Zvicer - Shqiperi

Diskutoni rreth ekipit tone Kombetares ,futbollisteve te saj , etj.

Moderator: GOLDIAN

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Zvicer - Shqiperi

Post by Man in Redblue » Sun, 09 Sep 2012 , 11:21

Te marten ne oren 20:30 luhet ndeshja qe besoj te tane na e presim me emocione te vecanta, ndeshja kunder Zvicrres se Behramit, Xhakajve &Co.

E kam shkru edhe here te tjera: une nuk jam nacionalist i verber, nuk i ve faj pershemull atij shqiptarit qe lun me kombetaren e Finlandes, Hetemaj, qe doli si burrat e tha "mu shteti dhe shoqeria finlandeze me ka rrespektu, une e ndiej per detyrim me ia shprebly"; une kyt e kuptoj por legena si puna e Behramit qe ban teater 1 vit rresht vetem qe me ia cu pazarin vedit te Zvicrra (pra tallet me kombetaren dhe tifozat kuqezi) dhe sot me deklaron se kur te bahet Kombetarja e Kosoves lun per Kosoven - kta tipa jane thjesht TRADHTARE. E njejta gja mund te thuhet per vellezerit Xhaka qe u kontaktun nga TKZ dhe sot me paturpsi deklarojn vec rrena se nuk asht interresu FSHF per ta.Na e dina si asht puna e FSHF etj, por ne kyt rast e kan kontaktu TKZ.

Po me vjen keq te lexoj edhe nga Shaqiri qe "kur te bahet Kombetarja e Kosoves do te los per Kosoven", qe "asht vendlindja jeme". Shaqiri ban dy gabime te randa ne kyt deklarate:

1- Tallet me tifozat kuqezi kur thote "kur te baher Kombetarja e Kosoves" sepse ai e din shume mire se te pakten sa te kete ai karriere sportive nuk bahet Kombetarja e Kosoves (per arsye se edhe me e detyru EU Serbin me e pranu Kosoven, nuk e pranon Rusia= nuk bahet antare e OKB Kosova= nuk e njeh FIFA)

2- Tregon se asht tradhtar kur po don me fut ndasi mes Kosoves dhe Shqiperise. Shqiptaret kane veten nji ATDHE.


U zgjata shume, nuk e kam zakon te perdori termin "tradhtar" sepse shpesh keqperdorohet, dhe sic e thashe ne fillim nuk i paragjykoj tane shqiptaret qe losin per kombetare te tjera, por vetem ata qe shtiren si atdhetare kosovare, tallen me tifozat kuqezi dhe presin qe ti mirekuptojme.


Nji fitore ne Zvicerr para mijera atyne shqiptareve qe do te jene ne stadium do te kishte kene nji dhurate e mrekullueshme e Kombetares Shqiptare per 100 vjetorin e Pavarsise! :eag: :eag: :eag:

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Zvicer - Shqiperi

Post by vvvllaznia » Sun, 09 Sep 2012 , 14:56

me shume emocione po e pres edhe une kete sfide gadi gadi te njejtat sikur kam pa prit ate me Greqine. Shpresoj ne nje fitore per me na knaq tanve e sidomos emigrantave shqitar ne zvicerr. Forca Shqiperia

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Zvicer - Shqiperi

Post by Admin » Sun, 09 Sep 2012 , 15:53

Ehhhhhh kja ka me kene shume ndeshje e forte edhe e veshtire per ne.
S'me interesojne HIC se ca flet Behrami e Xhaka me shoke, por Shqipia duhet me lujt fort ne mesfushe edhe me shpresu ne nji rezultat pozitiv.

Kam pa 20 min e para te ndeshjes Slloveni - Zvicer, e Zvicra ka nji ekip te organizume mire, por nuk mu duk edhe aq shume e frikshme.
Ne mesfushe Behrami e Inler mu duken sikur ishin pikat e referimit te Zvicres.
Ne ndeshjen me Sllovenin ka dal me te kuqe mesfushori Barnetta, kshu qe ne ndeshjen me ne nuk ka me kene i disponueshem.

