Page 3 of 7

Posted: Sun, 27 Apr 2008 , 11:24
by vllaznia1919
Nuk mundem me e thane ktu. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Posted: Sun, 27 Apr 2008 , 13:59
by GOLDIAN
vllaznia1919 wrote:Nuk mundem me e thane ktu. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
thuje naqe se po me ban kurioz :roll:

Posted: Sun, 27 Apr 2008 , 14:27
by vllaznia1919
Un e kisha fute ne burg at presidentin tone per:Shkerdhatacion e propagande! :lol: :lol: :lol: :lol:
Kerkoj falje per fjalorin!

Posted: Sun, 27 Apr 2008 , 18:25
by Admin
vllaznia1919 wrote:Un e kisha fute ne burg at presidentin tone per:Shkerdhatacion e propagande! :lol: :lol: :lol: :lol:
Kerkoj falje per fjalorin!

Hhahahahhaha hahahahahha

Posted: Sun, 27 Apr 2008 , 19:12
by GOLDIAN
vllaznia1919 wrote:Un e kisha fute ne burg at presidentin tone per:Shkerdhatacion e propagande! :lol: :lol: :lol: :lol:
Kerkoj falje per fjalorin!
pa te padis te admini se ca ke than :lol:

Posted: Mon, 28 Apr 2008 , 19:14
by vllaznia1919
Muuuuuuuuuuuuu? :lol: :lol: :lol: :lol:

Posted: Mon, 28 Apr 2008 , 21:41
by GOLDIAN
vllaznia1919 wrote:Muuuuuuuuuuuuu? :lol: :lol: :lol: :lol:
ja ty po ate qe den me fut ne burg :lol:

Posted: Wed, 30 Apr 2008 , 15:22
by vllaznia1919
Ashtu pa. :lol: :lol: :lol: :lol:

Re: Vllaznia serish "KURIT" Shkodren !!!!

Posted: Thu, 05 Mar 2009 , 16:24
by Locust
NUK JAM ASPAK DAKORD ME KETE LLOJ TEME:

1. Se pari shkruhet "korit" dhe jo "kurit" ose e ke shkruar ashtu per ndonje efekt leksikor qe une s'e kap.

2. Se dyti, futbolli s'eshte bere per te nderuar apo koritur, por per te dhene kenaqesi (dhe merzi). Koritja s'i ka ngel Shkodres me i mardh nga Vllaznia, po nga ca gjana te tjera.

3. Kur ekipi humbet, ka nevoje per perkrahje, jo per kryqezim.

4. Mendoj se futbollistet luajne fillimisht per veten, per te mbajtur familjet, pastaj per qytetin.,

Pra, keshilla ime eshte: shikojeni futbollin te shkeputur nga patriotizmi, krenaria qytetare,
e keto lloj virtytesh qe duhet te burojne nga burime te tjera dhe jo nga sporti.

Re: Vllaznia serish "KURIT" Shkodren !!!!

Posted: Thu, 05 Mar 2009 , 16:29
by Locust
Edhe mos bani a thua se Vllaznia (apo Shkodra) eshte gjithmone e persekutume e i bahen padrejtesina vetem asaj, sikur ajo eshte viktime e ku di une. Po i humbim pike vetes dhe qytetet e tjera po merziten me natyren tone qe vetem turfullojne, ankohena, qahena. Kaq kisha.

Re: Vllaznia serish "KURIT" Shkodren !!!!

Posted: Thu, 05 Mar 2009 , 17:21
by Skodrinon
a je i sigurt qi je shkodran a?

Re: Vllaznia serish "KURIT" Shkodren !!!!

Posted: Thu, 05 Mar 2009 , 17:41
by Ujku
Locust wrote:Edhe mos bani a thua se Vllaznia (apo Shkodra) eshte gjithmone e persekutume e i bahen padrejtesina vetem asaj, sikur ajo eshte viktime e ku di une. Po i humbim pike vetes dhe qytetet e tjera po merziten me natyren tone qe vetem turfullojne, ankohena, qahena. Kaq kisha.
JO mar grup nuk po qahet kush po kur ka rezultate te kqija
tifozat esht normale me kritiku e me ngrit zerin
ehe qytetet tjera ankohen kur u bahen padrejtesi
kurse Admini kur ka shkru na koriten ka pas te drejt megjithse esht nji shkrim
qe asht ba shum koh me par.

