Xhevahir Sukaj

Lajme te fundit nga Vllaznia

Moderators: GOLDIAN, Miri, vllaznia1919

Post Reply
jeti
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 1544
Joined: Tue, 13 Nov 2007 , 09:30
Skuadra: Vllaznia
Contact:

Post by jeti » Fri, 18 Jul 2008 , 21:05

Image

Xhevahir Sukaj
Emeri: 1 Xhevahir
3. Mbiemer: Sukaj
4. Vendlindja: Shkoder
5. Shtetesia: Shqiptare
6. Gjatesia: 1.84
7. Arsimi: I larte
8. Pozicioni ne loje: Sulmues
9. Hobby: Vajzat Seksi
10. Adresa e E-mail:
11. Datelindja: 05/10/1987
12. Ekipet e meparshme: Elbasani, Vllaznia
13. Trofete/Titujt: 1 titull kampion
14. Ndeshje ndekombetare me klubet: 20
15. Ndeshje me kombetaren 18
16. Idhulli (lojtar) Andry Schevchenko
17. Idhulli (klub): Bayern Munchen
18. Pjesemarrje ne kampionate: 4
19. Gola te shenuar: 25
20. Sllogani Marshalla
21. Gjuhe te huaja Anglisht, Italisht

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Fri, 18 Jul 2008 , 22:09

jeti wrote:AH KY KOPIL SA SHPEJT PO IK :roll:
SE RRIN EDHE NJE VIT TJETER TEK VLLAZNIA NUK I BAN KEQ VEQ MIRE DO JETE PER SUKAJN QE DO TU FORMONTE EDHE ME SHUME SI DUTBOLLIST DHE PER EKIPIN E VLLAZNISE.
AI DUHET MU KUJTU SE ASHT VEC 20 VJEC DHE KA NJE KARRIERE TE MREKULLUSHME PERPARA.
SUKAJ DUHET ME QENDRU TEPAKTEN EDHE NJE VIT PER VET MOSHEN PREMTUSE QE KA.
Prej Vllaznise e prej futbollit shqiptart duhet me ike naten per hane naqe.Ja vetem Xhevoja por tan lojtart e ri me perspektive.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Sat, 19 Jul 2008 , 14:12

Sukaj refuzon Inter Bakun, firmos për Kaiserslauternin

Sulmuesi i talentuar shkodran Xhevair Sukaj, autori i dy golave në fitoren 2-1 të Vllaznisë kundër Koperit në ndeshjen e parë të turit të parë të Kupës UEFA, ka refuzuar së fundi një ofertë në shumën e 500 mijë dollarëve amerikanë të bërë nga skuadra e Azerbajxhanit, Inter Baku.

Lajmin për Albania-sport e bëri të ditur në linjë telefonike nga Mali i Zi, bosi i agjencisë më të madhe të transferimeve “Vata Vizion Football Management”, Rudi Vata. “Menaxherët e këtij klubi kishin parë disa ndeshje të Sukajt dhe më paraqitën ofertën e tyre për lojtarin, por Xhevairi ndërkohë kishte zgjedhur Gjermaninë si vend të së ardhmes së tij futbollistike’, - tha Vata, i cili po merret ndërkohë transferimin Xhulian Rrudhos te Lodz në Poloni.

20-vjeçari Sukaj do të niset të dielën drejt Gjermanisë për të firmosur kontratën me Kaiserslauternin, një ekip ku më parë janë aktivizuar edhe Igli Tare e Ervin Skela.

Për sulmuesin e Kombëtares U-21 (5 gola në eliminatoret e këtij edicioni të Kampionatit Europian 2009), kanë qenë të interesuara klube nga Austria, Zvicra, Gjermania, Ukraiana, Azerbajxhani e Turqia, por vetë lojtari i ka besuar një emigranti shkodran, i cili banon prej disa vitesh në Gjermani dhe ka lidhje të ngushta me skuadrën e Kaiserslauternit.

Pas firmosjes së kontratës ditën e hënë, Sukaj do të rikthehet menjëherë në Shkodër për të vazhduar përgatitjet me Vllazninë për ndeshjen e kthimit kundër Koperit, takim që do të luhet në “Loro Boriçi”, më 31 korrik 2008.

