Kampionati Anglez

Ketu mund te diskutoni mbi kampionatet e huaja si kamponati Italian,Gjerman,Anglez, Spanjoll, etj.
fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati Anglez

Post by fpjalmi » Fri, 25 Sep 2009 , 21:38

edmond qela

un mendoj se i lexojne

me qa shof un kryesoret jane naqe .

siq e shej lajmet nuk jane te gjata siq i ban dikush tjeter qe asht dasht me iu drejtu para mejet .

megjithate tana te mirat e me fitore ne durres

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati Anglez

Post by fpjalmi » Fri, 25 Sep 2009 , 21:41

mondi .

edhe dica tjeter .

jan vetem 3 lajme te te premtes shum te shkurta .

ndoshta te duken shum ngaqe si ke pa datat kur jan postu .

masanej hin ifije ma shum naqe ,se me ka marr madhi me te pa online

shikoje pak PM pjalmi

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Kampionati Anglez

Post by Skodrinon » Fri, 25 Sep 2009 , 22:43

fpjalmi wrote:edmond qela

un mendoj se i lexojne

me qa shof un kryesoret jane naqe .

siq e shej lajmet nuk jane te gjata siq i ban dikush tjeter qe asht dasht me iu drejtu para mejet .

megjithate tana te mirat e me fitore ne durres
djali
a ka mundsi me kqyr punen tande e mas me fut shum kuja?
hajt "zotni" se m'duket nuk te fola. ec se je tu egzagjeru shum. nuk ka kush nge me u marre me ty se vi ktu me diskutu me njerz serioza per vllaznine.

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Kampionati Anglez

Post by Edmond-Cela » Fri, 25 Sep 2009 , 22:50

fpjalmi wrote:mondi .

edhe dica tjeter .

jan vetem 3 lajme te te premtes shum te shkurta .

ndoshta te duken shum ngaqe si ke pa datat kur jan postu .

masanej hin ifije ma shum naqe ,se me ka marr madhi me te pa online

shikoje pak PM pjalmi
mondi hin perdite ma fjalmi edhe ne burg kur jam ken 2 jave kam gjet menyren si me e lexu ket faqe e kam than edhe me pare. kur kur shikoj njeri me nga 20 lajme rresht ku di u se ca nuk te bahet me postu se asht vetem me lajme qe nuk i interreson kesaj faqe..

une e ti komunikohemi mire shpresoj te me mirekuptosh...
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Kampionati Anglez

Post by Edmond-Cela » Fri, 25 Sep 2009 , 22:52

fpjalmi wrote:mondi .

edhe dica tjeter .

jan vetem 3 lajme te te premtes shum te shkurta .

ndoshta te duken shum ngaqe si ke pa datat kur jan postu .

masanej hin ifije ma shum naqe ,se me ka marr madhi me te pa online

shikoje pak PM pjalmi
shikoje pak PM pjalmi
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati Anglez

Post by fpjalmi » Sat, 26 Sep 2009 , 03:45

mondi .

me te than te drejten i shoh shum rradhe pm ,biles edhe mesazhin e adminit gadi 2 jave para sot e pashe.

hina online por nuk ishe sepse koha asht ma ndrysh se atje .
\
mondi flasim neser naqe se tash asht mesi i nates atje

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati Anglez

Post by fpjalmi » Sun, 27 Sep 2009 , 22:18

Ngec Çelsi, bind Torres, feston Junajtid!Uigani i shkakton humbjen e parë “bluve” të Ançelotit, që ndajnë kreun me Mançesterin. Bind Liverpuli

