Cila ka qënë ngjarja më e veçantë që keni përjetuar në vite?

Historia e Vllaznise dhe lojtarët e saj në vite.

Moderator: GOLDIAN

Shkodrani81
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 882
Joined: Fri, 19 Jan 2007 , 07:48
Location: Kanada
Contact:

Post by Shkodrani81 » Thu, 22 Feb 2007 , 08:20

O kuqeblu! Kush t'ka vu DJ ty ma vlla. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Pa ti kur ban gabime, shka tek "edito" dhe rregulloje he burr se le nam. :lol: :lol: :lol: Ja per gja, pa edhe vet prej tejet e mora vesh, se kisha nejt tan diten e se kisha gjet, pa hajt shyqyr qe le nam ti para se me lan une. Hahahahahahahaha :lol: :lol: :lol:

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Thu, 22 Feb 2007 , 12:45

Faji asht i jemi se linku asht dinamik edhe ndryshon sa here qe vendoset ndoj foto/video/audio e re ne FotoAlbum.

Ky asht linku tamam:

http://www.fkvllaznia.net/main/album/di ... um=4&pos=1
Vllaznit Ultras

Image

kuqeblu
Moderator
Moderator
Posts: 843
Joined: Wed, 12 Apr 2006 , 19:32
Location: T*ranë

Post by kuqeblu » Thu, 22 Feb 2007 , 12:48

Admin wrote:FAJI asht i jemi
Aaaaaa, po a e shef mor Shkodran81 qi s'paskam pas faj un ;)
Po noj denim per shefin a ban? He si thu V1919?
Kush nuk knon, kush nuk kcen e KUSH NUK LUN
Ca k**** lyp n'STADIUM???

Image

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Thu, 22 Feb 2007 , 13:46

kuqeblu wrote:
Admin wrote:FAJI asht i jemi
Aaaaaa, po a e shef mor Shkodran81 qe s'paskam pas faj un ;)
Po noj denim per shefin a ban? He si thu V1919?
Hahahaha po me jepni denim ...
qe se ju kam vu kroniken e ndeshjes kunder Partizanit per kupe,
qe se po vendosi edhe fotot e ndeshjes kunder Partizanit per Kampionat. :wink: :lol: :lol:
Vllaznit Ultras

Image

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Thu, 22 Feb 2007 , 14:27

kuqeblu wrote:
Admin wrote:FAJI asht i jemi
Aaaaaa, po a e shef mor Shkodran81 qe s'paskam pas faj un ;)
Po noj denim per shefin a ban? He si thu V1919?
Uffffffffffff!Kti i takojne edhe ma te ran denimet!

redbluboys
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 262
Joined: Wed, 06 Apr 2005 , 21:49

Post by redbluboys » Sun, 11 Mar 2007 , 22:17

PO SHKRUJ KTU SEPSE MESA SHOH KTU E KA VENDIN KY SHKRIM I JEMI

ka nje jave qe smunem me hy ne forum edhe pse kam pase bajagi qa me than.
po mesa duket paska kene e shkrume qe njiri mos e u gzu edhe pse te krijohet ndjesia e gzimit shpeshhere.
ka rreth 3 vjet qe mundohem se bashku me shoke tjere me ba nje grup te organizum tifozash ashtu si i ka tan bota.kam fole e ba projekte edhe me drejtuesa te vllaznise te kalum e te sotem por mesa shoh ka vetem fjale ,fjale,fjale .....
dhe vika fundi :( e sban ma uje pilafi
njeriu sduhet me ba be qe nuk shkon me pa ma vllaznine se ajo asht si dashnia e pare qe nuk harrohet por kshtu nuk ecet ma dhe une personalisht e kam marre vendimin ,ashtu siq e patem marre 2 vjet ma pare , qe mos me shku ma ne stadium.
nuk uroj qe ta gzojn vllaznine kta qe e menaxhojn tash por ma prej meje derisa te jete ky llojo menaxhimi ska ma stadium .
e di qe kete vendim e kan marre edhe tifoza tjere shkodran me emen ne tifozeri dhe i mbeshtes ne vendimin e tyne .

