Vllaznia-Teuta

Ketu ndodhet te gjithe ato tema, te cilat jane te vjetra apo ne te cilat nuk diskutohet.
GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Vllaznia-Teuta

Post by GOLDIAN » Sat, 01 Nov 2014 , 20:57

Na pret neser nje ndeshje shume e veshtire duke pas parasysh formen super te mire te ekipit tone
shpresoj dhe uroj zoti i madh te na ndihmojne dhe ato te ashtequajtur talenta ta xjerrin kryt neser e te na japin nje tre pikesh qe na duhet me cdo kusht
uroj qe raineri te ket pas kohe te studiojne pak teuten
besoj te tre piket cdo rezultat tjeter do na krijonte Probleme tejet te medha
mund te thoni a heret me fol po per mu me neser fillojne ndeshjet finale per mbijetes(ju kerkoj falje une keshtu i baj llogarit jo per titull e jo per kupa europet)
i perjashtuar

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Vllaznia-Teuta

Post by fpjalmi » Sun, 02 Nov 2014 , 04:48

Na duhet se sban 3 pikeshi qe ta kalojm teuten ne renditje . E kam than qysh se ka fillu kampionjati. vetem teuten elbasanin dhe apolonine duhet me kalu ne renditje sepse jan si ne , zhele . Nji gabim me teuten do ishte se nji bomb . barazimi asht humbje

sidrit
Huligan
Huligan
Posts: 187
Joined: Sat, 02 Feb 2008 , 16:19

Re: Vllaznia-Teuta

Post by sidrit » Sun, 02 Nov 2014 , 14:30

Min 27 dhe po humbim 1 me 0.
Losim me 10 lojtarë se Marku ka dal me të kuq.
S ka ma mirë....

sidrit
Huligan
Huligan
Posts: 187
Joined: Sat, 02 Feb 2008 , 16:19

Re: Vllaznia-Teuta

Post by sidrit » Sun, 02 Nov 2014 , 14:34

2 me 0

sidrit
Huligan
Huligan
Posts: 187
Joined: Sat, 02 Feb 2008 , 16:19

Re: Vllaznia-Teuta

Post by sidrit » Sun, 02 Nov 2014 , 15:53

Suksesi i radhes në Shkodër me me humbjen e radhes...

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Vllaznia-Teuta

Post by GOLDIAN » Sun, 02 Nov 2014 , 21:09

nese vjet na shpetoi nje mrekulli simjet nuk besoj ne mrekullina ma
i perjashtuar

sidrit
Huligan
Huligan
Posts: 187
Joined: Sat, 02 Feb 2008 , 16:19

Re: Vllaznia-Teuta

Post by sidrit » Sun, 02 Nov 2014 , 21:25

GOLDIAN wrote:nese vjet na shpetoi nje mrekulli simjet nuk besoj ne mrekullina ma
Lene Gold se kisha preferu me pa ra qysh vjet se kena hy në gjynah e në borxh me shumë ekipe, për me vegjetu simjet në superiore.

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Vllaznia-Teuta

Post by GOLDIAN » Sun, 02 Nov 2014 , 22:20

sidrit wrote:
GOLDIAN wrote:nese vjet na shpetoi nje mrekulli simjet nuk besoj ne mrekullina ma
Lene Gold se kisha preferu me pa ra qysh vjet se kena hy në gjynah e në borxh me shumë ekipe, për me vegjetu simjet në superiore.
ndoshta kujtohesh qe kam shkru
se mire qe po shpetojme po kena borxhe me la vitin qe vjen (per ket sezon)
nese bijne 4 une shof vec fierin e elbasanin poshte nesh dhe 4-shja na perpin ne pa merak hic
i perjashtuar

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Vllaznia-Teuta

Post by Edmond-Cela » Mon, 03 Nov 2014 , 00:29

mes sa di une kete vit verem 2 skuadra bien nga kategoria
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Vllaznia-Teuta

Post by fpjalmi » Mon, 03 Nov 2014 , 04:42

u pa puna , duhet me iu pervesh mangeve veq me ken para apolonise dhe elbasanit ku edhe pak lozim ne elbasan dhe fier ne transferta dhe nese humbim atje , atehere duhet me than kuku qa na gjeti .

