Kategoria e Pare

Diskutoni rreth ecurise , rezultateve , etj. të Kampionatit Shqiptar

Moderators: GOLDIAN, vllaznia1919

Post Reply
REINIS
Fanatics
Fanatics
Posts: 538
Joined: Tue, 24 Feb 2009 , 21:19
Location: TIRON, ku tjeter?

Re: Kategoria e Pare

Post by REINIS » Fri, 27 Mar 2009 , 22:38

Miri wrote:Tlutem shume mos ofendo :(
Huligans ishalla :D :D
Po emrin e tifo-grupit si e kon kto?
ULTRASIT E DAJTIT? :D :D :D
NUK KA MO KAMPIONATE
AS KUPA REPUBLIKE
HIKU, HIKU KOHA E BYROS POLITIKE
(per dinamon, partizonin)

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: Kategoria e Pare

Post by Miri » Sat, 28 Mar 2009 , 12:44

REINIS wrote:
Miri wrote:Tlutem shume mos ofendo :(
Huligans ishalla :D :D
Po emrin e tifo-grupit si e kon kto?
ULTRASIT E DAJTIT? :D :D :D
Dajti compani :D :D

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: Kategoria e Pare

Post by Miri » Sat, 28 Mar 2009 , 12:45

GOLDIAN wrote:
Miri wrote:Tlutem shume mos ofendo :(
Huligans ishalla :D :D
:lol: :lol: :lol:
ma te keqi se anglezt a
Kjo varet te vendi dhe cfar cilcie gursh apo tullash ndodhen ne vendin e ngjarjes :D :D :D

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Kategoria e Pare

Post by GOLDIAN » Sat, 28 Mar 2009 , 16:36

Miri wrote:
GOLDIAN wrote:
Miri wrote:Tlutem shume mos ofendo :(
Huligans ishalla :D :D
:lol: :lol: :lol:
ma te keqi se anglezt a
Kjo varet te vendi dhe cfar cilcie gursh apo tullash ndodhen ne vendin e ngjarjes :D :D :D
shyqyr se nuk losin ne kala thuj :lol:
i perjashtuar

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Kategoria e Pare

Post by Skodrinon » Mon, 06 Apr 2009 , 15:28

Në Velipojë
Ada ndëshkon rëndë Pogradecin


Ekipi i Adës vazhdon të korrë fitore në shtëpinë e vet. Këtë herë velipojasit fituan përballë një kundërshtari direkt në luftën për mbijetesë. Ekipi i drejtuar nga tekniku Krepi ka arritur të mposhtë me një fitore të thellë ekipin pogradecar me rezultatin e pastër 3-0. Ekipi i Adës e ka nisur mjaft mirë takimin dhe që në minutën e parë ka arritur të jetë pranë portës mike, madje duke fituar dhe një 11-metërsh. Ekzekutimin e tij e ka marrë përsipër kapiteni Entrit Nika, por topi i gjuajtur nga ai u grushtua nga portieri mik, i cili nuk ka arritur ta shmangë gjuajtjen e dytë të ardhur nga Ansi Nika. Në këtë minutë të dytë, Nika i ka dhënë avantazhin ekipit të tij. Megjithatë, miqtë kanë rrezikuar në portën vendëse, por pa konkretizuar. Ndërsa vendësit, përveç epërsisë së shfaqur gjatë pjesës së parë, kanë arritur të shënojnë menjëherë në fillim të pjesës së dytë. Ka qenë Gjini, i cili me kokë ka mposhtur portierin mik, pas një goditjeje standarde në minutën e 48-të të takimit. Po nga një goditje e tillë ka mbërritur goli i tretë në
minutën e 75-të me autor Edi Lukën. Me kokë Luka ka shënuar golin e tij të parë për ngjyrat e këtij ekipi. Në minutën e fundit të takimit, sulmuesi Pustina ka humbur mundësinë më të mirë për të shkurtuar diferencën e golave, pasi ka gabuar nga pika e bardhë e 11-metrave. Meritën që ky rezultat të mbetej i paprekur e ka portieri Elis Dervishaj. Pas kësaj fitoreje, trajneri i ekipit velipojak, Kreshnik Krepi, është shprehur i kënaqur me lojën e të tijve, si dhe me tri pikët përballë një kundërshtari direkt.

