Vllaznia - Skenderbeu java 1-e

Ketu ndodhet te gjithe ato tema, te cilat jane te vjetra apo ne te cilat nuk diskutohet.
Ujku
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 830
Joined: Fri, 19 Dec 2008 , 20:57

Re: Vllaznia - Skenderbeu java 1-e

Post by Ujku » Mon, 27 Aug 2012 , 11:58

Ledo jam dakort me ty se gjeste dhune nuk esht mie me ndodh mirpo ne Loro Borici at dit nuk kishte dhun ishte zhgenjim dhe tif shan Duron se e pan qe u dote me nderhy mas qe morme golin e par megjithse hapsajt mbrojtja bani gabim trashanik e duro nuk bani as nji levizje deri sa morme edhe 2 gola tjer me na fut kush 3 gola per 46 min nuk asht se tif e pertypin rehat u revoltunen por nuk pat dhun nuk u sulmu as kush nga kundershtart biles u duartrokiten shishet jan hell kunder ansorit kur smajli shenoj gol e ai nuk dote me prenu qe u shifte qart se topi kishte kau i gjys metre mrena, pra dhun nuk ka pas.
Ne stadiumet evropiane sharjet jan mase normale ne Itali qe po thu fjala vafanculo per lojtart tranierin arbitrin esht e zakonshme por ata e prenojn, ose per tranierat vai aleni tuai surella edhe kjo knohet ne kor i kam pa un edhe ne san siro
megjithse kto jan frazat ma te rana qe shajn italjant, kshtu qe kultura nuk esht cenu rrini te qet.
Saper ndeshjen jam mase i binder qe te nderhynte duro mas golit te par me ba qe ban nji teknik i zoti do te merrshim nji rezultat pozitiv megjithse skenderbeu sic the edhe ti ka nji ekip shum te mir por at dit ndeshja esht fitu nga korca me 3 episode identike ne te njejtin pozicion ka gabu mbrojtja e jon e peic rraste gola.
Urime fitoren e tr ledi.

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Vllaznia - Skenderbeu java 1-e

Post by Ledi1920 » Mon, 27 Aug 2012 , 15:15

Ujku wrote:Ledo jam dakort me ty se gjeste dhune nuk esht mie me ndodh mirpo ne Loro Borici at dit nuk kishte dhun ishte zhgenjim dhe tif shan Duron se e pan qe u dote me nderhy mas qe morme golin e par megjithse hapsajt mbrojtja bani gabim trashanik e duro nuk bani as nji levizje deri sa morme edhe 2 gola tjer me na fut kush 3 gola per 46 min nuk asht se tif e pertypin rehat u revoltunen por nuk pat dhun nuk u sulmu as kush nga kundershtart biles u duartrokiten shishet jan hell kunder ansorit kur smajli shenoj gol e ai nuk dote me prenu qe u shifte qart se topi kishte kau i gjys metre mrena, pra dhun nuk ka pas.
Ne stadiumet evropiane sharjet jan mase normale ne Itali qe po thu fjala vafanculo per lojtart tranierin arbitrin esht e zakonshme por ata e prenojn, ose per tranierat vai aleni tuai surella edhe kjo knohet ne kor i kam pa un edhe ne san siro
megjithse kto jan frazat ma te rana qe shajn italjant, kshtu qe kultura nuk esht cenu rrini te qet.
Saper ndeshjen jam mase i binder qe te nderhynte duro mas golit te par me ba qe ban nji teknik i zoti do te merrshim nji rezultat pozitiv megjithse skenderbeu sic the edhe ti ka nji ekip shum te mir por at dit ndeshja esht fitu nga korca me 3 episode identike ne te njejtin pozicion ka gabu mbrojtja e jon e peic rraste gola.
Urime fitoren e tr ledi.

