Vllaznia serish "KURIT" Shkodren !!!!

Ketu ndodhet te gjithe ato tema, te cilat jane te vjetra apo ne te cilat nuk diskutohet.
Post Reply
vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Tue, 29 May 2007 , 13:53

Te pakten veni u se tuj vu o i thu ne dialektin e tyne. :lol: :lol: :lol: :lol:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Sun, 15 Jul 2007 , 16:18

kori ma te madhe sbesoj se do kena me pas nej her
me psu 10 gola per 180 minuta
asht i fije e rende
bravo valter fushaj na fute ne histori
i perjashtuar

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Sun, 15 Jul 2007 , 20:21

Taman naqe.Turp i madh.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

kuqeblu
Moderator
Moderator
Posts: 843
Joined: Wed, 12 Apr 2006 , 19:32
Location: T*ranë

Post by kuqeblu » Tue, 18 Sep 2007 , 04:57

Maron seria Trabzonspor (turp i mall), fillon seria kampionat (turp i mall):

A ja marrsha t'keqen iksaj Vllaznis se ishtu si ja ka nis nuk ka sy per qabe. Kur ka ardh puna me diskutu me nejt n'kategori?!?!?!
S'di kush kishte than ma nalt (ose te temat e tjera) qi ishalla po bajm naj merkato te dimnit te fort qi me pshtu: mas mar burr mas na i fal njata fjal, tan fajin e ka presidenca, dhe vetem presidenca. Qysh se na kan vra Myftarin (rahmet past), Vllaznia nuk asht ma Vllazni, pik e mara.
Duhet me u bojkotu, jo Vllaznia po presidenca, tifozat me shku ne stadium, po jo me ba tifozllek kuner Vllaznis, po kuner presidences; me tana mjetet e munshme: banderola edhe kapsolla (qi edhe t'na denojn fushen), derisa t'marin vesht ata qi e kan n'dor Vllaznin qi Vllaznia s'asht e tynja po e Shkoders. Un ma i pari jam gadi me e ba njikyt gja sa t'vi n'Shkoder per i muj e gjys, se nuk durohet ma gjenja, metme ty u shky mas Vllaznis e Vllaznia ka ra n'dur t'atyne qi s'ja nin per Vllaznin.
12 vjet rresht e kam njek n'stadium, tesh kater vjet e njeki n'internet e forume, edhe m'vjen keq me marr vesht qi Vllaznia merret neper kam, si me ken top pecet. VLLAZNIA asht VLLAZNI, edhe duhet me ja mrojt ngjyrat dhe historin, mas me e lan n'dor t'personave t'gabum, qi po ja hupin kyt tradit qi e karakterizon!

PARA VLLAZNIA!!!
Kush nuk knon, kush nuk kcen e KUSH NUK LUN
Ca k**** lyp n'STADIUM???

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Tue, 18 Sep 2007 , 07:34

kuqeblu tmarrsha te keqen keshtu me pelqen me rikthimin tend ma shume postime ne forum
sa per skuadren e din ti e kam parashiku qe ne fillim se si kena me perfundu
i perjashtuar

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Tue, 18 Sep 2007 , 12:44

Djema ska faj presidenca.Po ju shpjegoj pse:
Deshtme lojtar shkodran?I mori-Ma te dobtit me Partizanin ishin:Lici,Osja,Kaçi!Blemjet i ka se kan ardhe tan ata lojtar.Desht me marre Duron nuk e mori se nuk levizi.Per mu gabimet e vetme ne merkato ishin largimi i Dalipit e Dabulls dhe mos blemja e nji sulmusit te mire.Shifni emnat e ekipeve qe jane siper nesh e krahasojni me lojtart tone.Nuk jane kerkun dmth asht faj i lojtarve e jo i presidences.
Mas me keqkuptoni se nuk jam tuj i dal zot se i kam sha boll sa here asht dasht por kyt here asht niveli i dobt qe po paraqesin lojtart ne fush problemi i rezultateve te dobta.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Tue, 18 Sep 2007 , 12:47

une kam ken qe ne fillim skeptik per kacin pasi ne elbasan mesa di une ka ba vec nje gol
qofsha i gabum po lici dh osja bashke me kotrrin sma merr mendja se jan garanci per titull.vllaznia 1919 ti i ke pa nga afer
na thuja nej gja per delain e leandron noren e simon.
i perjashtuar

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Tue, 18 Sep 2007 , 13:03

Nora me pelqen po nuk po i del loja ne faqe.Ban pune shum edhe asht lojtar i mire por asht tuj i mungu goli.Simo nuk lujti hiq.Delain lun mire ne fazen e prishjes te aksioneve te kundershtarit por nuk mrrine me propozu per sulmin kurse Leandro njaqe pak sa lujti ishte bloze(quditerisht se mu me ka pelqy si lojtar).
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Tue, 18 Sep 2007 , 15:17

ùsic e kam shkru edhe tek nji teme tjeter, presidenca nuk i ka tana fajet per gjendjen e Vllaznise!!!

Lojtaret jane por nuk din me u marr vesht me njeni tjetrin!!!
Si edhe aja qe asht ma shqetsuse, asht se nuk impenjohen aq sa duhet.

