Gilman Lika

Lajme te fundit nga Vllaznia

Moderators: GOLDIAN, Miri, vllaznia1919

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Fri, 16 May 2008 , 16:02

Naqe ne kjofte se lviz prej Shkodret ik jashte. :wink: :wink: :wink: :wink:
Un kam ndi qe jane disa ekipe austriake e zvicerrane qe interresohen per te edhe per Sukajn.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Fri, 16 May 2008 , 20:33

vllaznia1919 wrote:Naqe ne kjofte se lviz prej Shkodret ik jashte. :wink: :wink: :wink: :wink:
Un kam ndi qe jane disa ekipe austriake e zvicerrane qe interresohen per te edhe per Sukajn.
te austria karnten bahet fjale per te dy
i perjashtuar

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Fri, 16 May 2008 , 22:09

Nuk kishte ken keq as aty.Per mu kryesorja asht me ik prej atij kampionatit skandaloz qe bahet ne Shqipni!
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

matrix-kuqeblu
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 227
Joined: Sat, 17 May 2008 , 17:24
Location: torino

Post by matrix-kuqeblu » Wed, 21 May 2008 , 20:10

Gilman Lika: Mund të iki nga Vllaznia
21 Maj



Eshtë nisur dje në përbërjen e grupit të kuqezinjëve të kombëtares shqiptare, si i preferuari i teknikut holandez, Ari Han, por, përpos kënaqësisë që ndjen për kët fakt, jo pak e shqetëson edhe fakti se ku do të jetë për periudhën në vazhdim, të qëndrojë tek Vllaznia, apo t’i hapë rrugë ofertave që jo pak po i vijnë nga jashtë Shqipërie. Ndërkohë që ai po nisej drejt Tiranës, mesfushori sulmues i Vllaznisë, ka dhënë sinjalet e një largimi të mundshëm nga Vllaznia. “Po, është e vertetë që kam patur oferta jo të pakta në merkaton e janarit”, thotë Gilman Lika. Sipas tij, tani është momenti më i përshtatshëm që ai të kalojë në një kampionat të huaj, pasi aty janë mundësitë që niveli cilësor të rritet edhe më tepër.

Mirëkuptimi me Fushajn

Gjithnjë duke folur për mundësinë e kalimit në futbollin europian, 21 vjeçari Gilman Lika, ka bërë të ditur se një gjë të tillë e ka diskutuar edhe me presidentin e Vllaznisë, Valter Fushaj, për të cilën mendon se nuk do ta ketë pengesë për një transfertë të tillë, edhe pse kontrata e lidhur me Vllazninë vazhdon të jetë sërishmi në fuqi edhe për sezonin e ardhsshëm futbollistik. “Me presidentin kam biseduar këto ditë dhe i kam treguar në lidhje me ofertat që kam në adresë time, dhe nga ana e tij ka marrë një farë OK, por që për të qenë i sinqertë nuk ka qenë përfundimtare”, thotë Gilman Lika. Një përgjigje e tillë e mesfushorit shkodran, ka të bëjë me një shqetësim që në fakt zoti Fushaj e ka paraqitur edhe në ditët e merkatos së janarit, kur në kërkim të transfertës së Likës u vu menaxheri Rudi Vata. Pra, nga sa shihet, momenti i merkatos së verës duket se do të jetë më i favorshëm për Likën, gjë e cila i është përcjellë në qëndrimin dashamirës nga ana e presidentit të tij.

Gjermania?Zvicra?Bullgaria, mundësitë e para

Mundësitë më të afërta për të lëvizur, të paktën deri tani, bazuar edhe në kontaktet që ka patur Lika, janë në Gjermani, Zvicër dhe Bullgari. Përveç bashkëqyterarit të tij, Rudi Vata, që në fakt, në mërkaton e janarit pati një farë zhgënjimi nga pasiviteti që shfaqi vetë Lika ndaj ofertave, tani në kontakt me vetë futbollistin kanë hyrë edhe menazherë të tjerë. I tillë është edhe serbi Pero Nikoliç, që si përfaqësues i klubit të Realit të Madritit është duke e vëzhguar nga afër shkodranin Sukaj. Për këtë qëllim, ai ka qënë i pranishëm në finalen e Kupës së Shqipërisë Vllaznia?Tirana, ku ka mbetet shumë i kënaqur, jo vetëm nga goli i parë, i shënuar nga Lika, por edhe për lojën e tij plot temperament. “Vllaznia më pëlqen shumë, sepse këtu jam rritur, por në të njëjtën kohë, kam një synim në vetvete që të provoj forcat e mia në një ekip të njohur europian, pasi t’ju them të drejtën kam besim se mund t’ia dal mbanë”, ka përfunduar Lka.


po na ike edhe gilmani prej te vllaznia .i uroje sukse ne aventurat e tije futbollistike
Image

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Wed, 21 May 2008 , 23:56

Zoti ja prifte mare kudo te shkojne(jashte Shqipnijet) se e meriton!
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Mon, 26 May 2008 , 18:10

