Tigrat Verdheblu - Gjithnje e me prane kuqebluve.

Kendi i tifozeve te mrekullueshem shkodrane.
Post Reply
ultras2006
L'uomo Tigre
L'uomo Tigre
Posts: 28
Joined: Thu, 27 Jul 2006 , 18:06
Location: Elbasan
Contact:

Tigrat Verdheblu - Gjithnje e me prane kuqebluve.

Post by ultras2006 » Sat, 29 Jul 2006 , 02:40

Mendova te hapja nje teme te re per sa i perket bashkepunimit me Ultras Elbasani Tigrat Verdheblu. Duke qene prane fillimit te sezonit te ri te Superliges dhe duke ndjekur hap pas hapi merkaton e diteve te fundit, mendoj se ja vlen kjo lidhje mes dy tifogrupeve.

UETV i pari tifogrup i deklaruar, i organizuar ne vend, ndersa kuqeblute si nje nga tifozerite me te zjarrta nder vite. (pavaresisht problemeve te viteve te fundit pas atij lulezimi qe patet ne kohen e Myftar Celes).

Sllogani yne do te jete Bashke kunder Kryeqytetit.

_____________________________________________________________
PS: nese ka ndonje verejtje per slloganin mund te ndryshohet.
ImageImage
Image

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Sat, 29 Jul 2006 , 15:04

Per mua personalisht eshte gje qe behet.Duhet te flitet me tifozat shkodran qe jane ne Shkoder sepse ato shkojne ne stadium.Ne qe jemi ne kete forum shumica jemi jashte Shqiperise dhe nuk kemi mundesi ti shohim ndeshjetne stadjum.Megjithate ne forum kemi edhe tifoza nga Shkodra dhe do teflasim per kete ide.

redbluboys
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 262
Joined: Wed, 06 Apr 2005 , 21:49

Post by redbluboys » Sun, 30 Jul 2006 , 13:30

ultras2006
se pari te pershendes
sllogani i paraqitur per ne asht i tejkalum .gjithmone kena kene kundra kryeqytetit. :wink:
tash qe edhe ju ne elbasan keni grupin tuaj udheheqes ( ne akoma se kemi por tek ne ka diqka tjeter specifike) asht normale qe te gjitha rrethet te jene se bashku kundra kryeqytetit .kjo asht nje "lidhje" logjike duke pare qfare ka ndodhur ne vite.
megjithate kto lloj lidhjesh duhet te behen permes kontakteve direkte ,mas nje shishe birre, dhe jo neper forume :wink:
gjithesesi koha do baje te veten dhe kto lidhje edhe mund te realizohen tuj pase parasysh qellimin e njejte :D

pershendetje edhe njehere

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Fri, 04 Aug 2006 , 15:40

Pershendetje ultras2006
Une do isha dakord ne nje bashkepunim me te ngushte ne mes dy tifozerive pasi do jete ne interes te dy paleve.kjo mund te arrihet ne mes bashkepunimit te tifozave qe ndodhen ne shqiperi me shpresen e mire qe si vllaznia ashtu dhe elbasani te jene gjithnje ne eliten e futbollit shqiptar.
i perjashtuar

ultras2006
L'uomo Tigre
L'uomo Tigre
Posts: 28
Joined: Thu, 27 Jul 2006 , 18:06
Location: Elbasan
Contact:

Post by ultras2006 » Tue, 22 Aug 2006 , 18:28

Na falni per mungesen se kam qene me pushime. Megjithate une kam hyre gjate kesaj kohe ne internet por nuk kam qendruar shume.

Kam marre vesh se tashme e keni arritur formen maksimale dhe shpresoj qe sebashku ta ndalim skuadren e re te Superliges "Tirana+Bamir Topi". Nuk mundem te jap me informata rreth asaj qe ndodhi ne Durres pasi nuk duam te dukemi si gjynafqare por nese vertet jeni perkrahes te asaj ideje qe te mposhtim ekipin nr 1 rival, ju ftoj te bashkoheni edhe ju ne protesten qe ne se shpejti do fillojme.

Hapi i pare eshte ai deklarimi qe eshte ne faqe te pare tek kfelbasani.com por nuk mund ta leme me kaq pasi i kemi ftuar Tirona GAY Fanatics qe te jene te pranishem ne ndeshjen e kesaj fundjave ne Ruzhdi Bizhuta, pasi ata dine te hapen bythesh vetem neper forume, kurse kur behet fjale per te perkrahur ekipin e tyre ne ndeshjet ne transferte nuk behen te gjalle.

