Page 1 of 2

Gea Sport merr presidencen e Vllaznise

Posted: Wed, 04 Jun 2014 , 14:48
by Admin
Ma ne fund Bashkia Shkoder ka marr vendimin per kalimin e presidences tek privatet.
Sot asht vendos qe presidenza e Vllaznise, per 3 vitet ne vijim, i kalon kompanise zvicerane Gea Sport me qender ne Lugano.
Me aq sa merret vesht kompania ka me punu ma shume me akademine e pak si veshtire qe me ba nji ekip te forte per me fitu kampionate.
Nga ana tjeter duke pa alternativat qe ishin, zgjedhja e kompanise Gea Sport me duket optimale si edhe me administrimin e mire te klunit mund te arrihen rezultate te mira.

Ishalla bajne ma te miren me Vllaznine !!

Re: Gea Sport merr presidencen e Vllaznise

Posted: Wed, 04 Jun 2014 , 16:03
by fpjalmi
Ishalla asht per hajr kja gja. Po e tham qe ishalla asht per hajr , sepse Gea Sport para se te merrte Teuten ne mesin e fazes se dyte , Teuta ishte ne vend te dyte ne kampionat dhe e kishte 99 perqind te sigurte europen , dhe ne Momentin qe e Mori Gea Sport , nderrimi I drejtusave dhe gjysmes se lojtareve , e shkaterroj Teuten gjer ne ate pike sa edhe teuta rrezikonte me ra prej kategorise 5 javet e fundit. Kam boll frike se tapo na shkaterron akademine e tapo bjen ne Shkoder da lojtare qe sna duhen gja , e ishalla Gabohem. Jam shum I sigurte qe Gea Sport e mori vllaznine sepse I ra ne sy qe ne 5 ndeshjet e fundit qe vllaznia po lute ne loro boriqi , pane stadiumin plot sikur vllaznia po delte kampionat e ja se po binte poshte , megjithate , duhet me pa se ca po ndodh para se me fol . Nese Gea sport do te bante sa 20 % e myftarit per vllaznine , do kasha ken boll I lumtur

Re: Gea Sport merr presidencen e Vllaznise

Posted: Wed, 04 Jun 2014 , 17:26
by Skodrinon
Rroga maksimale per lojtar 2000 euro n'muj thote Panorama. Ishalla asht rrene e ndoi gazetarit filo-Fushak se nqs asht e vertete, pune mutit edhe kta.
Ishalla jane serioza t'pakten, e nuk fillojne me shit ndeshje e lojtare te akademise per dy lek. Po edhe kjo e veshtire m'duket, se ky sistem horash vec hora thith.
Nejse, t'i shofim

Re: Gea Sport merr presidencen e Vllaznise

Posted: Wed, 04 Jun 2014 , 20:12
by vvvllaznia
me duket e veshtire me mendu qe nje firme prej Luganot vjen ne Shqiperi per me ba hajr tu pas parasysh se ne cil pik asht katandis fultbolli shqiptar. po shofi se ça dojn me ba

Re: Gea Sport merr presidencen e Vllaznise

Posted: Wed, 04 Jun 2014 , 23:00
by Admin
Faktikisht Roberto Nava (administratori i Gea Sport) ka jetu edhe ma pare ne Shqipni edhe kam pershtypjen se e njeh mire mentalitetin shqiptar si edhe mekanizmat qe jane ne futbollin shqiptar.

Per mendimin tem ma mire qe e kane marr kto se sa me e majt prep Bashkia apo me i kalu Fushaj.
Sdq te shohim se ca do bajne si edhe te shpresojme qe ka me punu sic duhet.

Re: Gea Sport merr presidencen e Vllaznise

Posted: Thu, 05 Jun 2014 , 01:28
by GOLDIAN
pikerisht se e njeh mentalitetin shqiptar e mori Signore Roberto
po ky luka qe e dha per tre vjet ku u bazua?????
SE MESA DI UNE mundet qe mas dy vjetsh mos jete ma krietari jone ky APO vari lesht ka marr nej zarf e Problem i madh

une si gjithmon jam rebel dhe jam kundra nuk shof asgja pozitive nga kjo zgjedhje
me lindin shume pytje ne kry
pse u mor teuta dhe pse u la
pse nuk u arrit rezultat me teuten dhe ca kena na ma shume
a asht e vertet se bashkia dürres i shporri nga durresi?
a kann dhe akademine ne dore keto se une kam frike se do e perdorin per interesa te tynen per te na shkaterru komplet
larg qofte nese na e bajne gropen kush mban pergjegjesi?
APO kompania falimenton dhe vari lesht vllaznise?

