Punime Grafike per Vllaznine.

Ketu mund te jepni sygjerimet tuaja per sitin si edhe per forumin. Gjithashtu mund te njoftoni per problemet ne lidhje me sitin si edhe forumin.

Moderator: Miri

kuqeblu
Moderator
Moderator
Posts: 843
Joined: Wed, 12 Apr 2006 , 19:32
Location: T*ranë

Post by kuqeblu » Sun, 18 Feb 2007 , 22:02

vllaznia1919 wrote:Kush me i ba naqe?????????????
Thash mas ka rregullu redbluboysi naj gja :roll:
Kush nuk knon, kush nuk kcen e KUSH NUK LUN
Ca k**** lyp n'STADIUM???

Image

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Sun, 18 Feb 2007 , 23:54

Asht e fshtire naqe,duhen pare!
Ma kollaj e bajme na ktej jashte Shqipniet!

redbluboys
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 262
Joined: Wed, 06 Apr 2005 , 21:49

Post by redbluboys » Tue, 20 Feb 2007 , 00:23

ne te vertete nje pjese te mire te shallave jan 98% te krym si ide dhe ne programin e gatshem per prodhim.
kater modele qe per mu jan shume te mire dhe qe sapo ti kryj perfundimisht do ti nxjerr ketu ne sit sa per qejf qe ti vleresoni edhe ju.
me kto se bashku jan edhe dy tre logo te reja per tifozat dhe ide te reja per banderola zyrtare grupesh qe jan pothujse edhe ato 90% te perfundume ne program vektorial dhe te gatshme per prodhim.

e keqja asht se per te hy ne prodhim shallat me kosto te pranueshme per nje tifoz me te ardhuna normale duhet me ba te pakten 300-400 cope e siper .
kostoja ne turqi dhe trasporti deri ne shkoder duhet me dale dikund 3 e diqka euro copa dhe te jene te prodhuar me material te mire .
po flas ngaqe e di cmimet e shallave te disa grupeve shqiptare qe kan dale me kete kosto.
prodhohen edhe ne itali te ky sit www.tifo.it por edhe ne site tjera por gjithmone jo nen 300 cope.kuptohet se sa ma shume te bahen porosi aq me i mire cmimi.

une kam nje shall i cilesise se mire (i TKZ) i cili asht leshit dhe i punum ne dy faqet me disenjo te ndryshme per faqe,pra cilsi shume e mire dhe cmim i mire . po e permend kete shall si kosto e lire dhe cilesi shume e mire sa per te pase idene qe cfare mund te prodhojm edhe ne nese mund te gjejm diken qe si fillim gjen paret me i prodhu dhe pastaj i rimerr kto pare kadal kadal me interes .kuptohet gjithmone pasi ti kete pa edhe modelet perfundimtare qe mendoj i kryj gjat ktyne diteve.
Image

redbluboys
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 262
Joined: Wed, 06 Apr 2005 , 21:49

Post by redbluboys » Tue, 20 Feb 2007 , 23:59

gjate ksaj kohe kam perfundu disa projekt-ide te ndryshme qe kan lidhje me tifozerine dhe skuadren . jan te perfundume edhe ne programin vektorial qe i duhen firmave qe merren me kto lloj materialesh per me i prodhu.
per vedi nuk shoh momentalisht mundesine e realizimit te ktyne projekt-ideve por thojn "shpresa vdes e fundit" .
une po i hedhi ne forum sepse mundet qe dikush neser masneser mundet me i realizu per knaqsine tone (tifozave).
materialet jan shalla te ndryshem,xhaketa pambuku mekapuq,logo grupi,banderola grupi dhe foto se si ato duken ne stadium.
nder kto ide ka punime origjinale ,te huazume e normal edhe naj gja te "vjedhun" por te ristilizume per ngjyrat tona dhe shijet tona.
nji fjale thot "bana aq sa dita" e une po e shfrytzoj si shprehje.
personat qe ju intereson materiali ne vektorial mund te kontaktojne te ky email redbluboys@gmail.com.
per momentin skam nder mend me punu naj gja tjeter te re sepse "tuj mos pa drite ne fund te tunelit" me duket humje kohe tuj e dite qe nje punim ne program vektorial deri ne perfundimin e plote per prodhim han shume kohe e ne te vertete une skam .