User avatar
rai
I Perjetshem
I Perjetshem
Posts: 627
Joined: Sun, 08 Jul 2007 , 00:20
Location: n'kry t'mahalls
Contact:

Post by rai » Sat, 19 Jul 2008 , 16:02

Uroj qe Xhevos ti prihet e mara ne karriere te Kaiserslautern por desha te di se a ka me lujt per Vllaznine ne turin e 2 te Uefa-s apo me ndeshjen ne Shkoder kunder sloveneve mbaron gjithca ?
Ishalla arrin majat si sulmus ne bundeslige e bahet i vlefshem per komtaren e ne te ardhmen ta shofim si dyshe bashke me Salihin.
Sukaj asht shembull i mire i zhvillimit te talentit shkodran...ishalla vazhdohet se talenta ka me pas ne Shkoder gjithmone...do doja me dit se a ka perfitu klubi gja nga ky transferim e ne se po , sa?
Suksese Xhevahir ! do te te percjellim me vemendje karrieren tande kudo qofsh
VLLAZNIA - mei unus, verus, precipuus ferveo

Image

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Post by vvvllaznia » Sat, 19 Jul 2008 , 16:09

Miri wrote:Sukaj refuzon Inter Bakun, firmos për Kaiserslauternin

Sulmuesi i talentuar shkodran Xhevair Sukaj, autori i dy golave në fitoren 2-1 të Vllaznisë kundër Koperit në ndeshjen e parë të turit të parë të Kupës UEFA, ka refuzuar së fundi një ofertë në shumën e 500 mijë dollarëve amerikanë të bërë nga skuadra e Azerbajxhanit, Inter Baku.

Lajmin për Albania-sport e bëri të ditur në linjë telefonike nga Mali i Zi, bosi i agjencisë më të madhe të transferimeve “Vata Vizion Football Management”, Rudi Vata. “Menaxherët e këtij klubi kishin parë disa ndeshje të Sukajt dhe më paraqitën ofertën e tyre për lojtarin, por Xhevairi ndërkohë kishte zgjedhur Gjermaninë si vend të së ardhmes së tij futbollistike’, - tha Vata, i cili po merret ndërkohë transferimin Xhulian Rrudhos te Lodz në Poloni.

20-vjeçari Sukaj do të niset të dielën drejt Gjermanisë për të firmosur kontratën me Kaiserslauternin, një ekip ku më parë janë aktivizuar edhe Igli Tare e Ervin Skela.

Për sulmuesin e Kombëtares U-21 (5 gola në eliminatoret e këtij edicioni të Kampionatit Europian 2009), kanë qenë të interesuara klube nga Austria, Zvicra, Gjermania, Ukraiana, Azerbajxhani e Turqia, por vetë lojtari i ka besuar një emigranti shkodran, i cili banon prej disa vitesh në Gjermani dhe ka lidhje të ngushta me skuadrën e Kaiserslauternit.

Pas firmosjes së kontratës ditën e hënë, Sukaj do të rikthehet menjëherë në Shkodër për të vazhduar përgatitjet me Vllazninë për ndeshjen e kthimit kundër Koperit, takim që do të luhet në “Loro Boriçi”, më 31 korrik 2008.
ishallan asht e vertet lajmi por mos ta bajm kaq te sigurt lajmin se mediat shqiptare i njofim.ne transfermarkt.de kam lexu qe Kaiserslauterni asht i interresum per Albert Bunjakun qe asht sulmus keshtu qe ndoshta nje sulmus e kerkon.ishallan merr Sukajn

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Sat, 19 Jul 2008 , 16:10

urime sukajt ishalla i prihet mare ne gjermani dhe bahet sa ma i famshem atje.

une e kam lexu se vetem ndeshjen e kthimit do luaj dhe mandej do perfundoj cdo gja me vllaznia
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Sat, 19 Jul 2008 , 16:28

Xhevahir Sukaj He has agreed to join 1. FC Kaiserslautern and he has just got to agree personal terms with them.
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Sun, 20 Jul 2008 , 08:47

