Page 1 of 1

Java e 26: Vllaznia - Partizani

Posted: Sun, 08 Mar 2015 , 14:53
by Admin
Tjeta juj, sot ne Loro Boriçi ora 17:00 luhet ndeshja Vllaznia - Partizani.
Nji ndeshje e veshtire ku sma merr mendja se Vllaznia jone dashtun (e tjerve tashme) ka me arrit me marre fitore apo rezultat pozitiv....

Nderkohe po ngushllohena me kete video te 1997 :

https://www.facebook.com/video/embed?vi ... 4244484723" onclick="window.open(this.href);return false;

Re: Java e 26: Vllaznia - Partizani

Posted: Sun, 08 Mar 2015 , 23:27
by Admin
Se kam pa ndeshjen por me ca lexova nuk kishim lujt mire.
Me vjen mire qe ka shenu nji lojtar i ri si Cinari e ishalla i jepet i dore te rinjve.

Re: Java e 26: Vllaznia - Partizani

Posted: Mon, 09 Mar 2015 , 10:35
by Skodrinon
Ca ka ndodh?
Nuk ka pas lek partizani apo kena rrezik me u ba ekip i ndershem?
Gjithsesi, fitore me Partizanin n'minut 90...... po m'vjen inat qi nuk e kam pa ndeshjen

Re: Java e 26: Vllaznia - Partizani

Posted: Mon, 09 Mar 2015 , 15:16
by Admin
Hahahaha Skodrinon,

Ka mundsi qe Partizani nuk ka ofru gja se ka kujtu se e fiton letsisht ndeshjen....
Ka ana tjeter me ca kam lexu e minutat e fundit qe kam pa Partizani ka lujt shume ma mire.
Sdq Partizani nuk asht kerkund per me fitu titull kampion.

Re: Java e 26: Vllaznia - Partizani

Posted: Sat, 14 Mar 2015 , 17:55
by GOLDIAN
Skodrinon wrote:Ca ka ndodh?
Nuk ka pas lek partizani apo kena rrezik me u ba ekip i ndershem?
Gjithsesi, fitore me Partizanin n'minut 90...... po m'vjen inat qi nuk e kam pa ndeshjen
ma par bahem une gay se bahet ekip i ndershem vllaznia
kam pas rastin te tullat e kuqe e dini lokalin te takoj rastesisht ranierin i shoqerum
i ftova per kafe (pranoj faktin qe e disha se nuk ishte ma trajner)
kam fol me te dhe biles i thashe pak me perkthys pak me italishten teme qe une jam nga ato tifoza qe mendoja do ikshe bashke me naven sepse ai te pruni nuk e mendosha se do rrishim aq gjate ne tavoline (vec nje Termin qe kisha te dentisti me bani mu largu)
nuk du me mrojt personin ne fjale por atij nuk jane pagu da lek kontratet nje dhe e dyta sipas tij ai ka ndjek biles dhe u15 ne ndeshje po ska pas drejt te vendosi ke me marr ne prove
politica politica thote .sipas asaj qe u kuptu(mas u ndjeni te ofendum)bobat e lsi jo vetem qe bajne ligjin me drejtorina po edhe nipat e tyne futbollista kane perparesi ne klubin vllaznia.nuk kam shku me i pa se nuk kam asnje interes biles kur morne vesh qe isha ne shkoder me kann sha qe ika ashtu po une nuk pranoj te ulem qofte dhe ti shterngoj doren "vrasesve" te shkodres.

Re: Java e 26: Vllaznia - Partizani

Posted: Sun, 15 Mar 2015 , 12:34
by Miri
GOLDIAN wrote:
Skodrinon wrote:Ca ka ndodh?
Nuk ka pas lek partizani apo kena rrezik me u ba ekip i ndershem?
Gjithsesi, fitore me Partizanin n'minut 90...... po m'vjen inat qi nuk e kam pa ndeshjen
ma par bahem une gay se bahet ekip i ndershem vllaznia
.
hahahahahaha Goldi ishalla nuk e lexon Grima kyt deklerat se ka me ba Vllaznin e ndershme sa per inad tan :P :P

Re: Java e 26: Vllaznia - Partizani

Posted: Sun, 15 Mar 2015 , 15:34
by Admin
Hhahahah Goldi :)
Miri bania nji sms Grimes qe ndeshjen sotme me Skenderbeun ta fitojne :) :mrgreen:

Qe Vllaznia ndodhet ne kete gjendje nuk asht faji i Rainerit edhe aj ka fajet ma te pakta per gjendjen e Vllaznise. Ka ana tjete personalisht nqs nuk je i zoti me drejtu e nuk ke mundsi me vendos per ekipin atehere ishte dasht me ik bashke me Naven.
Pervec ksaj une nuk jam hic dakort qe Raineri me u pagu 2500 euro ne muaj, jane shume per nji tranjer qe nuk ka dore te lire edhe qe nuk ka eksperiencen e duhun....

