A DO ISHTE ME MIRE?

Historia e Vllaznise dhe lojtarët e saj në vite.

Moderator: GOLDIAN

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

A DO ISHTE ME MIRE?

Post by GOLDIAN » Fri, 10 Nov 2006 , 19:55

nuk e di nese do mund te shprehem qarte qe ju te me kuptoni po me ka lind nje ide ose ma sakte nje pyetje ketu ne forum dhe pastaj pse jo mund te arrijme dicka
vllaznia djepi i futbollit shqiptar ka vite qe si drejtues ka disa emra qe ne qytetin tone te dashur njihen shume mire se cffare figurash jane.
mund te thoni se ka ra parja ne dore te horit .ok por nese duam te ndertojme themelet e nje skuadre europiane qe une e enderroj cdo nate ashtu si ju valle nuk na duhet ndihma e atyre qe i dhane shume ksaj fanele atyre qe bene historine e futbollit shkodran?????
jam i menimit se zoti fushaj edhe sikur fortuzin muratin mavrajn e popoven ketu te sjelle ne nuk do kemi rezultate.
a do ishte me mire sikur te krijohej nje shtab por ama shtab e jo perralla
ku si president te zgjidhej nje figure si rragami bizi zhega ndoja e tjere dhe plus saj pjesa tjeter te ishte nje skuader e mshehur qe do studionte merkaton dhe cdo talent nga klubet zinxhire.
kur kam qene ne shkoder te vjen te qash se si kane perfunduar keto figura asnjeri si njeh me.keshtu nese do organizohej ky shtab dhe presidenti i nderum do paguante me pak leke jo keshtu bileta avioni kot dhe do kishte dale me faqebardhe.si menodni ju?
i perjashtuar

BLEDI
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 578
Joined: Fri, 06 Oct 2006 , 17:40
Location: G.B
Contact:

Post by BLEDI » Fri, 10 Nov 2006 , 23:25

Pershendetje



kjo asht ide e mir ma naqe po kush e ban ate pune na jena ne rrezik me ra ne kategori te pare me rrena qe thojne kta dena me marr kyt edhe ate
e pa pagujne njerz per ate pune po t'vjen gjynah si thu ti si ka ardh puna
tyne se ata jane qe kan lan emrin edhe traditen qe ka sot Vllaznia po qa din kta qe e drejtojne e lozin per kyt skuader atyne me ken une ju jap tanve kaj detyre vetem per rrespekt e nder qe i kan ba kti klub :cry:

edhe te lumt Goldian qe e hape kyt teme se ka lezet kur flet per legjenda
e jo legena qe jane sot humin me nji skuader qe asht ne vend fundit si me apolonin :evil:
Kuqeblu perjete!!!!

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Sat, 11 Nov 2006 , 15:18

Aja kishte ken idealja naqe.

Nqs nuk vendosin si president nje figure sportive, kta te pakten te krijojne shtabin....., si edhe t'i degjohet zeri ketij shtabi, pra te kene te drejte te plote !!!
Vllaznit Ultras

Image

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Sat, 11 Nov 2006 , 20:16

O djema,po qa kujtoni ju se ne Shqipe egzistojne persona qe napin lekun e lajne te tjert me drejtu?????????????????????????
Hiqne mensh!!!!!!!!
Kja si ide asht ultra,por problemi asht se tesh per tesh nuk asht e mujtun nji gja e tille.Fatekeqesisht!

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Sun, 12 Nov 2006 , 20:25

po mire pra mora vllazen cila asht zgjidhja????
te vazhdojme e te na drejtojne lapera drejtusish e te na e perbaltin fanelen.
ne te forumit me pa ken ne durres e kishim ba nje aksion ne porten e tyne e jo keo lapera.
po marr nje shembull qe mund tju duket pak si idiotesk
bayern munschen krahasu me skuadrat e tjera ka blemjen ma te shtrejte 10 milion euro qe inter milan juve real barcelona etj i kane lojtaret ma te lire keshtu dhe kur vje puna bajerni ka me shume rezultate se inter apo nej skuader tjeter e mbushur me yje PSE?????
president nje figure si bekenbauer
pastaj rumenige hones gerd myler etj
qe e njohin futbollin po ja pra nuk mund te vazhdoj vllaznia ma keshu
i perjashtuar

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Mon, 13 Nov 2006 , 14:47

Na skena qa bajme kurgja maj nae,ashtu si na edhe shum persona te tjere.E vetmja qe mund te bajne nej sen asht bashkia e Shkodres ne kyt veshtrim.