Te shpresojme ne nji ndeshje te bukur te komtares tone edhe te dalim me pike!!!

Forca Shqipnia !!!
Vllaznit Ultras

Image

ultraskuqeblu1
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 348
Joined: Mon, 01 Feb 2010 , 21:03
Skuadra: Vllaznia
Location: Shkodër

Re: Zvicer - Shqiperi

Post by ultraskuqeblu1 » Sun, 09 Sep 2012 , 15:59

Gabimi qe ban Shaqiri asht se Shqiptarve te Kosoves, nuk i plas fort per ngjyrat verdh e blu :) dhe 1 Komb s'mundet me pas 2 Kombetare, Kombetarja qe kane me mbeshtet gjithmone Shqiptart e tana trevave ka me ken ajo me ngjyrat Kuq e Zi... Shqiptarve te Kosoves i interreson per me u njoft nga UEFA vetem per ekipet e tyne lokale, qe ti jepet mundesia me lujt ne eliminatore te Uefa Cup :) Sepse ka me sjell ma shume Tifo dhe pare...
Nuk pres me fitu, jam i knaqun edhe me 1 pik, fitoren e pres ne Shqipni, ktu kan me ju pre kamt Tradhtarve!
1Jetë 2Ngjyra 1Skuadër
VLLAZNIT ULTRAS

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Zvicer - Shqiperi

Post by fpjalmi » Mon, 10 Sep 2012 , 03:31

Kuptohet se asht shum e veshtire ja vetem me fitu , por me marr edhe 1 pike te vetme ne zvicer. Per mendimin tem , 1 fitore me zvicrren do te ishte 1 leksion per gjithe tradhetaret qe kan tradhtu ngjyrat kuq e zi , dhe per ti tregu te gjithe lojtareve kuq e zi ne te ardhmen , se fanella kuq e zi nuk mund te tradhtohet , dhe ai qe e tradheton mund ta hajn turpin me buk dhe urrehet deri ne ditet e fundit te jetes se tyne :evil: :evil:

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Zvicer - Shqiperi

Post by Ledi1920 » Mon, 10 Sep 2012 , 09:07

Te marrim barazim eshte perfekte,kurse fitore ne zvicer eshte mrekulli. Ishalla rezultat pozitiv.
Image

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Zvicer - Shqiperi

Post by Edmond-Cela » Tue, 11 Sep 2012 , 00:55

vetem fitore nuk ka rruge tjeter.

une personalisht kam besimin te nje rezultat pozitiv

forca shqiperia
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Zvicer - Shqiperi

Post by Admin » Tue, 11 Sep 2012 , 18:49

Ishalla fitore sonte :)
Per ata qe nuk munden me e pa ndeshjen ne Tv, munden me e pa edhe tek fkvllaznia :mrgreen:

http://www.fkvllaznia.net/main/tv/

Forca Shqipnia!!
Vllaznit Ultras

Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Zvicer - Shqiperi

Post by fpjalmi » Wed, 12 Sep 2012 , 00:41

Zvicer shqiperi 2-0 . Bame nja 3 raste te mira duke gjujt prej distancet , dhe deri sa u ba goli kena lujt mire. Mund te them qe kena mbrojtje amatore qe asht pjesa me e dobt e shqipnise, tamam si gjithe historine tone. Ne minutem e 86-shte ne mos gabosha xhaka nuk e bani golin e trete dhe ne vend qe me iu afru topit , iu largote duke ken vetem me portierin dhe u duk qarte se na fali vete .

Me ka ba pershtypje se si Shaqiri nuk u gezu kur bani golin , kurse nana e tij me vllain gezoshin ne stadium ne momentin qe shaqiri bani golin , dhe ai gezim i tyne u duk edhe ma i madh se 1 tifoz zvicerran.