Nuk e di se ku e kam lexu qe Lika ka me shku tek Partizani/Dinamo apo Tirana. Aktualisht Lika ka nji kontrat me Vllaznine e nqs leviz ka me leviz vetem jashte :wink:
Me siguri (90 %) ka me ik me lujt jashte per sezonin e ardhshem :wink:
Vllaznit Ultras

Image

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Thu, 29 May 2008 , 17:41

Gilman Lika, pranë zviceranëve të Sionit

21-vjeçari Gilman Lika është shumë pranë nënshkrimit me skuadrën zvicerane Sion. Mesfushori i Vllaznisë, i cili u thirr në grumbullimin e Kombtares për ndeshjen kundër Polonisë (Lika nuk luajti) menaxhohet nga Sokol Haxhiaj. Sipas “Sportit Shqiptar’, shuma fillestare e kërkuar si dëmshpërblim për prishjen e kontratës nga 150 mijë euro është reduktuar, në 100 mijë. Sion, sipas gazetës në fjalë, është i gatshëm të paguajë deri në 60-70 mijë euro.

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Thu, 29 May 2008 , 20:59

Ishalla kalon te ky ekip se e meriton dhe ishalla i prihet sa ma mare!
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Sat, 31 May 2008 , 00:27

ishalla i prihet mbare
po valteri a ka mendu me ke me e zevendesu
i perjashtuar

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Sat, 31 May 2008 , 00:32

GOLDIAN wrote:ishalla i prihet mbare
po valteri a ka mendu me ke me e zevendesu
lezhjani Smajli :roll:

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Sat, 31 May 2008 , 00:45

Man in Redblue wrote:
GOLDIAN wrote:ishalla i prihet mbare
po valteri a ka mendu me ke me e zevendesu
lezhjani Smajli :roll:
epo mire pra
e paskena mendjen e fjetun
a e ka marre per stol a per loje
i perjashtuar

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Post by vvvllaznia » Wed, 29 Oct 2008 , 12:58

Sukaj dhe Lika, Haxhetepe trampolina drejt kombëtares

Shkodranët rrëfejnë aventurën në Turqi dhe objektivat për të ardhmen


Pasi ishin lojtarët kryesorë të kombëtares Shpresa, gjatë edicionit të kaluar, tashmë Xhevahir Sukaj dhe Gilman Lika synojnë një fanellë në përfaqësuesen "A". Kjo është arsyeja përse dy talentet shkodranë, ashtu si mbrojtësi kuqeblu, Admir Teli, gjatë verës u transferuan në Superligën turke. Pas 6 sezoneve së bashku te skuadra e Vllaznisë, këta tre futbollistë luajnë sërish përkrah njëri-tjetrit, por këtë vit te Haxhetepe. Sukaj thekson se me Likën kuptohet mjaft mirë, si në fushën e lojës ashtu edhe jashtë saj. "Bashkë me Likën e kemi filluar futbollin në moshën 7-8 vjeçare. Të dy jemi bërë profesionistë me Vllazninë në moshën 15-vjeçare. Luanim së bashku edhe te kombëtarja Under-21. Një prej momenteve që mund të veçoj është finalja e Kupës në sezonin e kaluar, ku fituam 2-0 përballë Tiranës. Golat u shënuan pikërisht nga unë dhe Lika. Kjo për ne ishte një lumturi shumë e madhe. Me Likën merremi vesh shumë mirë jo vetëm në fushë, por edhe jashtë saj", pohoi Sukaj për gazetën turke "Zaman". Ai nuk e fshehu zhgënjimin për faktin se ende nuk ka shënuar në kampionatin elitar të Turqisë, por, sipas tij, problem është vetëm goli i parë, pasi të tjerët vijnë me radhë. "Kam një shans të madh, pasi te skuadra e Haxhetepes luaj përkrah shokëve të mi të vjetër, ne e njohim shumë mirë njëri-tjetrin. Për fat të keq, ende nuk e kam shijuar golin në Turqi. Por, dua t‘ju kujtoj se edhe gjatë sezonit të kaluar në Kategorinë Superiore në Shqipëri, golin e parë e realizova në javën e tetë të kampionatit. Kaq shërbeu për të thyer akullin, sepse më pas rrjetat erdhën njëra pas tjetrës: në fund e mbylla sezonin me 21 gola. Shpresoj që të shënoj po kaq gola edhe këtu te Haxhetepe. Mjafton të shënoj golin e parë, pasi jam i sigurt që ai do të pasohet me të tjerë. Për t‘u bërë pjesë e Kombëtares ‘A‘, fillimisht duhet të tregoj veten në klubin ku luaj dhe më besoni, po punoj shumë", shtoi Sukaj.