Xhevahir Sukaj, në kampionatin turk

Të hënën, shkodrani hedh firmën në kontratë, refuzoi 500 mijë dollarë nga azerbajxhanasit e Inter Baku


Xhevahir Sukaj është fare pranë kalimit në kampionatin turk. Sulmuesi shkodran ka pohuar për "Shqip" se sot do të fluturojë drejt vendit euro-aziatik dhe të hënën do të firmosë kontratën. Nga Super Liga turke, për 21-vjeçarin interesoheshin disa klube, por vetëm njëra prej tyre duket se do të jetë fatlume. Gjithsesi, talenti i Vllaznisë dhe i kombëtares shqiptare ka preferuar që ta mbajë të fshehtë emrin e skuadrës së tij të re, të paktën deri në momentin që të hedhë firmën në kontratë. "Të dielën do të udhëtoj drejt Turqisë dhe të hënën pritet që të firmos kontratën me klubin tim të ri", tha Sukaj nëpërmjet linjës telefonike. "Është e vërtetë që më kërkonin tre klube, por unë zgjidha njërin prej tyre. Gjithsesi, për momentin nuk dëshiroj ta bëjë publik emrin, sepse dua më parë të firmos". Në këtë merkato vere, për Sukajn janë interesuar shumë klube. Ofertat nga Austria, Gjermania 2, Zvicra, Ukrainë e Azerbajxhan. Madje, vetëm pak orë përpara se të nisej drejt Turqisë, lojtari ka refuzuar një ofertë prej 500 mijë dollarë amerikanë të bërë nga azerbajxhanasit e Inter Bakusë. "E refuzova këtë ofertë, sepse të njëjtën shumë do të përfitoj edhe në Turqi, sqaroi ai. Për më tepër që Azerbajxhani është mjaft larg nga Shqipëria". Paraqitjet e mira me kombëtaren Under-21, ku ka shënuar pesë gola në sfidat eliminatore të Evropianit 2009 për këtë moshë e kanë vënë në qendër të vëmendjes në shumë kampionate. Skuadrat e interesuara, mes të cilave edhe Austria e Vjenës, Sioni apo edhe Kolbenci nuk mund të anashkalonin as statistikat e lojtarit në elitën e futbollit shqiptar. Edhe pse në moshë fare të re, Sukaj numëron 78 ndeshje në Kategorinë Superiore, ku ka realizuar 19 gola. Ofertat ishin të pafundme, madje së fundmi u fol edhe për Kaizerslauternin në Bundesligën 2, drejtuesit e të cilit ishin të gatshëm ta afronin 21-vjeçarin. "Në garë ishte edhe Kaizerslauterni. Si ka mundësi që e refuzova një klub të tillë për kampionatin turk? Fillimisht dëshiroj të theksoj se oferta që më bëri skuadra atje ishte e parezistueshme dhe me kushte shumë të favorshme për mua. Megjithatë, Kaizerslauterni mund të jetë një alternativë e vlefshme, nëse nuk do të realizohet kalimi në Superligën turke".

Të martën pritet që Sukaj të kthehet në Shkodër, ku do të vazhdojë përgatitjet me Vllazninë për sfidën e kthimit në turin e parë eliminator të Kupës UEFA kundër Koper. Në 90 minutat e para, të luajtura në Slloveni, ai ishte ylli i mbrëmjes, duke shënuar dy golat që i dhuruan kuqebluve fitoren 2-1. "Të shënoja gol në fushën e Koperit ishte një detyrim që e kisha marrë përsipër që përpara se të niseshin për atë sfidë, megjithatë, duhet përgëzuar e gjithë skuadra, që luajti në mënyrë të admirueshme, pohoi Sukaj. Arritëm një fitore shumë të rëndësishme, e cila na pozicionon në mënyrë të favorshme për të kaluar turin. Përpara se të largohem nga Vllaznia, dua që ta ndihmoj skuadrën të kualifikohet, ky është një tjetër objektiv i rëndësishëm".