Nuk e mendosha se do shkonte kshtu ndeshja ,por duke pa qe kena edhe 1 ndeshje tjeter me zvicrren ne shqipni , mund te tham qe mund ti tregojm kush jemi ne ndeshjen e kthimit, dhe besoj qe ne shqipni do jete 1 histori tjeter , duke pa qe zvicrra nuk ishte shum ma nalt se ne ne ndeshjen qe sapo mbaroi

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Zvicer - Shqiperi

Post by GOLDIAN » Wed, 12 Sep 2012 , 01:44

NE na duhet me gjet nje sport tjeter ku mund te arrijme dicka
sot me nje stadium te tanin kuq e zi te humbesh ashtu asht pak e rande
cdo komtare po rritet ne aspak vec fryhena si gjelat cdo sezon
per te andrru kualifikimin na duhen shume gjana
e me lojtare qe skane ekipe si cani apo lojtar qe lujn her po e her jo sbesoj te arrijm suksese


sa per ato qe thiot mani skam ca shtoj por u merzita tek lexoj kudo qe jemi krenar per ato 5 djem
perpara se te merrna me serb grek afrikan austriak e gjeorgjian do ishte mire te kuptojme se ne ca niveli jemi vet si patriota
se dhe vlla te kisha ndonjerin nga ato sot sdo shkruja ne fb qe jam krenar per te .

ishalla ska serb e grek qe din shqipen e lexojne se na mori mordja mandej
i perjashtuar

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Zvicer - Shqiperi

Post by Ledi1920 » Wed, 12 Sep 2012 , 09:42

Krenar per ata ska si me qen aq me teper kur lujm kundra tyne (zvicren). Ato e kan bo zgjedhjen e tyne dhe pike. Une sjam askushi ti gjykoj,njona pal thot e kena kerku tjetra thot skam pas asnji kerkese etj. E rendesishme per mu eshte qe ato se mohojn qe jan shqiptar.

Problemin duhet ta gjejm tek vetja, qe pas ndeshjes me qipron, me shume u morem a do e knoj ky himnin,a do gzohet ky, ca do bej ai etj etj sesa me grupin dhe me kombetaren tone. Zvicra i ka lojtaret (Inler,Xhaka,Barneta,Benaglio,Lichshteiner)titullar te gjithe neper klube me emer ne europe kurse ne jo.Ka nji trainer shume te afte si Hitzfeld. Zvicra na rrafi kollaj duke ja bo dhe ne me te lehte neshjen. Une e pritsha ket rezultat kshuqe nuk u merzita shum.

Gjynaf per tifozet qe nuk dolen me rezultat pozitiv po ske ca me bo.
Duhet me pranu qe Zvicra ka ekip me te mire.
Image

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Zvicer - Shqiperi

Post by Man in Redblue » Fri, 14 Sep 2012 , 14:38

Ai Jahmir hyka e meriton me ia zhgul pak ata flokt e bukra :evil:

ca deshti ai stervina qe ndrroi fanellen me Shaqirin ne fund te ndeshjes :evil:

Mos e pasha ma me fanelle komtaret!

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Zvicer - Shqiperi

Post by Man in Redblue » Fri, 14 Sep 2012 , 14:40

Ledi1920 wrote:Krenar per ata ska si me qen aq me teper kur lujm kundra tyne (zvicren). Ato e kan bo zgjedhjen e tyne dhe pike. Une sjam askushi ti gjykoj,njona pal thot e kena kerku tjetra thot skam pas asnji kerkese etj. E rendesishme per mu eshte qe ato se mohojn qe jan shqiptar.

