Rudi Vata, Traineri i ri i Vllaznis

Lajme te fundit nga Vllaznia

Moderators: GOLDIAN, Miri, vllaznia1919

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Rudi Vata, Traineri i ri i Vllaznis

Post by Admin » Tue, 31 Jan 2012 , 01:46

Pjalmi nji tranjer duhet me kene serioz edhe duhet me u mundu me majt ekuilibrat ne ekip e ja me i than nji lojtari te ri e me prespektiv qe le te ikin prej Vllaznise (ket e ka deklaru vet aj) se nuk e ka vendin e sigurt.
Kja bjen ndesh me strategjine qe Vata ka than ne fillim kur morri Vllaznine.
Sdq te shpresojme qe Vata te mbajn pergjigjesite e veta si edhe te ndryshojne gjendjen qe asht sot ne ekip.
Vllaznit Ultras

Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Rudi Vata, Traineri i ri i Vllaznis

Post by fpjalmi » Wed, 01 Feb 2012 , 02:06

Admin wrote:Pjalmi nji tranjer duhet me kene serioz edhe duhet me u mundu me majt ekuilibrat ne ekip e ja me i than nji lojtari te ri e me prespektiv qe le te ikin prej Vllaznise (ket e ka deklaru vet aj) se nuk e ka vendin e sigurt.
Kja bjen ndesh me strategjine qe Vata ka than ne fillim kur morri Vllaznine.
Sdq te shpresojme qe Vata te mbajn pergjigjesite e veta si edhe te ndryshojne gjendjen qe asht sot ne ekip.
Admin , Un e pranoj se e ka than Vata ket gja , por ne fillim ka ba fjale sykaj me Vaten dhe i ka ba presion me lujt titullar ose i ka than do levizi prej vllaznise e ka ba llap llap llap neper gazeta , vetem se e ka lan vata jashte per 2 miqesore.
Admin , ba me than gjysma e titullareve do ikim nese nuk na fut titullare , cfare nderit ka tranieri mandej , duke e dit qe tranieri e nderton skuadren dhe ban ligjin ne skuader :P

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Rudi Vata, Traineri i ri i Vllaznis

Post by Man in Redblue » Wed, 01 Feb 2012 , 16:40

Pjalmi, edhe ti vet ankohesh per gjendjen e mjerueshem te vllaznise, ku problemi ma i madh nuk asht finaca e dobet, por rrumuja kaotike ne ekip dhe klub, ku nuk dihen objektivat, organikat, planet, stafet etj....

Rudi Vata nuk ka nevoje per pare- edhe ne kyt pike mendoj se jena dakord.

Ateher pse nji person me autoret dhe lek si Vata e len vedin me u ul kaq poshte? pse nuk del ne deklarate me denoncu bashkine, nqs fajin e paska vec bashkia si thu ti?

Pergjigjja asht qe, ose asht faji vec i tiji, ose ai asht bashkfajtore me bashkine.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Rudi Vata, Traineri i ri i Vllaznis

Post by fpjalmi » Wed, 01 Feb 2012 , 23:24

Man in Redblue wrote:Pjalmi, edhe ti vet ankohesh per gjendjen e mjerueshem te vllaznise, ku problemi ma i madh nuk asht finaca e dobet, por rrumuja kaotike ne ekip dhe klub, ku nuk dihen objektivat, organikat, planet, stafet etj....

Rudi Vata nuk ka nevoje per pare- edhe ne kyt pike mendoj se jena dakord.

Ateher pse nji person me autoret dhe lek si Vata e len vedin me u ul kaq poshte? pse nuk del ne deklarate me denoncu bashkine, nqs fajin e paska vec bashkia si thu ti?

Pergjigjja asht qe, ose asht faji vec i tiji, ose ai asht bashkfajtore me bashkine.
Man , klubi ka financa , por vidhen prej drejtusave , sepse veq me fitimet qe kan marre prej shitjeve te lojtareve , prej te drejtave televizive ne kupat e europes dhe ne kalimin e turreve , kishin ba nje vllazni shum te forte, nga viti ne vit.

Man , Vata e tha komplet kiart ne rubriken sportive cdo gja , ku tha qe skuadra fitoi 150 mije euro nga shitjet e 2 lojtareve , dhe i kerkova bashkise 7 blemje duke permend lojtaret , dhe asnji blemje nuk bani e nuk ka ma kiart se kaq , ku e lavi vedin , biles tha qe me keta lojtare nuk kam pretendime me fitu as kup shqipniet dhe asgja .

