Skuadrat shqiptare ne kupat e Europes

Diskutoni rreth ecurise , rezultateve , etj. të Kampionatit Shqiptar

Moderators: GOLDIAN, vllaznia1919

Post Reply
Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Skuadrat shqiptare ne kupat e Europes

Post by Ledi1920 » Thu, 23 Jul 2009 , 09:00

Qe te pretendojme qe te rritet futbolli duhet te ngrejm nivelin e kampionatit.Niveli kampionatit do rritet atere kur te gjitha ekipet pa perjashtim te privatizohen.Nuk ka rendesi a jane pastaj 16 apo 20.Rendesi ka qe te kemi nje modul strukture si ne europe.Shifeni ekipet e tjera te ballkanit kane bo shume progres, vetem ne jemi ne vend numero.Serbia,Kroacia,Greqia,Turqia etj jane vite drite para nesh...
Nuk eshte se ne nuk kemi futboll por kemi mangesi qe ne strukture,kemi mangesi ne infrastrukture,mungo profesionalizmi,presidentat(donator)dun me bo managerin,doktorin,presidentin,trainerin etj etj.Po su privatizun ekipet kto muhabete do bejm edhe vitin tjeter per kupat e europes.

@GOLDI-POLDI
Tani te flas per Tironen.Tirona lale ishte ca me te thone une ty.Regional liga 3 ne Gjermani.Ca lojtar qe ne fushen dukeshin si pula qorre.I futboll pa strukture,pa ide....amator.Nuk dalloje dot repartet nga njera-tjetra.Te c'organizuar komplet.Me perjashtim te golit te katert qe ishte dhe eurogol golat e 1,2,3 ishin me te ardh keq.Mbrojtjen e kishte zene gjumi.(Kemi probleme ne goditjet standarte,si gjithmone).Eshte e vertete qe mund te pesonim edhe 4 te tjere edhe do ishte mire ti merrnim dhe ato gola pasi ta kuptojn HIRUSHJA jone qe ekipi per CHampions nuk formohet 2 jave para neshjes.Eshte turp i zotit.Po nuk u rrit niveli kampionatit kshu do shkoje gjithmone.Fito ampionatin dhe del FC SANTA LUCIA dhe te fut kater.Per mu ishte Tirona me e dobet qe kam pa nojhere.Se mund te rrifesh edhe 3me 0 por te pakten zhvillon loje...
Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Skuadrat shqiptare ne kupat e Europes

Post by GOLDIAN » Thu, 23 Jul 2009 , 19:24

o ledi flm per komentin e ndeshjes se nuk e kam pase mundsin me e pa
tash sa erdha prej punet shoh qe ekipi i ADMIR TELIT pas barazimit 0-0 ne norvegji me rosenborgun e madh arrin sensacionin fiton 1-0 ne baku
URIME TELIT
PO NE SHQIPTARET KURRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR
DO MPOSHTIM SKUADRA ME EMER
i perjashtuar

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Skuadrat shqiptare ne kupat e Europes

Post by GOLDIAN » Thu, 23 Jul 2009 , 21:19

GOLDIAN wrote: ishalla vlona po ban hajr dhe pse jam pak pesimist sidomos pas humbjes se tiranes
4-0 vlona mas 30 minutave loje
u flliqme komplet
i perjashtuar

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: Skuadrat shqiptare ne kupat e Europes

Post by Miri » Thu, 23 Jul 2009 , 21:25

6-0 Vlona 37 min loj

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Skuadrat shqiptare ne kupat e Europes

Post by GOLDIAN » Thu, 23 Jul 2009 , 22:13

Miri wrote:6-0 Vlona 37 min loj
duhet me denu na vedin mas me dal ne europe se turp e faqja e zeze
i perjashtuar

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Skuadrat shqiptare ne kupat e Europes

Post by Skodrinon » Thu, 23 Jul 2009 , 22:28

8-1 deri tash

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Re: Skuadrat shqiptare ne kupat e Europes

Post by loroborici » Thu, 23 Jul 2009 , 22:49

loroborici wrote:Une menoj qi ne Championslige te mos marrim pjese per nji periudhe te pacaktume, derisa niveli i futbollit tone te baj perpara. Asht turp qi na xjerrim nji ekip kampion qi hup 4-0 me nje ekip peshkatarsh, qi lujn per here te par m'Evrop. Pa u forcue kampionati jon, pa ba nryshim cilsor, pa ba privatizim te futbollit tamam bash si duhet.
Muni me shkiue car ju kam than dje.
Vllaznia ne zemer
Image

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Skuadrat shqiptare ne kupat e Europes

Post by Edmond-Cela » Thu, 23 Jul 2009 , 23:14

Skodrinon wrote:8-1 deri tash

UNE E E DISHA PARA NDESHJES SE VLINJATET DU HUMBIN QEK POR SE HUMBIN KAQ KEQ NUK MA KA MARR MENDJA.

NA TERPERUAN. UNE TU U GEZU DHE TU JU THAN TE GJITHVE SHKOVLE ANGLEZE QE SKUADRA JON KA FITU NDESHJEN E PARE NE SHQIPERI DHE KEMI SHANSE TE KUALIFIKOHEMI, SI DO FLAS NESER NE FTYREN E TYRE KREJT TURP. BILE DESHTA ME SHKU EDHE ME E PA NDESHJEN
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Skuadrat shqiptare ne kupat e Europes

Post by Admin » Thu, 23 Jul 2009 , 23:59

Pa me vjen gjynah per vlonen, por me djem te ri e pa pervoje nuk mund te pretendohet me kalu ture!!!