Uigani e befasoi Çelsin e mbetur me 10 lojtarë në “DW Stadium” duke i dhënë mundësinë Mançester Junajtid të kapë kreun pas fitores kundër Stokut. Fernando Torres shënoi tre gola për Liverpulin, që mundi Hull Sitin në “Anfield”, ndërkohë që fqinjët e tyre të Evertonit i shkaktuan Portsmuthit humbjen e shtatë radhazi. Totenhemi ishte tepër i fortë për Bërnlein e shkretë në “White Hart Lane” dhe Robi Kin shënoi katër gola. Boltoni mundi Birminghemin në “St Andrews” dhe Blekbërni me 10 lojtarë i mori pikët Aston Vilës falë një penalltie në minutat e fundit. Rerkordi i deritanishëm i Çelsit, në krye me pikë të plota, u thye nga Uigani, që më në fund arriti të shijonte fitoren kundër njërës prej katër skuadrave të mëdha të Anglisë në tentativën e 35-të. Titus Brembëll u dha vendasve epërsinë e hershme, teksa u gjend i pamarkuar në zonë, por Didië Drogba barazon në fillim të pjesës së dytë. Por Çelsi mbeti me 10 lojtarë pasi portieri Petër Çeh mori karton të kuq, sepse rrëzoi Hugo Rodallegan, i cili më pas e shndërroi në gol penalltinë e fituar, duke mundur portierin Hilariom, që i zuri vendin Çehut. Me Eshli Kolin e dëmtuar, Uigani i dha fund ndeshjes në minutat e fundit duke regjistruar një fitore historike 3-1 kundër Çelsit me golin e tretë të shënuar nga Pol Sharner. Mançester Junajtid kthehet në krye të Premier Ligës falë diferencës së golave pas suksesit të arritur kundër Stokut 2-0. Rajën Gigs ishte heroi i ndeshjes, edhe pse u fut si zëvendësues. Ai mori topin nga Derrën Fleçër dhe më pas e kroson te Dimitar Berbatov, që e dërgon në rrjetë në minutën e 62-të. Autor i golit të dytën ishte Xhon O’Shi. Fernando Torres shënoi tre gola të bukur, teksa Liverpuli mundi thellë Hull Sitin 6 1, duke e harruar përgjithmonë barazimin e vjetshëm me ta. Spanjolli tregoi formë të shkëlqyer dhe ishte i pamëshirshëm para portës, duke e kompletuar treshen e tij të golave në fillim të pjesës së dytë, ndërsa mbrojtësit miq nuk mund të përballonin dot ritmin e tij. Xheovani kishte barazuar më herët në minutën e 15-të, por më pas Torres dhe Stiven Xherrard bënë që dy golat e fundit të shënuar nga Rajën Babel të ishin thjesht për statistikë, pasi miqtë nuk dukeshin më në fushë dhe trajneri i tyre Fil Braun është tashmë në vështirësi. Robi Kin me katër golat e tij e ktheu Totenhemin te fitorja, teksa vuajtjet e Bërnleit vazhdojnë me humbjen 5 0 në “White Hart Lane”. Sulmuesi irlandez hapi serinë e golave nga penalltia e fituar nga Xhermen Defo dhe më pas shënoi edhe tre gola në pjesën e dytë. Xhermene Jenas ishte autori i golit të mbetur për vendasit.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati Anglez

Post by fpjalmi » Tue, 06 Oct 2009 , 02:21

Çelsi mposht Liverpulin, kthehet në krye


Autori: Denis Hakani
Data: 05/10/2009
Version Print


Dy gola në pjesën e dytë i japin “bluve” të Ançelotit fitoren ndaj Liverpulit në “Stemford Bridxh”

Nikolas Anelka dhe Florent Maluda kanë rikthyer Çelsin në vendin e parë në renditjen e Premier Ligës, duke i dhënë një tjetër goditje serioze synimeve të Liverpulit për të fituar kampioantin në këtë sezon. Ish-sulmuesi i “Të kuqve” ka shbllokuar rezultatin duke shënuar kur kishin kaluar 60 minuta lojë, i ndihmuar nga një krosim i shkëlqyer nga ana e shokut të tij të sulmit, Didie Drogba.

Sulmuesi afrikan ka qenë protagonist edhe në rastin e golit të dytë, që është realizuar në kohën shtesë, me mbrojtësin e Liverpulit Xhejmi Karrager që e ka patur të pamundur ta ndalojë, duke e lejuar sulmuesin e Çelsit të japë një tjetër pasim fitues, këtë herë për Maludanë, i cili ka dyfishuar rezultatin dhe ka mbyllur takimin.