Man , nese tranieri ka faj ne nji klub , asht kur presidenti ia ploteson blemjet qe ai don, dhe tranieri nuk ban detyren .

Man , nese ne shkoder nuk vjen nji president qe e don vllaznine me gjithe zemer , atehere vetem ne ate moment , mund te shpresojm te 1 vllazni kampione

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Rudi Vata, Traineri i ri i Vllaznis

Post by Admin » Thu, 02 Feb 2012 , 16:07

Pjlami nuk mund te thojme qe Bashkia vjedh lekt e Vllaznise.
Duhet me pa se cfare lojtarsh ka kerku Vata si edhe cfare cmimit kane kta lojtar, se smund te blehen lojtare me THES vetem per 6 muj!!!

Normale qe nji pjese te mire te fajit per gjendjen e ekipit e ka Bashkia, por ka ana tjeter qysh me ardhjen e Vates, ekipi(grupi) duket se asht HALLAKAT, ska qetsi ne ekip nuk asht kriju nji grup!!
Pervec ksaj nuk ka nje politike apo nji objektiv sic duhet per te ardhmen.
Vllaznit Ultras

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Rudi Vata, Traineri i ri i Vllaznis

Post by GOLDIAN » Thu, 02 Feb 2012 , 18:17

vates i lumte erdhi si ma i miri
u harru qe na la per tiranen
e u prit si mret e si princ
tash ka fut percarjen ne ekip dhe i lumte se ne rubrika sportive din me fol bukur e me ja u mbush mendjen edhe atyre pak njerezve me projektet e tij te tipit guardiola
sa gjynah shkodranet skane ma interes per vllaznine
sa shume e vuj ket gja une personalisht dhe si une dhe shume tjere ketu ne forum
cdo gja ka humb qe perpara ishte nuk di nga tja filloj por
me duket se shpejt fati i vllaznise ne basketboll apo volejbboll e pret dhe vllaznine e futbollit
qe ne te ardhmen te jete vec nje numer ne superlige e asgja ma shume

sa bukur qe u bene vite qe vetem hedhim e presim fajet ketej e andej
ndersa fajtoret e vertete u dhine tu nxjerr kujin me ne dhe ndjenjat tona
i perjashtuar

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Rudi Vata, Traineri i ri i Vllaznis

Post by Edmond-Cela » Thu, 02 Feb 2012 , 21:39

une mendoj se asht heret me gjyku vaten,. mos te harrojm se perpare kena marr kundershtaret ton ma te fort me drejtu skuadren ton, tu pas tranjera ton sa te duash.

masandej kush jena ne me e gjyku vaten kaq shpejt,. apo duhet me nderru tranjera prap si cfo vite nga 3-4 ne sezon... nese atij i asht dhan besimi ne fillim duhet me e cu deri ne fund. gjaja tjeter qe me pelqen qe vllaznian me te vertet e drejton nje tranjeri, dhe i ka persiper ai cdo drejtim ne drejtimin taktike dhe jo si perpare qe tranjeri ka ba detyren e aktorit se te tjerat jan ba nga larg....
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Rudi Vata, Traineri i ri i Vllaznis

Post by Man in Redblue » Fri, 03 Feb 2012 , 20:43

problemi asht se nuk mund tia japim na besimin Vates, kur ai nuk po ia jep vete besimin vedit =idese se tij qe tha ne fillim te sezonit. Cfare qellimit e objektivit ka Vata???

VOJO KUSHI
Tifoz
Tifoz
Posts: 58
Joined: Sun, 06 Mar 2011 , 13:43
Skuadra: Vllaznia