Ishalla i thrrasin mendjes edhe lujn ashtu sic duhet.
Vllaznit Ultras

Image

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Tue, 18 Sep 2007 , 19:09

mo djema e kemi rahat ne qe ketu ne karrige me kafe ne dore dhe gjykujme por po te jemi dhe ne ne vendin e tyre ndoshta ishim akoma ma keq ose ma mire,nuk i dime se c`fare problemesh kan cunat dhe ne direkt gjykojme sa nuk shkon skuadra mire,tani sa ka filluar kampionati dhe per mendimin tim eshte heret per gjykime per mendimin tim duhet dhen akoma edhe pak kohe pastaj gjykojme.

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Tue, 18 Sep 2007 , 19:14

Naqe na gjykojme njate qe shofim.Nuk kena si me gjyku ate qe ka me nodhe sot i vjet. :lol: :lol: :lol: :lol:
Deri tesh jane bloze.Rrogat i marrin kushtet i kan qa rakin kan me pase????
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Tue, 18 Sep 2007 , 19:41

vllaznia1919 wrote:Naqe na gjykojme njate qe shofim.Nuk kena si me gjyku ate qe ka me nodhe sot i vjet. :lol: :lol: :lol: :lol:
Deri tesh jane bloze.Rrogat i marrin kushtet i kan qa rakin kan me pase????
apsulotisht me ty naqe.

me fal daje.
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Tue, 18 Sep 2007 , 19:43

DOJNE ME NA E BA SURPRIZE NE TIFOZAVE TRE JAVET E PARA PA GOL E MANDEJ DERI NE FUND TE KAMPIONATIT CDO NDESHJE KA TRE GOLA
i perjashtuar

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Tue, 18 Sep 2007 , 19:52

mendimi eshte i lire per te gjithe :lol: :lol: :lol:

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Sun, 06 Apr 2008 , 10:12

NUK E DI KUR DO MARRE FUND KORITJA SE ME VALTERIN PO ARRIJME VERTET REZULTATE BOMBASTIKE
i perjashtuar

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Sun, 06 Apr 2008 , 19:52

Kam frige se ka me na met thebs per do koh te mira. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Mon, 07 Apr 2008 , 18:08

Vllaznia serisht korit shkodren dhe popullin shkodran tifozet kuqeblu te zjarrte qe dita ne dite po largohen nga shkallet e stadiumit loro borici nga rezultatet tenistike qe vllaznia po arrine kohet e fundit.
Jam i mendimit qe ky ritem i vllaznis do vazhdoje dhe ne javet e ardhshme duke bere paraqitje te dobet dhe rezultate negative....

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Tue, 08 Apr 2008 , 21:59

Derisa Vllaznine ta drejton persona te pa skrupull qe mendojne vetem fitim,si puna e Valter Fushs,skena me a Vllazni si dona na.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Vllaznia serish "KURIT" Shkodren !!!!

Post by GOLDIAN » Sat, 26 Apr 2008 , 23:15

Admin wrote:Pershendetje !!!

Vllaznia ka humbur sot kunder Teutes se Durresit me Rezultatin e thelle 3-0 .

Ja formacionet e plota te te dyja skuadrave :Teuta: Xhevair Kapllani, Entonio Pashaj, Arjan Zere, Alban Hasani-Neziri, Bledar Hodo, Oerd Kotja, Jeton Qerimi, Qazim Buna, Alexander Kovac, Bledar Mançaku, Ligoraq Tiko.
Tranjer: Hasan Lika

Stoli: Gledis Tafaj, Parid Xhihani, Ardit Shaqiri, Likmeta

Vllaznia: Orges Shehi, Gezim Henri Ndreka, Marenglen Kapaj, Admir Teli, Ranko Radonjic, Amarildo Belisha, Vioresin Sinani, Bekim Kuli, Saimir Patushi, Igor Raduscinovic, Edmond Doçi
Tranjer: Dervish Hagjiiosmanovic
Stoli: Gasper Ndoja, Erkan Sulejmani, Franc Ahi, Arjon Hoti

Zevendesimet: Erkan Sulejmani for Ranko Radonjic 46, Franc Ahi for Bekim Kuli 71, Ardit Shaqiri for Alexander Kovac 72, Likmeta for Arjan Zere 76, Arjon Hoti for Amarildo Belisha 79

Shenues : 58' Bledar Mancaku , 78' Bledar Mancaku ,92' Qazim Buna

Albitrat : Sokol Cekaj (Laç), Agim Guçe (Vlore), Emiliano Biçaku (Elbasan)
Kartona te verdhe: Oerd Kotja, Bekim Kuli
po i kthehem si pa dashje ketij postimi kur kjo humbje etiketohej me shume te drejte nga admini jone i nderuar sidhe nga ne te tjeret si kortije e shkodres po sot kur kjo skuader ne dy jave kampionat peson 8 gola dhe eshte skuadra e trete me gola me shume te pesuar ku vec lezha e korca jane me keq
si mund te etiketohet????
i perjashtuar

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Sat, 26 Apr 2008 , 23:55

Ehhhhhhhhhhh si ka me u etiketu ..... Si asht emri i temes TURPNIM!!!
Vllaznit Ultras

Image

Post Reply