EURO 2016 - FRANCE

Diskutoni rreth ekipit tone Kombetares ,futbollisteve te saj , etj.

Moderator: GOLDIAN

futbollist
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 523
Joined: Fri, 26 Nov 2004 , 23:37
Skuadra: Vllaznia, Bayern
Location: Rus-Maxharr

EURO 2016 - FRANCE

Post by futbollist » Mon, 12 Oct 2015 , 11:01

Po e hapi kete teme se nuk po mu durote me qe kjo anderr ma ne fund u ba realitet per tane ne. Kena dhe disa kohe deri sa ky kompeticion te filloje por ka mjaft pune dhe organizim deri sa te vijne dita qe te kombetarja jone te luaj ne Europjan.
Ketu mund te shprehim idete tona rreth kompeticionit, skuadres, skuadrave pjesmarrse qe shume shpejt do bahen publike brenda ketyre diteve,grupit tone, lojtareve te kombtares te cilet jane egzistues si dhe ato qe do vijne/ikin nga kombetarja,organizimit te ndeshjeve, biletave te ndeshjeve etj.


Me daten 12 dhjetor hidhet shorti i grupeve te Euro 2016.
:::::::::::FORZA VLLAZNIA :::::::::::FORZA SHQIPERIA::::::::

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: EURO 2016 - FRANCE

Post by vvvllaznia » Mon, 12 Oct 2015 , 14:51

Shpresojm nje short te mire e me pak fat edhe mund te kualifikohena. Skuadra asht solide ne mbrojtje, nje mesfushe qe vrapon shum por fizikisht e dobt e me pak fantazi. Aty para kena disa alternativa te mira nqs i sherben mire. Me ken mundsi kisha marre nje ose dy talenta midis Avdijaj, Albian Ajetit dhe Tarashaj. Sigurisht te tre kan te ardhme te ndritun megjithese ndoshta den me thane mas me thirre lojtar qe kan kontribu per kete kualifikim dhe kjo nuk do te ishte e drejte. Tranjeri e din ma mire. Un shendosh kisha pas deshire me e pa nje ndeshje ne France.

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: EURO 2016 - FRANCE

Post by Admin » Fri, 16 Oct 2015 , 09:52

Me date 12 dhjetor hedhet shorti e ishalla kena pak shanc.
Per arsy biletash kisha preferu qe mas me pas ne grup Francen :P

Kja asht renditja e ekipeve sipas koeficenti si edhe ne cfare vazosh mund te jene gjate shortit:

France (33.599) – guaranteed in Group A, position 1 as hosts
Spain (37.962) – guaranteed in Pot 1 as holders
Germany (40.236) – Pot 1
England (35.963) – Pot 1
Portugal (35.138) – Pot 1
Belgium (34.442) – Pot 1
Italy (34.345) – Pot 2
Russia (31.345) – Pot 2
Switzerland (31.254) – Pot 2
Austria (30.932) – Pot 2
Croatia (30.642) – Pot 2
Czech Republic (29.403) – tbc
Poland (28.306) – tbc
Romania (28.038) – tbc
Slovakia (27.171) – tbc
Turkey (27.033) – tbc
Iceland (25.388) – Pot 4
Wales (24.531) – Pot 4
Albania (23.216) – Pot 4
Northern Ireland (22.61) – Pot 4

Varet prej play-off por une kisha dasht qe me pas ne grup:
Portugali, Austri, Sllovaki/Rumani/Hungari, Shqipni

Ishalla tash pa bahet ndoj gja qe me pas shancin me pa te pakten nji ndeshje ne stadium :P :roll:
Vllaznit Ultras

Image

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: EURO 2016 - FRANCE

Post by vvvllaznia » Fri, 16 Oct 2015 , 15:15

Un ne vend te Austris kisha dasht rusin, sme duken kush e di se ça, tham qe jan pak arroganta si tan sllavt dhe mund te marrin gjysm hak kunder serbve. Tham qe me pak fat i mujm

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: EURO 2016 - FRANCE

Post by Ledi1920 » Fri, 16 Oct 2015 , 16:26

Austria ne na bo lomsh.