Adin njeri te kuptoj kyt punen e medjave Shqiptare se un nuk po marr gja vesht???????????

shv13
Moderator
Moderator
Posts: 1174
Joined: Mon, 24 Jul 2006 , 19:25
Location: torino
Contact:

Post by shv13 » Sun, 20 Jul 2008 , 09:13

lun nji jave ne bundesliga 2 e nji jave ne turqi... :lol: :lol:
ishalla asht e vertete oferta e kaiserslauternit se sa me shku n turqi ma mire t rrijne te vllaznia...asnji shqiptar nuk asht pershtat mire n kampionat turk deri tesh...
kuq e blu asht flamuri,
qe valvitet ne shkallet prej guri,
tane tjereve diftonja,
si tradhtojme kurre na kta bojna...

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Post by vvvllaznia » Sun, 20 Jul 2008 , 12:45

oferta e kaiserslauternit paska ken e parezistushme por ky paska rezistu.çdo gja qe shkrujn gazetat shqiptare parimisht jane rrena.ishallan shkan te kaiserslauterni

Avokati1
I Sapoardhur
I Sapoardhur
Posts: 1
Joined: Sat, 01 Mar 2008 , 17:38

Post by Avokati1 » Sun, 20 Jul 2008 , 14:13

Xhevahir Sukaj, në kampionatin turk

Të hënën, shkodrani hedh firmën në kontratë, refuzoi 500 mijë dollarë nga azerbajxhanasit e Inter Baku


Xhevahir Sukaj është fare pranë kalimit në kampionatin turk. Sulmuesi shkodran ka pohuar për "Shqip" se sot do të fluturojë drejt vendit euro-aziatik dhe të hënën do të firmosë kontratën. Nga Super Liga turke, për 21-vjeçarin interesoheshin disa klube, por vetëm njëra prej tyre duket se do të jetë fatlume. Gjithsesi, talenti i Vllaznisë dhe i kombëtares shqiptare ka preferuar që ta mbajë të fshehtë emrin e skuadrës së tij të re, të paktën deri në momentin që të hedhë firmën në kontratë. "Të dielën do të udhëtoj drejt Turqisë dhe të hënën pritet që të firmos kontratën me klubin tim të ri", tha Sukaj nëpërmjet linjës telefonike. "Është e vërtetë që më kërkonin tre klube, por unë zgjidha njërin prej tyre. Gjithsesi, për momentin nuk dëshiroj ta bëjë publik emrin, sepse dua më parë të firmos". Në këtë merkato vere, për Sukajn janë interesuar shumë klube. Ofertat nga Austria, Gjermania 2, Zvicra, Ukrainë e Azerbajxhan. Madje, vetëm pak orë përpara se të nisej drejt Turqisë, lojtari ka refuzuar një ofertë prej 500 mijë dollarë amerikanë të bërë nga azerbajxhanasit e Inter Bakusë. "E refuzova këtë ofertë, sepse të njëjtën shumë do të përfitoj edhe në Turqi, sqaroi ai. Për më tepër që Azerbajxhani është mjaft larg nga Shqipëria". Paraqitjet e mira me kombëtaren Under-21, ku ka shënuar pesë gola në sfidat eliminatore të Evropianit 2009 për këtë moshë e kanë vënë në qendër të vëmendjes në shumë kampionate. Skuadrat e interesuara, mes të cilave edhe Austria e Vjenës, Sioni apo edhe Kolbenci nuk mund të anashkalonin as statistikat e lojtarit në elitën e futbollit shqiptar. Edhe pse në moshë fare të re, Sukaj numëron 78 ndeshje në Kategorinë Superiore, ku ka realizuar 19 gola. Ofertat ishin të pafundme, madje së fundmi u fol edhe për Kaizerslauternin në Bundesligën 2, drejtuesit e të cilit ishin të gatshëm ta afronin 21-vjeçarin. "Në garë ishte edhe Kaizerslauterni. Si ka mundësi që e refuzova një klub të tillë për kampionatin turk? Fillimisht dëshiroj të theksoj se oferta që më bëri skuadra atje ishte e parezistueshme dhe me kushte shumë të favorshme për mua. Megjithatë, Kaizerslauterni mund të jetë një alternativë e vlefshme, nëse nuk do të realizohet kalimi në Superligën turke".