Flm Ujku per urimin.
Se duket sikur po boj avokatin mbrojtes. Fusha e Vllaznis eshte fushe qe cdo ekip luan futboll kshuqe nuk kam asgje me tifozat e vllaznise. Sharjet jane ok, si ne do stadium te botes, madje edhe shishet ndodhin dhe neper arena te medha europiane.
Por tek ne cdo gje e kalon masen. Dhuna ne kampionatin tone eshte 100 here me e theksuar se ne cdo kampionat europian dhe kjo ska dyshime. Puna eshte si do e ndalojm se asnje te mire nuk i sjell futbollit shqiptar.

Per mu cdo ekip duhet me bo rrjeta si ne kampionatet e huja se per te ndryshu kultur veshtire me duket.
Sa per Duron une nuk kam noj simpati te madhe por smund te flas kur skam pa neshjen.

Suksese ne neshjet e metejshme.
Image

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Vllaznia - Skenderbeu java 1-e

Post by Admin » Tue, 28 Aug 2012 , 17:46

Tjeta juj.
Fillim i mrapsht boll, por duhet me i dhan besim ekipit e tranjerit.
Duhet kohe qe ekipi me u harmonizu, sdq kete vit nuk.jena per titull, Korca e Vlona jane shume ma nelt se ne.

Sa i takon kontestimit te tranjerit perher ne shkoder ka pas kontestime kur ekipi nuk ka ba lojna te mira, por normal qe kto kontestime nuk duhet te kalojne cakun.
Te shpresojme qe ne ndeshjet tjera tranjeri te bajne levizjet e duhuna e qe rezultatet te vijne.
Vllaznit Ultras

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Vllaznia - Skenderbeu java 1-e

Post by GOLDIAN » Tue, 28 Aug 2012 , 23:18

ultras a doli kush vlla me majt pergjegjesite e humbjes se nuk kam lexu gja
vlona e shkarkoj trajnerin se nuk fitune(me duket shume banale kjo pune)na jena msu me i kalu gjanat
kena kalu dhe gjana ma te medhaja
i perjashtuar

ultraskuqeblu1
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 348
Joined: Mon, 01 Feb 2010 , 21:03
Skuadra: Vllaznia
Location: Shkodër

Re: Vllaznia - Skenderbeu java 1-e

Post by ultraskuqeblu1 » Tue, 28 Aug 2012 , 23:52

Jam dakort me ty se kerkesa llogaris nuk ka ken kurre fort e madhe ne Shkoder sidomos tash qe s'kena president... Kerkesa llogaris mund te kerkohet edhe nga tifozat por jo me stola e me shishe... Un jam shume dakort qe me i kerku lojtarve dhogari per humbjet... Por s'jam dakort me shkarku trajnerin qysh ndeshjet e para, asht praktik qe e kena ba prove e s'na ka cu kerkund... Vlerat e Duros si trajner njifen, ka ken Zv/trajner kur Kombetarja ka pas rrezultatet ma te mira tana kohnave + e kam te freskt kur na morri Kupen para 2-3 vitesh...:(
1Jetë 2Ngjyra 1Skuadër
VLLAZNIT ULTRAS

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Vllaznia - Skenderbeu java 1-e

Post by GOLDIAN » Wed, 29 Aug 2012 , 22:19

ultraskuqeblu1 wrote:Jam dakort me ty se kerkesa llogaris nuk ka ken kurre fort e madhe ne Shkoder sidomos tash qe s'kena president... Kerkesa llogaris mund te kerkohet edhe nga tifozat por jo me stola e me shishe... Un jam shume dakort qe me i kerku lojtarve dhogari per humbjet... Por s'jam dakort me shkarku trajnerin qysh ndeshjet e para, asht praktik qe e kena ba prove e s'na ka cu kerkund... Vlerat e Duros si trajner njifen, ka ken Zv/trajner kur Kombetarja ka pas rrezultatet ma te mira tana kohnave + e kam te freskt kur na morri Kupen para 2-3 vitesh...:(
e thash dhe per rastin muca qe sjam dakord
por te kerkohet llogari ma shume do kisha dasht
na paskan denu fushen?
i perjashtuar

Post Reply