Page 1 of 1

Norvegji - Shqipni

Posted: Fri, 22 Mar 2013 , 00:03
by Admin
Neser luhet ndeshja Norvegji - Shqipni e vlefshme per eliminatoret e WC2014.

Ca mendoni per kete ndeshje apo i keni ra vizen kombtares :)

Re: Norvegji - Shqipni

Posted: Fri, 22 Mar 2013 , 00:56
by fpjalmi
Di isha i lumtur me xan vendin e katert . Per mendimin tem kombetarja shqipetare po rinovohet me debiazin, i cili po ban nji pune mjaft te shkelqyshme me kombetaren. Kuptohet qe Norvegjia asht favorite me e fitu ndeshjen , por duke pa qe me skuadra te forta lozim me fort se me te dobetat , nuk do ishte qudi qe te marrim nji rrezultat te mire qe ndoshta do shkruhej edhe ne histori

Re: Norvegji - Shqipni

Posted: Fri, 22 Mar 2013 , 01:54
by GOLDIAN
me vjen mire per dyshen basha e rama sepse vertet kena nevoje per lojtar qe lujne futboll e jo
lojtar si cana qe shyqyr kan nje flamur si tatuazh e kan harru se ca den me than 90 minuta me lujt futboll.
une nuk jam optimist por ne marri edhe mundet me marr nej rez te cuditshem
nje krahasim me ate komtaren e 98 per mu jena demek ma te modernizum por ma te dobet

Re: Norvegji - Shqipni

Posted: Fri, 22 Mar 2013 , 19:48
by Admin
Ndeshjen e kam lidh live tek Vllaznia Tv :)

http://www.fkvllaznia.net/main/tv/" onclick="window.open(this.href);return false;

Re: Norvegji - Shqipni

Posted: Sat, 23 Mar 2013 , 02:08
by fpjalmi
fpjalmi wrote:Di isha i lumtur me xan vendin e katert . Per mendimin tem kombetarja shqipetare po rinovohet me debiazin, i cili po ban nji pune mjaft te shkelqyshme me kombetaren. Kuptohet qe Norvegjia asht favorite me e fitu ndeshjen , por duke pa qe me skuadra te forta lozim me fort se me te dobetat , nuk do ishte qudi qe te marrim nji rrezultat te mire qe ndoshta do shkruhej edhe ne histori
Ma ka ndi zemra qe ndoshta do shkruajme edhe histori me kete ndeshje , dhe ne fakt ka ndosh tamam ashtu :P . Ma e bukura asht qe kurr me pare nuk kena ken kaq afer kualifikimit , per ne boterorin 2014 ne brazil. Shum here nga fillimet kualifikuese ne 2 ndeshjet e para kena ken ne vend te pare, dhe ne vend te dyte, dhe kur vite ndeshja e trete shkoshim nga fundi , kurse tashti asht dicka ndryshe sepse ne ndeshjen e peste kena shku nga vendi i katert ne vendin e dyte , me te njejta pike dhe golavarazh me iclanden ku kryeson grupin zvicra me 1 pike ma shum por edhe me nje ndeshje ma pak , ate qe do ta luaje neser me qipron


1 Switzerland 10 pike
2 Albania 9
3 Iceland 9
4 Norway 7
5 Slovenia 3
6 Cyprus 3

Keto jan ndeshjet qe kan met .

7 qeshor

Shqipni - Norvegji
Iceland -Sloveni
Zvicer - Qipro
______________
6 shtatore

Zvicerr -Iceland
Sloveni-Shqiperi
Norvegji - Qipro
_______________
10 shtatore

Norvegji -Zvicer
Iceland -Shqipni
Cipro Sloveni
_______________
11 tetore
Shqipni -Zvicer
Sloveni -Norvegji
Iceland -Qipro
_______________
15 Tetore
Zvicer -Sloveni
Cipro -Shqiperi
Norvegji- Iceland

Ndoshta andrra qe mendoshim qe nuk do te behej kurr rrealitet , po vjen pikerisht ne kete boterore :P

Re: Norvegji - Shqipni

Posted: Sat, 23 Mar 2013 , 12:48
by Admin
Urime per fitore.
E kam pa ndeshjen komplet e ne pergjithsi e kena meritu fitoren. Berisha (portieri) ka ba nji paraqitje te mire edhe ka kene vendimtar sonte. Me pelqejne daljet qe ban e per moshen qe ka tregon shume siguri. Ishalla vazhdon kshu.
Duhet sesban me eliminu disa gabime ne mesfushe si edhe disa hallakatje ne mbrojtje.
E shaf shume te veshtire kualifikimin per ne Brazil por aja qe asht e randsishme po tregojme stabilitet e nji loje te knaqshme.
Duhet me ndej me kam ne toke edhe me punu fort.
De Biasi asht tu me pelqy jo tek grumbullimi i lojtarve (se edhe aq shume se ka aj ne dore) por tek menaxhimi i grupit e tek skemat qe perdor gjate ndeshjeve.

Salihi na nderoj kete here, ishalla vazhdon kshu!!
Forca Shqipnia!!

