Kupa 2015-2016

Diskutoni ndaj ecuris dhe ndeshjeve te Kupes se Republikes

Moderator: GOLDIAN

Post Reply
futbollist
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 523
Joined: Fri, 26 Nov 2004 , 23:37
Skuadra: Vllaznia, Bayern
Location: Rus-Maxharr

Kupa 2015-2016

Post by futbollist » Fri, 02 Oct 2015 , 16:48

E kaluam turin e pare me Pogradecin pas fitores 4-0. Kur hidhet shorti per turin e dyte?
:::::::::::FORZA VLLAZNIA :::::::::::FORZA SHQIPERIA::::::::

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Kupa 2015-2016

Post by Admin » Fri, 02 Oct 2015 , 21:53

Asht i hedhun shorti, ne menyre automatike deri ne gjysem finale jane te caktume ndeshjet.
Ndeshjen e rradhes e kena me Apolonine, ndeshjen e pare ne Fier.

Ktu ke skemen:
http://www.fkvllaznia.net/lajme/1470-hi ... iftet.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Nqs kalojme Apolonine, ne cerekfinale na takon me lujt me Skenderbeun ose Sopotin :)
Per gjysem-finale hedhet short
Vllaznit Ultras

Image

futbollist
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 523
Joined: Fri, 26 Nov 2004 , 23:37
Skuadra: Vllaznia, Bayern
Location: Rus-Maxharr

Re: Kupa 2015-2016

Post by futbollist » Sat, 10 Oct 2015 , 01:04

Ti marrim avash avash 1 ndeshje njihere. Shyqyr qe na paska ra Apollonia e jo direkt Skenderbeu se nuk di a kena shance me ja dale.

Ta shohim si po shkon kjo pune po edhe kupa i don do pune....ishalla rritet pak niveli i skuadres deri sa te vijne koha me lujt me skenderbeun :roll:
:::::::::::FORZA VLLAZNIA :::::::::::FORZA SHQIPERIA::::::::

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Kupa 2015-2016

Post by Admin » Sat, 10 Oct 2015 , 12:52

Skena force ne per me pretendu ne Kupe. Skenderbeu na mun edhe me ekipin e dyte.
Objektivi i vetem i Vllaznise duhet me kene mos me ra prej kategorise si edhe me shporr disa prej drejtusave e me fillu procedurat per kalimin tek privati.
Vllaznit Ultras

Image

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Kupa 2015-2016

Post by Admin » Mon, 19 Oct 2015 , 11:18

Te merkuren kena ndeshjen e pare kunder Apolonise.
Ndeshja e pare asht ne Fier.
Ishalla me nji rezultat pozitiv.
Vllaznit Ultras

Image

futbollist
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 523
Joined: Fri, 26 Nov 2004 , 23:37
Skuadra: Vllaznia, Bayern
Location: Rus-Maxharr

Re: Kupa 2015-2016

Post by futbollist » Mon, 19 Oct 2015 , 14:03

Hajt ishalla mbare e mire me Fierin e marrim nji rezultat pozitiv e na rrite motivimin me ece perpara. Kjo ka me vlejt ndoshta dhe per vazhdimsine e skuadres se presim Tiranen ne fundjave. :roll:
:::::::::::FORZA VLLAZNIA :::::::::::FORZA SHQIPERIA::::::::

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Kupa 2015-2016

Post by Admin » Tue, 20 Oct 2015 , 14:19

Duket sikur ndeshja me Apolonine asht shty pasi te enjten ne Loni Papuçiu ka me lujt komtarja e femrave kunder Greqise.
Te shohim se hala nuk ka nji njoftim zyrtar per kete gja...
Vllaznit Ultras

Image

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Kupa 2015-2016

Post by Admin » Wed, 21 Oct 2015 , 09:15

Zyrtarisht ndeshja kunder Apolonise asht shty per me u lujt me date 28 Tetor.
Ma mire kshu qe te pergatitena per ndeshjen kunder Tiranes.
Vllaznit Ultras