Re: Gea Sport merr presidencen e Vllaznise

Posted: Thu, 05 Jun 2014 , 04:26
by fpjalmi
Goldi , po thuhet se I ka vu kusht bashkia me dal ne Europe dhe me fitu njenen prej 2 kupave .Nese nuk arrihet objektivi , kan me e leshu . Boll kam frike , se edhe per 1 vit nese Gea sport e mban , mund te shkaterrojn akademine e I shet te tan e bjen da lojtare si puna e teutes qe nuk iu dote asneni kurrgja . Siq shifet , drejtuesit e teutes e heken se sa e mori ai teuten ,teuta nuk bani hajr ma, sepse I heku lojtaret e mire e I pruni da zhele e boll kam drike se ka me ndodh edhe te ne . Per mendimin tem , ma mire ta merrte fushaj se skena ndej nej here pa dal ne Europe dhe 2 here kur ishte fushaj , na e moren vendin e pare 2 here me hile

Re: Gea Sport merr presidencen e Vllaznise

Posted: Thu, 05 Jun 2014 , 10:39
by Admin
Goldi ke te drejte per "friken" apo "dyshimet" qe ke, por ma thet mendja se bashkia ka ba dicka te mire kete here ose te pakten ideja apo projekti personalisht me pelqnn.
Mas u anko gjithmone :lol: :lol:

Tu pa se cilat ishin alternativat kam pershtypjen se asht ba zgjedhja e duhun. Gjithmone kena thane qe duhet me i dhane perparsi akademise ne menyre qe te perfitojme elementin e ri si edhe ma vone ti jepet mundsia ktyne lojtarve qe te ecin perpara. Ne kete rast Gea Sport (me aq sa shkruhet ne media) ka pikerisht kete synim.
Ideja e administrimit te Vllaznise ne kete menyre me duket bashkohore si edhe pozitive e do te motivojne lojtaret qe te impenjohen maksimalisht per te ardhmen e tyne si edhe te Vllaznise.

Vllaznia ka nevojen e te tanve edhe shpresojme qe Gea Sport ta drejtojne me profesionalizem dhe te shpresojme qe te arrijne rezultatet e duhuna.
Kontrata asht 3-vjeçare e sma merr mendja se ndryshimi i krytarin te bashkise do te lujne rol.

Sa i takon Teutes me duket se bashkia nuk ka gja ne dore, asht Hasanbelliu aj qe menaxhon gjithcka.

Re: Gea Sport merr presidencen e Vllaznise

Posted: Thu, 05 Jun 2014 , 10:50
by Admin
Hhahahahhahha ne faqen zyrtare shkruhet qe hala nuk asht kalu klubi tek Gea Sport.....
Klubi Vllaznia: Po negociojmë me "Gea Sport". Ende s'ka asnjë firmë

Hajde merre vesht tesh!!!

Re: Gea Sport merr presidencen e Vllaznise

Posted: Thu, 05 Jun 2014 , 12:16
by Skodrinon
Admin
A ka dhane ndonji interviste ky Nava ku paraqet projektin e tij? E kam fjalen per projekt konkret, se te nji interviste qi kam lexu thote gjanat e zakonshme qi i kena ndigju prej c'do presidenti e K.Bashkie. Vllaznia ekip me histori, me tifoza t'apasionum, me akademi t'mire etj etj. Kisha dashte me dite rrugen qi don me ndjek ky per me arrite rezultatet.

Per me ba nji Vllazni t'forte nepermjet vlersimit te lojtarve te akademise duhet kohe. Ky kontraten e ka per tre vjet. Ku asht interesi i kti me investu per tre vjet e me i vjel frytet Bashkia.

Me 2000 euro rroge maksimale ku shkojme? E kuptoj qi mas tmerrit te vitit qi maroi pranojme gjithca vec mos me e perjetu ma, po edhe sa duhet me vazhdu kshtu?