Nese doni, e kam per ultrasit qe ndodhen ne Shkoder, beni edhe ju ndonje banderole kunder (jo tranvestiteve, por tiranvestiteve) se keshtu ju djeg me teper atyre. lol

Flasim perseri. Dua takime prej jush por asnje spo behet i gjalle. A e lame qe do ju qerasja me nga nje birre? Cfare lloji e doni? :lol:
ImageImage
Image

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Thu, 24 Aug 2006 , 13:57

Per takimet duhet te flasesh me redblu boy!Sepse ai eshte ne Shkoder.

ultras2006
L'uomo Tigre
L'uomo Tigre
Posts: 28
Joined: Thu, 27 Jul 2006 , 18:06
Location: Elbasan
Contact:

Kerkese per ftese !!! Hahahahahaha

Post by ultras2006 » Wed, 20 Sep 2006 , 22:22

Red Blue Boy ku je futur mo vlla qe spo te shoh te shkruash fare ne kete teme??????
A doni me mftu mua si mysafir pas dy javesh? :D
Meqe kemi rastin me ardh ne Shkoder qe te ndjekim ekipin tone a mund ta pime tani ate shishen e birres? :lol:

Pres pergjigje. Ju pergezoj per paraqitjen teper dinjitoze ne ndeshjen me tiransit. Loro Borici asht duk nga televizori sikur te kishte qene ndeshje e nje kampionati europian e jo shqiptar. Bravo.
ImageImage
Image

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Thu, 21 Sep 2006 , 13:09

Eshte pak imarrshem redbluboy. :lol: :lol: :lol: :lol:

klevis5osja
Antar
Antar
Posts: 12
Joined: Thu, 21 Sep 2006 , 17:11
Location: Elbasan
Contact:

JEMI NE JEMI NE KAMPIONET E SHQIPERI JEMI NE

Post by klevis5osja » Thu, 21 Sep 2006 , 17:22

Peshendetje Shkodra.Ju uroj fat ne ndeshjen e Peqinit e jam i sigurt qe do ta kaloni me sukses.Pershendetje nga Elbasani

redbluboys
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 262
Joined: Wed, 06 Apr 2005 , 21:49

Re: Kerkese per ftese !!! Hahahahahaha

Post by redbluboys » Thu, 21 Sep 2006 , 20:17

ultras2006 wrote:Red Blue Boy ku je futur mo vlla qe spo te shoh te shkruash fare ne kete teme??????
A doni me mftu mua si mysafir pas dy javesh? :D
Meqe kemi rastin me ardh ne Shkoder qe te ndjekim ekipin tone a mund ta pime tani ate shishen e birres? :lol:

Pres pergjigje. Ju pergezoj per paraqitjen teper dinjitoze ne ndeshjen me tiransit. Loro Borici asht duk nga televizori sikur te kishte qene ndeshje e nje kampionati europian e jo shqiptar. Bravo.
ske nevoje me te ftu,je i mireseardhun me gjithe shoqni.miqte nuk ftohen ,vijne vete edhe pa ftesa :wink: :D .
birrat jan tuj u ftohe kahere apo i doni ne temperature ambienti :lol: :lol: :lol:

nr jem i telefonit 0692160318

forri
Kuqeblu Perjet
Kuqeblu Perjet
Posts: 859
Joined: Mon, 19 Sep 2005 , 11:37
Skuadra: Ça pyetje?!!!!!
Location: Tiranë
Contact:

Post by forri » Thu, 21 Sep 2006 , 22:18

Hej hej...!!!!!!....«Bashke kunder Kryeqytetit»?!!!!!! :D .
A nuk ju duket se kështu po ua ngrejmë vlerën skuadrave të Tiranës?!!!
Për mendimin tim,ato janë skuadra plehra dhe nuk ja vlen të krijojmë aleanca të tilla kundër atyre,sepse të jeni të sigurtë që këto lidhje,ata do ti marrin për shënja dobësie.Pra duhet të"luftojmë" gjithsecili për vete,të japim më të mirën tonë të mundshme kundër skuadrave të Tiranës.
A po,kur të ketë ndeshje vendimtare siç janë finalja e kupës apo ndeshje vendimtare per fitimin e titullit kampion atëhere duhen këto bashkpunime.
Unë isha në ndeshjen e fundit të sezonit të kaluar Tir.... -ELBASANI dhe bëra tifozllik me gjith shpirt për ELBASANIN,aq sa u çuditën edhe dy shokët e mi që kisha në krah(Të dy tifoza të Tir....) duke më thënë:Mor ti vlla,a je tifoz me Shkodrën apo me Elbasanin?!!.
Ajo ndeshje ishte fantastike dhe në të tilla ndeshje vendimtare ja vlejnë bashkveprimet e tifozerive.

Respekte të gjithëve !
Para VLLAZNIA!

redbluboys
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 262
Joined: Wed, 06 Apr 2005 , 21:49

Post by redbluboys » Thu, 21 Sep 2006 , 22:27

Forri
po per kto ide si te tujat po flitet pra :wink: :D

forri
Kuqeblu Perjet
Kuqeblu Perjet
Posts: 859
Joined: Mon, 19 Sep 2005 , 11:37
Skuadra: Ça pyetje?!!!!!
Location: Tiranë
Contact:

Post by forri » Thu, 21 Sep 2006 , 22:39

redbluboys wrote:Forri
po per kto ide si te tujat po flitet pra :wink: :D
Ideja ime konsistonte në raste të veçanta si finale të kupës apo ndeshje vendimtare dhe jo në lidhje të përhershme tifozerish,sepse,fati mund të na çoj në ndonjë përplasje me Elbasanin (për titull apo per kupën) dhe nuk ka sesi të kesh lidhje të përhershme kur në mes hyjnë interesa të caktuara,më kupton se ku e kam fjalën?!
Para VLLAZNIA!

redbluboys
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 262
Joined: Wed, 06 Apr 2005 , 21:49

Post by redbluboys » Thu, 21 Sep 2006 , 22:46

lidhjet e tifozerive njihen ne te gjithe boten.ka pase raste kur grupe tifozash shume miq njeri me tjeterin kan perfundu ne armiqesi shume te medha edhe ksaj dite.
ideja e ksaj pune asht qe kur dy grupet jan se bashku ne stadium mos te kete konfrontime mes tyre duke rujte distancat e duhura dhe mardhenie normale mes njeri tjetrit,ndryshe nga grupet e tjera ku ka raste edhe konfrontimesh.
kjo asht pak a shume ideja.sdisa jam shpjegu :)

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Fri, 22 Sep 2006 , 13:24

ma more per gojet naqe.aleancat egzistojne ne tane boten.nuk shof kurgja te keqe ne aleancat midis tifozave.boll mas tejene te kryqytetit. :lol: :lol: :lol: :lol:

ultras2006
L'uomo Tigre
L'uomo Tigre
Posts: 28
Joined: Thu, 27 Jul 2006 , 18:06
Location: Elbasan
Contact:

Post by ultras2006 » Fri, 22 Sep 2006 , 17:14

forri wrote:
redbluboys wrote:Forri
po per kto ide si te tujat po flitet pra :wink: :D
Ideja ime konsistonte në raste të veçanta si finale të kupës apo ndeshje vendimtare dhe jo në lidhje të përhershme tifozerish,sepse,fati mund të na çoj në ndonjë përplasje me Elbasanin (për titull apo per kupën) dhe nuk ka sesi të kesh lidhje të përhershme kur në mes hyjnë interesa të caktuara,më kupton se ku e kam fjalën?!
Ne rradhe te pare respektoj mendimin tend qe ke shprehur ne kete forum por do shtoja dicka qe bie ne kundershtim me ato qe thua ti.
A nuk kemi pas raste plot qe Vllaznia dhe Elbasani jane perplasur midis tyre per ndeshje te rendesishme?
Mos harroni ndeshjet e vjetshme per kupen e republikes kur tifozeria e Elbasanit nuk ka pasur asgje kundra Shkodraneve por gjithe inatin e kane shprehur kundra drejtuesve te ekipit te tyre, Elbasanit. Juve jau kemi bere hallall kualifikimin edhe pse dihej se nuk mund ta perballonit dot inatin e zgjebeve te tiranes qe ne ate kohe ishin te etur per fitore, pasi kishin shume deshtime rradhazi.
Mos harro ndeshjet e parvjetshme kur ne u shpallem nenkampione dhe me Vllaznine kemi bashkepunuar gjithmone e me rezultate te mira, pa konflikte. Midis nesh nuk ka pasur konflikte dhe besoj se nuk do te kete kurre.
Ju nuk jeni rival i betuar i Elbasanit, ju jeni miq te Elbasanit. Po ju kujtoj edhe dicka: Presidenti yne Laze para se te merrte drejtimin e Elbasanit, ne makinen e tij mbante shallin e Vllaznise :wink:
Edhe nese do kemi perballje vendimtare midis nesh mjafton ti urojme njeri tjetrit te fitoje me i miri dhe do ulemi te gjithe bashke ne shkallet e stadiumit pse jo duke ngritur nga nje shishe birre. Hahahahhaa
ImageImage
Image