Image

futbollist
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 523
Joined: Fri, 26 Nov 2004 , 23:37
Skuadra: Vllaznia, Bayern
Location: Rus-Maxharr

Re: Kupa 2015-2016

Post by futbollist » Wed, 21 Oct 2015 , 15:51

Hajt meshkujt po a cohen femnat me lujt ne kshi lloj stadiumesh me garderoba skandal, higjena 0. Habitem pse nuk i losin kto ndeshje ne Elbasan Arena te pakten aty ka pasterti e permbushen kushtet ma mire.

Admin wrote:Duket sikur ndeshja me Apolonine asht shty pasi te enjten ne Loni Papuçiu ka me lujt komtarja e femrave kunder Greqise.
Te shohim se hala nuk ka nji njoftim zyrtar per kete gja...
:::::::::::FORZA VLLAZNIA :::::::::::FORZA SHQIPERIA::::::::

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Kupa 2015-2016

Post by Admin » Wed, 21 Oct 2015 , 23:04

Stadiumi i Fierit asht i mire edhe me aq sa di une ka kushte te mira.
Ne ate stadium U-17 e U-19 kane zhvillu disa ndeshje nderkombtare.
Vllaznit Ultras

Image

futbollist
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 523
Joined: Fri, 26 Nov 2004 , 23:37
Skuadra: Vllaznia, Bayern
Location: Rus-Maxharr

Re: Kupa 2015-2016

Post by futbollist » Sun, 25 Oct 2015 , 13:36

Nuk asht se i kam pa stadiumet keto vitet e fundit por kam mendu qe niveli asht bajagi i dobet. Kur ne Qemal Stafa u ankoshin skuadrat mike per garderoben disa here qe e kam lexu ne media thosha kushedi si do jete ne stadiume te tjera skandal.

Sidoqofte shpresoj te jene rregullu nji pjese e mire, por gjendja er pergjithshme ne stadiume prap asht e dobet ne ambientet e brendshme. Don zoti e ven dor pak FSHF ne shqiperi ne stadiumi qe te rritet pak kualiteti....sikur 12milione eurot e europjanit qe do i futen ne konto per kualifikim 8milion ti perdorin me nga 1 milion ne 8 stadiume, do kishin kry pune boll besoj...
:::::::::::FORZA VLLAZNIA :::::::::::FORZA SHQIPERIA::::::::

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Kupa 2015-2016

Post by GOLDIAN » Sun, 25 Oct 2015 , 15:00

futbollist mos i nderhy dukes te 12 shja milionave se i di ai ku i con
logjika jote ashte e drejte por por por
i perjashtuar

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Kupa 2015-2016

Post by Admin » Sun, 25 Oct 2015 , 16:25

Tesh kushtet nuk besoj se kushedi se ca se as une nuk i kam pa edhe ka da kohe qe nuk shkoj ne stadiumet shqiptare (pervec Loro Boriçi dhe Qemal Stafa).
Di qe stadiumi i Fierit asht sistemu kto kohet e fundit (para 2 viteve me duket) edhe kushtet per lojtaret jane bajagi te mira.

Se kuptoj pse nuk jane kriju kushtet per ata qe e jetojne stadiumin ata qe shpenzojne per me ndjek ato 22 lojtare.
Impianti ma i mire ne Shqipni, Elbasan Arena nuk ka kushtet minimale per tifozat, pa banjo, bar , etj etj.

