Flamurtari --- Vllaznia

Ketu ndodhet te gjithe ato tema, te cilat jane te vjetra apo ne te cilat nuk diskutohet.
Post Reply
fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Flamurtari --- Vllaznia

Post by fpjalmi » Mon, 11 Nov 2013 , 22:47

Ne ndeshjen e ardhshme do jena mysafir ne vlone . Nese dona me bilancu humbjen qe patem ne kavaje dhe me ken pretendenta per 1 vend ne Europe , duhet patjeter me fitu ne Vlone . Kena shum vjet qe nuk e kena rra Flamurtarin mrend , dhe kete vit I kena mundesite me rra Flamurtarin .

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Flamurtari --- Vllaznia

Post by Skodrinon » Mon, 18 Nov 2013 , 16:08

Bushiç: Jam në superformë. Do të shënoj gol dhe hakmerremi kundër Flamurtarit

Tomisllav Bushiç, go lashënuesi më i mirë i Vllaznisë me 7 gola, e quan situatën që po kalon ekipi si kalimtare. Për Bushiçin, Vllaznia ka atë kontingjent lojtarësh që ka treguar vlera se mund të dalë nga kjo situatë. Barazimi me ballshiotët në Shkodër dhe më pas humbja e papritur, sipas tij, me Besën në Kavajë nuk janë tregues i asaj që Vllaznia ka dhënë në këto 11 javë të fazës së parë. “Unë mendoj se situata te Vllaznia është kalimtare. Nuk është forma e ekipit tonë që tregon situatën momentale në të cilën u gjendëm. Më vjen keq që ne nuk arritëm të merrnim maksimumin në dy takimet e fundit. Për më tepër skuadra ka treguar vlera dhe ka luajtur një futboll të bukur, pavarësisht se na ka munguar finalizimi. Kur ekipi prodhon lojë, atëherë besimi është i madh që ta kalojmë këtë situatë. Ne do kthehemi shpejt te rezultatet pozitive”, – ka thënë fillimisht Bushiç.
Flamurtari - Për golashënuesin kroat, i cili është një nga kandidatët kryesor për “Këpucën e Artë” këtë sezon, takimi me Flamurtarin është i një rëndësie të veçantë. Duke qenë se përballjen e parë të këtij sezoni, që kuqeblutë patën në Shkodër me vlonjatët, e ndoqi nga shkallët e stadiumit “Loro Boriçi”, kësaj here dëshiron që të jetë “vrasësi” i kësaj skuadre. “Mendoj se Flamurtari ka një skuadër të mirë. Këtë e kam vënë re në takimin që zhvilloi në javën e parë në Shkodër. Megjithatë, jam i bindur se nëse ekipi ynë do të luajë lojërat e veta të mira që kemi zhvilluar në transfertë, mund t’ia dalim me sukses. Ne më mirë kemi luajtur jashtë fushës sonë sesa në ndeshjet brenda. Prandaj, nuk e shikoj si të pamundur arritjen një rezultati pozitiv në takimin me Flamurtarin, në mënyrë që situata në ekipin tonë të mos rëndohet më shumë. Besoj te kthesa, e cila do nisë që në takimin e kësaj fundjave. Natyrisht që si në çdo takim dëshira ime është që të shënoj”, – shtoi kroati.
Ndërprerja - Për kuqeblutë, kjo ndërprerje e kampionatit duket se ka mbërritur në momentin e duhur. Nëse takimi me vlonjatët do të zhvillohej sipas datave të vendosura që në fillim, atëherë tekniku Canaj do ishte ndierë ngushtë, për faktin e thjeshtë të mosaktivizimit të dyshes Beqiri- Belisha. “Mendoj se ndërprerja na ka vlejtur. Në takimin e fundit kemi pasur shumë dëmtime, të cilat nuk arritën që të rikuperoheshin shpejt. Besoj që deri në fundjavë ekipi të jetë i plotë dhe natyrisht të kërkojmë maksimumin”, – përfundoi Bushiç.

Dëmtimet, javë përcaktuese për dy titullarë
Kjo javë do jetë përcaktuese për dy nga lojtarët titullarë, kapitenin Elvin Beqiri dhe zv/ kapitenin Amarildo Belisha. Dëmtimi i tyre në përballjen me Besën ka rezultuar të jetë më i madh nga çfarë mjekët e skuadrës e ekzaminuan në fillim. Të dy lojtarët javën e shkuar nuk zhvilluan asnjë seancë së bashku me ekipin, realizuan vetëm vrapime. Këtë javë që të dy shpresojnë të rikthehen së bashku me ekipin në proceset stërvitore. Kjo do të ishte një plus i madh për teknikun Canaj, i cili e ka deklaruar disa herë se në përbërje të ekipit ka një kontingjent të limituar lojtarësh. Një mungesë e dyshes Beqiri-Belisha, por edhe e njërit prej tyre, mund të ishte një “dhimbje koke” më shumë për teknikun Canaj.

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Flamurtari --- Vllaznia

Post by GOLDIAN » Wed, 20 Nov 2013 , 00:17

Sa pa interes jane ba ndeshjet APO jam gabim?
i perjashtuar

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Flamurtari --- Vllaznia

Post by Admin » Sun, 24 Nov 2013 , 15:18

ppapapa skandal fusha ...

1-1 deri tesh
Vllaznit Ultras

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Flamurtari --- Vllaznia

Post by GOLDIAN » Sun, 24 Nov 2013 , 22:29

3-1 ne fund
i perjashtuar

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Flamurtari --- Vllaznia

Post by Admin » Sun, 24 Nov 2013 , 23:49

Ppapapapap gjynah me hup kshi ndeshjesh....
Fusha skandal krejt !!
Vllaznit Ultras

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Flamurtari --- Vllaznia

Post by GOLDIAN » Mon, 25 Nov 2013 , 03:04

e pata postu ne fillim dhe ne fb qe kjo skuader a Skandal
rezultatet e "mira" qe patme ne fillim banen me mu vu kundra tan tifozat vipa te shkodres
mirepo cudi tashi kane fillu me i vu fajin jo fushes jo albitrit jo mungeses se rajovicit jo vari lesht

nuk di a e kam ne Forum ketu punen e rajovicit qe ju pata than e leshoi vlona se asht i vrame
spaskam gabu

prap do perplasem me mir grimen e me shume tjer aty plumi le te me presin po une sbahem pal me te ashtequajtur tifoza qe din vec me sha e me ba te fortin.
vllaznia ka nevoje per ne vllazen i duhet ba presion se perndryshe na mori lumi
i perjashtuar

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Flamurtari --- Vllaznia

Post by Skodrinon » Mon, 25 Nov 2013 , 17:35

Jena ma afer zones se ramjes se zones te Europes
Pisk e kena punen

Post Reply