Tigrat Verdheblu - Gjithnje e me prane kuqebluve.

Kendi i tifozeve te mrekullueshem shkodrane.
Post Reply
klevis5osja
Antar
Antar
Posts: 12
Joined: Thu, 21 Sep 2006 , 17:11
Location: Elbasan
Contact:

JEMI NE JEMI NE KAMPIONET E SHQIPERISE JEMI NE

Post by klevis5osja » Tue, 26 Sep 2006 , 11:09

I respektoj gjithe mendimet qe jane dhene me siper.E un jam i mendimit qe bashkepunimi ne fillim duhet te jete vetemper ndeshje kryesore dhe vendimtare.Sepse te jemi te sinqert ne akoma nuk kemi nje grup te mirefillte te mireorganizuar.Ne jemi thjesht ne hapat e pare te nje tifozerie te organizuar.Ju uroj suksese
Image

tigri_verdheblu
Antar
Antar
Posts: 25
Joined: Tue, 14 Nov 2006 , 00:30

Re: JEMI NE JEMI NE KAMPIONET E SHQIPERISE JEMI NE

Post by tigri_verdheblu » Tue, 14 Nov 2006 , 00:42

klevis5osja wrote:I respektoj gjithe mendimet qe jane dhene me siper.E un jam i mendimit qe bashkepunimi ne fillim duhet te jete vetemper ndeshje kryesore dhe vendimtare.Sepse te jemi te sinqert ne akoma nuk kemi nje grup te mirefillte te mireorganizuar.Ne jemi thjesht ne hapat e pare te nje tifozerie te organizuar.Ju uroj suksese
Cuna qenket edhe ketu? Ju pershendes te gjitheve.
Njerzit me kulture veprojne keshtu>>>Image

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Thu, 16 Nov 2006 , 03:19

forri wrote:
vllaznia1919 wrote:Nuk mu duk qe tifozat kavasaj u sollen shum mire me ne ne ndeshjen e fundit te luajtur ne Kavaje.Kjo ishte per Forrin.
Ehhh!......Kohët ndryshojnë,brezat ndryshojnë,njerzit shkojnë e vijnë në këtë botë..etj etj etj .....

vllaznia1919!!!.... Unë thashë kemi shkuar mirë dhe jo "po shkojmë mirë" pastaj mos harro që ata kanë më shumë se 16 vjet që luhaten sa nga njëra kategori në tjetrën,ose e thënë më mirë,75% të kohës e kanë kaluar në kategorinë e dytë,aq sa mjafon për të na harruar,plus që brezat levizin d.m.th. ata tifozë që para 16 vjetësh ishin 10 vjeç e sipër tashti janë mbi 25 e kusur vjeç dhe përbëjnë shumicën e tifozerisë aktuale sepse dihet që tashmë mosha e thyer është më e rrallë nëpër stadiume.
Respekte !
Fjalt e tuja nuk i lot as topi,por na tesh po flasim per kete perjudhe!Dhe tesh per tesh tifozat shkodran jane shum afer me tifozat elbasanas.

Naqe duku i fije ma shpesh! :lol: :wink:

User avatar
gdr
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 265
Joined: Wed, 25 Oct 2006 , 08:39
Location: Itali

Post by gdr » Thu, 16 Nov 2006 , 10:23

O forri, po kur kena shku mir me vlonjat more burr. Me durrsakt jena prish kur i kena ra na ne Shkoder kur na moren barazimin me arbiter para 13 vjetsh mos gabohem po me Vlonen s'maj mend te kena shku mir nej her. Nuk di ça me te than per vitet e fundit se si kan shku punt po di me te than qe ne tiran me te trija skuadrat kena shku e kena ba tifozllek, e ne shkoder prej vitit 1976 qe kam fillu me shku ne stadium (6 vjeç), e deri ne '93 nuk kam pa nej grup tiransish tuj bertit ne Loro Borici ish vojo kushi. Persa i perket skuadrave qe kena shku mir kan ken Lezha, Burreli e Korça. Me Elbasanin nuk kena pas nej her ferkime si tifoza, po si skuader kena ken shpesh her ne rivalitet kur kena ken ne te njejtin nivel, po me asht ba qefi qe asht kriju kjo miqesi sot me tifozat elbasanas e i falenderoj per mbeshtetjen qe i dhanen Vllaznis ne finaeln e kupes te vjetshme. Po te jem ne Shqiperi kur te jete Elbasani-Vllaznia do te shkoj me shum qejf edhe ne Elbasan.
vllaznia veç me shkodran

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Thu, 16 Nov 2006 , 14:38

Po me Burrelin qa na ka lidhe?????? :lol: Nuk e disha.
Mazi metme pa gja se e perjashtune.Hahahahahahah!