redbluboys
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 262
Joined: Wed, 06 Apr 2005 , 21:49

Post by redbluboys » Fri, 22 Sep 2006 , 20:14

ultras2006 wrote: Edhe nese do kemi perballje vendimtare midis nesh mjafton ti urojme njeri tjetrit te fitoje me i miri dhe do ulemi te gjithe bashke ne shkallet e stadiumit pse jo duke ngritur nga nje shishe birre. Hahahahhaa
KY ASHT THELBI :D

forri
Kuqeblu Perjet
Kuqeblu Perjet
Posts: 859
Joined: Mon, 19 Sep 2005 , 11:37
Skuadra: Ça pyetje?!!!!!
Location: Tiranë
Contact:

Post by forri » Sat, 23 Sep 2006 , 00:22

ultras2006 wrote:
forri wrote:
redbluboys wrote:Forri
po per kto ide si te tujat po flitet pra :wink: :D
Ideja ime konsistonte në raste të veçanta si finale të kupës apo ndeshje vendimtare dhe jo në lidhje të përhershme tifozerish,sepse,fati mund të na çoj në ndonjë përplasje me Elbasanin (për titull apo per kupën) dhe nuk ka sesi të kesh lidhje të përhershme kur në mes hyjnë interesa të caktuara,më kupton se ku e kam fjalën?!
Ne rradhe te pare respektoj mendimin tend qe ke shprehur ne kete forum por do shtoja dicka qe bie ne kundershtim me ato qe thua ti.
A nuk kemi pas raste plot qe Vllaznia dhe Elbasani jane perplasur midis tyre per ndeshje te rendesishme?

Mos harro ndeshjet e parvjetshme kur ne u shpallem nenkampione dhe me Vllaznine kemi bashkepunuar gjithmone e me rezultate te mira, pa konflikte. Midis nesh nuk ka pasur konflikte dhe besoj se nuk do te kete kurre.
Ultras 2006!.. Nuk kam ndërmënd që këtë projekt-ide t'a kthej në debat.
Jam shumë dakort që të ketë bashkëpunim ndërmjet dy tifozerive dhe jo se nuk më pëlqen kjo ide, por nuk më pëlqen mënyra si si është ofruar ajo.
Pra,jam dakort për bashkëpunim,por ky bashkëpunim të jetë i përgjithshëm dhe jo thjesht kundër skuadrave të Tiranës sepse siç e thashë edhe më sipër kështu i mbivlerësojmë ato,u japim vlera që në të vërtetë ato nuk i kanë.Në fund të fundit bëhet fjalë për sport dhe jo për luftë(edhe ato skuadra
SHQIPTARE janë,pra,edhe ata,çunat tonë janë),sepse vërtetë ato kanë qënë gjithmonë kundërshtarë potencial kundra nesh,por gjithmonë në kuptimin e garës sportive(të paktën kundra nesh,sepse unë e di shumë mirë që me ju,kanë pasur gjithmonë marrdhënie të acaruara).

Po të bëhet fjalë për "hasmëri",skuadrat që kanë patur marrëdhënie të acaruara me ne,kanë qënë Durrësi dhe Lushnja.Ka arritur puna deri tek beteja të vërteta me gurë e me tulla.Kam qënë vetë prezent në Lushnjë dhe e kam parë me sytë e mi trysninë e madhe kundër tifozerisë tonë dhe ç'farë është më e keqja edhe kundër lojtarëve në fushë,kam qënë vetë prezent në Durrës ku tifozeria Durrsake u fut në fushë për të rrahur lojtarët tonë.