Ledi e asht diskutu kjo ceshtje sa e sa here. Ok nuk e dina kush ka te drejte FSHF apo kta lojtaret, por te thojne Granit Xhaka "do te los me Kombetaren e Kosoves qe eshte vendlindja ime" kjo eshte tradhti dhe percamje!

ultraskuqeblu1
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 348
Joined: Mon, 01 Feb 2010 , 21:03
Skuadra: Vllaznia
Location: Shkodër

Re: Zvicer - Shqiperi

Post by ultraskuqeblu1 » Fri, 14 Sep 2012 , 17:08

Man in Redblue wrote: ca deshti ai stervina qe ndrroi fanellen me Shaqirin ne fund te ndeshjes :evil:

Mos e pasha ma me fanelle komtaret!
Tesh je ba ULTRAS :D :lol: :eag:
1Jetë 2Ngjyra 1Skuadër
VLLAZNIT ULTRAS

Ujku
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 830
Joined: Fri, 19 Dec 2008 , 20:57

Re: Zvicer - Shqiperi

Post by Ujku » Fri, 14 Sep 2012 , 21:16

Man in Redblue wrote:Ai Jahmir hyka e meriton me ia zhgul pak ata flokt e bukra :evil:

ca deshti ai stervina qe ndrroi fanellen me Shaqirin ne fund te ndeshjes :evil:

Mos e pasha ma me fanelle komtaret!
Hyka asht shok me SHaqirin qe diten e ndeshjes kan pi kafe ne lucern bashk me Canen kur shaqiri ka ba golin e falun prej Cans ne stadium ka fillu dyshimi se mos ka ken naj marrveshje bastesh nuk e tham me kopetenca por flas ca u flite me za te ult njaty ku isha un i ulur edhe i gja kam kuptu at nat se kosovart nuk jan tifozo as nuk ja kan haberrin per ca shkojn ne stadium me vjen keq me than por ka kultura jan shum mas nesh jam dhi gazit tu ni njerz qe e kishin pagu shtrejt bileten ka pytshin po qeky ci i ra topit a asht i joni a i shqypnis po qeky tjetri si e pat emnin bre se keka bash i fort bajn si patriota po jan kurrgja.
Kurse Ragipi baba iValonit mram ne nji bar kishte pa sha ran shqiptart e shqipris e jam tu e lyp se nuk e kam larg vec mos e gjetsha se kam me ja sha ne publik tan ca ka se simas atyne qe me than kishte than se shqiptarrt e shqipris jan magjyp mashkujt e femnet i kam ***** ne u hassha mte ja kam ca xhevapin se kam me ta prish ftyren se Valonin ne stadium e shanen karaduzat e kosovs ja ne,

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Zvicer - Shqiperi

Post by fpjalmi » Fri, 14 Sep 2012 , 23:33

Ne kete ndeshje kuptohet se asht fol shum per shqiptaret qe kan injoru shqipnine dhe nuk ka ma turp. E vetmja gja qe me vjen keq dhe e kam than sa ka mbaru loja asht rasti i xhakes qe nuk i shenon shqipnise golin sepse nuk donte dhe tashti ky rast asht ba shum problem jo vetem ne zvicerr por edhe ne uefa dhe keto raste lojtaret denohen. Un mendoj qe Xhaka asht ma i ndershmi ne kombetaren e zvicrres dhe me rastin qe ka ba mos me i shenu shqipnise ku e kishte golin e sigurte dhe nuk i bani zemra me e ba , per mu nuk asht tradhetare , dhe mund te jete ndoshta 1 njeri shum ma i mire se shum lojtare te kombetares sone .

http://www.101greatgoals.com/blog/i-fee ... -facebook/

Shikoni Videon ma siper dhe vertetojeni vete se a mund ta quash kete njeri tradhetare apo njeri te ndershem qe i vlon xhaku per kombetaren shqiptare . Te tjeret jan tan shkerdhata.

ultraskuqeblu1
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 348
Joined: Mon, 01 Feb 2010 , 21:03
Skuadra: Vllaznia
Location: Shkodër