Re: Rudi Vata, Traineri i ri i Vllaznis

Post by VOJO KUSHI » Fri, 03 Feb 2012 , 22:39

te gjithe ne si tifoza jena per nje qellim me e pa VLLAZNINE nalt e ma nalt e nuk kemi interesa aspak as per vaten as per fushajn as per bashkin as per asnje thjesht japim mendime per te miren e klubit
Rudi Vata per mendimin tem eshte duke punu shume mire me ekipin sidomos ne stervitje eshte shume serioz kerkon disipline punon me pasion dhe me ndershmeri ,ashte djale me guxim ku i beson shume lojtarve te rinje,Gjini Karakaci Tafa Dema Markola Erkoqi Hasani Bardulla, te gjithe keto jane lojtare shkodrane te talentum qe vata po ju jep besim te plote ne cdo ndeshje me Josen asnje nga keto ska lujt
Trajneri duhet te gjykohet vetem per dy arsye , te stervitja qe ban dhe tek skemat taktike qe perdor ne fushe per mu vata ban futboll sulmues te bukur po ata lojtare ka, aq japin
Une nuk besoj se vata ka ndonje interes me punu kunder Vllaznis se ska llogjik se edhe ai don me pas sukses si trajner as nuk besoj se ban pislleqe me marr lek nga futbollistat si bajn trajnerat e tjere se asht miljarder ska nevoj per 5 lek te qelbta
Edhe e fundit te merkatoja kerkoi lojtaret tamam per Vllaznin si Bala Lika Dushku Dimo Da silva po se jane te pa bese shkodrant tone qe paradite thojne po e mazdite jo ska faj trajneri as bashkia se atij Bales ja kan dhane kontraten me 70 mije euro ne dore me firmos e ska nigju Liks me 80 e kane dasht tiranen para shkodres
Edhe kur e ka mbyll karrien te Tirana mos harroni se Shkodra ne ate kohe ka kene 18 ore ne dite pa drita qyteti ishte katastrof Myftar Cela kishte vdek e ky ishte me familje me fmij te vegjel e smund te torturonte familjen per Vllaznine e u detyru me shku te tirana pa deshire se ky erdhi me nijet me e mbyll ne Shkoder po kur e pau si ishte gjendja iku te tirana.

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Rudi Vata, Traineri i ri i Vllaznis

Post by Edmond-Cela » Sat, 04 Feb 2012 , 15:07

Man in Redblue wrote:problemi asht se nuk mund tia japim na besimin Vates, kur ai nuk po ia jep vete besimin vedit =idese se tij qe tha ne fillim te sezonit. Cfare qellimit e objektivit ka Vata???
shpjegoje ti se une nuk arrij me e kuptu. sukajt permendimin tem ja ka lujt zotin. sa per sykajn nuk jena te zot as une as ti ta shpjegojm, nuk i dihet si ja ken punet, dhe vet manyrat e sykajt duket se asht dicka tjeter aty. sa per merkato, ai i kerkoj ato qe deshti, bashkija nuk i mori se deshtoj me liken balen e dushkun, dhe nuk e pavi te arsyshme me shpenzu ma per ket sezon qe ka met. faji i tranjerit asht ketu, apo tranjeri duhet me dal kunder bashkis dhe me na ba qefin neve tifozave dhe me than bashkija asht sh**** e nuk asht faji jem.
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Rudi Vata, Traineri i ri i Vllaznis

Post by Man in Redblue » Tue, 07 Feb 2012 , 21:45

1. Mondi sa gola ke ba ne kampionat qysh se iku Sukaj??? qysh se u pezullu sukaj maroi Vllaznia, me than njat ca asht ai e vajushi e kan majt Vllaznine, po edhe vajushi pa sukajn nuk ishte ngjendje me ba gja. Nuk them me lan kend me u tall me vllaznine, por njashtu si te duket ty puna e Sykajt e dyshimte, mu me duket ajo e Sukajt. As ti as une nuk e dina si asht ceshtja, a e ka marr rrogen apo jo, dina vec rezultatin: Sukaj u pezullu, sulmi i vllaznise u paralizu. Prej Vates pres qe nqs merr kshi masash ndaj sukajt, te marrin masa edhe me e zevendesu.

2. Pse i largoi ata futbollistat: Muca, Djepaxhia, Nimani, Petrovic? Sot nkyt dite kur Vllaznia asht kaq dobt duhet me afru, jo me largu. Edhe nqs kta futbollista kan ken dobt, ti kishte majt per stol, jo mandej me than sa i damtohet nji futbollist se nuk a faji tij se nuk ka zevendesus. Largimi i Muces ka ken gabim i madh, (sic e thashe) jo se ka ken nai futbollist kushedi se ca, po nkyt pike qe je sot, qe me ken realist rrezikon edhe me ra prej kategoriet me kyt grup futbollistash pa pervoje qe ke, Muca kishte ba sadopak pune. Edhe Petrovic pa ta merr rrogen si ma i miri edhe pse e kan hek, ose nqs nuk e merr ka me e cu punen ne UEFA e kan me hanger denim si Dinamoja.