thjesht shkruva ktu veq me tregu se si jan tuj shku punet me tifozerine shkodrane.
shkrujta ktu sepse per mu personalisht asht nje ngjarje e vecante .

ju uroj tanve shnet

zamiri

kuqeblu
Moderator
Moderator
Posts: 843
Joined: Wed, 12 Apr 2006 , 19:32
Location: T*ranë

Post by kuqeblu » Sun, 11 Mar 2007 , 23:00

Njikshu si puna jote e ka lan baba jem Vllaznin ne vjeshten e vitit 1983, kur Vllaznia ishte kampjone ne fuqi. Kyt histori e kam te nime prej babs, se vet nuk kam ken i lem. Ate dite Vllaznia lute me Burrelin qi sa kishte ardh prej kategoriet, dhe po prep at vit do t'shkote n'kategori t'dyt. Po ate dit, baba u fejote me nanen, pra u pishin kafet e u nrroshin shejat. Baba, si tifoz i smur i Vllaznis qi ishte, se kishte nja 20 vjet qi e njekte neshje per neshje, mren e jasht, shkon e len fejesen e vet e niset per stadjum. Ate dit, thot baba, po bite shi si dan zoti. Mas nji neshjet shum te dobt te ktyne tonve, neshja maron me rezultatin 0-2, me autogol te Hys Zmijanit me duket, dhe nji penallti te Burrelit, qi ishte shkaktu kshu si me than "kot per qef" prej mrojtsave ton. Neshja u dukte filo e shitun, ose ma mir me than e lanun, se n'ata koh s'ma merr menja se u shitshin. Ka shku n'shpi at masdite i lagun i bam qull. Baba i nans, pra vjehrri i vet, ishte ba tym e dote me anullu fejesen, se dhanri kishte lan ceremonin e ja kishte kersit per stadjum. Baba i thet nans t'vet me qit Kuranin, se e kishim nji n'shpi se gjyshi kishte ken haxhi, megjithse vet s'ka besu nojher n'jet vet. Njate masdite, baba ka ba be me dor ne Kuran qi nuk kishte me i shkel ma kama ne stadium, jo vetem te Vllaznia, po asnji neshje ma n'jet t'vet. T'nesermen u rimajt ceremonia e fejeses, edhe gjyshit (babs t'nans) i erdhi pak ngjyra e ftyrs. Kan kalu gadi 23 vjet qysh ather, edhe baba jem s'ka shkel n'stadium, fush sportive apo cfardolloj ambientit ku luhet futboll. Baba nuk asht se asht ba antifutboll komplet, se n'televizor veq neshje futbollit shef
Per menimin tem ktu ka ba gabim, se mun t'bate be vetem mas me shkel ma n'neshje t'Vllaznis, po me shku me pa komtaren nuk ka naj gja te keqe, megjithse nuk ka naj nivel te nalt e nuk t'nep naj knaqsi t'madhe. Kur pat ardh rusi me u rrah n'Shkoder me 29 Mars 2003, boll qef kishte me shku, boll j'asht lakmu, po ne fun venosi mas me ble bilet, e me majt ben.
Per njat e shkruva kyt shemull konkret, se Zamiri nuk e specifikovi a e ka me Vllaznin, apo me futbollin n'pergjithsi. Se per nji tifoz si puna jote Zamir, asht gjynah mas me shku me pa t'pakten komtaren.
Njesha mir per ty, Vlla'.
Kush nuk knon, kush nuk kcen e KUSH NUK LUN
Ca k**** lyp n'STADIUM???