Na shkaterroi uefa me - 3 pikeshin dhe na mori ne qafe Armando duka me gjysen e ndeshjeve pa tifoza , ku perveq qe jena drrase dhe per mbijetese , edhe ato ma siper I kishim mangut . Duhet se sban me na kap dikush shum shpejt para merkatos se dimrit dhe duhet se sban qe bashkia e mallkume ti heqe ato kushtet e mallkume qe sna merr askush . Na shkaterroi me ato hajna qe dojn ta pordhosin dsa ma shum Vllaznine edhe pse e shohin qe kan 5 vjet qe po e purdhosin , dhe kja bashki asht e pd-se , qe dhe mos ekzistoft kurr fitimtare ne Shkoder . Duhet patjeter te na marrin e majta dhe ta barrin bashkine patjeter ne zgjedhjet e kohes qe ka mbet

Duke pa qe Rama po perfundon stadiumin para ndeshjes qe do bajm me serbine , nji stadium qe ishte nji plan I paperfunduar dhe I lane mbas doret per 30 vjet ,dhe duke pa qe rama I doli per zot , ma mire ta marrin ta majtet sepse ndoshta mund te na kthejn aty ku e kena emrit se me keta po lozim 4 vjet per mbijetese dhe tashti para se me ik , mos te na hedhin poshte .

Ne ndeshjet me apolonine dhe elbasanin nese nuk merren 6 pike ku jan ne transfeerte , do te ishte nji bombe edhe ma e madhe se cishte sot .

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Vllaznia-Teuta

Post by fpjalmi » Mon, 03 Nov 2014 , 10:11

Nuk I kam pa ndeshjt e fundit por tranieri po ban gafa siq shkruhet . Nja 2 ndeshje , me kukesin dhe 1 ndeshje tjeter nuk paska fut krujen , por funrrinat e kampionatit italian , e pafalshme .

Duhet te hiqet tranieri ne menyren urgjente dhe bashk me ta duhet te qohen ne itali edhe ato qe nuk u doshin gja .

Luka ban deklarara duke I ba presion radovanit me burg per deklarata te rreme , I cili qe po e akozon direct duke I than , e shkaterroi bashkia vllaznine ne menyre te qellimshme politike dhe financiare . Kurse luka tha , ne po ecim me ligjin , dhe ia dham QELES DHE NAVES vllaznine , duke than qe nuk ishin serioza , por mos duke than qe ka 2 vjet qe I lutet fushaj , dhe mos me hanger mutin e vet nuk ia ka dhan fushes , vetem per pordhe .

Bashkia mund ta lajn vllaznine , vetem nese I hedhin tritol dhe I hedhin ne toke ate bashki qe po mban plehnat e shkodres

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Vllaznia-Teuta

Post by fpjalmi » Mon, 03 Nov 2014 , 10:22

Lorenc Luka nuk ka rrespekt per Vllazninehttp://www.shkodrasport.com/index.php?o ... Itemid=117" onclick="window.open(this.href);return false;

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Vllaznia-Teuta

Post by Skodrinon » Mon, 03 Nov 2014 , 15:19

Bin tre prej kategoriet m'duket. Gjithsesi asht shume e veshtire. T'pakten me ndejt ne gare deri ne janarbsa me shpresu kot per ndoi blemje, po me kto rezultate....

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Vllaznia-Teuta

Post by fpjalmi » Mon, 03 Nov 2014 , 16:04

Skodrinon wrote:Bin tre prej kategoriet m'duket.....
Skodrinon , per fat te mire bin 2 :) dhe shyqyr qe nuk bijn 3 , se ashtu nuk do kishim shprese aspak :P , sepse Teuta nuk asht Besa me na majt me hater si vjet qe hoqen besen :P . Jena me fat qe po I bajn me hile apolonise dhe elbasanit , sepse do ishim ne fund pa shpresa

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Vllaznia-Teuta

Post by Admin » Mon, 03 Nov 2014 , 19:12

Se marr vesht se ca asht tu u ba ne ekip... lojtare qe ne "teori" duhet te ishin titullar nuk aktivizohen, lojtar qe per cdo ndeshje dalin me te kuqe !!!

Kete sezon bijne 2 ekipe por pak si veshtire qe ne me shpetu, se ky grup lojtarsh qe kena si edhe buxheti i Vllaznise asht qesharak per me ndej mes me te mirave !!

Zoti e baft mire!!
Vllaznit Ultras

Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Vllaznia-Teuta

Post by fpjalmi » Tue, 04 Nov 2014 , 04:51

nuk u tha kurr qe na paska shkaterru gjygjtari, dhe po quditem qe cdo gazete e shypit po I nxjerr. Perfitojn gjygjtaret nga denimi qe na bani federate pa tifoz , sepse me siguri po te kishte pas tifoz , ndoshta gjygjtari nuk I kishte ba keto gjana ku ne poj . Habiten ne pjesen e dyte na shkaterroi komplet dhe nuk na dha as penallti kur ishte 2 metra lojtarit te teutes qe I ra topit me qellim me dore , qe do te thote e pau dhe nuk ia prishi teutes dhuraten e 3 pikeshit ne min e 88 . Tek kartoni I kuq I markut , qe ishte dopio I verdhe , kartoni I pare I verdhe nuk ishte dhe ishte karton per lojtarin e teutes , dhe na ka shkaterru ne kartona .