3. Vata bani liste shume te gjate me largime, tu fillu te Belisha e me rradhe, po bashkia nuk e la me ba kyt marri tmadhe. Ok, ky asht lajm gazetash, dikush mund ti besojne, dikush jo. Edhe nqs nuk ka ken i vertete prapseprap morali, fryma e grupit te vllaznia asht per toke. Shanci i vetem per kta futbollista te ri, qe me pas sukses asht qe me ken nji grup i harmonizum- edhe kyt nuk e ka arrit Vata.

4. Prej nji kalibri si Vata, dikur embleme e kombetares, njeri me lek dhe reputacion, une pres qe edhe me pas njaq kurajo me i dal publikisht kundra bashkise nqs asht e vertet qe bashkia po ban kto marrina dhe jo Vata, kyt e pres prej Vates jo qe ta bajne per hater te tifozave po ne rradhe te pare per punen e vet.

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Rudi Vata, Traineri i ri i Vllaznis

Post by Edmond-Cela » Tue, 07 Feb 2012 , 22:32

se di por une mendoj se asht shum heret me gjyky. per belishen mucen me than kot se na duhen ne skuader. se gjith sezonin jan ken lojtaret me te dobet ne cdo ndeshje. une me rastin e sukajt prap besoj me ato informacione se realitetin nuk e di, po mos me pranu me u fut ne ndeshje jo mos me pa than rrogen por me u pa kthy bota mrapsht nuk e keshi lan pa u fut ne fush,. cfare influencen ju tregon atyre te rinjve,.

gjithkush ka gjykimin e vet. por tranjerat 3-4 muaj nuk mund te gjykosh kurr. asht ken aleks ferguson qe ne 2 vitet e para te karrieres se tije tu u shkarku nga detyra per pa aftesi. realiteti asht ndryshe.
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

sidrit
Huligan
Huligan
Posts: 187
Joined: Sat, 02 Feb 2008 , 16:19

Re: Rudi Vata, Traineri i ri i Vllaznis

Post by sidrit » Wed, 08 Feb 2012 , 00:01

Me lejoni te nderhyje ne diskutimin tuj.

Man, nuk kisha dashte me kene kurre i pari ne rruge te ç'drejte. As tu kerku lemoshen e dikuj.

Njelloj edhe kur bahet fjale per vllaznine. Per mu kane rendesi konceptet. Nqs nje lojtare, sado i domosdoshem te jete, nuk a korrekt, nuk ka ça ban ne ekip.
Na thojme realiteti shqiptar ky asht e duhet me iu pershtat. Nuk a e drejte me i ra ne qafe Vates nqs jane te verteta fjalet e tij. Nqs rrene publikisht kjo a pune tjeter.
Shkurt se nuk kam kohe me shkru gjate, per mendimin tem, nqs nuk kane hile ne mes siq flitet poshte e nelt, per mu edhe me ra ne te dyten s ka problem veç te bahen nje dite profesionista.

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Rudi Vata, Traineri i ri i Vllaznis

Post by GOLDIAN » Thu, 09 Feb 2012 , 01:04

sidrit nese bijm ne te dyten zor me dal ma ne superiore per nja 5 vjet te pakten
prap tham i lumte vates se ju bani mendjen lesh e li shkodraneve me daljen ne rubrika sportive se din me fol si politikan por e verteta a ndryshe
mani ka ba nje pershkrim te bukur dhe perfect te asaj qe asht sot ne klubin tone
une do dosha me i shtu dhe dicka
rudi vata ju garanton formacionin jo te rinjve qe e meritojne por atyre qe ka nen kontrate si menaxher
kjo sdo vije asiher ne gazeta por po ju a tham une.
mu me vjen keq qe tan kjo shkoder se gjen nja 3 vet me banim ne shkoder me na informu realisht si jane gjanat kur une per 3 jave po mesoj shume gjana.
jam cdo dite me informacione rreth asaj cka ndodh dhe asht me ardh me vjell e tham troc ne cfar gjendjet jena.
po flitet per ardhje biznesmenash qe jane gati me e marr dhe tash por duhet ba perzgjedhja
qe dmth nese goldi asht biznesmen socialist no grata
i hapim rruge manit se ai a demokrat e keshtu me rradh
i perjashtuar

ultraskuqeblu1
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 348
Joined: Mon, 01 Feb 2010 , 21:03
Skuadra: Vllaznia
Location: Shkodër