Image

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Mon, 12 Mar 2007 , 13:23

Zamoja e ka me Vllaznine.Edhe e tha qe nuk shkon deri sa te drejtohet kshtu Vllaznia.Ne kjofte se gjanat rregullohen nuk ka pse mas me shku,por asht e fshtire me kta lloj njerzish qe e drejton e ekipin tone.

sportist_shkodran
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 580
Joined: Wed, 09 Aug 2006 , 04:49
Location: usa

Post by sportist_shkodran » Thu, 15 Mar 2007 , 04:31

Kuqeblu kam qesh me te madhe kur lexu ate punen e babs qe ka shku ne stadium diten fejeses,se di un nje rast tjeter,qe ka shty xhenazen e nanes
me shku ne stadium.Tifozlleku asht i keq.
Moj Vllazni,Vllaznia jone
ti gjithmone do jesh kampjon
vec per hire te spektatorit
Shkodra jone djepi futbollit OLEEEEE

Shkodrani81
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 882
Joined: Fri, 19 Jan 2007 , 07:48
Location: Kanada
Contact:

Post by Shkodrani81 » Thu, 15 Mar 2007 , 06:12

sportist_shkodran wrote:Kuqeblu kam qesh me te madhe kur lexu ate punen e babs qe ka shku ne stadium diten fejeses,se di un nje rast tjeter,qe ka shty xhenazen e nanes
me shku ne stadium.Tifozlleku asht i keq.
Ka edhe nji t'fort tjeter.
Ne si fis ka baba, kena kene gjithmone tifoza me Gjermant, dhe ka pas ken finalja e botnorit (ose Europes) , e i ka taku me lujt diten e dasmes t'prindve t'mi. M'thet nana, ytat ka lan nam. Njerzit thoshin ku asht dhandri, e dhandri tu pa neshjen me kallabllek. :lol: As s'kan ken n'dasem 20 veta, tan tu pa neshjen (as dhandri n'dasem) Hahahahaha :lol: :lol: :lol:

Mas neshjes, asht mush banketi per 5 minuta. :lol: :lol:

O ne shqiptart jena t'marr per futboll ma. :lol:

kuqeblu
Moderator
Moderator
Posts: 843
Joined: Wed, 12 Apr 2006 , 19:32
Location: T*ranë

Post by kuqeblu » Thu, 15 Mar 2007 , 06:35

Shkodrani81 wrote:Ka edhe nji t'fort tjeter.
Ne si fis ka baba, kena kene gjithmone tifoza me Gjermant, dhe ka pas ken finalja e botnorit (ose Europes) , e i ka taku me lujt diten e dasmes t'prindve t'mi. M'thet nana, ytat ka lan nam. Njerzit thoshin ku asht dhandri, e dhandri tu pa neshjen me kallabllek. :lol: As s'kan ken n'dasem 20 veta, tan tu pa neshjen (as dhandri n'dasem) Hahahahaha :lol: :lol: :lol:

Mas neshjes, asht mush banketi per 5 minuta. :lol: :lol:
Hahahhaa, o si m'knaqe krejt maj naqe. Se mas nuk je ti me gjermant, se t'myti baba :lol: :lol: :lol:
Mu m'ka ba baba tifoz gjerman me zor, edhe ja di per ner. Baba m'ka than qi ne 1990-en (pa mush hala 4 vjeq :D) m'ka ba baba me u ul me e pa neshjen finale me zor, edhe bile i maj men do fragmente prej neshjes.
Shkodrani81 wrote:O ne shqiptart jena t'marr per futboll ma. :lol:
Shum e drejt! Imagjina qa kishim me ba, po t'ishte komtarja jon me tradit n'Botnore e Evropjane (dmth qi me u kualifiku rregullisht), ishte bin zoti n"Shqipni, kishin met mileti pa u martu e pa u shti n'dhe :lol: :lol: :lol: :lol:
Kush nuk knon, kush nuk kcen e KUSH NUK LUN
Ca k**** lyp n'STADIUM???