Të martën pritet që Sukaj të kthehet në Shkodër, ku do të vazhdojë përgatitjet me Vllazninë për sfidën e kthimit në turin e parë eliminator të Kupës UEFA kundër Koper. Në 90 minutat e para, të luajtura në Slloveni, ai ishte ylli i mbrëmjes, duke shënuar dy golat që i dhuruan kuqebluve fitoren 2-1. "Të shënoja gol në fushën e Koperit ishte një detyrim që e kisha marrë përsipër që përpara se të niseshin për atë sfidë, megjithatë, duhet përgëzuar e gjithë skuadra, që luajti në mënyrë të admirueshme, pohoi Sukaj. Arritëm një fitore shumë të rëndësishme, e cila na pozicionon në mënyrë të favorshme për të kaluar turin. Përpara se të largohem nga Vllaznia, dua që ta ndihmoj skuadrën të kualifikohet, ky është një tjetër objektiv i rëndësishëm".[/b]

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Sun, 20 Jul 2008 , 17:02

O kta jane rrena gazetash, e rrena sa me ja rrit çmimin Sukaj, si edhe me shit ndoj gazete ma shume :lol: :lol: :lol:

Ku te dojne te shkojne Sukaj, e randsishme asht qe te shkojne ne nje kampionat te huj e ja ne ate shqiptarin (pervec Vllaznise) :evil:
Vllaznit Ultras

Image

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Sun, 20 Jul 2008 , 21:05

Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Mon, 21 Jul 2008 , 00:26

Mas u lodhni me kuptu shtypin shqiptar se asht e pamujtun.Sidomos disa.Qa thojne sot se thojne neser edhe qdo marri qe nijne neper tavolina klubesh e vejn si lajm bombe.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Mon, 21 Jul 2008 , 00:47

Une hala shpresoj se vjen ne Austri :roll: :)

Shkodrani81
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 882
Joined: Fri, 19 Jan 2007 , 07:48
Location: Kanada
Contact:

Post by Shkodrani81 » Mon, 21 Jul 2008 , 08:51

Pa a u tha iher se niset per Gjermani???
Qa mutin bajne kta he burr? Nuk merret gja vesht.
Ma i marre une qe rri e lexoj lajmet e ktyne idiotave gazetarsh.

kristiani
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 624
Joined: Sat, 05 Feb 2005 , 22:27
Location: France

Post by kristiani » Mon, 21 Jul 2008 , 10:32

Ishalla rrin prep te vllaznia.
FORZA VLLAZNIA

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Mon, 21 Jul 2008 , 14:36

kristiani wrote:Ishalla rrin prep te vllaznia.
me pase mend kishte ndej edhe nji vit te vllaznia, se per mendimin tem nuk asht hala gadi per jasht shtetit.

kristiani
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 624
Joined: Sat, 05 Feb 2005 , 22:27
Location: France

Post by kristiani » Mon, 21 Jul 2008 , 17:20

Man in Redblue wrote:
kristiani wrote:Ishalla rrin prep te vllaznia.
me pase mend kishte ndej edhe nji vit te vllaznia, se per mendimin tem nuk asht hala gadi per jasht shtetit.
he pra kishte mujt me marr edhe pak maturitet ne loje per me ken ma gati jashtetit mandej; po hajt te shofim qa po bahet...
FORZA VLLAZNIA

jeti
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 1544
Joined: Tue, 13 Nov 2007 , 09:30
Skuadra: Vllaznia
Contact:

Post by jeti » Mon, 21 Jul 2008 , 19:48

Man in Redblue wrote:
kristiani wrote:Ishalla rrin prep te vllaznia.
me pase mend kishte ndej edhe nji vit te vllaznia, se per mendimin tem nuk asht hala gadi per jasht shtetit.
EDHE UNE JAM I MENDIMIT SE SUKAJ DUHET ME QENDRU EDHE NJE VIT ME NE SEPSE DO FORMOHEJ E DHE ME SHUME NGA ANA PROFESIONALE.
UNE MENDOJ SE N,Q,S SUKAJ LARGOHET DO KET SHUME PROBLEME PERE MU AMBIENTU ME KLUBIN E RI.

Post Reply