Nga vazo pare un do doja angline, nga e dyta zvicren, nga e trete slovaket
Image

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: EURO 2016 - FRANCE

Post by Admin » Mon, 19 Oct 2015 , 10:51

Austria mund te jete e forte por sme duket ndonji skuader qe nuk mund t'i marrim nji barazim.
Sdq ne kete pike te tana ekipet jane te forta per ne por me pak kujdes edhe shanc mund te bajme surprizen.
Ne 1/16 kalojne 16 ekipe nder 24, kshu qe probabiliteti asht i nalte me kalu grupet.

Tek ky website ka disa skenar se si mund te jene te ndame ekipet per short :
http://www.footballseeding.com/national ... scenarios/" onclick="window.open(this.href);return false;

Per arsye biletash une nuk kisha dasht qe mas ra ne grup me Francen, Belgjike, Itali, Gjermani, Turqi.
Vllaznit Ultras

Image

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: EURO 2016 - FRANCE

Post by vvvllaznia » Mon, 19 Oct 2015 , 20:04

Un austrin nuk e kisha dasht, e randsishme asht mas me na ra Italia nga grupi i dyt, nga rupi i par ndoshta kisha dasht Anglin mejithese kan boll talent.
Kishin fillu qelbsinat e federates me nenvlersu punen e de Biasit e me na than ne merita asht e Dukes. Mas Bushit paska dal i joni Fatbardh Jera edhe ai normal ne komitetin ekzekutiv pra i pagum prej federates qe ka thane qe para shqiperiet De Biasi ka ken pa identitet sepse ka ken tranjer vetem i skuadrave te vogla. Perveq se me ken tranjer ne serie A nuk asht gja e vogel nuk e kuptaj pse paskan marre ne pune nje tranjer pa identitet. E vetmja merite e federates asht qe kan afru De Biasin, per tana te tjerat ka ken vetem merite e tij dhe e bashkpuntorve te tij qe kan shetit tan europen me gjet talentet. Cfar turpit

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: EURO 2016 - FRANCE

Post by Admin » Tue, 20 Oct 2015 , 13:54

Edhe ekipet tjera te vazos 2 jane te veshtira, Kroacia, Zvicer po kshu edhe Bosnja (nqs kualifikohet).
Rusia mund te jete nji ekip ma i lehte per ne si edhe Ukrahina nqs kualifikohet e nqs nuk kualifikohet Bosnja.

Edhe mu me ban shume pershtypje gjithe ky debat mediatik per kontraten dhe rrogen e De Biasit....
Lexova edhe nji postim ne facebook te Roland Lucit per kete gja!!!
Se kuptoj asht shume normale qe mbas nji kualifikimi dhe arritjen jo te objektivit por ma shume qe me pretendu qe ne kontraten e re me marr ma shume leke!!
Me aq sa shkruhet ne disa media De Biasi bashke me stafin e tij marrin diku tek 280 mije euro ne vit bruto/lordo
Link: http://www.lapsi.al/sport/2015/03/27/zy ... itet-rroga" onclick="window.open(this.href);return false;
Nga keto llogarit qe 25% te shumes shkon per bashkepuntort, Tramezzani (zv. tranjer), Belle (preparatori atletik) e Iori (Osteopat), atehere De Biasi duhet te marre diku tek 210 mije euro ne vit bruto qe i bie diku tek 17,5 mije euro ne muaj. Nga keto po te heqim taksat, ne rastin me te mire 15% (taksim ne Shqiperi) deri ne 40% (taksimi ne Itali) i bie qe ne muaj De Biasi te fitoje diku tek 11-14 mije euro ne muaj neto apo diku tek 130-170 mije euro ne vit.
Ne foto jane rrogat vjetore neto ne vit te tranjerve te Seria A:
Image

Tranjeri i Chievos apo i Empolit qe kane pak a shume te njejten eksperience si De Biasi marrin dyfishin e tij.....

Pervec ksaj mas te harrojme se De Biasi ka drejtu Modena ne serie A (2 sezone), Torinon 2 here si edhe Brescia po ne serie A, apo edhe Udinese kshu qe nuk me duket kaq shume medioker e pa karriere sportive sa me thane qe ja kena dhane ne !!!
Ishalla fundi dalt per hajer edhe ne France ekipi ban paraqitje te mire ne menyre qe edhe kto "specialistat" tone te ndryshojne mendje.