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Thu, 16 Nov 2006 , 18:48

respekte elbasanit
dhe ishalla fitoni ne tirane
i perjashtuar

tigri_verdheblu
Antar
Antar
Posts: 25
Joined: Tue, 14 Nov 2006 , 00:30

Post by tigri_verdheblu » Fri, 17 Nov 2006 , 01:42

Ja edhe organizimi i Tigrave per kete ndeshje.

Tek kjo banderol shkruhet Forca Cuna Verdheblu (logo ne mezin) Tigrat jane gjithmone me ju. Eshte e permasava 1.5 me 10 dhe eshte realizuar fale kontributit te te gjithe Tigrave jashte shtetit dhe ne shqiperi.
Image

Image
Njerzit me kulture veprojne keshtu>>>Image

User avatar
gdr
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 265
Joined: Wed, 25 Oct 2006 , 08:39
Location: Itali

Post by gdr » Fri, 17 Nov 2006 , 09:21

komplimente tigri per banderolen e suksese ne tirane.
vllaznia veç me shkodran

User avatar
gdr
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 265
Joined: Wed, 25 Oct 2006 , 08:39
Location: Itali

Post by gdr » Fri, 17 Nov 2006 , 09:26

per vllaznia 1919, deshta me te than qe Burreli ka pas nji skuader (31 korriku) qe sa her qe kishim nevoj na e hapte porten edhe njashtu shpesh her ata leshat ton s'dishin me ba gol....... :oops:
vllaznia veç me shkodran

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Fri, 17 Nov 2006 , 13:31

gdr wrote:per vllaznia 1919, deshta me te than qe Burreli ka pas nji skuader (31 korriku) qe sa her qe kishim nevoj na e hapte porten edhe njashtu shpesh her ata leshat ton s'dishin me ba gol....... :oops:
naqe pse edhe burrelit i kena kerku ndihme a?????
SA EKIP TE MIRE PASKENA PAS DHE NER VITE NA
i perjashtuar

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Fri, 17 Nov 2006 , 13:31

ANDI ju lumte per banderolen
e ishalla ju sjell fat neser
i perjashtuar

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Fri, 17 Nov 2006 , 14:54

Ju lumshin duart Andi!Pune klas fare keni bere.

forri
Kuqeblu Perjet
Kuqeblu Perjet
Posts: 859
Joined: Mon, 19 Sep 2005 , 11:37
Skuadra: Ça pyetje?!!!!!
Location: Tiranë
Contact:

Re: JEMI NE JEMI NE KAMPIONET E SHQIPERISE JEMI NE

Post by forri » Fri, 20 Apr 2007 , 21:40

klevis5osja wrote:I respektoj gjithe mendimet qe jane dhene me siper.E un jam i mendimit qe bashkepunimi ne fillim duhet te jete vetemper ndeshje kryesore dhe vendimtare.Sepse te jemi te sinqert ne akoma nuk kemi nje grup te mirefillte te mireorganizuar.Ne jemi thjesht ne hapat e pare te nje tifozerie te organizuar.Ju uroj suksese
Klevis!
Pse nuk më hapet më faqja juaj e forumit?Ç'farë ka ndodhur?!
Para VLLAZNIA!

forri
Kuqeblu Perjet
Kuqeblu Perjet
Posts: 859
Joined: Mon, 19 Sep 2005 , 11:37
Skuadra: Ça pyetje?!!!!!
Location: Tiranë
Contact:

Post by forri » Fri, 20 Apr 2007 , 22:15

gdr wrote:O forri, po kur kena shku mir me vlonjat more burr. Me durrsakt jena prish kur i kena ra na ne Shkoder kur na moren barazimin me arbiter para 13 vjetsh mos gabohem po me Vlonen s'maj mend te kena shku mir nej her. Nuk di ça me te than per vitet e fundit se si kan shku punt po di me te than qe ne tiran me te trija skuadrat kena shku e kena ba tifozllek, e ne shkoder prej vitit 1976 qe kam fillu me shku ne stadium (6 vjeç), e deri ne '93 nuk kam pa nej grup tiransish tuj bertit ne Loro Borici ish vojo kushi. Persa i perket skuadrave qe kena shku mir kan ken Lezha, Burreli e Korça. Me Elbasanin nuk kena pas nej her ferkime si tifoza, po si skuader kena ken shpesh her ne rivalitet kur kena ken ne te njejtin nivel, po me asht ba qefi qe asht kriju kjo miqesi sot me tifozat elbasanas e i falenderoj per mbeshtetjen qe i dhanen Vllaznis ne finaeln e kupes te vjetshme. Po te jem ne Shqiperi kur te jete Elbasani-Vllaznia do te shkoj me shum qejf edhe ne Elbasan.
Gdr!
Më fal që po të përgjigjem me vonesë sepse më paska kalu pa e lexu përgjigjen tënde.
Kur them që kena shku mirë,nuk doja me thanë që rrishim tuj u puth me njëri-tjetrin,por kam parasysh praninë më të shumtë të tifozave(pasi në atë kohë,me një tifozeri që nuk i kishe punët mirë vinin shumë pak tifoza dhe ata nuk ndiheshin edhe aq shumë).dhe tifozat më të shumtë që vinin në atë kohë për me pa ndeshjen në Shkodër(përveç Lezhës)ishin Kavajsit dhe Vlonjatët.Po të ndiheshin të kërcënuar nuk do vinin masivisht.

Mbaj mënd kur u luajt finalja e kupës me Flamurtarin në Shkodër,në zonën ku ishim ulur ne mbizotëronin Vlonjatët.Vërtetë nuk u ndjenë atë ndeshje sepse nuk iu dha asnjëherë rasti pasi ndeshja përfundoi 3-0 për ne.Në ndeshjen e kthimit ishte po e njëjta situatë shumë tifoza Shkodranë shkuan në Vlorë dhe kur ne shënuam gol në fund të lojës(3-1 për Flamurtarin) dëgjoheshin shumë brohorima gëzimi në sfond,gjë që tregonte praninë e madhe të tifozave.Po kur na pat rrah Flamurtari 1-5 në Shkodër? a e pe se sa tifoza kishin ardhë.E pra Fieri dhe Lushnja kanë qënë më afër se Vlora por asnjëherë skan ardhur në Shkodër masivisht.

Ti përmënde Korçën por asnjiherë s'baj mënd të ketë pas ndonjë prani të tifozerisë Korçare në Shkodër.
Përsa i përket Durrësit,nuk jena prish prej arbitrit.Me sa më kujtohet bëhet fjalë për kampionatin 1993-94.Irritimi iu drejtua tifozerisë Durrsake pasi në ndeshjen e fazës së parë ata ishin futur në fushë dhe kishin goditur disa nga lojtarët tonë dhe reagimi qe i ashpër dhe shumë nga makinave të tyre iu thyen xhamat.Një vit më vonë isha në Durrës dhe tribuna karshi ishte e mbushur plot.Gjysma e majtë ishte me Durrsakë kurse gjysma tjetër ishte e mbushur nga ne.Ata fillunen me gjujtë me gur,iu përgjigjëm edhe ne kurse policia rrinte veç tuj shiku derisa tifozat tonë nuk durunen dhe iu sulën,veç ti shikojshe se si iknin,si dhicat(popull më kot se Durrsakët nuk ka)e kur dola prej stadiumit nëpër qytet diskutonin nëpër rrugë duke thënë që i kena gjujtë me gura e dikush thoshte:mirë jau kan ba se a e din se ça na kan ba në Shkodër?!!Unë mezi mbajsha të qeshurën pasi diskutonin sikur ne ishim trëmbur prej tyre :lol: :lol:

Kurse me Elbasanin nuk kemi pas fërkime pasi Elbasani rrallë herë ka pretenduar për titull,pra ka qënë një skuadër e mesme dhe nuk na ka rastisë shpesh me diskutu ndonjë ndeshje me ta.
Respekte! dhe herë tjetër do jem më i vëmëndshëm ndaj replikave.
Para VLLAZNIA!

kuqeblu
Moderator
Moderator
Posts: 843
Joined: Wed, 12 Apr 2006 , 19:32
Location: T*ranë