ADA - POGRADECI 3-0
ADA: Dervishi, E.Nika, Kraja
(Matusha 82’), Muhaj, Lleshi,
Ferlushka (Matija 70’), A.Nika,
Shkëmbi (Verri 35’), Pepa, Gjini,
Luka. Trajner: K.Krepi
POGRADECI: Bytyçi, Binishi (Kreka
60’), Kallogjeri, Çerepi, Ura, Jahaj,
Hysellari, Çela (Mukja 60’), Molla,
Kamolli, Pustina. Trajner: I.Medini
GOLAT: A.Nika 2’, Gjini 48’, Luka 75’
GJYQTARË: M.Metohija, R.Çoku,
G.Vargu
KARTONË TË VERDHË: Pustina
A.Uruçi

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Kategoria e Pare

Post by Skodrinon » Mon, 06 Apr 2009 , 18:47

Renditja e Kategorise se 1-rë pas javës së 24-t


1. Laci 50 pike
2. Skenderbeu 49 pike
3. Kastrioti 47 pike
4. Burreli 42 pike
5. Gramozi 41 pike
6. Dajti 37 pike
7. Turbina 36 pike
8. Luftetari 33 pike
9. Beselidhja 30 pike
10. Ada 29 pike
11. Sopoti 28 pike
12. Skrapari 26 pike
13. Pogradeci 22 pike
14. Bilisht Sport 22 pike
15. Naftetari 17 pike
16. Terbuni perjashtuar

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Kategoria e Pare

Post by GOLDIAN » Mon, 06 Apr 2009 , 19:55

po me bahet qejfi shume per aden
se kisha frike se do bishin nje kategori ma poshte
i perjashtuar

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Kategoria e Pare

Post by Skodrinon » Sun, 12 Apr 2009 , 14:18

Futbollistët e ekipit të Kamzës mundin thellë velipojasit
Dajti bën goleadë, ‘poker’ kundër Adës
Kapiteni Kryemadhi, si përherë, është protagonist për fitoren


Dajti mundi thellësisht Adën, 4-0. Ka qenë një fillim i mirë për skuadrën vendëse, e cila ka rrezikuar që në minutën e pestë me Sulën. Ky i fundit merr një inkursion nga e majta, por gabon në pasimin e fundit për Çekën. Dajti vazhdon të
kërkojë me insistim golin që në minutat e para dhe e gjen me anë të sulmuesit Çeka. Pasi merr një top nga Tafaj,
Çeka gjendet i vetëm përballë Dervishit dhe me qetësinë më të madhe ia dërgon topin pas shpine. Lojtarët e drejtuar nga Haxhia janë më të qetë, megjithatë nuk e ulin tempin e lojës. Kryemadhi gjuan nga një goditje standarde dhe
Bega provon të bëjë finte, por nuk arrin, megjithatë topi përfundon direkt në rrjetë nga gjuajtja e Kryemadhit.
Fitorja tashmë duket e siguruar, pasi miqtë në asnjë moment nuk shfaqen të rrezikshëm në portën e Myrtajt, por provojnë vetëm me gjuajtje nga distanca. Për kamzalinjtë, Gjokeja nga e majta dhe Tafaj nga e djathta krijojnë rrezik për portën e miqve. Pjesa e dytë është identike me të parën. Dajti shënon sërish dy gola, por humbet plot raste
të tjera shënimi. Rastin e parë në fraksionin e dytë do ta ketë Tafaj, i cili gjuajti në portën e Dervishit, por pa
forcën e duhur. Edhe Xhixha do të provojë nga distanca, ndonëse pa rezultat. Sulmet e vendësve janë të panumërta, ndërkohë që miqtë mendojnë vetëm për mbrojtjen. Goli i tretë do të vijë pas një gabimi të mbrojtjes velipojake. Sula
përfiton dhe del i vetëm përballë Dervishit, e shmang atë dhe me portën e boshatisur nuk e ka të vështirë të shënojë. Pas këtij momenti, loja nuk ka më histori dhe futbollistët vendës bëjnë garë me njëri-tjetrin kush humb më shumë raste. Çeka godet shtyllën e Dervishit, ndërsa Tafaj shënon golin e katërt dhe të fundit të takimit