Re: Rudi Vata, Traineri i ri i Vllaznis

Post by ultraskuqeblu1 » Thu, 09 Feb 2012 , 06:31

Na e kena zakon me ba tifozin, trajnerin e specialistin :)
Me te than te drejten Gold une i kam vu viz ktyne emisioneve ku del Vata e Zan Rragami me na mush mendjen me prralla e nuk e paskam pa...
Por Rudin duhet me lan me punu, se nuk i vjelen frutat puns per 1 muj, Muça ka ken shum djal i mire por ska ba per ne, ka ken zhele çdo ndeshje e as tifozat se kan dasht, mire ka ba qe i ka hek edhe ato tjert se asisend skan dhan, as nuk kan pas ca me dhan, edhe ky grupi i te rive me pak perjashtime asht zhele, nuk kane force me lujt, kan hi 1her me lujt me Vllaznin e i duket sikur kan kap qiellin me dore, nuk jane kerkund mi krahasu me brezin e Vajushit, Bals e Hasanit. Pra me ikto lojtar s'duhet me prit naj mrekulli prej Vats. Per mu te lozin fort, me zemer edhe mos ti shesin ndeshjet (si dikur me Valen) jane n'rregull...Bashkis duhet me ja qr. skena ca mi ba :x
1Jetë 2Ngjyra 1Skuadër
VLLAZNIT ULTRAS

sidrit
Huligan
Huligan
Posts: 187
Joined: Sat, 02 Feb 2008 , 16:19

Re: Rudi Vata, Traineri i ri i Vllaznis

Post by sidrit » Thu, 09 Feb 2012 , 13:33

GOLDIAN wrote:sidrit nese bijm ne te dyten zor me dal ma ne superiore per nja 5 vjet te pakten
prap tham i lumte vates se ju bani mendjen lesh e li shkodraneve me daljen ne rubrika sportive se din me fol si politikan por e verteta a ndryshe
mani ka ba nje pershkrim te bukur dhe perfect te asaj qe asht sot ne klubin tone
une do dosha me i shtu dhe dicka
rudi vata ju garanton formacionin jo te rinjve qe e meritojne por atyre qe ka nen kontrate si menaxher
kjo sdo vije asiher ne gazeta por po ju a tham une.
mu me vjen keq qe tan kjo shkoder se gjen nja 3 vet me banim ne shkoder me na informu realisht si jane gjanat kur une per 3 jave po mesoj shume gjana.
jam cdo dite me informacione rreth asaj cka ndodh dhe asht me ardh me vjell e tham troc ne cfar gjendjet jena.
po flitet per ardhje biznesmenash qe jane gati me e marr dhe tash por duhet ba perzgjedhja
qe dmth nese goldi asht biznesmen socialist no grata
i hapim rruge manit se ai a demokrat e keshtu me rradh
Gold, si ve ne diskutim fjalet e tuja as vertetsine e tyne. Nqs ka shku puna deri ketu, ma mire ta shkrijne krejt ekipin ta shembin edhe stadiumin edhe t ia bajne m...in krejt ksaj pune. Kshtu e zmadhojne zdralen pak te pakten.
Na lodhen e na shkaterrun nervash. Na s bajme hajr me kerkend. Kena trajner t huj thojme s ban se nuk njeh realitetin shqiptar, e kena shqiptar thojme nuk ka mentalitet shkodran. Vjen tjetri prej skociet e na del interesagji si mas me pas buk me hanger. Me ke dona me ba hajr se marr vesht?!
Ma mire te shohim mu ba njerez i here e mandej te pretendojme per sport.

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Rudi Vata, Traineri i ri i Vllaznis

Post by Man in Redblue » Thu, 09 Feb 2012 , 14:51

Ultras normal qe tifozat do ankohen, do bajn edhe rolin e specialistit- mu kjo gja me duket normale se sporti per ikyt pune asht. Mandej na po diskutojme- spo na pyt se spo na pyt kush.