P.S. Ja nji shkrim shume interesant i Gzim Sinematit per "luften/meritat/lavidine" De Biasi - Duka:
http://www.panorama-sport.com/de-biazi- ... per-lavdi/" onclick="window.open(this.href);return false;
Vllaznit Ultras

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: EURO 2016 - FRANCE

Post by GOLDIAN » Sat, 24 Oct 2015 , 18:50

Austria asht ne nje super forme qe per mu asht nje Favorit nen menge per europianin
ishalla si kena ne grup
i perjashtuar

futbollist
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 523
Joined: Fri, 26 Nov 2004 , 23:37
Skuadra: Vllaznia, Bayern
Location: Rus-Maxharr

Re: EURO 2016 - FRANCE

Post by futbollist » Sun, 25 Oct 2015 , 13:27

Une shpresoj personalisht me na ra Anglia dhe Zvicrra sa i perket vazove ma te veshtira 1 dhe 2 dhe nuk e di po kam nji parandjenje qe te pakten njena ka me na ra. Ne rast se po une besoj qe te dyja ketyne skuadrave mund ti hapim probleme.

Anglia lot futboll shume te hapun dhe me topa te gjate. De Biazi ndjek stilin italian dhe besoj ka aftesi me rreshtu mbrojtjen ne ate menyre qe me ja merzite lojen keqa kundershtarit. Shpresoj te kete taktike italiane loja gjate europjanit dhe me perfitu prej ndonje goditjet standarte ose rastit me kundersulm sepse nuk kemi aftesi me kriju aksione te organizume me kto lloj skuadrash te ktij nivelit. Organizimi ne mbrojtje dhe mesfushe ka me kene deciziv qe ti krijojme shume probleme me fute topa ne 16-she kundershtarit.

Sa i perket Zvicerrs kena fatin qe kena lojtare qe e njohin shume mire kampionatin e tyne dhe lojen qe bajne te lojtareve por qe njelloj na njohin dhe ato ne kshu qe i bjen pak fit e fit. Zvicrra ka ra shume sipas mejet kyt vitin e fundit.Shaqiri,Behrami qe u mbashin si talenta te medhenj pak nga pak po i shterrin fuqite nqs vazhdojne ishtu.
Une mendoj qe me pak vullnet dy skuadra si kto kena fuqi me ja marre barazimin, per rezultat tjeter mandej nuk flas. Gjithsesi shpresoj te na bijne te dyja :wink:
:::::::::::FORZA VLLAZNIA :::::::::::FORZA SHQIPERIA::::::::

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: EURO 2016 - FRANCE

Post by Admin » Fri, 11 Dec 2015 , 13:36

Neser asht shorti i shume pritun per Shqipnine.

Tana ekipet jane te veshtira per ne, te shofim se ca tash pa del prej goglave :)
Vllaznit Ultras

Image

futbollist
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 523
Joined: Fri, 26 Nov 2004 , 23:37
Skuadra: Vllaznia, Bayern
Location: Rus-Maxharr

Re: EURO 2016 - FRANCE

Post by futbollist » Sun, 13 Dec 2015 , 12:37

Grupi A

France
Rumani
Shqiperi
Zvicerr


Keto jane takimet qe do luhen:

11.qershor SHQIPERI - Zvicerr ora 14.00. Stade Bollaert-Delelis, Lens.

15.qershor France - SHQIPERI ora 20.00. Stade Velodrome, Marseille.

19. qershor Rumani - SHQIPERI ora 20.00. Stade des Lumineres, Lyon.


Aplikimi per te blere nje bilete ne Euro 2016 fillon te hanen date 14.dhjetor ne http://www.uefa.com" onclick="window.open(this.href);return false;


Personalisht me bahet shume qefi qe na ra Zvicrra e kisha me qef nji perballje prap me to. Mendoj qe sa i perket futbollit te tyne i njohim shume mire dhe na njohin normal. Sidoqofte sot jena dikush tjeter nga ajo kohe kur lujtem me to heren e fundit. Si grup qe na ka ra duket jo i perballushem, personalisht mendoj me pak fat mund te marrim nji fitore Zvicerres e nji barazim Rumanise, kurse me Francen kete here mendoj qe humbim, mandej sa i perket kualifikimit me tej duhet me ja lane fatit.Besoj qe kena me ba nji futboll te bukur ne Europjan dhe me lane shenje ne historine e futbollit.
:::::::::::FORZA VLLAZNIA :::::::::::FORZA SHQIPERIA::::::::

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: EURO 2016 - FRANCE

Post by Edmond-Cela » Tue, 15 Dec 2015 , 23:11

short i pranushem, ne duhet te shpresojm shum te fati. me mbeti pishman qe takimi i pare nuk na ra me francen do ishte ken gja shum e bukur
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: EURO 2016 - FRANCE

Post by Admin » Tue, 15 Dec 2015 , 23:15

Shorti ne pergjithsi asht i mire, pavarsisht se per ne tane ekipet jane te veshtira.
Per mendimin tem asht pozitive qe nuk na ka ra me Spanjen, Belgjiken apo Gjermanine.