Re: Zvicer - Shqiperi

Post by ultraskuqeblu1 » Fri, 14 Sep 2012 , 23:40

Ujku wrote:
Man in Redblue wrote:Ai Jahmir hyka e meriton me ia zhgul pak ata flokt e bukra :evil:

ca deshti ai stervina qe ndrroi fanellen me Shaqirin ne fund te ndeshjes :evil:

Mos e pasha ma me fanelle komtaret!
Hyka asht shok me SHaqirin qe diten e ndeshjes kan pi kafe ne lucern bashk me Canen kur shaqiri ka ba golin e falun prej Cans ne stadium ka fillu dyshimi se mos ka ken naj marrveshje bastesh nuk e tham me kopetenca por flas ca u flite me za te ult njaty ku isha un i ulur edhe i gja kam kuptu at nat se kosovart nuk jan tifozo as nuk ja kan haberrin per ca shkojn ne stadium me vjen keq me than por ka kultura jan shum mas nesh jam dhi gazit tu ni njerz qe e kishin pagu shtrejt bileten ka pytshin po qeky ci i ra topit a asht i joni a i shqypnis po qeky tjetri si e pat emnin bre se keka bash i fort bajn si patriota po jan kurrgja.
Kurse Ragipi baba iValonit mram ne nji bar kishte pa sha ran shqiptart e shqipris e jam tu e lyp se nuk e kam larg vec mos e gjetsha se kam me ja sha ne publik tan ca ka se simas atyne qe me than kishte than se shqiptarrt e shqipris jan magjyp mashkujt e femnet i kam ***** ne u hassha mte ja kam ca xhevapin se kam me ta prish ftyren se Valonin ne stadium e shanen karaduzat e kosovs ja ne,
hahahhahaha kajher m'ke shti me qesh e kajhere ne do ndamje qe ban kosovar-shqiptar spo m'pelqen fort :) Ragipi m'duket asht baba i Xhaks :roll: Gjithsesi kur ta takosh bane i video tu e sha a tu e rrah si te dush, vec mos e len pa ba i video ta shofim :D
P.s. Ndoshta ti personalisht nuk e ke sha po e kan sha shume Shqiptar tjere :) Pikerisht shume prej Shqiptarve te Kosovs vijn ne stadium se jane Patriota jo se i interreson shume futbolli...
Pjalmi ti ke mendimin tand, po une mendoj shume qe golin nuk e ka ba prej presjonit te madh qe i kan ba tifoza Shqiptar ate ndeshje... Nuk e di si mundesh me than per dike i vlon gjaku per Kombetaren kur e ka pas rastin me perfaqsu ngjyrat e Kombetares...
1Jetë 2Ngjyra 1Skuadër
VLLAZNIT ULTRAS

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Zvicer - Shqiperi

Post by fpjalmi » Sat, 15 Sep 2012 , 03:06

ultraskuqeblu1 wrote:
Ujku wrote:
Man in Redblue wrote: ,
Pjalmi ti ke mendimin tand, po une mendoj shume qe golin nuk e ka ba prej presjonit te madh qe i kan ba tifoza Shqiptar ate ndeshje... Nuk e di si mundesh me than per dike i vlon gjaku per Kombetaren kur e ka pas rastin me perfaqsu ngjyrat e Kombetares...
Ultras, per presion nuk ma han mendja se e ka lan pa ba sepse edhe ta kishte ba asgja nuk do ti kishte ndodh sepse kan ken te sigurum , biles edhe kur te vijn ne shqipni kan me ken te sigurum, ke me e pa. Mandej per me i vlu gjaku a jo nuk e di , por ka pas shum prej aty qe Armando Duka nuk i ka than kurr me ardh per shqipnine , dhe ka gjet preteksin demek se i ka than kur ka ken shum vone, si pershembull shaqirit qe nuk i ka than kurre dhe deklarata e tij ishte bomb kur tha qe nuk me kan than kurre dhe e pame qe Armando Duka nuk e hapi zanin e gojes kur Shaqiri deklaroj kete gja sepse asht komplet e vertete.