Post by kuqeblu » Fri, 20 Apr 2007 , 23:13

Neshjen me Durrsin qe permendi Forri e kam parasysh, sepse kam ken edhe un ne at neshje, mgjs i vogel. Kisha shku me nji kojshi, vllai i madh i Altin Xhahyses. Perveq atyne qe nollen ne stadium, maj men qi kur po delte prej Durrsit autobuzi jon, durrsakt fillunen me na gjujt me bila prej nji bilardojet. Disa prej tonve kishin mledh do gur para se me hyp ne autobuz, dhe fillunen me gjujt bilardon, dhe ja thynen tan xhamat. N'ate moment, shoferi i dha gaz, dhe autobuzi mujti me i shpetu rrethimit te durrsakve. Njaja ka ken dita qi jena prish me durrsakt.
Biles ne stadium, disa prej tonve jan plagos prej gurve, dhe tifozat ton i thanen durrsakve "Hajdeni ne Shkoder ne fazen e dyt", po askush prej tyne nuk u ba i gjall.
Kush nuk knon, kush nuk kcen e KUSH NUK LUN
Ca k**** lyp n'STADIUM???

Image

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Fri, 20 Apr 2007 , 23:19

I maj mend kta episode pa me than te drejten nuk kam kene ne stadium, axha jem ka kene ne ate ndeshje edhe me ka thane qe asht ba nami.
Edhe vitin tjeter(mbas atij qe permendi Forri) tifozat shkodrane jane konfrontu me tifozat e Durrsit.
Vllaznit Ultras

Image

kuqeblu4ever
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 429
Joined: Mon, 29 Nov 2004 , 18:43

Post by kuqeblu4ever » Fri, 20 Apr 2007 , 23:45

e vertete qe ajo ndeshje ne Durres ka ken problematike, une nuk kam ken ne stadium por nji shok i klases i jemi qe ka ken ne Durres me pa ndeshjen e mbaj mend qe ishte care ne koke se kishte hanger gur nga tifozet e Durresit dhe erdhi ne klase me manikode ne kry.
VLLAZNIA, BAYERN MÜNCHEN, BARCELONA

forri
Kuqeblu Perjet
Kuqeblu Perjet
Posts: 859
Joined: Mon, 19 Sep 2005 , 11:37
Skuadra: Ça pyetje?!!!!!
Location: Tiranë
Contact:

Post by forri » Fri, 20 Jul 2007 , 18:13

Ku janë ma,kta Elbasanllinjtë?!! :o
Si nuk u dukën hiç ktej nga forumi jonë!!!
As në ndeshjet për intertoto nuk u interesunen hiç.A thu jan hidhnu me ne a?!!! :?
Para VLLAZNIA!

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Post by vvvllaznia » Fri, 20 Jul 2007 , 18:29

forri wrote:
gdr wrote:O forri, po kur kena shku mir me vlonjat more burr. Me durrsakt jena prish kur i kena ra na ne Shkoder kur na moren barazimin me arbiter para 13 vjetsh mos gabohem po me Vlonen s'maj mend te kena shku mir nej her. Nuk di ça me te than per vitet e fundit se si kan shku punt po di me te than qe ne tiran me te trija skuadrat kena shku e kena ba tifozllek, e ne shkoder prej vitit 1976 qe kam fillu me shku ne stadium (6 vjeç), e deri ne '93 nuk kam pa nej grup tiransish tuj bertit ne Loro Borici ish vojo kushi. Persa i perket skuadrave qe kena shku mir kan ken Lezha, Burreli e Korça. Me Elbasanin nuk kena pas nej her ferkime si tifoza, po si skuader kena ken shpesh her ne rivalitet kur kena ken ne te njejtin nivel, po me asht ba qefi qe asht kriju kjo miqesi sot me tifozat elbasanas e i falenderoj per mbeshtetjen qe i dhanen Vllaznis ne finaeln e kupes te vjetshme. Po te jem ne Shqiperi kur te jete Elbasani-Vllaznia do te shkoj me shum qejf edhe ne Elbasan.
Gdr!
Më fal që po të përgjigjem me vonesë sepse më paska kalu pa e lexu përgjigjen tënde.
Kur them që kena shku mirë,nuk doja me thanë që rrishim tuj u puth me njëri-tjetrin,por kam parasysh praninë më të shumtë të tifozave(pasi në atë kohë,me një tifozeri që nuk i kishe punët mirë vinin shumë pak tifoza dhe ata nuk ndiheshin edhe aq shumë).dhe tifozat më të shumtë që vinin në atë kohë për me pa ndeshjen në Shkodër(përveç Lezhës)ishin Kavajsit dhe Vlonjatët.Po të ndiheshin të kërcënuar nuk do vinin masivisht.