DAJTI: Myrta, Bega, Renxa (Rrapo 87’), Bylyku, Matraku, Gjokeja, Xhixha, Kryemadhi, Tafaj (Berati 80’), Sula (Bajraktari 67’), Çeka. Trajner: P.Haxhia
ADA: Dervishi, Nika (Shkëmbi 67’), Pepa, Muhaj, Tafaj, Kraja, Luka, Pjetrani (Zeneli 45’), Gjini, Matia, Matusha (Doçi 46’). Trajner: K.Krepi
GOLAT: Çeka 12’, Kryemadhi 15’, Sula 57’, Tafaj 78’
GJYQTARË: E.Sino, G.Maloku, F.Elezi
KARTONË TË VERDHË: Pepa, Tafaj, Kraja

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Kategoria e Pare

Post by Skodrinon » Sun, 12 Apr 2009 , 14:24

JAVA E 25-TË
DAJTI – ADA 4-0
GRAMOZI – NAFTËTARI 2-0
SKËNDERBEU – SOPOTI 4-1
POGRADECI – TURBINA 2-1
BILISHT S – LAÇI 1-2
KASTRIOTI – BURRELI 1-0
SKRAPARI - LUFTËTARI 1-0
BESËLIDHJA (në tavolinë) 0-2

SKUADRAT Nd F B H G+ G- F B H G+ G- F B H G+ G- PIKË
1 LAÇI 25 11 1 0 29 6 5 4 4 11 11 16 5 4 40 17 53
2 SKËNDERBEU 25 10 2 0 31 10 6 2 5 17 19 16 4 5 48 29 52
3 KASTRIOTI 25 11 2 0 28 6 4 3 5 10 14 15 5 5 38 20 50
4 GRAMOZI 25 11 1 0 30 9 1 7 5 14 20 12 8 4 44 29 44
5 BURRELI 25 10 2 1 21 3 2 4 6 9 14 12 6 7 30 17 42
6 DAJTI 25 8 4 1 20 6 3 3 6 10 15 11 7 7 30 21 40
7 TURBINA 25 9 1 2 22 9 2 2 9 11 19 11 3 11 33 28 36
8 LUFTËTARI 25 6 5 2 14 9 3 1 8 15 18 9 6 10 29 28 33
9 BESËLIDHJA 25 9 2 2 24 14 1 1 10 9 27 10 3 12 32 43 33
10 SKRAPARI 25 7 3 3 13 10 1 2 9 6 19 8 5 12 21 29 29
11 ADA 25 8 2 2 23 13 0 3 10 7 31 8 5 11 30 47 29
12 SOPOTI 25 7 2 3 15 12 1 2 10 8 23 8 4 13 21 35 28
13 TËRBUNI 20 6 4 0 16 4 1 2 7 7 15 7 6 7 23 19 27
14 POGRADECI 25 7 4 2 18 9 0 0 12 7 26 7 4 13 26 32 25
15 BILISHT S. 25 5 4 4 19 12 0 3 11 9 25 5 7 13 30 38 22
16 NAFTËTARI 25 4 1 7 14 21 1 1 11 7 31 5 2 16 21 52 17

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Kategoria e Pare

Post by GOLDIAN » Sun, 12 Apr 2009 , 14:43

ishalla sbijne nga kategoria
se asht gjynah
i perjashtuar

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: Kategoria e Pare

Post by Miri » Mon, 13 Apr 2009 , 21:01

Sa skuadra bine nga kategoria?

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Kategoria e Pare

Post by GOLDIAN » Mon, 13 Apr 2009 , 22:19

Miri wrote:Sa skuadra bine nga kategoria?
2 me sa di une
i perjashtuar

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: Kategoria e Pare

Post by Miri » Tue, 14 Apr 2009 , 14:46

Duhet te bine 4 ose 5 me duket por sjam i sigurt.