Re: Java e 26: Vllaznia - Partizani

Posted: Mon, 16 Mar 2015 , 11:13
by vvvllaznia
GOLDIAN wrote:
Skodrinon wrote:Ca ka ndodh?
Nuk ka pas lek partizani apo kena rrezik me u ba ekip i ndershem?
Gjithsesi, fitore me Partizanin n'minut 90...... po m'vjen inat qi nuk e kam pa ndeshjen
ma par bahem une gay se bahet ekip i ndershem vllaznia
kam pas rastin te tullat e kuqe e dini lokalin te takoj rastesisht ranierin i shoqerum
i ftova per kafe (pranoj faktin qe e disha se nuk ishte ma trajner)
kam fol me te dhe biles i thashe pak me perkthys pak me italishten teme qe une jam nga ato tifoza qe mendoja do ikshe bashke me naven sepse ai te pruni nuk e mendosha se do rrishim aq gjate ne tavoline (vec nje Termin qe kisha te dentisti me bani mu largu)
nuk du me mrojt personin ne fjale por atij nuk jane pagu da lek kontratet nje dhe e dyta sipas tij ai ka ndjek biles dhe u15 ne ndeshje po ska pas drejt te vendosi ke me marr ne prove
politica politica thote .sipas asaj qe u kuptu(mas u ndjeni te ofendum)bobat e lsi jo vetem qe bajne ligjin me drejtorina po edhe nipat e tyne futbollista kane perparesi ne klubin vllaznia.nuk kam shku me i pa se nuk kam asnje interes biles kur morne vesh qe isha ne shkoder me kann sha qe ika ashtu po une nuk pranoj te ulem qofte dhe ti shterngoj doren "vrasesve" te shkodres.
Problemi kryesor i Shkodres dhe i Shqipnis nuk asht thjesht LSI qe jan tan mafioza por vet qytetari i Shkodres dhe i Shqipnis qe nuk den drejtsi.

Re: Java e 26: Vllaznia - Partizani

Posted: Tue, 17 Mar 2015 , 19:48
by Edmond-Cela
Admin wrote:Hhahahah Goldi :)
Miri bania nji sms Grimes qe ndeshjen sotme me Skenderbeun ta fitojne :) :mrgreen:

Qe Vllaznia ndodhet ne kete gjendje nuk asht faji i Rainerit edhe aj ka fajet ma te pakta per gjendjen e Vllaznise. Ka ana tjete personalisht nqs nuk je i zoti me drejtu e nuk ke mundsi me vendos per ekipin atehere ishte dasht me ik bashke me Naven.
Pervec ksaj une nuk jam hic dakort qe Raineri me u pagu 2500 euro ne muaj, jane shume per nji tranjer qe nuk ka dore te lire edhe qe nuk ka eksperiencen e duhun....
admin a jan 2mi euro apo 200mi euro. se nuk kuptoj fort keto shifra

Re: Java e 26: Vllaznia - Partizani

Posted: Tue, 17 Mar 2015 , 20:48
by Admin
2500 euro ne muj qe i bjen me kene 3,5 milion leke te vjetra :)

Re: Java e 26: Vllaznia - Partizani

Posted: Tue, 17 Mar 2015 , 23:03
by Edmond-Cela
Admin wrote:2500 euro ne muj qe i bjen me kene 3,5 milion leke te vjetra :)
nuk jan shum per nje tranjer te nje kapmjutani te nje shteti. aq lek I fiton nje pastrues I banjove te nje stadium ne jave ketu.

Re: Java e 26: Vllaznia - Partizani

Posted: Wed, 18 Mar 2015 , 15:26
by Miri
Edmond-Cela wrote:
Admin wrote:2500 euro ne muj qe i bjen me kene 3,5 milion leke te vjetra :)
nuk jan shum per nje tranjer te nje kapmjutani te nje shteti. aq lek I fiton nje pastrues I banjove te nje stadium ne jave ketu.
Normal qe jane shume per nje tranjer qe as liçens nuk kishte dhe as tranjer nuk ishte te fundi fundit pse mas ti marrin nje Shqiptare apo Shkodran ata leke,2500 euro nuk po i merr lojtari ma i mire i vllaznise ne muaj mund te thush se ska lojtare te mire normal se as tranjeri nuk ishte ma i mire.
Mos krahaso futbollin jasht Shqiperis me ate te Shqiperise se ne evrope mundet qe shume ekipe ne fund ta kene bilaçin ne - ndersa ne Shqiperi asnje president nuk humbe leke te pakten nese investon 100 leke fiton 1000 leke nuk diskutohet qe ne tan boten shiten ndeshje por ketu diskutohet a ka ndonje ndeshje te pastert ne tan kampionatin.
Mu per vedi nuk me ka mbete ma deshire me pa futboll por ma e keqja asht se ne qershore jane votimet noshta nuk asht lorenci ma por per fat te keq tan lorenca jan ba.

Re: Java e 26: Vllaznia - Partizani

Posted: Thu, 19 Mar 2015 , 21:45
by Admin
Mondi si jane pak 2500 euro ne muj, pse sa kujton se paguhen lojtaret e Vllaznise ....
Miri pak si veshtire me ndryshu gjanat ... :(