Image

forri
Kuqeblu Perjet
Kuqeblu Perjet
Posts: 859
Joined: Mon, 19 Sep 2005 , 11:37
Skuadra: Ça pyetje?!!!!!
Location: Tiranë
Contact:

Post by forri » Thu, 03 May 2007 , 23:40

Eh! Unë e hapa këtë temë dhe më duhet ta mbaj të ndezur.
Meqënëse Admini,më rriti gradën e antarsisë më duhet të mbaj një fjalim të rastit,kuptohet që ky fjalim duhet të rrjedhi në funksion të sportit dhe duke qënë se ka të bëjë me një surprizë,që më ka ndodhur pra 5 vjetësh,mu duk më e arsyeshme ta fus tek kjo temë.
Surpriza qëndron në faktin e një deklarimi, të nënës time para 5 vjetësh ku gjatë nji debati mësova diçka nga ajo,që unë nuk e dija dhe as që e kisha marrë mundimin për ta pyetur ndonjëherë dhe ngjarja vijon kështu:


Siç e kam përmëndur edhe në një shkrim tjetër,babën e kam tifoz me Partizanin dhe me ardhjen tonë në Tiranë i kemi ndjekur gati të gjitha ndeshjet e Partizanit dhe duke qënë se në ato vite kisha kohë të lirë pasi hala s'kisha gjetur punë shkonim e i shikonim ndeshjet jashtë Tiranës së bashku me nji djalin tim,të Hallës(i cili është rrenegat pasi nga vogëlia e tij e deri pak kohësh ishte tifoz i Vllaznisë ndërsa tani deklarohet tifoz i Partizanit :twisted: ).

U ktheva në shtëpi,dhe kur po replikoja me babën për dobësinë që kishte treguar Partizani gjatë një ndeshjeje,në një moment më pyet nana(që ishte duke punu nji triko me shtiza):Sa u nda Vllaznia ?! dhe unë :shock: me bindjen se ajo nuk ja thoshte fare futbollit,i thashë: Ça po të duhet me e ditë?!! ti s'ja ke haberin futbollit.Kush t'tha ty? mu kthye, ku e din ti se s'ja kam haberin?!

I zënë ngushtë :oops: ,i bëj një pyetje,kuptohet kishte edhe pak grimca ironie:«Me kë je ti?!!» dhe ajo më përgjigjet:«Me VLLAZNINË, po me kë?!!! :o :o :o dhe i shtangur në ato momente më doli nji klithëm :Ëëë?!!! :o :) Ça je tuj than moj?!!! e pyes tepër i habitur.
Ça ke mor që habitesh?! më tha,: Yhaa!!..Kur e kam pa unë
Vllazninë,ti ke kën në p... të ....,e kuptoni vetë ju :lol: Shkonim të gjithë studentët në grup ,në stadium.U mbushte stadiumi atëhere sa mezi u gjeshin biletat pasi shkonin shumë gra në stadium në atë kohë.

Nana ime ka mbaru institutin për ciklin e ulët 1968-71.
Eh! kisha më shumë se 20 vjet që bëja tifozllik për
Vllazninë dhe në ato momente,qesha me veten time,pasi e kuptova që këtë tifozllik e kisha të trashëguar në gen.

Ç'farë surprize ë?!!! :)

Respekte !
Para VLLAZNIA!

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Fri, 04 May 2007 , 01:55

Pershendetjet Forri :)

Po ti pse nuk me ke than ka here se te kisha ngrit ne grade me kohe :)
Ne fakt gjithmone ne Loro Boriqi (dikur Vojo Kushi) ka pas prezence te madhe te gjinise femnore. E maj mend edhe une vete qe deri ne vitin 94' ka pas bajagi femna qe vishin me pa Vllaznine. Shumica kane kene familjare te futbollistave por me pare (me aq sa me kane thane), ne stadium kane shku jo vetem dudasjanet qe e kishin stadjumin ne der t'shpis por edhe njerez te tjere.
Fatkeqeisht kja tradite ne Shkoder asht varfnu, dhe tesh sikur nuk ka femna qe e ndjekun Vllaznine ne stadium.
Zakonisht femnat rrishin tek tribuna kryesore (tribuna e vogel).
Vllaznit Ultras

