Page 1 of 1

SHQIPERI - Armeni 2-1

Posted: Mon, 30 Mar 2015 , 22:25
by Edmond-Cela
urime per fitoren. na lan me zemer gjith ndeshjen ma ne fund e fitume.

shqiperia ne 4 ndeshjet e mbetura me nje 3 pikesh ne keto ndeshje jemi 50% ne france edhe me vendin e tret.

Arsyja. te gjitha grupet me nga 6 skuadra te vendve treta do iu hiqen piket qe kan fituar me vendin 6

shembull nese Skocia renditet e 3ta ne grup me 15 pik. ajo ka fituar 6 pik me gjilbrotet e vendit te fundit, ajo mbetet me 9 pik

shqiperia ndodhet ne grupin e fundit me 5 skuadra dhe nese renditet e treta nuk do iu zbritet asnje pik

Re: SHQIPERI - Armeni 2-1

Posted: Fri, 03 Apr 2015 , 15:28
by Man in Redblue
Lojtari ma i mire i ndeshjes ishte per mu Mavraj. Lenjani ishte vendimtari, pruni shume energji dhe dinamizem. Shume mire ka lujt Agolli. Hysaj mu duk pak dobt. Cana ishte mesatar. Cikalleshi i fuqishem e puntor, mgjs ka nevoje me u pjek ma shume.
Dobt ishin Abrashi dhe Kukeli, kurse Memushaj ishte gabim i De Biazit. Me vjen keq qe De Biazi bani kshi eksperimentit me lan futbollistin ma ne forme te kombetares per momentin, Gashin, jashte. Ishalla i kan ardh mendt.

Re: SHQIPERI - Armeni 2-1

Posted: Fri, 03 Apr 2015 , 15:41
by vvvllaznia
Agolli e Mavraj ma te miret edhe per mu. Mavraj besoj se ka meritu nje karriere ma te mire por ndoshta ma mire keshtu se nuk e kishim pa tu lujt me Shqipnin. Cikalleshi me pelqen shum. Ne pergjithsi nuk besaj se kena lujt edhe aq mire megjith tan rastet e krijume. Qarkullonim topin keq, top te nalta per Cikalleshin. Arment kan lujt 10 minuta e kan rreziku tre her. Ndoshta ma mire shenunen qysh ne fillim. Shpresoj me pa ndeshjen tjeter pak ma shum burra ne fush se ne ├ždo ndeshje hedhena ne tok a thu se gjun kush pushk. Nuk kena nevoj oer keta marrina

Re: SHQIPERI - Armeni 2-1

Posted: Fri, 03 Apr 2015 , 21:13
by Admin
Tjeta juj,

E randsishme ishte qe ne kete ndeshje morrme 3 pike. Ne pjesen e pare kena lujt shume dobt edhe mesfusha ka kene shume konfuze, ndoshta pak edhe per merit te Armenise qe ka lujt "nelt" e per top te pare.
Pjesa e dyte ka kene shume ma e mire edhe me aq sa di une gjykoj se kena lujt shume mire. Hymja e Gashit i dha ma shume thellsi sulmit tone edhe mesfusha e Armenise u terhek. Po kshu Lenjani e bani shume mire detyren e vet.
Agolli ka kene lojtari nji nder lojtaret ma te mire ne kete ndeshje, konstant tane kohen.
Mavraj ka lujt mire edhe ka lujt me zemer. Xhaka me ka pelqy si edhe me asht ba shume shume qejfi qe Gashi ka shenu golin e fitores.
Shpresoj qe ka me pas hapsina prep ne ndeshjet e ardhshme.