Ndërsa skuadrat ose më mirë tifozeritë me të cilat ne kemi shkuar gjithmonë mirë,kanë qënë Vlora dhe Kavaja sidomos me Kavajën.Unë jam tifoz prej më shumë se 25 vjetësh dhe mbaj mënd që në kohën e"Qoftlargut",grupet më të mëdha të tifozllikut që vinin atëhere nga rrethet ishin Vlonjatët dhe Kavajsit,kur luante Besa në Shkodër gjithmonë pjesa veriore e tribunës kryesore mbushej me tifozerinë Kavajse.Në Shkodër gjithmonë ka që "fair-play" dhe të gjitha skuadrat kishin admirim për lojën dhe kushtet që ofronte fusha jonë.Ndërsa përsa i përket Elbasanit,mund të them se nuk kemi patur fërkime ose e thënë më mirë gjithsecili ka parë punën e vet dhe jo se kemi patur ndonjë marrdhënie kushedi se ç'farë.Këto vitet e fundit,po,që ka patur shkëmbime lojtarësh,por mos harro që kurrë nuk ka rastisur ndonjëherë,që,të përplasen skuadrat tona në finale të kupës apo të jenë në garë direkte për fitimin e titullit kampion(nga sa mbaj mënd unë),sepse aty do matej pulsi i marrdhënieve ndërmjet dy tifozerive,aty ku,në mes është interesi.
Marrëdhënie të mira mund t'i krijojmë me fjalë të mira nëpër forume,por në terren është pak e vështirë sepse me thënë të drejtën nuk i kemi kushtet për t'ia arritur.Nuk besoj që ultrasit e Elbasanit të organizoheshin në mënyrë të tillë që të shkonin,p.sh. në Lushnjë për të bëre tifozllik për ne,apo e kundërta,që ultrasit tonë të vinë në Tiranë për të bërë tifozllik pro jush kundër Tir... sepse është thjesht e pamundur për momentin,nuk e di në më kupton drejt apo jo?!.Ndërsa përsa i përket ndeshjeve vendimtare apo ndonjë finaleje,atëhere po.Pra këtu konsistoi ndërhyrja ime.Lidhje të përhershme më duken të pamundura për momentin,por edhe n.q.s. do ketë një të tillë ajo duhet të bazohet në vlera të vërteta dhe jo thjesht kundër disa skuadrave të caktuara.

Respekte!
Para VLLAZNIA!

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Mon, 25 Sep 2006 , 13:41

Un vazhdoj te jem i mendimit qe nje bashkepunim midis disa tifozerinash eshte e muajtru.Ne kete rast midis tones dhe asaj elbasanse.Nuk mu duk qe tifozat kavasaj u sollen shum mire me ne ne ndeshjen e fundit te luajtur ne Kavaje.Kjo ishte per Forrin.

forri
Kuqeblu Perjet
Kuqeblu Perjet
Posts: 859
Joined: Mon, 19 Sep 2005 , 11:37
Skuadra: Ça pyetje?!!!!!
Location: Tiranë
Contact:

Post by forri » Mon, 25 Sep 2006 , 20:05

vllaznia1919 wrote:Nuk mu duk qe tifozat kavasaj u sollen shum mire me ne ne ndeshjen e fundit te luajtur ne Kavaje.Kjo ishte per Forrin.
Ehhh!......Kohët ndryshojnë,brezat ndryshojnë,njerzit shkojnë e vijnë në këtë botë..etj etj etj .....

vllaznia1919!!!.... Unë thashë kemi shkuar mirë dhe jo "po shkojmë mirë" pastaj mos harro që ata kanë më shumë se 16 vjet që luhaten sa nga njëra kategori në tjetrën,ose e thënë më mirë,75% të kohës e kanë kaluar në kategorinë e dytë,aq sa mjafon për të na harruar,plus që brezat levizin d.m.th. ata tifozë që para 16 vjetësh ishin 10 vjeç e sipër tashti janë mbi 25 e kusur vjeç dhe përbëjnë shumicën e tifozerisë aktuale sepse dihet që tashmë mosha e thyer është më e rrallë nëpër stadiume.
Respekte !
Para VLLAZNIA!

Post Reply