Ujku
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 830
Joined: Fri, 19 Dec 2008 , 20:57

Re: Zvicer - Shqiperi

Post by Ujku » Sat, 15 Sep 2012 , 14:41

O ultras kuqeblu ti ne dec qaj ne dac qesh zgjidh ma te miren qe te duket, un kam karakterin tem e ti ke tanin por Ragipi asht baba i Valonit e jo i Granitit per ket nuk ke nevoj me te nis vidio mund ta lexosh te te dhanat e lojtarve ne fjal, sa per at vidion qe kerkon je tu e kerku ne vend te gabum se ne u takosha un me te takohem per karakterin tem me qe jam sha prej tij se shqiptar i shqipris jam edhe un e nuk du me u hap beth si rrugac pjacet por ai esht problem i pjeses teme, kurse per ato tjerat qe ke qesh ti gaz e pac gjithmon un thash ato qe ka nigju por kam pa ner gazeta ca shkrujn ktu mas neshjes per at publik ku nji gazet regjione della sport shkruante ajo turm ishte gjithcka por vetem tifoz nuk mund te quhen, kurse tjetra gazet shkrunte me ironi ishte nata e patriotve por fajin e kan tradhtaret ne cdo artikull perdorej ironia per ata pseotifos qe fatkeqsisht ishin shum megjithse banin si shqiptar te zjarrt i ke me ka dy pasaporta ne xhep te Serbis e te kosovs pra ka te fryjn era, tesh mos me uzgjat realitetin e kam pa ma mir se ti se un at nat isha ne lucern ne stadium me qe nuk e kam shum larg shnet e pare e te rujt zoti e gaz e pac gjithmon.

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Zvicer - Shqiperi

Post by GOLDIAN » Sat, 15 Sep 2012 , 15:21

Ujku wrote:O ultras kuqeblu ti ne dec qaj ne dac qesh zgjidh ma te miren qe te duket, un kam karakterin tem e ti ke tanin por Ragipi asht baba i Valonit e jo i Granitit per ket nuk ke nevoj me te nis vidio mund ta lexosh te te dhanat e lojtarve ne fjal, sa per at vidion qe kerkon je tu e kerku ne vend te gabum se ne u takosha un me te takohem per karakterin tem me qe jam sha prej tij se shqiptar i shqipris jam edhe un e nuk du me u hap beth si rrugac pjacet por ai esht problem i pjeses teme, kurse per ato tjerat qe ke qesh ti gaz e pac gjithmon un thash ato qe ka nigju por kam pa ner gazeta ca shkrujn ktu mas neshjes per at publik ku nji gazet regjione della sport shkruante ajo turm ishte gjithcka por vetem tifoz nuk mund te quhen, kurse tjetra gazet shkrunte me ironi ishte nata e patriotve por fajin e kan tradhtaret ne cdo artikull perdorej ironia per ata pseotifos qe fatkeqsisht ishin shum megjithse banin si shqiptar te zjarrt i ke me ka dy pasaporta ne xhep te Serbis e te kosovs pra ka te fryjn era, tesh mos me uzgjat realitetin e kam pa ma mir se ti se un at nat isha ne lucern ne stadium me qe nuk e kam shum larg shnet e pare e te rujt zoti e gaz e pac gjithmon.
ke dhe ne austri prej tyne qe edhe kosova asht tash sa vjet shtet hala mbajne pasin e serbise
ose ma mire mbushin dhe diskot e jugove
pfffff
keta jan mas ban ca baj un po ca tham une

pjalm se besoj se na ka fal se ka raste ne bote sa dush ashtu biles blazikovski vjet e humi krejt me port bosh kunder freiburgut.
i perjashtuar

Post Reply