Habitem si nuk kena ken me qu zanin . O shkerdhate Luka ku je . Qoje zanin per vllaznine apo e ke ba kopile

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Vllaznia-Teuta

Post by Admin » Tue, 04 Nov 2014 , 19:54

pjalmi sna e kane fajin gjyqtaret por e kena fajin ne vete!!
Mas te gjejme alibi te kota per keto humbje!!
Vllaznit Ultras

Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Vllaznia-Teuta

Post by fpjalmi » Wed, 05 Nov 2014 , 00:57

Admin wrote:pjalmi sna e kane fajin gjyqtaret por e kena fajin ne vete!!
Mas te gjejme alibi te kota per keto humbje!!
Admin , kur albitri te ndershkon pa te drejte duke lujt me 2 mangut , do te thote qe nuk je I barabarte me skuadren tjeter dhe ne sistem numeric 11 me 9 lojtare , humbet ndeshja , dhe nuk ka se si ti mos vehet faji gjygjtarit kur na ndershkon pa te drejte sa fillon pjesa e pare !!!!! ... Mbasandej ne min e 88 albitri 1 meter afer shef qe mbrojtesi I teutes I bjen me dore topit ne zone, dhe I vjen keq ti prishin 3 pikeshit durresit , duke perfitu qe askush ne stadium nuk do ta shante dhe duke perfitu nga padrejtesia e denimit nga fshf-ja qe na dha neve , plus shum e shum raste te tjera , dhe nuk ke se si te thush, nuk duhet ti vejm fajet albitrit , kur ai e vendosi vete fituesin !!!!

Ne pak dobt jena dhe me na shkaterru edhe albitri , mbasandej qa na met . Po ti kishin ba Tiranes albitri ashtu siq na bani neve , do kishin qu zanin tan drejtusat e tiranes . Po te ne , kush ka me e qu zanin , Lukaaaaaaaa??????????????!!!!!!! qe nuk e din akoma rregullin e futbollit ngaqe tan jeten nuk ka dit qa asht stadium ????

Admin , a ka ma hall kur flitet neper tan gazetat qe Gjygjtari Kola e ndershkoj vllaznine jo vetem me rrezultat por edhe me kartona . Duke qene albiter tiranas , ka shkaterruarr vllaznine me 2 kartona te kuq dhe shum te verdhe , ku gjysa e lojtareve titular ma te mire nuk luajne , dhe a ka ma hall kur gazetat thone qe I bani kartonat me dashje , qe te jena te shkaterrume para Tiranes . Lexoji sepse I ke tek sporti ekspress

http://sportekspres.com/situate-e-ndere ... -rainerin/" onclick="window.open(this.href);return false;

kurse te ky linku ma poshte ke padrejtesite qe gjygjtari na ka ba

http://sportekspres.com/ne-shkoder-gjyq ... del-teuta/" onclick="window.open(this.href);return false;

Admin , A nuk I thuhet kesaj padrejtesi??????????????

Admin , nuk jan vetem 2 ndeshje me teuten dhe me laqin qe albitri na ka ndershku . Ne nji gazete tjeter lexova qe albutrat na kan hek 9 pike , dhe mos harro qe edhe 3 pike na hoqi uefa , dhe nuk ka se si te thuhet nuk e kan fajin gjygjtaret , ku ndershimet e tine me 3 pikeshin e uefes na kan mohu me pas 12 pike sot . Ti e din se gjithmone albitrat na kan shkaterru

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Vllaznia-Teuta

Post by fpjalmi » Wed, 05 Nov 2014 , 01:18

admin , a e mban mend vjet . Fitume shum ndeshje ne fillim , duke u ba te gjithe xheloza , dhe na shkaterroi albitrimi cdo ndeshje gjersa gadi na hodhen poshte . Ma thuj , ku asht ndryshimi I vjetshem me ndryshimin e simjetshem . Me merite na ka rra partizani Kukesi dhe skenderbeu , kurse ne ndeshjet e tjera na kan sagatu albitrat ne barazimet dhe humbjet . Sot Vllaznia asht dasht me pas 20 pike duke shtu 9 piket qe albitrat na kan hanger dhe 3 pikeshin e uefes . Per forcen qe vllaznia ka tregu , asht dasht me ken te pakten ne vendin e katert.

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Vllaznia-Teuta

Post by GOLDIAN » Wed, 05 Nov 2014 , 09:21

ti pjalm sa per sqarim meqe je shume euforik se per ty 40 opike kish pas vllaznia
nika dhe pepa jane shkodran po losin ne dürres keshtu qe nuk njehen kartona te kuq ndaj nesh ata

te kerkoj falje te pepa sepse nuk e di a asht pepa shkodrani APO lushnjari
i perjashtuar

Post Reply