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Re: Kategoria e Pare

Post by vllaznia1919 » Sat, 18 Apr 2009 , 14:11

Duhet me llogarit edhe Puken qe kan perjashtu dmth bjen nji ma pak si rregull.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Kategoria e Pare

Post by Skodrinon » Mon, 04 May 2009 , 21:20

Ada ka sakatu Skraparin 6-0

Gramozi – Skënderbeu 1-1
Turbina – Dajti 2-0
Naftëtari – Kastrioti 0-3
Ada – Skrapari 6-0
Sopoti – Bilisht S 4-1
Besëlidhja – Laçi 0-1
Luftëtari - Burreli 1-0
Pogradeci (në tavolinë) 2-0

1 LAÇI 28 13 1 0 32 6 6 4 4 12 11 19 5 4 44 17 62
2 SKËNDERBEU 28 11 2 0 35 12 7 3 5 18 20 18 5 5 54 32 59
3 KASTRIOTI 28 12 2 0 34 7 6 3 5 14 14 18 5 5 48 21 59
4 GRAMOZI 28 12 2 0 35 12 2 7 5 17 21 14 9 5 52 33 51
5 BURRELI 28 11 2 1 23 4 2 4 8 9 17 13 6 9 32 21 45
6 DAJTI 28 8 4 2 21 9 3 4 7 10 17 11 8 9 31 26 41
7 LUFTËTARI 28 7 6 2 15 9 3 1 9 15 21 10 7 11 30 31 37
8 TURBINA 28 10 1 3 25 12 2 2 10 13 23 12 3 13 37 35 36
9 BESËLIDHJA 28 9 2 4 24 16 2 1 10 12 28 11 3 14 35 46 36
10 ADA 28 10 2 2 31 13 0 3 11 8 37 10 5 13 39 53 35
11 SOPOTI 28 8 2 4 19 16 2 2 10 10 23 10 4 14 27 39 34
12 SKRAPARI 28 8 3 3 15 10 1 2 11 6 26 9 5 14 23 36 32
13 POGRADECI 28 8 4 2 20 9 1 0 13 12 30 9 4 15 33 36 31
14 TËRBUNI 20 6 4 0 16 4 1 2 7 7 15 7 6 7 23 19 27
15 BILISHT S. 28 6 4 4 22 12 0 3 13 11 31 6 7 15 35 44 25
16 NAFTËTARI 28 4 1 9 14 25 1 1 12 7 33 5 2 21 21 58 17

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Re: Kategoria e Pare

Post by vllaznia1919 » Wed, 06 May 2009 , 21:06

Me duket sa kan siguru matematikisht ndenjen ne kategori.Urime djemve te Ades.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: Kategoria e Pare

Post by Miri » Thu, 07 May 2009 , 21:55

Me behet qejfi qe Ada arriti te qendroj ne kategori te pare pas ati fillimi jo te mire,uroj vitin e ardhshem ne superlige.

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Kategoria e Pare

Post by GOLDIAN » Fri, 08 May 2009 , 23:22

HALLALL I QOFTE ADES
ISHALLA I AFROHET NJE PRESIDENT I MIRE SEZONIN QE VJEN
i perjashtuar

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Kategoria e Pare

Post by Skodrinon » Wed, 13 May 2009 , 02:08

Trajneri Martini, titullin kampion do ta festojë në Kuçovë
Një javë në pritje, Laçi do edhe kurorën
Suksesi në futboll ka sjellë gëzim të madh në rrethin e Kurbinit


