Java e 3-te: Vllaznia - Partizani

Rezultatet direkte te Vllaznisë

Moderators: GOLDIAN, Miri, Man in Redblue, vllaznia1919

Post Reply
GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Java e 3-te: Vllaznia - Partizani

Post by GOLDIAN » Sun, 13 Sep 2015 , 13:38

nje ndeshje e veshtire sot por besoj me motivimin qe ju dha kryetarja bashkise dhe me mbeshtetjen e tifozerise mund te synojme fitoren
i perjashtuar

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Java e 1-te: Vllaznia - Skenderbeu

Post by GOLDIAN » Sun, 13 Sep 2015 , 18:06

Partizani fitoi 2-1
shpresojme ne ndeshjen e ardhshme qe me mbeshtetjen e bashkise dhe tifozerise vllaznia te dali fituese
i perjashtuar

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Java e 3-te: Vllaznia - Partizani

Post by Admin » Sun, 13 Sep 2015 , 18:59

Gjynah qe me e humb kete ndeshje!!
Humbja ishte krejtsisht e pameritume edhe arbitri ka vendos fatin e ndeshjes. Penalltia ishte krej e dyshimte po kshu edhe kartoni i dyte i verdhe; 1 penallti per ne ishte para saj, nji karton i kuq qe mund tu jepte per Kalarin ne pjese te pare.

Ne pergjithsi ekipi ka lujt mire, tu sulmu prej krahve si edhe tu e lujt topin ne mesfushe. Ritmi i ekipit ishte bajagi i mire.
Duhet sesban me ndryshu drejtusit si edhe tranjerin se nuk asht per kete pune: ne 15 ndeshje 2 fitore, 2 barazime e 11 humbje....
Ishalla i ndryshojne sa nuk asht teper vone.
Vllaznit Ultras

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Java e 3-te: Vllaznia - Partizani

Post by GOLDIAN » Sun, 13 Sep 2015 , 20:09

Admin perderisa thu eipi lujti mire mendoj asht merite e trajnerit
nuk jam absolutisht fans i zmijanit por po ik ai kush po ta merr vllaznine
ai qe ka pak ftyre e seder se merr ne kete pike qe asht
do e marri nje tjeter pensionist qe thot hajde se shyqyr po shty da muj rroge ne shkoder
kur une kam kukat qe gjendja asht alarmante jam sulmu
tashti spo baj za vec po pres mendimet tuja
ishalla bahen dhe tjeret pak ma aktiv ne forum
i perjashtuar

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Java e 3-te: Vllaznia - Partizani

Post by Admin » Sun, 13 Sep 2015 , 20:32

Qe gjendja ka kene alarmante me kohe, besoj se te tane ktu kena kene dakort qysh mas vitit te pare qe e ka pas bashkia ....

Sa i takon meritave, personalisht nuk pash doren e Zmijanit ktu....
Si e filloj lojen njashtu e maroj, shpresoj te gabohem edhe te vijne fitoret nji mas nji per merite te tij.
Vllaznit Ultras

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Java e 3-te: Vllaznia - Partizani

Post by GOLDIAN » Sun, 13 Sep 2015 , 21:00

une jam cudit kush e ka vu trajner dhe nuk po e mbroj por ne keto kushte qe asht ekipi une personalisht nuk shof asnje zgjidhje te pershtatshme
nje si profesor hafizi nuk e merr vllaznine atehere kush tjeter
o sot o kurre duhen mledh shkodranet dhe te diskutojne jo gjithca a financa po e shofim dhe neper bote skuadra pa shume buxhet po rrahin milioneret
ne na mungon gjithca gjithcka une vec zotin shof si zgjidhje qe te na bajn mrekulline
i perjashtuar

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Java e 3-te: Vllaznia - Partizani

Post by Ledi1920 » Tue, 15 Sep 2015 , 09:32

Se une jam i jashtem dhe se di mire si shkojn punet.
Por me ben habi fakti qe moshat vllaznis pothujse cdo vit dalin kampion. Ku jane kta te rinjt dhe pse nuk thithen nga ekipi i pare?
Image

futbollist
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 523
Joined: Fri, 26 Nov 2004 , 23:37
Skuadra: Vllaznia, Bayern
Location: Rus-Maxharr

Re: Java e 3-te: Vllaznia - Partizani

Post by futbollist » Fri, 18 Sep 2015 , 00:04

Kete problem ndaj dhe une jam shume i sigurte qe ka shume te rinj me potencial te madh te Vllaznia duhet te drejtohen si duhet.Athere munden me kriju dicka qe me i dhane nje ngritje skuadres te pakten me arrit mesin e tabeles, por sa duket as kjo nuk do arrihet me kete bord drejtues te paafte qe e ka ne dore kete skuader.
:::::::::::FORZA VLLAZNIA :::::::::::FORZA SHQIPERIA::::::::

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Java e 3-te: Vllaznia - Partizani

Post by Admin » Fri, 18 Sep 2015 , 19:39

Faktikisht disa futbollista te akademise jane thirr vazhdimisht me ekipin e pare biles disa jane tu u paraqit mire si edhe kane zan vend ne formacion: Krymi, Cinari, Sherri, Hakaj, Dyca, etj.
Kam pershtypjen se nuk menaxhohen sic duhet keto lojtar, po kshu shto edhe moshen e re e disave fillon edhe i rritet mendja edhe normale qe vijne rezultatet qe priten.

Nji fakt tjeter asht se per cdo sezon blehen ka 8-12 lojtar edhe nuk i krijohet hapsina elementit te ri.
Do kishte kena ma mire qe me kriju nje ekip me disa element qe kane eksperience edhe me integru elementin e ri ne menyre qe kto djem te rinj me marr ekperience edhe me u formu avash avash.
Vllaznit Ultras

Image

Post Reply