Image

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Fri, 04 May 2007 , 13:23

Oh si jam shkri me shkrimin tan Forri!Ti ke kujtu se je i pari i familjes ne tifo per Vllaznine por ta paska kalu n kthese nana. :lol: :lol: :lol: :lol:
Ah qa kishte kene me u kthy koha kur ne stadjum shkoshin edhe femrat.
Sa lerg jena. :? :? :? :?
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Fri, 04 May 2007 , 14:23

Eh V1919, sot ne stadium nuk po shkojne meshkujt ja ma femnat....
Vllaznit Ultras

Image

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Fri, 04 May 2007 , 19:39

Noshta tuj shku femnat i lezetoset edhe meshkujve manej. :lol: :lol: :lol: :lol:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Fri, 04 May 2007 , 22:12

per me shku shum tifoza nstadium duhet me e ba tash e mrama nji femen ka tdrejt me hy gratis vete dhe me nji mashkull nstadium, po e shef si mushet stadiumi plot, edhe neper shkalla i luten djemt vajzave me i marr me vedi njashtusi jena pa lut na fmite dikur pleqve me na marr nstadium pa bilete :lol: :lol:

A tia bajm prorozimin Valterit? :lol:

forri
Kuqeblu Perjet
Kuqeblu Perjet
Posts: 859
Joined: Mon, 19 Sep 2005 , 11:37
Skuadra: Ça pyetje?!!!!!
Location: Tiranë
Contact:

Post by forri » Fri, 04 May 2007 , 22:27

vllaznia1919 wrote:Oh si jam shkri me shkrimin tan Forri!Ti ke kujtu se je i pari i familjes ne tifo per Vllaznine por ta paska kalu n kthese nana. :lol: :lol: :lol: :lol:
Prit,prit ti,se ka edhe ma,por nuk du me u shpreh para kohe,se kur ti mbushet mëndja Admin-it,me më rrit prap në gradë,ç'a diskuti me ba masanej?!. :P :lol:
Para VLLAZNIA!

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Sat, 05 May 2007 , 01:46

forri wrote:
vllaznia1919 wrote:Oh si jam shkri me shkrimin tan Forri!Ti ke kujtu se je i pari i familjes ne tifo per Vllaznine por ta paska kalu n kthese nana. :lol: :lol: :lol: :lol:
Prit,prit ti,se ka edhe ma,por nuk du me u shpreh para kohe,se kur ti mbushet mëndja Admin-it,me më rrit prap në gradë,ç'a diskuti me ba masanej?!. :P :lol:
Hhahhahah naqe, hap goj e kerkoje graden qe den pra :lol: :wink:
Vllaznit Ultras

Image

futbollist
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 523
Joined: Fri, 26 Nov 2004 , 23:37
Skuadra: Vllaznia, Bayern
Location: Rus-Maxharr

Post by futbollist » Fri, 29 Jun 2007 , 00:57

Man in Redblue wrote:per me shku shum tifoza nstadium duhet me e ba tash e mrama nji femen ka tdrejt me hy gratis vete dhe me nji mashkull nstadium, po e shef si mushet stadiumi plot, edhe neper shkalla i luten djemt vajzave me i marr me vedi njashtusi jena pa lut na fmite dikur pleqve me na marr nstadium pa bilete :lol: :lol:

A tia bajm prorozimin Valterit? :lol:

Lene more se po na shkon Valteri i pari ne stadium kodoshi, mandej vijne tifozat mrapa :lol:
:::::::::::FORZA VLLAZNIA :::::::::::FORZA SHQIPERIA::::::::

Post Reply