SHALLAT
( modeli 1 origjinal edhe pse bar-shalla ka ne qarkullim si ky edhe ne tjere grupe.
modeli 2 asht 90% origjinal .
modeli 3 bajagi i vjedhun nga Torcida split por duke ken se kan te njejtat ngjyra si tonat asht marre si model-ide
modeli 4 asht 100% origjinal )

Image

XHAKETA ME KAPUQ
(model krejt origjinal edhe pse ka grupe qe pak a shume mund te kene xhaketen me krahe te kuq ose blu por logo dhe shkrimet jan origjinale 100%)

Image

LOGO
(logo 1 asht 100% origjinale
logo me zemer kuq e blu asht e "vjedhun" nga federossoblu te bolonjes ndersa me koke shqiponje 100% origjinale)

Image

Image

BANDEROLA ZYRTARE GRUPI
( te gjithe modelet jan 100% origjinale)

Image


PARAQITJA NE STADIUM
(me vllaznine)

Image

( me komtaren )

Image

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Wed, 21 Feb 2007 , 01:24

Zamo te lumshin durt edhe kishte kryeveer sikur te delte ndonje sponsor qe keto projekte te bahen realitet.

shalli i dyte ku ka te shkrume KRENARIA KUQ & BLU me pelqen shume.
Ajo logoja me shqiponje shume e bukur :)

Ishalla ideja e Redbluboys realizohet sa ma pare.
Vllaznit Ultras

Image

kuqeblu
Moderator
Moderator
Posts: 843
Joined: Wed, 12 Apr 2006 , 19:32
Location: T*ranë

Post by kuqeblu » Wed, 21 Feb 2007 , 04:08

Zamir, me qfar i punan kto, me Corel Draw a?

P.S.: Per biletat e neshjes Bullgari-Shqipni ne fun te marsit si den me ja ba TKZ-ja? Ktu ne universitetin tem ne Bullgari jemi nja 100 Shqiptar, dhe t'pakten 40 dojn me e pa neshjen ne Sofie. Un kam shku me pa neshje rregullisht ne Sofie (Levski-Celsi, Levski-Barca, si dhe neshje per kampjonat) dhe nuk e kam problem per me gjet bileta knej, por gjithmon i kam gjet ne seksionin e tifozave vendas. Problemi asht qi du me gjet bileta per seksionin e t'hujve ne stadiumin "Vasil Levski", se nuk dona me u perzi me Bullgart per neshjen e komtares. A ke se si na gjen bileta per te seksioni i t'hujve, pra veqmas bullgarve? Nqs po, me shkruj dhe do t'jap numrin ekzakt sa bileta dona
Kush nuk knon, kush nuk kcen e KUSH NUK LUN
Ca k**** lyp n'STADIUM???

Image

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Wed, 21 Feb 2007 , 14:17

Jane yll te tana naqe.Megjithse un ta kam thane ka here.
Mu me pelqejne shum.Si mund tja bajme mare djema me i realizu ikta?
A thoni nuk mundena me u ba te tane bashke e me ba nej san?

redbluboys
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 262
Joined: Wed, 06 Apr 2005 , 21:49

Post by redbluboys » Wed, 21 Feb 2007 , 21:33

kuqeblu wrote:Zamir, me qfar i punan kto, me Corel Draw a?

P.S.: Per biletat e neshjes Bullgari-Shqipni ne fun te marsit si den me ja ba TKZ-ja? Ktu ne universitetin tem ne Bullgari jemi nja 100 Shqiptar, dhe t'pakten 40 dojn me e pa neshjen ne Sofie. Un kam shku me pa neshje rregullisht ne Sofie (Levski-Celsi, Levski-Barca, si dhe neshje per kampjonat) dhe nuk e kam problem per me gjet bileta knej, por gjithmon i kam gjet ne seksionin e tifozave vendas. Problemi asht qe du me gjet bileta per seksionin e t'hujve ne stadiumin "Vasil Levski", se nuk dona me u perzi me Bullgart per neshjen e komtares. A ke se si na gjen bileta per te seksioni i t'hujve, pra veqmas bullgarve? Nqs po, me shkruj dhe do t'jap numrin ekzakt sa bileta dona
Kuqeblu
nese mundesh dergo nje kerkese te tille ne info@tifozatkuqezi.com dhe stafi qe merret me biletat do te jape instruksionet dhe ndihmen per biletat ne bullgari.besoj qe pa problem do mund te sigurojm biletat ne sektorin e miqve ,pra ate shqiptar per kete ndeshje.
pra vetem kerkesen dergoje ne emailin qe te tregova. :wink:

PS : punimet i kryej me Corel Draw 12 edhe pse naj ekspert i madh nuk jam por bajagi mire ja kam marre doren. :)

kuqeblu
Moderator
Moderator
Posts: 843
Joined: Wed, 12 Apr 2006 , 19:32
Location: T*ranë

Post by kuqeblu » Thu, 22 Feb 2007 , 01:08

vllaznia1919 wrote:Si mund tja bajme mare djema me i realizu ikta?
A thoni nuk mundena me u ba te tane bashke e me ba nej san?
Un jam gati me kontribu naj sen. S'e di qfar menimit kan te tjeret
Kush nuk knon, kush nuk kcen e KUSH NUK LUN
Ca k**** lyp n'STADIUM???