Kështu, skuadra e Karlo Ançelotit, ka shfrytëzuar mësë miri barazimin befasues të arritur nga Mançester Junajted ditën e shtunë kundër ekipit të Sanderlandit në “Old Traford”, duke u rikthyer në kreun e klasifikimit para ndërprerjes dyjavore të kampionatit përshkak të ndeshjeve kualifikuese të Botërorit 2010-të. Ndërkohë, portieri i “Bluve” Hilario nuk është shqetësuar shumë nga miqtë, megjithëse ka qenë e nevojshme një ndërhyrje e tij në pjesën e parë për të neutralizuar një goditje dënimi të rrezikshme që është ekzekutuar nga Albert Reira.

Jusi Benajun ka humbur një mundësi të mirë për të ngushtuar diferencat në minutat e fundit të ndeshjes, para se Hilario të tregonte edhe një herë tjetër aftësitë e tij me një hedhje në krahun e djathtë, duke devijuar një goditje të fuqishme të kapitenit të Liverpulit, Stiven Zherard. Kështu, skuadra e trajnerit spanjoll Rafael benitez, ka rregjistruar dje humbjen e tretë në këtë kampionat, një më shumë nga sa kanë pësuar gjatë gjithë sezonit të kaluar, dhe ndodhen gjashtë pikë larg kryesuesve, me shpresat e tyre për t’i dhënë fund pritjes 20 vjeçare për një sukses në kampionat që sa vijnë dhe po zvogëlohen.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati Anglez

Post by fpjalmi » Tue, 06 Oct 2009 , 02:22

Arsenali luan “tenis” ndaj Blekbërnit

Arsenali ka shkatërruar Blekbërnin 6-2 në ndeshjen e djeshme të Premier Ligës pasi e ka parë veten dy herë në disavantazh në në 45 minutat e para në “Emirates”. Vendasit janë befasuar pas katër minutave nga fillimi i takimit kur N’Zonzi ka shënuar me kokë, duke shbllokuar rezultatin në favor të Blekbërnit, para se qendërmbrojtësi Tomas Vermalen të barazonte për Arsenalin me një goditje të fuqishme nga jashtëzone.

Një gjuajtje e devijuar e Dejvid Djun, pas një kundërsulmi të shpejtë, ka rikthyer në avantzh Blekbërnin, por këtë herë kryesimi i tyre ka zgjatur vetëm dy minuta nëdrsa Robi van Persi ka mposhtur Pol Robinsonin. Dhe para përfundimit të pjesës së parë rusi Andrei Arshavin ka realizuar golin e 3-2-it për “Topçinjtë”, të cilët kanë qenë të papërmbajtshëm në 45 minutat e dyta, duke fundosur miqtë. Fabregas ka shënuar golin e katërt, me Teo Ualkot që ka shënuar të pestin. Ndërsa, Niklas Bendtner i aktivizuar në pjesën e dytë ka fiksuar shifrat në 6-2.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati Anglez

Post by fpjalmi » Thu, 08 Oct 2009 , 03:56

Angli, Capello traineri me i pasur
07/10/2009 17:15

Fabio Capello eshte traineri me i paguar ne Mbreterine e Bashkuar. Keshtu thote klasifikimi qe permban pasurine e te gjithe teknikeve, i publikuar nga revista “FourFourTwo”.
Capello, trainer i kombetares angleze, fiton rreth 7 milione euro ne vit dhe ka nje pasuri prej 32.5 milione, nga te cilat 18 jane ne vepra arti.

Pas tij vjen Roy Keane, ish-kapiten i Manchester UTD, me 29 milione euro dhe me pas Sir Alex Ferguson, trainer i “djajeve te kuq” me nje pasuri prej 24 milionesh.

Nje vend te mire ne klasifikim ka zene edhe Ancelotti, trainer i Chelsea, i cili renditet i katerti me 18 milione euro.

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Kampionati Anglez

Post by Skodrinon » Sun, 18 Oct 2009 , 20:01

a e keni pa çfare golit i ka ba sunderland liverpoolit?
devijohet topi prej nji bushiçit qi kishin hedhe tifozat ne fushe e hin gol :D
nuk kam pa ksi golit neiher

http://www.youtube.com/watch?v=LUv1_SAZJZ4

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: Kampionati Anglez

Post by Miri » Sun, 18 Oct 2009 , 20:04

Hahaha gol i papam.