Po thu Muca ishte dobt. Mire e heke nji lojtare te dobet e ke morre nvend tij??? More Morenon? Edhe nqs asht lojtare i mire, Vata si specialist me pervoje te huj e din se nji lojtare ka nevoje te pakten disa muj me u ambjentu me ekipin dhe nuk mund te japin potencialin e plote. Derisa te ambjentohet Moreno mbyllet kampionati e vitin tjeter hajde co taksi nja 3-4 here ne Rinas derisa te merrret vesh se nuk vjen ma. Ateher ca fitove se heke Mucen e prune Morenon?? Prej nji specialisti qe disa po e cujne edhe profesor, qe ka pervoje internacionale, une kisha prit pune ma profesionale.

Per at punen e Sukajt edhe iher: As une e as ju nuk i dijme gjanat. Une nuk mund te tham se i besoj Sukajt e as Vates, them se rezultati asht negativ per Vllaznine.
Mondi nuk jam dakord me ate qe thu ti qe Sukaj cado me ken ishte dasht me u fut ne loje. Une jam tifoz i cmendun por nuk mund ti kerkosh nji futbollistit me lujt gratis nderkoheqe ato pare po i fut ne xhep te vet tjeterkush. A po pranon kryetari i bashkise mos me marr rrogen e vet? A kishe pranu ti apo dikush tjeter me punu pa rroge? Pune vullnetare asht ba ne kohe tkomunizmit...

1 pytje tfundit kam per ata qe e mbshtesin Vaten: Po kritikohet Vujadonivic-i kyt vit, po thuhet ka ra. A e dini kush a tranjeri i portierave ne stafin e Vates???

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Rudi Vata, Traineri i ri i Vllaznis

Post by GOLDIAN » Fri, 10 Feb 2012 , 01:32

asht nji shok i jemi man
elis legata
bane prov e shaje tash :mrgreen:

o ultras kuqeblu pa dasht me ba specialistin a mundem me te pyt
ca ban te vllaznia ky vllai i bales qe lu te tirana
se mesa di une ka pas djem te ri tjer qe jane stervit me ekipin e kur erdh puna i la ne tako e ne ulqin mori kyt e nej tjeter dicka e cuditshme nga profesor vata apo jo

u ajen mediat tu fol per vitin qe vjen se kemi keto djem te ri per tituj
sa per info 3 nga keto qe jane dhe miqte e mi kerkohen nga klube tjera dhe qendrimi i tyre ne shkoder sezonin qe vjen nuk asht aspak i sigurte e me ate rrugen rinas podgorice shkoder co e bjer futbollista e me profesor sir rudi vaten edhe mund te kena shanse
i perjashtuar

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Rudi Vata, Traineri i ri i Vllaznis

Post by GOLDIAN » Fri, 10 Feb 2012 , 01:35

sidrit pakenaqesite vijne nga brenda ekipit per vaten e jo nga une
une e kam shpreh me kohe mospelqimin tim per te qe pa ken ne shkoder e pa ken kerkund ne kontakt me njerez
thjesht ka ken opinioni jem
por te jesh ne shkoder ketu me mu do kishte mbet i habitun ta them sinqerisht
eshte ajo qec thu ti
na shkaterrue nervash
i perjashtuar

ultraskuqeblu1
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 348
Joined: Mon, 01 Feb 2010 , 21:03
Skuadra: Vllaznia
Location: Shkodër

Re: Rudi Vata, Traineri i ri i Vllaznis

Post by ultraskuqeblu1 » Fri, 10 Feb 2012 , 03:02

Mos ma merr per keq ket punen e "specialistit" se e thash edhe per vedi...
T'njejten gja po thosha edhe une se ca kan hi njaty nuk e meriton asnjeni, jane Zhele, iky brez asht te akademia, nrm. qe Shkodra ka plot djem tjere qe i marrin para kto, dhe meritojne i vend te Vllaznia para ktyne, ndoshta ato djemt qe stervit Ferid Borshi e te tjer jane ma nelt, po kto fusin vec djemt e akademis, ishtu jane mrapsht tana punt n'klub, kur sdihet ka vijn lekt, s'dihet kush a president, sdihet ça bahet hiç :twisted:
1Jetë 2Ngjyra 1Skuadër
VLLAZNIT ULTRAS

Post Reply