Aplikacione per iPhone dhe Android

Ketu mund te shkruani dhe te diskutoni per çdo gjë ...
Post Reply
jeti
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 1544
Joined: Tue, 13 Nov 2007 , 09:30
Skuadra: Vllaznia
Contact:

Aplikacione per iPhone dhe Android

Post by jeti » Wed, 23 Nov 2011 , 20:10

Diskutime rreth aplikacioneve te telefona t'sjut :D (Smartphones)

Sezonin qe kaloj kam pas pas nji program (Soccer Live Score) ne android qe ti jepte rezultatet e Superliges Shqiptare live, por kete vit e kan hek kampionatin shqiptar nga list. A din kush ndonje aplikacion per Android ose iPhone qe e jep rezultatet e Superligen Shqiptare ne koh rreale?
Forca Vllaznia...Image
ImageImage

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Aplikacione per iPhone dhe Android

Post by fpjalmi » Wed, 23 Nov 2011 , 21:49

jeti wrote:Diskutime rreth aplikacioneve te telefona t'sjut :D (Smartphones)

Sezonin qe kaloj kam pas pas nji program (Soccer Live Score) ne android qe ti jepte rezultatet e Superliges Shqiptare live, por kete vit e kan hek kampionatin shqiptar nga list. A din kush ndonje aplikacion per Android ose iPhone qe e jep rezultatet e Superligen Shqiptare ne koh rreale?

jet ,qoje te iky link se ti jep live, dhe mundesisht kur bahet goli, e thote me za gol ,ose kur fillon ndeshja dhe mbaron ndeshja i bjen berbily .

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Aplikacione per iPhone dhe Android

Post by fpjalmi » Wed, 23 Nov 2011 , 21:49


Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Aplikacione per iPhone dhe Android

Post by Admin » Wed, 23 Nov 2011 , 22:32

Po me pelqen tema :D :mrgreen:

Jeti kta kohet e fundit kam ba nji app per android per AlbaniaSoccer.com
App asht bajagi i thjesht e deri tesh duket se nuk ka probleme.
Ndeshjet jane live e varet prej axhornimit qe i ban faqja e albaniasoccer.com ndeshjeve. (ne shumicen e ndeshjeve axhornimet jane te shpjeta).
Pervec ndeshjeve live jane edhe lajmet te ndame me kategori si edhe klasifikime e superliges, komtares, Kosoves, Kategorise se pare.

Nqs ke Android bane prove dhe pres feedback prej tejet :)

Linku per me e shkariku:

http://www.appsgeyser.com/getwidget/albania

shume shpejt do e vendosi edhe ne marketplace te Google.
Vllaznit Ultras

Image

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3656
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Aplikacione per iPhone dhe Android

Post by Edmond-Cela » Wed, 23 Nov 2011 , 23:57

kam nje iphone 4s por e kam gjet tek disco ku punoj. me kan than se ketu ne angli as nuk i bahet fjale per me e zhblloku. se di si tja baj asht akull i ri.
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

jeti
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 1544
Joined: Tue, 13 Nov 2007 , 09:30
Skuadra: Vllaznia
Contact:

Re: Aplikacione per iPhone dhe Android

Post by jeti » Thu, 24 Nov 2011 , 00:17

Te lumshin durt Admin! Ke ba nje pune fantastike. Duhet theksu se Aplikacionet shqiptare qe te ofrojn dicka te bukur ne kete moment jane me pikatore. Edhe nji heran flm se ka koh qe po e kerkosha i ket program. Nota A+ :D
Forca Vllaznia...Image
ImageImage

jeti
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 1544
Joined: Tue, 13 Nov 2007 , 09:30
Skuadra: Vllaznia
Contact:

Re: Aplikacione per iPhone dhe Android

Post by jeti » Thu, 24 Nov 2011 , 00:22

Naqe ky siti soccer24.com nuk ka aplikacion per smartphone. ne menyre qe me i pa resultated live duhet per me e hab web browserin.
Forca Vllaznia...Image
ImageImage

jeti
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 1544
Joined: Tue, 13 Nov 2007 , 09:30
Skuadra: Vllaznia
Contact:

Re: Aplikacione per iPhone dhe Android

Post by jeti » Thu, 24 Nov 2011 , 00:25

Admin po kur ta hedhesh kete applicacionon ne tregun e google sa don me ja vu cmimin? fillova pazarin une :D
Forca Vllaznia...Image
ImageImage

jeti
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 1544
Joined: Tue, 13 Nov 2007 , 09:30
Skuadra: Vllaznia
Contact:

Re: Aplikacione per iPhone dhe Android

Post by jeti » Thu, 24 Nov 2011 , 00:57

Edmond-Cela wrote:kam nje iphone 4s por e kam gjet tek disco ku punoj. me kan than se ketu ne angli as nuk i bahet fjale per me e zhblloku. se di si tja baj asht akull i ri.
Mondi une per momentin kam android por ne pranver do marr iPhone. kam disa shok qe i kan iPhonat "Jailbreak" sic quneh ketu ne USA dhe me sa kam degju asht shume e thjesht me e zblloku. Ta po ves se si zhbllokohet. por me sa kam pa ka shume video online qe te mesoj se si me zhblloku.

Shife videon.
Forca Vllaznia...Image
ImageImage

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Aplikacione per iPhone dhe Android

Post by Admin » Thu, 24 Nov 2011 , 01:36

Jeti flm per feedback :)

Kur ta vendosi ne Marketplace kam me e vu falas:)
Per me e vu ne Marketplace te google duhet me pagu nji licence e kismet ka fillimi i mujit tjeter tash pa e vendosi :) :wink:

Sa te kem pak kohe tash pa krijoj nji per Vllaznine.
Jam tu mendu qe me vu nji faqe per lajmet, nji per ekipin me cdo lojtare, ndeshjet e Vllaznise dhe ndoshta edhe Tv-ne.

Nqs ke ndonji sygjerim bujrum :)

Mondi 4s nuk zhbllokohet kollaj se me aq sa di une hala nuk ka jailbreak per te.
Sdq te baj me dite dicka kta dite :).
Vllaznit Ultras

Image

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Aplikacione per iPhone dhe Android

Post by Ledi1920 » Thu, 24 Nov 2011 , 09:35

Edmond-Cela wrote:kam nje iphone 4s por e kam gjet tek disco ku punoj. me kan than se ketu ne angli as nuk i bahet fjale per me e zhblloku. se di si tja baj asht akull i ri.
NQs ke noj rruge per Shqipni ec se ta zhbllokojn ktu.
Nje HTC qe ma prun nga Aerika per 10 min ma rregullun. Nuk e di qysh, tek se une smor vesh.
Image

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3656
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Aplikacione per iPhone dhe Android

Post by Edmond-Cela » Thu, 24 Nov 2011 , 19:56

Admin wrote:Jeti flm per feedback :)

Kur ta vendosi ne Marketplace kam me e vu falas:)
Per me e vu ne Marketplace te google duhet me pagu nji licence e kismet ka fillimi i mujit tjeter tash pa e vendosi :) :wink:

Sa te kem pak kohe tash pa krijoj nji per Vllaznine.
Jam tu mendu qe me vu nji faqe per lajmet, nji per ekipin me cdo lojtare, ndeshjet e Vllaznise dhe ndoshta edhe Tv-ne.