Re: Vllaznia serish "KURIT" Shkodren !!!!

Posted: Thu, 05 Mar 2009 , 18:21
by Skodrinon
Ky jo vetem qi nuk asht shkodran, por as nuk i njef hiç shkodrant.
Iher aludon per "ca gjana te tjera" qi e koritkan(thuhet edhe kurit) Shkodren qi nuk e di kush kekan. E dyta: askush nuk mundet me na dhane leksion per perkrahje te ekipit. Mjafton me pa numrin e tifozave qi e ndjekin.
Qytetet e tjera po u merzitkan me natyren tone. Ne qahena, turfullojme.... ahahahaahaha
Edhe ma anti-shkodrani nuk i mohon shkodranve natyren e gzushme e me humor. Ky na thot qi kekena t'merzitshem.
Kush ka ken qyteti ma i persekutum qysh pe 44-shit e ktej mundesh me e pa ne librat e historis. Megjithate, na na Shkoder kena nji shprehje: "as s'kena as s'na marohen"
Gjej nji shkodran ta tregojne ça don me than e ke me e kuptu folozofine e shkodranve.

ps: Nqs nuk e kupton shkodranishten, m'thuj se e shkruj mesazhin n'gjuhe letrare

Re: Vllaznia serish "KURIT" Shkodren !!!!

Posted: Thu, 05 Mar 2009 , 20:51
by REINIS
Locust wrote:NUK JAM ASPAK DAKORD ME KETE LLOJ TEME:

1. Se pari shkruhet "korit" dhe jo "kurit" ose e ke shkruar ashtu per ndonje efekt leksikor qe une s'e kap.

2. Se dyti, futbolli s'eshte bere per te nderuar apo koritur, por per te dhene kenaqesi (dhe merzi). Koritja s'i ka ngel Shkodres me i mardh nga Vllaznia, po nga ca gjana te tjera.

3. Kur ekipi humbet, ka nevoje per perkrahje, jo per kryqezim.

4. Mendoj se futbollistet luajne fillimisht per veten, per te mbajtur familjet, pastaj per qytetin.,

Pra, keshilla ime eshte: shikojeni futbollin te shkeputur nga patriotizmi, krenaria qytetare,
e keto lloj virtytesh qe duhet te burojne nga burime te tjera dhe jo nga sporti.
Vetem i pytje kom un... Ti car do ktu??? Nuk e kom n kuptimin shkodron, tironas, lab a tjeter, por n kuptimin qi ti nuk je tifoz. Vetem duke lexu ate "rregullin 2" tatin kuptohet qi shkalla me e nolt qi ti mund t arrish osht "DASHAMIRES FUTBOLLI" se per "TIFOZ" as qi menohet.
Tem falin tifozat e shkodres se un mase duhet ta myllsha gojen e mos folsha fare, por nuk nejta dot. Un nuk arrij ta konceptoj se si mas i neshje t hume t TIRONES un mos merzitem. Kur n fakt i not perpara neshjes rri gjith noten pa gjum. Dhe besoj se edhe shumica e cunave ktu kon te njojtat "simptoma". Masnej mesa di un, ne nei her nuk kemi kryqzu ekipin, por edhe kur shajm shajm lojtar e individ ne vecanti. Por kurr smun t perdoresh ".... Vllaznin" ose "....TIRONEN", t cilat jon te shenjta per ne. Edhe e funit, lojtaret nuk mun t lujn kurr per vete, per familjen, per shoket e n fun, po i ra rradha edhe per TIRONEN\SHKODREN. Pikrisht kjo osht ajo qi i ka dhon fun futbollit sot, sepse dikur kur lojtaret luanin pa shperblime pa gjo por vetem sepse e nishin dhe se e kishin n gjak edhe stadiumet ishin plot. :wink:

P.S. FOOTBALL IS FOR YOU AND ME, NOT FOR FUCKING INDUSTRY!!!

Re: Vllaznia serish "KURIT" Shkodren !!!!