Ishalla lojtart kane me kene ne gjendje te mire sportive.

A asht kush prej jush qe ka qejf me shku me pa ndonji ndeshje?
Vllaznit Ultras

Image

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: EURO 2016 - FRANCE

Post by Edmond-Cela » Wed, 16 Dec 2015 , 00:13

une me shum qef.por nuk e di a do mes do nje bilet edhe nja 2-3 muaj per momentin nuk mund ta pres se po pres per pashaporten. tek zona natruale
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

futbollist
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 523
Joined: Fri, 26 Nov 2004 , 23:37
Skuadra: Vllaznia, Bayern
Location: Rus-Maxharr

Re: EURO 2016 - FRANCE

Post by futbollist » Thu, 17 Dec 2015 , 13:41

Ne jena 12 shkodrane qe kena ba porosi per blemje per bileta Kategoria 3 mbas portet ku do jene te mledhun secila tifozeri, 55 euro copa me pa Shqipni - Zvicerr dhe France - Shqipni, tesh te shohim ishalla po na aprovohen...ka fundi i shkurtit merret vesht per tane :roll: Kujt i terheken lekt nga karta dije se keni fitu bilete kush jo nuk i asht aprovu blerja. Biletat shperndahen ne muajin maj 2016 ne adresat perkatese qe shkruhen kur ban rregjistrimin.

Edmond ishalla te shkon mbare me pashaporten e na bashkohesh dhe ti.

Porosia mund te bahet me nr.pasaportet shqiptare si dhe me nr ID nqs ke karte identitetit shqiptare.

PS. kur bani porosine e bileteva ne uefa.com mundeni me shkru dhe numrin e ID te porosise dhe ato qe kordinojne biletat provojne me ju ule sa ma afer grupit qe deshironi. Maksimumi lejohet 4 bileta per njiri.
:::::::::::FORZA VLLAZNIA :::::::::::FORZA SHQIPERIA::::::::

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: EURO 2016 - FRANCE

Post by Edmond-Cela » Sat, 19 Dec 2015 , 12:51

tashi sa kam ba aplikimin per nenshtetas anglez sa te aprovohet pashaporten e merr brenda javes. tashi varet sa vanojn me e aprovu. nuk ka asnje document shqiptar. per arsyje................
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: EURO 2016 - FRANCE

Post by Admin » Sat, 19 Dec 2015 , 16:18

Une hala se kam ba kerkesen per ndeshje por besoj se kam me e ba per ndeshjen e pare kunder Zvicres.
Te shohim se ka edhe da kohe per me ba kerkesen
Vllaznit Ultras

Image

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: EURO 2016 - FRANCE

Post by vvvllaznia » Sun, 20 Dec 2015 , 21:42

Admin wrote:Une hala se kam ba kerkesen per ndeshje por besoj se kam me e ba per ndeshjen e pare kunder Zvicres.
Te shohim se ka edhe da kohe per me ba kerkesen
edhe un Jeto du me shku per Zvicrren. Me ken gja organizohena. Tham qe javen tjeter prenotoj bileten

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: EURO 2016 - FRANCE

Post by Admin » Mon, 21 Dec 2015 , 09:18

Ok naqe,

edhe une njashtu e kam ne mend qe me ba kerkesen iket jave. Se di hala se kush den me ardh prej shokve me te cilet kam shku zakonisht por jam tu mendu me ba kerkesen per 4 bileta e nqs kam shansin me e fitu ca te teprojne me i shpernda. Une du me ba kerkesen per biletat 25 euro, kategoria 4.
Elmir, ti qe ke ba kerkesen per ma shume se 1 bilete, a duhet me vu emrin e personave edhe tek biletat tjera qysh tesh?
Me ban me dite.
Vllaznit Ultras

Image

Post Reply