Nqs ke ndonji sygjerim bujrum :)

Mondi 4s nuk zhbllokohet kollaj se me aq sa di une hala nuk ka jailbreak per te.
Sdq te baj me dite dicka kta dite :).

une per momentin perdori iphone 3. nuk jam fort marakli mas telefonave se i shkatrroj shpejt . dhe nuk kuptoj shum me ane teknike.
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3656
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Aplikacione per iPhone dhe Android

Post by Edmond-Cela » Thu, 24 Nov 2011 , 19:58

Ledi1920 wrote:
Edmond-Cela wrote:kam nje iphone 4s por e kam gjet tek disco ku punoj. me kan than se ketu ne angli as nuk i bahet fjale per me e zhblloku. se di si tja baj asht akull i ri.
NQs ke noj rruge per Shqipni ec se ta zhbllokojn ktu.
Nje HTC qe ma prun nga Aerika per 10 min ma rregullun. Nuk e di qysh, tek se une smor vesh.
me 26 dhjetor kthevem ne shkoder si dihet nese kam kohe
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Aplikacione per iPhone dhe Android

Post by Admin » Thu, 24 Nov 2011 , 20:16

Mondi per momentin Iphone 4S nuk zhbllokohet.
Vllaznit Ultras

Image

jeti
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 1544
Joined: Tue, 13 Nov 2007 , 09:30
Skuadra: Vllaznia
Contact:

Re: Aplikacione per iPhone dhe Android

Post by jeti » Sat, 26 Nov 2011 , 08:21

Nji app per Vllaznine do kishte ken kryeveper. TV Vllaznine ne app? :shock: po e shofim vllaznine edhe prej punet me duket :)

Te gjitha ato qe ke shkru jan ide shumte bukra. Do kishte ken gja e bukur sikur applikacioni i vllaznise te ket ndeshjet dhe rezultatet live kur lot vllaznia. Psh kur filllon ndeshaj applikacioni te nis nje mesazh qe thot filloj "Vllaznia - Skenderbeu." Sa here qe te ket ndryshim rezultatit applikacioni me te nis mesazh e ne fund aplikacioni me te nis mesazhin perfundimar qe thot ndeshja mabroj me kete rezultat "2-0."
Kyt opsion e kam pas vjet te nji program qe ka pas kampionatin shqiptar. Sa here qe lute vllaznia me niste mesazh per fillimin, golat e mabrimi i ndeshjes. Asht gja e mire se mundesh me ken ne djeni te ndeshjes si kur je tu puno apo tu nis makinen vec me ane te mesazheve qe te vijn.
Forca Vllaznia...Image
ImageImage

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Aplikacione per iPhone dhe Android

Post by Admin » Thu, 01 Dec 2011 , 00:28

Jeti mund te bahet aja qe thu ti , por problemi asht se duhet me ken une ose nji person gjithmone online qe me dergu messazhin kur bahet gol.
Me aq sa kam pa une deri tesh nuk bahet dicka e tille ne mnyre automatike.
Sdq shume shpejt tash pa e maroj app edhe avash avash te shofim se ca mund te permirsohet :)
Vllaznit Ultras

Image

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Aplikacione per iPhone dhe Android

Post by Admin » Thu, 01 Dec 2011 , 21:42

Tani Albaniasoccer Android App mund ta shkarkoni edhe ne Amazon ne adresen:

http://amzn.com/B006GCO1ME
Vllaznit Ultras

Image

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Aplikacione per iPhone dhe Android

Post by Admin » Mon, 05 Dec 2011 , 19:54

Jeti applikacionin e kam vendos edhe ne Andorid Market :)

Mundesh me e kerku direkt nga telefoni (vendos Albania, ose Albania Soccer) ose edhe tek faqja e Android
https://market.android.com/details?id=c ... p.walbania

Shume shpejt (ka mundsi java e ardhshme) me vendos edhe App per Vllaznine :)
Vllaznit Ultras

Image

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3656
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Aplikacione per iPhone dhe Android

Post by Edmond-Cela » Mon, 05 Dec 2011 , 21:58

une e kerkoj albania soccer ne iphone por nuk me del
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Aplikacione per iPhone dhe Android

Post by Admin » Tue, 06 Dec 2011 , 10:28

mondi nuk asht per Iphone.
Asht per Android.
Noshta kam me ba nji per Iphone por te shofim.
Vllaznit Ultras

Image

Post Reply