Me një biletë të Su
periores në “xhep”
dhe një trofe për
të marrë, pas takimit të kësaj
fundjave, laçianët në stërvitjen
e djeshme janë shfaqur
mjaft të çliruar e të lumtur.
Ndonëse seanca ka vijuar me
planin e detajuar nga trajneri
Edi Martini, alegria përgjatë
ushtrimit të përgatitjeve, ka
shoqëruar gjithë grupin
laçian. Skuadra kryesuese në
renditjen e Kategorisë së Parë,
mori pikët maksimale në
ndeshjen e kaluar, por për të
mbyllur në mënyrën më të mirë
të mundshme, në kampin e
tyre shprehen se edhe në përballjen
e fundit, grupi do të
shfaqet kompetitiv. “Dëshirojmë
ta përfundojmë këtë sezon
të lodhshëm me një paraqitje
dinjitoze, - tha dje tekniku
Edi Martini. - Në fazën e dytë
skuadra përballoi çdo ndeshje,
ndërsa asnjë nga rivalet tona
nuk arriti të na mundë. Kemi
siguruar gjithçka kërkuam dhe
futbollistët tanë realizuan objektivin
pa të cilin e gjithë puna
do të shkonte dëm. Tani ka
mbetur edhe një javë për
kurorën e kampionatit. Me
Naftëtarin parashikoj një
takim krejt miqësor, spektakolar
dhe të duartrokitur nga
të gjithë. E mira do ishte të festonim
të dyja, por verdikti për
vendësit ka folur negativisht.
Sidoqoftë, kjo është gara dhe
ne mbetet ta respektojmë”.
Protagonistet e Laçit kanë
qenë të gatshëm për të dhënë
impresionet e para pas kalimit
në Superiore.
Taulant Sefgjini: “Për klubin
dhe tifozët tanë ka një festë
të parë, atë të fitimit të së drejtës
që sezonin e ardhshëm të garojmë
në Superiore. Titulli i
kampionit ka specifikën e vet.
Kjo na ka bërë që edhe këtë javë
ta përjetojmë me ritmin e ditëve
të fundit”.
Sajmir Kastrati: “Më në
fund jemi të çliruar të gjithë.
Kjo garë na mbajti në tension
tërë kohën. Në fund na dha
atë që merituam në fushë. Përsa
i takon të ardhmes, mendoj
se duhet të marrim edhe
kupën, që e duam aq shumë.
Mijëra tifozë presin të festojnë
të shtunën. Më pas pushime,
pasi beteja e madhe na pret
në shtator”.
Nikoll Doçi: “Dueleve më
në fund u erdhi fundi. Laçi
meritoi Superioren dhe së
bashku me Skënderbeun do të
jetë sezonin e ardhshëm në
sofrën e më të mirave. Do të
dëshiroja dhe Kastriotin e
Gramozin”.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Lajme nga Liga Superiore

Post by fpjalmi » Sun, 17 May 2009 , 03:35

Laci feston titullin, së bashku me Skënderbeun në Superligë


Autori: editor
Data: 16/05/2009
Version Print


Kategoria e parë ka ulur siparin me ndeshjet e javës së 30-të, që janë luajtur të shtunën e 16 majit 2009. Laci, që ka gjetur mirëkuptimin e kucovarëve, për ta luajtur ndeshjen e fundit para tifozëve të tij, ka kurorëzuar edicionin me shpalljen kampion të kësaj kategorie. Ka mundur Naftëtarin 7-5 në Lac, duke shpërthyer festa në këtë qytet futbolldashës. Nga stadiumi, ku tifozët kanë gëzuar për 90-minuta, festa e Lacit ka vijuar me një koncert para pallatit të kulturës së qytetit, por edhe me një darkë, të shtruar nga klubi dhe bashkia. Dy gëzime në një ditë për kurbinasit, që kanë ngritur trofeun e titullit, por njëherazi kanë gëzuar për ngjitjen në superligë. Skënderbeu i Korcës e ka pasur pushim, por ka gëzuar edhe ai, pasi bashkë me Lacin janë ngjitur direkt në superligë. Për të dyja këto skuadra, tashmë del për detyrë përgatitja e një ekipi solid, për të konkurtruar me dinjitet mes më të mirëve, për të mos u kthyer përnjëherësh andej nga do të vijnë, nga kategoria e parë. Në javën e 30-të, fitore ka arritur edhe Gramozi, ndaj Bilisht Sportit, ndërsa Kastrioti ka barazuar 3-3 në fushën e Cërrikut. Të dyja këto skuadra, të renditura përfundimisht në vendin e tretë dhe të katërt, do të provojnë fatin në ndeshjet e play-out-it, në fund të këtij muaji, duke u ballafaquar me skuadrat që do të renditen në fund të garës, të tetat dhe të nëntat në superligë. Përfundimisht, zbret një kategori më poshtë, në të dytën, Naftëtari i Kucovës, së bashku me Tërbunin e Pukës, i përjashtuar nga ky edicion, që vitin tjetër do ta nisë edhe ai garën nga kategoria e dytë. Më në detaje, ja tabela e ndeshjeve të javës së 30-të të kategorisë së parëJava e 30-të (16.05.2009)

POGRADECI-DAJTI 2-1

NAFTETARI-LACI 5-7

TURBINA-KASTRIOTI 3-3

GRAMOZI-B.SPORT 2-1

ADA-LUFTETARI 3-0

SOPOTI-SKRAPARI 3-2

BESELIDHJA-BURRELI 2-2

SKENDERBEU-pushim

Post Reply