Posted: Thu, 05 Mar 2009 , 21:10
by kristiani
Skodrinon wrote:Ky jo vetem qi nuk asht shkodran, por as nuk i njef hiç shkodrant.
Iher aludon per "ca gjana te tjera" qi e koritkan(thuhet edhe kurit) Shkodren qi nuk e di kush kekan. E dyta: askush nuk mundet me na dhane leksion per perkrahje te ekipit. Mjafton me pa numrin e tifozave qi e ndjekin.
Qytetet e tjera po u merzitkan me natyren tone. Ne qahena, turfullojme.... ahahahaahaha
Edhe ma anti-shkodrani nuk i mohon shkodranve natyren e gzushme e me humor. Ky na thot qi kekena t'merzitshem.
Kush ka ken qyteti ma i persekutum qysh pe 44-shit e ktej mundesh me e pa ne librat e historis. Megjithate, na na Shkoder kena nji shprehje: "as s'kena as s'na marohen"
Gjej nji shkodran ta tregojne ça don me than e ke me e kuptu folozofine e shkodranve.

ps: Nqs nuk e kupton shkodranishten, m'thuj se e shkruj mesazhin n'gjuhe letrare
Taman i ke than naqe dan me na msu neve qar temash me vu kja a shpija jone mar vlla...

Re: Vllaznia serish "KURIT" Shkodren !!!!

Posted: Thu, 05 Mar 2009 , 21:14
by Skodrinon
Ma e keqja asht se thot jam shkodran. Ti thuje at qi don me thane pa u masku

Re: Vllaznia serish "KURIT" Shkodren !!!!

Posted: Thu, 05 Mar 2009 , 21:40
by shv13
mire se nuk ka le n shkoder se s ka se si kur thote se duhet te lujne per vedi ma pare...po at bluze qe e veshin tesh 90 vjet kuqeblute per ca e ka per zbukurim a?
cdo skuader identifikohet me qytetin,sado e merdhitun me kene...mire se na jena mrapa po edhe milanezet jane mrapa qe per cdo derbi i bertasin njena tjetres tribunat "milano siamo noi"?
mandej koritja i vjen shkodres sidomos prej pseudoshkodranve(gjithmone nqs e ke ndoj rrem shkodret ndokund) si puna jote....(me m fale po e kerkove vete..)

reinis komenti i pare i joti qe po m pelqen(mbas atij ku ke shkru se je me bajernin.. :lol: :lol: :lol: )

Re: Vllaznia serish "KURIT" Shkodren !!!!

Posted: Thu, 05 Mar 2009 , 22:32
by vllaznia1919
Reinis mas e qaj kryt se ke thane ate qe u dote.
Skam qa me thane ma teper un se ta kan qendis shokt muhabetin por ne kjofte se e ke kaq bezdi mas u llodh me lexu shkrimet tona.Se tifozlleku ky asht,ankime,gzime,grindje etj etj.
Ja kalosh mire.

Re: Vllaznia serish "KURIT" Shkodren !!!!

Posted: Fri, 06 Mar 2009 , 14:02
by Man in Redblue
shv13 wrote:reinis komenti i pare i joti qe po m pelqen(mbas atij ku ke shkru se je me bajernin.. :lol: :lol: :lol: )
:D :D Reinisi po fillon me ba perparime ngadal, sot njivjet e kena tifoz tvllaznise.
Gjithsesi, si tifoz i bayernit fiton pike shume ne kyt forum ku mbizoterojne "gjermanet" :D :D

Re: Vllaznia serish "KURIT" Shkodren !!!!

Posted: Fri, 06 Mar 2009 , 14:07
by Miri
Man in Redblue wrote:
shv13 wrote:reinis komenti i pare i joti qe po m pelqen(mbas atij ku ke shkru se je me bajernin.. :lol: :lol: :lol: )
:D :D Reinisi po fillon me ba perparime ngadal, sot njivjet e kena tifoz tvllaznise.
Gjithsesi, si tifoz i bayernit fiton pike shume ne kyt forum ku mbizoterojne "gjermanet" :D :D
Skeni faj jooooo kaq vite ju ka ardh gjermani hakut edhe prep jeni me to "Ballista"