Ishalla i bjen ne mend qe stadiumi Loro Boriçi te kete kushtet minimale edhe per tifozat!!
Vllaznit Ultras

Image

futbollist
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 523
Joined: Fri, 26 Nov 2004 , 23:37
Skuadra: Vllaznia, Bayern
Location: Rus-Maxharr

Re: Kupa 2015-2016

Post by futbollist » Thu, 17 Dec 2015 , 13:50

GOLDIAN wrote:futbollist mos i nderhy dukes te 12 shja milionave se i di ai ku i con
logjika jote ashte e drejte por por por
Harrova qe i asht vjetru Bentley qe ka...i ka ardhe koha me marre model te ri :mrgreen:
Njerez si Duka jane ma te veshtire me u heke nga postet se sa politikant qe kena ne pushtet...duhet me prite ndonje fatkeqi shendetsore me ike kto njerez bllokus.
:::::::::::FORZA VLLAZNIA :::::::::::FORZA SHQIPERIA::::::::

futbollist
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 523
Joined: Fri, 26 Nov 2004 , 23:37
Skuadra: Vllaznia, Bayern
Location: Rus-Maxharr

Re: Kupa 2015-2016

Post by futbollist » Sat, 16 Jan 2016 , 11:09

Me 23. janar u vendos qe do luhet ndeshja Vllaznia - Skenderbeu, pse thote nji lajm qe do luhet me 24 a kane fillu me nderru data tesh?

Vllaznia duket me pak shance ne kyt ndeshje por qe duhet me e pa ca do bahet. Akoma jena me mangesi lojtaresh dhe aktualisht eshte afru Endri Vrapi qe do i bashkohet ekipit qe sot. Me bahet qefi qe Cungu asht selektiv dhe nuk afron do ke do ne ekip...degjova dhe intervisten e tij qe tha lojtare qe nxejne stolin vijne me pretendime te medhaja sa i perket anes financiare.Vllaznia nuk ka nevoje per kshi lojtaresh. Duhet te shohim kush mund te vijne ne ditet ne vazhdim, pritet kryesisht Tafili me nenshkru. Le te shpresojme dhe qe Cungu te arrije te afroje dhe ndonje lojtare nga Laci.
:::::::::::FORZA VLLAZNIA :::::::::::FORZA SHQIPERIA::::::::

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Kupa 2015-2016

Post by Admin » Sun, 17 Jan 2016 , 14:14

Asht zyrtare qe ndeshja luhet te dilen me date 24 janar ne oren 14:00.
2 ndeshja luhen te shtunen dhe 2 tjera te dilen.

Asht e veshtire ndeshja por ishalla edhe Skenderbeu vjen pak i lodhun prej fazes pergatitore ne Spanje.
Sdq duhet me u mundu mas me hanger gol ne fushen tone.
Pervec Tafilit thuhet qe edhe Meto ish lojtar i Lacit mund te afrohet me Vllaznine.
Vllaznit Ultras

Image

futbollist
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 523
Joined: Fri, 26 Nov 2004 , 23:37
Skuadra: Vllaznia, Bayern
Location: Rus-Maxharr

Re: Kupa 2015-2016

Post by futbollist » Tue, 16 Feb 2016 , 23:58

A luhet neser ndeshja me Skenderbeun?Nqs po cfare oret?
:::::::::::FORZA VLLAZNIA :::::::::::FORZA SHQIPERIA::::::::

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Kupa 2015-2016

Post by Edmond-Cela » Wed, 17 Feb 2016 , 23:22

asht lujt sot kena humb 2-1
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

futbollist
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 523
Joined: Fri, 26 Nov 2004 , 23:37
Skuadra: Vllaznia, Bayern
Location: Rus-Maxharr

Re: Kupa 2015-2016

Post by futbollist » Thu, 18 Feb 2016 , 16:40

Nuk arrita me e pa ndeshjen. Kush mundet me na thane pak nqs e ka pa per nivelin e skuadres. Me vjen mire qe kena ba nji gol jashte fushet gjithsesi pavarsisht rezultatit te ndeshjes. Tani duhet me u fokusu ne kampionat e me punu fort me marre sa ma shume pike.
:::::::::::FORZA VLLAZNIA :::::::::::FORZA SHQIPERIA::::::::

Post Reply