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Thu, 14 Dec 2006 , 14:35

ME KA BA PERSHTYPJE KJO GJA

INTERVISTA ME HYS ZMIJANIN


- A do ta merrnit prapë Vllazninë nëse ndokush ju thotë që ta drejtoni?
- Sigurisht që po, por brenda disa rregullave e detyrave që janë të domosdoshme për t'u plotësuar nga drejtuesit e trajneri.
NO COMENT
i perjashtuar

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Thu, 14 Dec 2006 , 14:46

Dihet maj naqe,se nuk kishim nevoje me na e thane Zmijani.Ai ka jetu e lujt jashte e din si funksionon futbolli neper bote ja si ne Shqipni. :wink:

BLEDI
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 578
Joined: Fri, 06 Oct 2006 , 17:40
Location: G.B
Contact:

Post by BLEDI » Mon, 18 Dec 2006 , 00:11

Pershendetje gjithe anetarve

Tuj pa lajmet isha e m'shkoj syni te numri i anetarve edhe rekordin sa jane ken online per nji her nuk asht shume tuj pa se jena 174 antar si thuni ju me organizu nji dite ku me ken sa ma shume online nuk pa tham tan po sa ma shume se kishte me ken si shenje mirnjohje per Adminin edhe per gjithe stafin e ktij siti te mrekullushem qe na mbledh ne tifozave te Vllaznis pa lan jasht edhe mysafirt e rrespektum po qe se bini dakord me ja lan Adminit me organizu kur e tek se e ka hallall per punen fantastike e te palodhshme qe ban :wink:

Respekte Bledi :?:
Kuqeblu perjete!!!!

BLEDI
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 578
Joined: Fri, 06 Oct 2006 , 17:40
Location: G.B
Contact:

Post by BLEDI » Mon, 18 Dec 2006 , 00:55

edhe m'falni per kta mesazhe qe i kam perserit pa dashje :oops:
Kuqeblu perjete!!!!

NYC-DJAL
Administrator
Administrator
Posts: 18
Joined: Thu, 25 Nov 2004 , 14:29
Skuadra: Vllaznia
Location: USA
Contact:

Post by NYC-DJAL » Mon, 18 Dec 2006 , 02:15

Mire e ke Bledi me pelqen mendimi
Mora mandolinen shkova ne stadium... te shifja VLLAZNIN se sa bukur lun .... Opaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa FORCA VLLAZNIAAAAAAAAAAAAAAAAAA OOOOOLLLLLEEEEE

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Mon, 18 Dec 2006 , 15:00

Kur te doni naqe!

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Mon, 18 Dec 2006 , 19:41

vllaznia1919 wrote:Kur te doni naqe!
Bashkohem me fjalet e Vllaznia1919 :wink:
Vllaznit Ultras

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Mon, 18 Dec 2006 , 23:36

ADMINIT duhet me ja dite per nder shume per punen qe ka ba me kete faqe qe na bashkoj te gjitheve ketu
duhet falenderu dhe vllaznia 1919 sepse gjen kohe cdo dite te postoj
deh jane keto dy qe e mbajne gjalle kete forum shpresoj qe forumi te gjallerohet me shume dhe secili nga ne te gjeje pak me shume kohe per forumin
i perjashtuar

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Wed, 20 Dec 2006 , 22:45

Ideja e bledit asht shum e mir, vec un prej me 22 dhetor deri me 8. janar sjam online se do t shkoj nshqipni. Kyt gja mund tbajm per ditlindje tvllaznise.
Un do tkisha edhe nji propozim tjeter: Nqs shkon edhe nokush tjeter nshqipni tash per vit ri mund te takohena me pi nai kafe tanbashk edhe me ata qi jam atje. Deri neser nmrame i lexoj mesazhet tuaja.

forri
Kuqeblu Perjet
Kuqeblu Perjet
Posts: 859
Joined: Mon, 19 Sep 2005 , 11:37
Skuadra: Ça pyetje?!!!!!
Location: Tiranë
Contact:

Post by forri » Wed, 20 Dec 2006 , 23:04

Man in Redblue wrote:Ideja e bledit asht shum e mir, vec un prej me 22 dhetor deri me 8. janar sjam online se do t shkoj nshqipni.
Internet kafe ka sa të duash,përse mendon se nuk do të jesh online kur të jesh në Shqipëri? :)
Para VLLAZNIA!

forri
Kuqeblu Perjet
Kuqeblu Perjet
Posts: 859
Joined: Mon, 19 Sep 2005 , 11:37
Skuadra: Ça pyetje?!!!!!
Location: Tiranë
Contact:

Post by forri » Wed, 20 Dec 2006 , 23:17

Admin wrote:Bashkohem me fjalet e Vllaznia1919 :wink:
Do të kërkoja diçka.E di që po e teproj por do kisha dëshirë që të të sygjeroja diçka.Vërtet tashmë ndodhen në forum mbi 174 anëtarë por mbi 70% e tyre janë inegzistent.

Në qoftë se do ishte mundësia tu dërgoje nga një e-mail,ku t'u kërkoje që,mundësisht të ishin pak më aktiv dhe që postimet e tyre të mos ngeleshin në kuotën "0" sepse është e pakëndshe,mendoj unë.
Përderisa,pretendojnë të jenë tifozë,s'duhet të jenë kaq neglizhentë.

Këtë punë mbase mund t'a bëjë edhe ndonjëri prej nesh por mendoj se nuk duhet të bëjmë kalim kompetencash.

Respekte!
Para VLLAZNIA!

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Wed, 20 Dec 2006 , 23:48

forri kete mendim kam pas dhe une
respekte per idete tuaja
ke plotesisht drejte
i perjashtuar

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Thu, 21 Dec 2006 , 01:37

Pershendetje,

Forri ke te drejte mbi numrin e personave aktive ne forum, por fatekeqesisht nuk varet nga ana ime... :(

Fillimisht jam perpjekur t'i bej thirrje tifozerise shkodrane dhe kjo qe jane rregjistruar ne forumin tone qe te na vizitojne....
Une vazhdimisht jam perpjekur dhe kam fshire ato user te cilet jane rregjistruar me emer te dyshimte apo per SPAM... sa qe shume here shikohet ne forum qe numri i te rregjisruareve zvogelohet, pasi pra keto jane fshire nga ana ime.

Patjeter qe mund te dergohen email te gjithe anetareve dhe kete do ta bej tani, ku do t'i uroja te gjithe per festat e fundvitit dhe do t'i ftoja te ishin me aktiv ne forum, por une nuk preferoj te dergoj email shume shpesh pasi do te ishte dicka shume e bezdishme per anetaret.

Jam perpjekur, bashke me Vllaznia1919, e anetare te tjere qe t'e bejme ndryshime ne faqe ne te mire te "thithjes" te tifozeve, por eshte e veshtire qe te pretendoj qe cdo anetare te shkruaje me ate vullnet apo tifozellek qe mund te shkruajme ne qe jemi me aktivet.
Pastaj nje faktor tjeter qe loz rol, eshte edhe ecuria e skuadres tone te zemres Vllaznia, sa me shume rezultate te mira ka Vllaznia aq me shume tifoza ka ne stadium si edhe ne kete faqe e ne forum.

Sa i takon takimit online te te gjitheve kjo mund te behet kollaj fare mbas vitit te ri pasi nje pjese e tifozeve jane te zene me festat e fund vitit.
Tubimi mund te behet edhe ne chatin e Fkvllaznia.net, ku te gjithe ne sebashku kemi mundesi te komunikojme me njerin tjeter ne menyre direkte.

Sa i takon propozimit te Man in RedBlue, eshte i mire por une personalisht nuk do jem ne shqiperi :(.
Vllaznit Ultras

Image

BLEDI
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 578
Joined: Fri, 06 Oct 2006 , 17:40
Location: G.B
Contact:

Post by BLEDI » Sat, 23 Dec 2006 , 00:20

pershendetje

akeni caktu naj dite hala kur pa bajme forumin me ba baaaam
Kuqeblu perjete!!!!

Post Reply