Re: Norvegji - Shqipni

Posted: Sat, 23 Mar 2013 , 19:51
by Edmond-Cela
Nje Nate shum e lumtur per mua personalisht. Ku ka ma lezet. albania norway 1:0 | croatia serbia 2:0 | bosnia greece 3:1 <333

Re: Norvegji - Shqipni

Posted: Sat, 23 Mar 2013 , 21:09
by fpjalmi
Zvicra paska barazu me cipron dhe asht vetem 2 pike e shkeputun nga ne dhe duke udhehequr grupin . Ne ndeshjen e 7 qeshorit qe do lozim me norvegji brenda ne tirane , do na mungojn 3 lojtare kryesore, Lorik Cana , Andi Lila dhe Roshi .

edhe klasifikimi ka ndryshu

1 Switzerland 11 pike
2 Albania 9
3 Iceland 9
4 Norway 7
5 Cyprus 4
6 Slovenia 3

Re: Norvegji - Shqipni

Posted: Sat, 23 Mar 2013 , 22:16
by ultraskuqeblu1
Kur ka fitore loja s'diskutohet :)

C'ka m'pelqej ka ana tifozerike ishte, baneri "Shkodra, Kuq e Zi" qe tregon mentalitet tifozerik e t'ban mu ndi krenar per ato Shkodran qe ishin atje, + vetem 2 antar t'TKZ-s kane shku prej Shqipniet, te 2 Shkodran :D

P.s. A kena naj mendje per Slloveni me 6 Shtator??? :) :eag: :eag: :eag:

Re: Norvegji - Shqipni

Posted: Sun, 24 Mar 2013 , 15:42
by ultraskuqeblu1
Image

Re: Norvegji - Shqipni

Posted: Sun, 24 Mar 2013 , 22:36
by Edmond-Cela
Ju lumt

Re: Norvegji - Shqipni

Posted: Mon, 25 Mar 2013 , 02:59
by fpjalmi
ultraskuqeblu1 wrote:Image

Emagjinoje kur te luajn kombetarja ne shkoder, se si tapo bahet. Me sa kam ndigju , ndeshjet e mbetuna do bahen te gjitha ne shkoder.

Ju lumte ultras kuqeblu1, nji pamje mjaft e bukur .

Re: Norvegji - Shqipni

Posted: Mon, 25 Mar 2013 , 13:45
by Ledi1920
Fitore e merituar. Por nuk duhet me fluturu me pras sic e kena zakon.
Kena neshje te tjera. Duhet neshjem me i pregatit maksimalisht. Duhet qe neshjen ne qershor qe kena me Norvegjine me more tre pik se sbon dhe kam pershtypje qe do ja arrijm. Ne mes te vpes nordiket nuk jom msu me lujt.

Re: Norvegji - Shqipni

Posted: Tue, 26 Mar 2013 , 23:08
by fpjalmi
Me fitoren miqesore ndaj lituanise 4 me 1 , dhe me lojen e mrekullueshme , mund te tham qe kjo skeme e krijuar nga dibiazi , mund te jete nji nder kombetaret ma te mira qe shqipnia ka pas ne histori , dhe kjo shqipni nuk krahesohet as me kohen e brigelit , as me kohen e hanit , as ne kohen e bariqit dhe as me kohen e hafizit , dhe mendoj qe asht shum shum ma nalt

Re: Norvegji - Shqipni

Posted: Wed, 27 Mar 2013 , 02:59
by ultraskuqeblu1
Foton qe postova e ka ba 1 shok i jemi qe asht nis prej Shkodret ka ken poshte me TKZ-n. Ndersa kto djemt ishin prej rusit dhe kishin vite qe rrishin ne Norvegji... Hallall ja baft zoti ktyne, nga fotoja po e shof qe paskan bajagi mentalitet tifozit, te bahet qefi kur shef kshi fotosh ku bashkqytetart tone jane aktiva edhe ne emigracion... Nuk mjafton vetem me la taken me than qe isha me pa Kombtaren, kjo asht minimumi qe duhet me ba çdo tifoz, pak mbeshtetje dhe 1 transparent poshte... :) Asht Kultur :)

Re: Norvegji - Shqipni

Posted: Tue, 30 Jun 2015 , 11:34
by futbollist
Pershendetje tanve pas nje kohet te gjate mungeset....kam kene une qe e kam ba ate banerin :-)
Kam qene ne ndeshje me familje dhe miq. Besoj qe do na shifni perseri ne Kopenhagen me 4 shtator ;-)


ultraskuqeblu1 wrote:Kur ka fitore loja s'diskutohet :)

C'ka m'pelqej ka ana tifozerike ishte, baneri "Shkodra, Kuq e Zi" qe tregon mentalitet tifozerik e t'ban mu ndi krenar per ato Shkodran qe ishin atje, + vetem 2 antar t'TKZ-s kane shku prej Shqipniet, te 2 Shkodran :D

P.s. A kena naj mendje per Slloveni me 6 Shtator??? :) :eag: :eag: :eag:

Re: Norvegji - Shqipni

Posted: Tue, 30 Jun 2015 , 19:19
by futbollist
Nga nje gazete shqiptare qe na nxorri pas ndeshjes athere.Ishim ku dalin lojtaret,nder te tjera foto me lojtaret bame dhe me kryesorin Salihin :)

Re: Norvegji - Shqipni

Posted: Sat, 11 Jul 2015 , 09:34
by Admin
Ku je mor zotni se ke hup krejt :)
Ishalla gjithcka mire.

Ju baft zoti hallall edhe ishalla ne Danimarke bahesh me shku prep e me i sjell shans komtares :wink:

Re: Norvegji - Shqipni

Posted: Mon, 10 Aug 2015 , 12:34
by futbollist
Ee ishtu here ikje here ardhje por rendesi ka qe me zemer jena gjithmone aty ku na takon :D Shpresoj te jesh mire dhe ti.

Ishalla kena fatin dhe marrim nji rezultat pozitiv. Ne do bajme punen tone gjithsesi :-)