një ekip shumë i mirë”. Në fund mbetet ndoshta edhe pista vendase. “Tirana kam dëgjuar shpesh këto dy muaj që ka një farë interesimi megjithatë nuk ka asgjë zyrtare për momentin”.

s.ekspres

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Xhevahir Sukaj

Post by GOLDIAN » Sun, 09 Aug 2009 , 13:13

thujse asht fakt i krym qe kalon te tirana
i perjashtuar

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Re: Xhevahir Sukaj

Post by vllaznia1919 » Sun, 09 Aug 2009 , 14:21

Nuk asht edhe aq i krym fakti qe kalon te Tirana.Ata turqit e kerkojne me insistim.Te Vllaznia harrojeni qe kthehet.Per motive jashte sportive.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Xhevahir Sukaj

Post by vvvllaznia » Fri, 21 Aug 2009 , 10:19

Sot ka firmos me Orduspor.e ka shkru vet ne facebook keshtu qe lajmi duhet te jet i sigurt.

Post Reply