Image

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Thu, 22 Feb 2007 , 01:57

kuqeblu wrote:
vllaznia1919 wrote:Si mund tja bajme mare djema me i realizu ikta?
A thoni nuk mundena me u ba te tane bashke e me ba nej san?
Un jam gati me kontribu naj sen. S'e di qfar menimit kan te tjeret
Mu si gjithmone gati me keni :), normale me aq sa kam mundsi
Vllaznit Ultras

Image

User avatar
Ultras Kuqeblu
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 209
Joined: Fri, 26 Jan 2007 , 20:00
Contact:

Post by Ultras Kuqeblu » Thu, 22 Feb 2007 , 05:40

Edhe mu gati me keni per njaq sa kam mundesi e me takon :wink:
PARA VLLAZNIAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

Shkodrani81
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 882
Joined: Fri, 19 Jan 2007 , 07:48
Location: Kanada
Contact:

Post by Shkodrani81 » Thu, 22 Feb 2007 , 08:30

Shallat mire, pa njaja logoja pa m'duket si me ken naj ekip bejsbollit e ja futbollit, mendim i jemi kot, se me rane fill ne sy ata shkopijt e bejsbollit.

BLEDI
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 578
Joined: Fri, 06 Oct 2006 , 17:40
Location: G.B
Contact:

Post by BLEDI » Thu, 22 Feb 2007 , 11:59

Edhe une jam gati sado qe tjet pa pik problemi :D :D
Kuqeblu perjete!!!!

BLEDI
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 578
Joined: Fri, 06 Oct 2006 , 17:40
Location: G.B
Contact:

Post by BLEDI » Thu, 22 Feb 2007 , 12:06

Ajo xhaketa me krah te kuq m'pelqen edhe shalli krenaria KUQEBLU fantastike,per menimin tem po arrtitme mi realizu kto tham ishin dasht edhe naj tip kapelet ose kapuqa ateher kompletohna kur te shkoojme ne Loro Boriqi si thuni ju?
Kuqeblu perjete!!!!

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Thu, 22 Feb 2007 , 14:20

Atehere: meqe jena disa persona te gatshem un mendoj qe me fillu e me fole me redbluboy edhe me e hjedh ne praktike kyt pune.Te bajme nje preventiv se sa kushton e sa i bjen me çite secili prej atyne qe don me kontribu edhe manej qesim konkluzionet.

Per sa i perket modeleve un tham qe me fillu me shallat edhe per me zgjedhe modelin mee vu ne vota ktu ne forum.
Tham qe me fillu me shallat sepse ta shofim se shkojne punt i here manej mundena me ba gjithqka nese asht pune e bashme.

kuqeblu
Moderator
Moderator
Posts: 843
Joined: Wed, 12 Apr 2006 , 19:32
Location: T*ranë

Post by kuqeblu » Thu, 22 Feb 2007 , 18:55

vllaznia1919 wrote:Tham qe me fillu me shallat sepse ta shofim se shkojne punt i here manej mundena me ba gjithqka nese asht pune e bashme.
A ban me hell dy vota un? :D ishalla s'pa ha naj denim per pytjen qi bana :)

Per menimin tem shallat 2 dhe 3 jan ma te bukrit. Sidomos ai i treti, i nep shum hije pjesa e bardh.
Kush nuk knon, kush nuk kcen e KUSH NUK LUN
Ca k**** lyp n'STADIUM???

Image

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Fri, 23 Feb 2007 , 14:31

Ja dhe vet pergjigjen vedit! :lol: :lol: :lol: :lol:

kuqeblu
Moderator
Moderator
Posts: 843
Joined: Wed, 12 Apr 2006 , 19:32
Location: T*ranë

Post by kuqeblu » Tue, 06 May 2008 , 06:48

Djelmosha (dhe zonjusha, nqs ka met najnji rrotull :D), ikja tem ka dek kret tesh i vit e kusur (e as n'xhenaze s'i kena shku :lol: )
Asht gjynah me e lan ikyt tem mas doret, se asht diqka qi per menimin tem duhet me u marr me te. Ideja me nxjerr shalla n'shitje nuk asht aspak e keqe.
Simas asaj qi ka permen Redbluboys para i vitit e kusur, me porosit 300-400 shalla me ka 3 euro copa nuk asht naj problem i mall. 10 diasporak me u ba bashk, na bjen me qit ka 90-120 euro, qi s'asht naj problem i mall n'diaspor. Edhe ma merr menja qi ikta shalla kan mu shit, s'kan me met stok n'Shkoder.
Ca menoni ju, diaspora :?:
Kush nuk knon, kush nuk kcen e KUSH NUK LUN
Ca k**** lyp n'STADIUM???

Image

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Tue, 06 May 2008 , 11:31

une jam gadi me dhan ndimen teme. ska ma me prit ta lajm nje dite qe ti grumbullojm te gjith antaren e te flasim te hapur ne chat, kush ka mundesi mire kush nuk ka prap mire.
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Tue, 06 May 2008 , 13:36

kja gja ka mbetur vetem ne fjale te gjith jemi dakord por ne fund asnjeri nuk vepron dmth te gjithe jemi bla-bla...
une nuk ju premtoj gja,jo se nuk du por e di qe kja gja prep nuk asht ka bahet prap po rrim ne fjal..

Post Reply