Eurovision 2012

Ketu mund te shkruani dhe te diskutoni per çdo gjë ...
Post Reply
fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Eurovision 2012

Post by fpjalmi » Fri, 30 Dec 2011 , 03:50

Rona Nishliu me këngën “Suus” është shpallur fituese e edicionit të 50-të të Këngës në RTSH.

Si fituese e festivalit, Rona Nishliu fiton të drejtën për të përfaqësuar Shqipërinë në Festivalin Evropian të Këngës që do të zhvillohet në Azerbajxhan në maj të vitit 2012.

Kështu, Rona Nishliu bëhet e para këngëtare kosovare që përfaqëson Shqipërinë në Festivalin Evropian të Këngës (Eurosong), që në 2012-ën do të zhvillohet në kryeqytetin e Azerbajxhanit, Baku.


Kanga fituese

http://www.youtube.com/watch?v=dVvDxR8k ... r_embedded

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Eurovision 2012

Post by Admin » Sat, 31 Dec 2011 , 15:42

Mu sme pelqej fart kja kanga, por ishalla hec mbare ne Eurovision .
Vllaznit Ultras

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Eurovision 2012

Post by GOLDIAN » Wed, 11 Jan 2012 , 01:09

ca po ndodh me shqiperine dhe fjalorin shqiptar
admin ti dhe tjert qe keni shkolle ju lutem
ca kuptimi ka titulli i kanges
i perjashtuar

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Eurovision 2012

Post by Man in Redblue » Sun, 15 Jan 2012 , 15:32

shuuuume kange e bukur, me kyt kang jena pretendenda, por une them ma e pershtatshme do kishte ken kjo ma poshte:

http://www.youtube.com/watch?v=i6iHx-5bMUQ

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Eurovision 2012

Post by fpjalmi » Mon, 16 Jan 2012 , 00:33

Man in Redblue wrote:shuuuume kange e bukur, me kyt kang jena pretendenda, por une them ma e pershtatshme do kishte ken kjo ma poshte:

http://www.youtube.com/watch?v=i6iHx-5bMUQ
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :P

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Eurovision 2012

Post by Ledi1920 » Tue, 17 Jan 2012 , 13:11

Man in Redblue wrote:shuuuume kange e bukur, me kyt kang jena pretendenda, por une them ma e pershtatshme do kishte ken kjo ma poshte:

http://www.youtube.com/watch?v=i6iHx-5bMUQ

pervec zonit perfekt e paske gjet fiks dhe me bluz italia...
Image

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Eurovision 2012

Post by Man in Redblue » Tue, 17 Jan 2012 , 20:52

"dhurate" per tifozat italian tforumit, mgjs ktu "deutsch-at" jan nshumice :lol:

sa per kangen tone, me kalu nserioze, mu me duket krejt e papershtatshme per Eurovision, po kshtu ndodh kur tnjejtet persona cdo vit vendosin kush shkon ne Eurovison.

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3656
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Eurovision 2012

Post by Edmond-Cela » Sun, 27 May 2012 , 14:39

shqiperia ne vendin e pest ne eurovision me te mirin ne histori e saj

http://www.youtube.com/watch?v=Q0teDbV0jfM
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Eurovision 2012

Post by fpjalmi » Sun, 27 May 2012 , 20:05

Ndoshta meritoshim te ishim edhe ma siper. Ishte me te vertete 1 za fantastik .

ultraskuqeblu1
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 348
Joined: Mon, 01 Feb 2010 , 21:03
Skuadra: Vllaznia
Location: Shkodër

Re: Eurovision 2012

Post by ultraskuqeblu1 » Mon, 28 May 2012 , 05:27

Ska vler ky festival se nuk votohet ai qe e meriton por ai qe ka ma shume popullsi jasht shtetit...
P.sh Rusia kurr nuk del prej 3-shes dhe per cdo vit asht pretendente me fitu edhe pse kangt i ka ma vk se tan shtetet...
1Jetë 2Ngjyra 1Skuadër
VLLAZNIT ULTRAS

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Eurovision 2012

Post by fpjalmi » Tue, 29 May 2012 , 00:41

ultraskuqeblu1 wrote:Ska vler ky festival se nuk votohet ai qe e meriton por ai qe ka ma shume popullsi jasht shtetit...
P.sh Rusia kurr nuk del prej 3-shes dhe per cdo vit asht pretendente me fitu edhe pse kangt i ka ma vk se tan shtetet...

shum e drejte ultras. Te njejten gja mendoj dhe un

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Re: Eurovision 2012

Post by vllaznia1919 » Sat, 09 Jun 2012 , 10:36

Nuk asht vetem popullsia jashte por esdhe aleancat qe kane shtetet.Vendet ish ruse votojne njena tjtren,sllavet po ashtu e kshtu me rradhe.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Post Reply