Re: Gea Sport merr presidencen e Vllaznise

Posted: Thu, 05 Jun 2014 , 16:11
by Admin
Skodrinon me thane te drejten nuk kam biznes planin e Gea Sport per Vllaznine por jam bazu tek ato qe jane shkru si edhe tek ato qe jane deklaru prej Gea Sport e prej gazetave.
Faktikisht sot paradite i kam shkru nji mesazh ne fcb Roberto Nava-s ne lidhje me deklaraten e klubit Vllaznia si edhe per planin 3-vjecar qe aj ka per Vllaznine, por hala sme ka kthy pergjigje.

Me aq sa morra vesht me duket se nuk bahet ma kja marrveshje dhe nuk dihet tamam pse ........ Nga ana tjeter nuk asht krejt e qarte edhe se si i kalohet Vllaznia Sh.A kompanise Gea Sport, diku shkuhet qe kane marr 51% te aksioneve, diku tjeter qe kto jane vetem per 3 vjet.
Kam shume gjana qe shkruhen ne media por qe nuk jane te qarta.
Ishalla me kthen pergjigje e ta pys prep se si jane kushtet por kam pershtypjen se nuk bahet gja hiç !!

Re: Gea Sport merr presidencen e Vllaznise

Posted: Thu, 05 Jun 2014 , 21:05
by Admin
Me ka kthy pergjigje z. Nava ku ka ba nji deklarate zyrtare per Hermes News:

http://www.fkvllaznia.net/main/1307-Dek ... 20SA#lajme" onclick="window.open(this.href);return false;

Faktikisht me kto kushte qe kerkon bashkia asht pak e veshtire qe me e marr dikush, se nuk mund te pretendojne qe me u pagu tana borxhet si edhe me pas 2 administrator.

Situata asht shume kritike edhe pak si e veshtire qe me u zgjidh !!

Re: Gea Sport merr presidencen e Vllaznise

Posted: Thu, 05 Jun 2014 , 21:21
by fpjalmi
Admin wrote:Hhahahahhahha ne faqen zyrtare shkruhet qe hala nuk asht kalu klubi tek Gea Sport.....
Klubi Vllaznia: Po negociojmë me "Gea Sport". Ende s'ka asnjë firmë

Hajde merre vesht tesh!!!
A harrove ca bani bashkia me agron qelen vjet a ? Njeni thote jan ble e tjetri nuk asht ble :P :oops: :P

Ma mire te bijm prej kategoriet e te lozim me Aden

Re: Gea Sport merr presidencen e Vllaznise

Posted: Thu, 05 Jun 2014 , 23:04
by Admin
Simas Gjergjit edhe Fushaj paska paraqit sot paradite projektin e tij ne Bashki .... :roll: :roll:
Nji mundsi ma shume per Bashkine thote .... :lol: :lol: :lol:

Re: Gea Sport merr presidencen e Vllaznise

Posted: Fri, 06 Jun 2014 , 02:03
by Skodrinon
Ndoshta jam tu e paragjyku kot, po sa ma shume lexoj deklarata te kti Naves aq ma shume me shtohen dyshimet
Nuk m'pelqeu aspak kjo komunikate. Pervec faktit qi duket si me e pas shkru nji nxanes n'fillore (e lexova ne italisht) e fymjeve qi nuk i shkojne nji administratori te nji kompanie serioze (na i shajme ma keq po jena thjesht tifoza), nuk m'pelqen qi merret me projektet e Fushajve e gjermanve e nuk na paraqet projektin e tij.
Duket se don me i dhane randsi vedit tu permend "bashkpuntore te jashtzakonshem" e "njerez te mdhej" (me qi ra fjala, kush asht ky Isufi?) e lojtare qi i kerkojne me i gjet ekip.

Permend shpenzime t'pallogaritshme per fatura telefonash (lexohet te origjinalja ne italisht) e qi i kane ik per dursh Gattuso e Zambrotta ( mbasi jane lodh tu prit Vllaznin biles)

Kur flet per kushtet e Bashkise ka te drejte vetem per sa i perket borxheve
Kerkesa e 350.000 eurove ne banke si garanci nuk asht aspak idiote. Nuk shof ku asht problemi.
Thote nuk ndodh as n'Afrike (ku me e gjet me ken Vllaznia si disa ekipe afrikane) qi nji klub me pas dy administratore. Nqs ky merr 100% te aksioneve ka te drejte, por nqs e ndajne 51-49 me Bashkine sic flitet asht krejt normale me pase dy administrator, ose nji kshill te perbam edhe prej kshilltarve te Bashkise.
Edhe ato kerkesat e tjera te turpshme pse nuk na i tregon? Se nuk duket tip qi ka probleme me xjerr ca i man barku