Edhe Gilman Lika nuk e fsheh dëshirën që skuadra turke të shërbejë si trampolinë për të arritur në përfaqësuesen e Ari Han. Por, ai nuk harron të nënvijëzojë pritjen e mirë në klubin e ri: "Interesimi që tregohet ndaj nesh, na bën të mendojmë se jemi në shtëpi. Duam që këtë bujari, t‘jua shpërblejmë. Me lojtarët e tjerë të skuadrës jemi miqësuar shumë, jemi pothuajse si një familje. Jam shumë i lumtur që luaj përkrah dy lojtarëve, me të cilët kam luajtur më parë dhe që i njoh shumë mirë. Në një bisedë që pata me trajnerin e Kombëtares shqiptare, ai më tha se duhet të luaja në një jashtë Shqipërisë për të fituar eksperiencë. Me kalimin te Haxhetepe, mendoj se luaj në një Ligë të vështirë dhe me kualitet, shpresoj të marr ftesë për miqësoren muajit nëntor". Në treshen shqiptare, ai që ka më shumë eksperiencë është 27-vjeçari Admir Teli, i cili është pjesë e përfaqësueses kuqezi. "Dua që kjo shoqëri të zgjasë edhe më shumë, gjuha dhe kultura e përbashkët, na i lehtëson punët në një shtet të huaj, pohoi ai. Këtu nuk e ndjejmë veten si të huaj".

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Wed, 29 Oct 2008 , 22:57

Ishalla te tre kan me u ba te vlefshem per komtaren shqiptare.Me e kthy boshtin e komtares ne bosht shkodran bashke me Salihin e Beqirin.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Wed, 29 Oct 2008 , 23:19

vllaznia1919 wrote:Ishalla te tre kan me u ba te vlefshem per komtaren shqiptare.Me e kthy boshtin e komtares ne bosht shkodran bashke me Salihin e Beqirin.
seminen do kisha dasht gjithashtu me e pa ne kombetare
i perjashtuar

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Thu, 30 Oct 2008 , 00:11

Pa mar po spo lot shum simjet me qa kam ndi.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Thu, 30 Oct 2008 , 04:00

ma mire se lika kerkush tjeter nuk do te lute ne vendin e tij ma mire per kombetaren.ai asht tamam talent e per mendimin tem asht shum ma i mire se sukaj ,dhe asht lojtari ma i mire qe ka pas vllaznia sezonin e kalum.

jeti
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 1544
Joined: Tue, 13 Nov 2007 , 09:30
Skuadra: Vllaznia
Contact:

Post by jeti » Thu, 30 Oct 2008 , 06:34

GOLDIAN wrote:
vllaznia1919 wrote:Ishalla te tre kan me u ba te vlefshem per komtaren shqiptare.Me e kthy boshtin e komtares ne bosht shkodran bashke me Salihin e Beqirin.
seminen do kisha dasht gjithashtu me e pa ne kombetare
Semina asht ne Shkoder.
Asht i demtum per momentin.
Ai ka edhe disa probleme kontratet me ekipin bullgar qe ka pas lujt.
Me Vllaznine edhe mund te lozin, por ma perpara duhet me i zgjidh problemet qe ka me ate ekipin bullgar.
Forca Vllaznia...Image
ImageImage

iliriny
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 201
Joined: Fri, 08 Dec 2006 , 22:04
Location: New York

Post by iliriny » Thu, 30 Oct 2008 , 12:32

Si nuk e permendi kush golin e Likes ne ndeshjen me Denizlin ku ekipi i tij fitoi 1-0 me golin e tij. Tana gazetat e websitet shkruajne qe disa lojtare kane luajtur 10 minuta apo kane qene ne stol ne skuadrat e tyre, kurse kete qe shenon golin e fitores per ekipin e tij nuk e ka permend kerkush. I kam shkru mesazh edhe albania-sport.com dhe albaniasoccer.com dhe nuk e kane ca kryet me e permend. Ata harrojne se Lika ka me ken boshti dhe truri i kombetares sone.
Kur do ta shohim Vllaznine kampion

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Thu, 30 Oct 2008 , 19:21

iliriny wrote:Si nuk e permendi kush golin e Likes ne ndeshjen me Denizlin ku ekipi i tij fitoi 1-0 me golin e tij. Tana gazetat e websitet shkruajne qe disa lojtare kane luajtur 10 minuta apo kane qene ne stol ne skuadrat e tyre, kurse kete qe shenon golin e fitores per ekipin e tij nuk e ka permend kerkush. I kam shkru mesazh edhe albania-sport.com dhe albaniasoccer.com dhe nuk e kane ca kryet me e permend. Ata harrojne se Lika ka me ken boshti dhe truri i kombetares sone.
naqe mire se u riktheve
lika asht i ri e si ka ba shoke gazetaret si i kane ba keta tjeret
i perjashtuar

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Thu, 30 Oct 2008 , 20:29

iliriny

po asht e vertete qe i ka ba gol ,para 2 javeve dhe ka lujt 90 minuta.

e kam lexu edhe un.

shum shpejt kombetarja do jete e perbame nga shkodranet.

mendoj se 5 shkodran do lozin shum shpejt me kombetaren ,sepse e meritojn vertet .

Post Reply