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Kampionati Anglez

Post by GOLDIAN » Sun, 18 Oct 2009 , 20:09

hahahahaha skodrinon po kerkosha me e gjet e se gjeta kund kete gol
grazie
hata krejt
i perjashtuar

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Kampionati Anglez

Post by Edmond-Cela » Sun, 18 Oct 2009 , 20:54

Skodrinon wrote:a e keni pa çfare golit i ka ba sunderland liverpoolit?
devijohet topi prej nji bushiçit qi kishin hedhe tifozat ne fushe e hin gol :D
nuk kam pa ksi golit neiher

http://www.youtube.com/watch?v=LUv1_SAZJZ4
ma e keqe skodrinon ka ken tifoz i liverpulit

por si mas rregulles goli nuk asht dasht me u qujt gol.
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Kampionati Anglez

Post by Edmond-Cela » Sun, 18 Oct 2009 , 20:55

se harrova e pave qe portieri desht me prit bushiqin dhe jo topin
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati Anglez

Post by fpjalmi » Mon, 26 Oct 2009 , 00:05

Premier League, rikthehet Liverpool
25/10/2009 18:15

Rikthehet El Ninjo dhe tronditet Manchester United ne superndeshjen e javes se 10-te te Premier League.
Ka fituar 2-0 ne Anfild Road Liverpooli ndaj Djajve te Ferguson fale golave te Fernando Torres dhe te riut Ngog ne pjesen e dyte.

Kane luajtur ndryshe nga heret e tjera lojtaret e Liverpoolit ne kete perballje ku pervecese i duhej te mbronin ngjyrat e skuadres se tyre, i duhej gjithashtu te arrinin kete fitore per te mbrojtur trajnerin Benitez i cili ishte prane largimit.

Vendasit kane kembengulur me shume qe ne fillimin e lojes, por rezultati u zhbllokua vetem ne fillimin e pjeses se dyte. Edhe pse e filluan duke dominuar djemte e Fergusonit kete 45 minutesh, nje asist i Kuyt i jep mundesine Fernando Torresit te zhbllokoje rezultatin dhe te nis festen ne Anfild.

U perpoq Manchesteri per te barazuar rezultatin deri ne fundin e lojes, por serish funksionoi strategjia e kundersulmeve qe perdori Benitez, Lukas jep nje pasim te arte per Ngog i cili mposht Van der Sarin dhe mbyll kete ndeshje te madhe te madhe te kesaj jave te kampionatit anglez.

Nderkohe qe Manchester Siti eshte ndalur ne barazim 2-2 me Fulhamin. Te katert golat e kesaj ndeshjeje jane shenuar ne pjesen e dyte ku vendasit kaluan te paret ne avantazh me dy gola e me pas Daf e Dempsey barazojne per Fulhamin duke i ndare nga nje pike te dyja skuadrave.

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Kampionati Anglez

Post by Skodrinon » Mon, 23 Nov 2009 , 01:36

9-1 e ka rrahe tottenham wiganin....

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati Anglez

Post by fpjalmi » Sat, 19 Dec 2009 , 20:00

Mancini tek City, mungon vetem firma
19/12/2009 18:05

Mungon vetem zyrtarizimi, qe pritet ne oret ne vijim, por duket e sigurte se Roberto Mancini do te jete trajneri i ri i Manchester City.
Sheiku Mansur, pronar i klubit anglez qe prej shtatorit 2008, ka vendosur te pershpejtoje kohen per largimin e Mark Hughes, menjehere pas ndeshjes se pasdites se sotme kunder Sunderland.

Sipas te dhenave te para, Mancini do te firmose nje kontrate deri ne 2013 me nje vlere prej rreth 4 milione eurosh per sezon.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati Anglez

Post by fpjalmi » Sat, 19 Dec 2009 , 20:01

mendoj se mancini do ta qojn shum lart citin

citty ka lojtare yje ,dhe nuk asht qudi qe mansini ta qojn ket skuader ne shkallet ma te larta te historise

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Kampionati Anglez

Post by GOLDIAN » Sat, 19 Dec 2009 , 21:11

pse a liverpoli kaq keq sivjet se kuptoj
i perjashtuar

Post Reply