Si me nji si me nji tjeter keq e kena punen kam frig

Re: Gea Sport merr presidencen e Vllaznise

Posted: Fri, 06 Jun 2014 , 02:59
by fpjalmi
Grima paska than qe Gea sport jan mashtruesa dhe po mashtrojne njesoj si mashtuan te teuta , dhe mendoj se ka plotesisht te drejte, dhe asht turp me u marr me keta plena e te ken turp te gjithe ata gazetare qe keto 3 vitet e fundit , shkruajn kush I paguan ma shum . Duke pa qe perveq Fushajt, nuk ka asnji president serioz , bashkia do bajn gabimin ma te madh nese e vonon ma shume sepse te gjithe e dijm qe fushaj cdo vit ka ba shuader pretendente dhe europen e kena pas ne gjep cdo vit , dhe qysh se iku ai , iku komplet ajka e akademise , dhe lojtaret cilesore . Kam boll frike se bashkia tapo e shtyn dhe e shtyn si cdo vit dhe tapo i met prap vllaznia , dhe do ishte katastrofe , nese merkatoja do baheh 2 jave para se te fillonte kampionati . Duhet te jena te sincerte qe kete vit vllaznia ka meritu me lujt me aden ne kategori te pare , vecse dikush qe nuk dihet e ka ndihmu vllaznine sa me mbet ne superlige

Re: Gea Sport merr presidencen e Vllaznise

Posted: Fri, 06 Jun 2014 , 14:58
by Admin
Skodrinon sdi ca me te thane, shume e çuditshme asht kja gja.... si edhe jam dakort me ty qe si forma e shkrimit si edhe menyra e kerkimit te shkrimeve asht e dobet....
Faktikisht i kam shkru prep qe me me dergu projekt planin qe ka paraqit ne bashki ne menyre qe edhe me kuptu ma mire se per ca bahet fjale por sme ka kthy pergjigje.
Aja qe asht fole deri tesh ka kene qe me i kalu ne perdorim per 3 vjet dhe jo me i shit gjysen apo nji pjese te aksioneve te Vllaznia sh.a.

Nga ana tjeter, fonte afer klubit me thanen qe kto nuk kane paraqit nji projekt konkret ne leter por nji kerkese me disa pika e per detaje ka pas me u fol ma vone .....
Tesh hajde e merre vesht se per ca flitet.....

Sdq kam pershtypjen se klubi o ka me i met bashkise ose max ka me e marr Fushaj ....

Re: Gea Sport merr presidencen e Vllaznise

Posted: Thu, 19 Jun 2014 , 23:15
by fpjalmi
Admin wrote:Ma ne fund Bashkia Shkoder ka marr vendimin per kalimin e presidences tek privatet.
Sot asht vendos qe presidenza e Vllaznise, per 3 vitet ne vijim, i kalon kompanise zvicerane Gea Sport me qender ne Lugano.
Me aq sa merret vesht kompania ka me punu ma shume me akademine e pak si veshtire qe me ba nji ekip te forte per me fitu kampionate.
Nga ana tjeter duke pa alternativat qe ishin, zgjedhja e kompanise Gea Sport me duket optimale si edhe me administrimin e mire te klunit mund te arrihen rezultate te mira.

Ishalla bajne ma te miren me Vllaznine !!
E more Admin. Sa shpejt e ke shkru kete lajm . Ke harru vjet kur kur Bashkia pagute gazetaret me shkru ca te dojn luka . Asht dasht me prit 3 muaj me pa a asht e vertete e ja 3 ore :P

Re: Gea Sport merr presidencen e Vllaznise

Posted: Wed, 15 Oct 2014 , 18:46
by Admin
Me sa duket GEA SPORT largohet prej Vllaznise, pasi nuk ka pagu detyrimet financiare. Pritet qe ne mbledhjen e rradhes te Kshillit Bashkiak, me date 21 tetor, te zyrtarizohet prishja e kontrates me GEA SPORT.

Te shohim se qa tash pa ndodh.....

Re: Gea Sport merr presidencen e Vllaznise

Posted: Wed, 15 Oct 2014 , 23:30
by fpjalmi
Nese ka firmos Gea Sport qe e pagun rrogen ne kohe dhe nese nuk e ka ba , ik automatikisht , vetem nese e falim .