Mbaj mënd kur u luajt finalja e kupës me Flamurtarin në Shkodër,në zonën ku ishim ulur ne mbizotëronin Vlonjatët.Vërtetë nuk u ndjenë atë ndeshje sepse nuk iu dha asnjëherë rasti pasi ndeshja përfundoi 3-0 për ne.Në ndeshjen e kthimit ishte po e njëjta situatë shumë tifoza Shkodranë shkuan në Vlorë dhe kur ne shënuam gol në fund të lojës(3-1 për Flamurtarin) dëgjoheshin shumë brohorima gëzimi në sfond,gjë që tregonte praninë e madhe të tifozave.Po kur na pat rrah Flamurtari 1-5 në Shkodër? a e pe se sa tifoza kishin ardhë.E pra Fieri dhe Lushnja kanë qënë më afër se Vlora por asnjëherë skan ardhur në Shkodër masivisht.

Ti përmënde Korçën por asnjiherë s'baj mënd të ketë pas ndonjë prani të tifozerisë Korçare në Shkodër.
Përsa i përket Durrësit,nuk jena prish prej arbitrit.Me sa më kujtohet bëhet fjalë për kampionatin 1993-94.Irritimi iu drejtua tifozerisë Durrsake pasi në ndeshjen e fazës së parë ata ishin futur në fushë dhe kishin goditur disa nga lojtarët tonë dhe reagimi qe i ashpër dhe shumë nga makinave të tyre iu thyen xhamat.Një vit më vonë isha në Durrës dhe tribuna karshi ishte e mbushur plot.Gjysma e majtë ishte me Durrsakë kurse gjysma tjetër ishte e mbushur nga ne.Ata fillunen me gjujtë me gur,iu përgjigjëm edhe ne kurse policia rrinte veç tuj shiku derisa tifozat tonë nuk durunen dhe iu sulën,veç ti shikojshe se si iknin,si dhicat(popull më kot se Durrsakët nuk ka)e kur dola prej stadiumit nëpër qytet diskutonin nëpër rrugë duke thënë që i kena gjujtë me gura e dikush thoshte:mirë jau kan ba se a e din se ça na kan ba në Shkodër?!!Unë mezi mbajsha të qeshurën pasi diskutonin sikur ne ishim trëmbur prej tyre :lol: :lol:

Kurse me Elbasanin nuk kemi pas fërkime pasi Elbasani rrallë herë ka pretenduar për titull,pra ka qënë një skuadër e mesme dhe nuk na ka rastisë shpesh me diskutu ndonjë ndeshje me ta.
Respekte! dhe herë tjetër do jem më i vëmëndshëm ndaj replikave.
Un kam qene me pa nje ndeshje ne Durres tham ne 1996 ateher kur bashin namin Martini-Xhahysa.Pjesa perball tribunes ka ken krejty mush me shkodran e e maj mend qe i kan arrestu shum tifoza vetem sepse hedhshin disa tymqe,pas ndeshjet kan fillu ferrkat e per qa me kan thane kena shkatrru qendren e Durrsit megjithese un nuk e maj mend prej lajmeve.natyrsih un skam marr pjes se isha 13 vjeç.kete gja ma ka thane edhe nje durrsak.mandej kam shku nje her direkt e prej tragetit me duket ne 2001 e aty polict nuk na leshin as me u qu ne kamb e spo ju tham se qa kam hek me hi ne stadium se isha me valigje e me qante.
Kuyrse ne Elbasan nuk kam ken ndonje her

ultras jakova
Antar
Antar
Posts: 11
Joined: Sun, 07 Oct 2007 , 01:23
Location: Aty ku pasuli hahet kaj kokerr..gjakova

Post by ultras jakova » Thu, 11 Oct 2007 , 22:12

A ka munsi mi bo ni pytje..

kur mendoni dy tifozeri elbasani dhe shkodra kunder tiranes..

si a do te vendosen dy grupet ne nje tribun kunder tirones apo si...

une mendoj se nuk ka nevoj per kesi bashkime se kjo e bon kundershtarin edhe me te fort e e ngrit me lart pasi po bashkohen kunder saj, une mendoj qe shkodra mund ta shkel tiranen me publikun e saj te zjarrt e ska nevoj per ndimen e ndokuj...

edhe elbasani ne vitet e funit ka ttregu se ka simpatizera po duhet me punu ma shum ne tifozri kendim gjat 90 min..

mendimi jam...

me t'mira e jona SHQYPNI.....
..::J::..::A::..::K::..::O::..::V::..::A::..::R::..::S::..


Forca VLLAZNIM (1927)

Perpara KUQEZINJET E JAKOVES...

Post Reply