Sa i takon kampionatit tone, gjaja e pare asht me ba privatizimet e klubeve, me kriju infrastrukturen e duhun (mas te harrojme se vetem Dinamo apo Partizani ka fushe tamam stervitjeje).
Krijimi i nji ligjistature apa kodi disiplinor adapt per denimin e pislleqeve si edhe reduktimi i ekipeve qe marrin pjese ne superlige do te ishte gjaja ma e mire!!!
Vllaznit Ultras

Image

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Re: Skuadrat shqiptare ne kupat e Europes

Post by loroborici » Fri, 24 Jul 2009 , 00:07

Admin wrote:Pa me vjen gjynah per vlonen, por me djem te ri e pa pervoje nuk mund te pretendohet me kalu ture!!!

Sa i takon kampionatit tone, gjaja e pare asht me ba privatizimet e klubeve, me kriju infrastrukturen e duhun (mas te harrojme se vetem Dinamo apo Partizani ka fushe tamam stervitjeje).
Krijimi i nji ligjistature apa kodi disiplinor adapt per denimin e pislleqeve si edhe reduktimi i ekipeve qe marrin pjese ne superlige do te ishte gjaja ma e mire!!!
Kam fol bash edhe dje, por besa sma pat van na njani veshin cka kam than. Kjo humbja e Vlons sot i ka vue kapak per mue pjesmarjes napar kupa te Evrops. Niveli i kampionatit tone asht shume i ult, bash per me u tall e me hup ka 8 a 5 gola, ma mir asht me bojkotue per i kohe te pacaktume Evropen.

Kam than edhe ma para qi pa u ba privatizim, pa hy futbolli ne baza bash sic asht ne tan perenimin, nuk ka me hec para. Duhet me punue me ekipet zinxhir, me ekipet e rijve, e mos me pas menje vec me mush ekipet me lojtar te huj qi jan plenat ma koti te Evrops. Duhet shkarkue tan federata me Dukn ne kry, qi po shaktrrojn futbollin me qellim. Duhen van njerz ma te perkushtue per sportin. Me van njerz si Din Zhega e jo si gamari Duka. Duhet me ba shume pun qi munet me pa i fije dirt per me shpresue ne te ardhmen. Se me ba vaki me ec ma ne ket rruge, turp e marre ma te mdhaja kena me pa.
Numri i ekipve ne superlige duhet me u rrit me u dhan munsi shume qytetve qi kan dradit me evidentue lojtart e mire qi munet me xjeri. Bash rasti i Vangjelit qi iku prij Shqipnie pa u evidentue, e ma pas tuj ba buje m Griqi, asht rast qi duhet me na van gishtin ne kry.
Vllaznia ne zemer
Image

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Skuadrat shqiptare ne kupat e Europes

Post by Admin » Fri, 24 Jul 2009 , 00:22

O Loro ne pa flasim pa spa na ven kush vesh ne ja :D :lol: :lol:

Problemi i privatizimit asht i vjeter pa me aq sa di une hala nuk ka nji ligj te mirfillt per privatizimet e klubeve sportive.
Sa i takon bojkotimit te kupave europiane, pavarsisht se ekipe tona paraqiten mjerushem, nuk me duket dicka e mire.
Duke lujt jasht merret eksperience si per drejtusit ashtu edhe per tranjert, lojtart, etj etj.

Une jam gjithmone i mendimit me limitu numrin e skuadrave ne Superlige, pasi ne Shqipni nuk ka njaq shume lojtare te mire sa qe kta mas me pas mundsu me u aktivizu!!
Pervec ksaj mas te harrojme se ja te tane jane te gatshem me investu ne sport, aq ma teper qe nqs bahen privatizimet me marre nje rruge (biznes) te re(i) e me rreziku kapitale. Tomorri ekip me tradita vjet a parvjet rrezikoi e nuk kishte fonde me ik me lujt ndeshjet jashte. Flamurtari qe po lun ne Kupat Europiane mbahet gjalle nga fonde te bashkise....
Vllaznit Ultras

Image

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Re: Skuadrat shqiptare ne kupat e Europes

Post by loroborici » Fri, 24 Jul 2009 , 00:46

Admin wrote:O Loro ne pa flasim pa spa na ven kush vesh ne ja :D :lol: :lol:
...
:mrgreen: :mrgreen:
Vllaznia ne zemer
Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Skuadrat shqiptare ne kupat e Europes

Post by fpjalmi » Fri, 24 Jul 2009 , 01:53

vlona paska hanger 2 gola edhe ma shum se vllaznia e tirana bashke bashke :oops: :oops: :oops: :oops:

un shpresosha te vlona

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Skuadrat shqiptare ne kupat e Europes

Post by fpjalmi » Fri, 24 Jul 2009 , 01:55

i thojn me hanger 22 gola gjithseit 3 skuadrat shqiptare per nji 1 i turr :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Skuadrat shqiptare ne kupat e Europes

Post by fpjalmi » Fri, 24 Jul 2009 , 01:56

boll turp e faqja e zeze .

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Re: Skuadrat shqiptare ne kupat e Europes

Post by loroborici » Fri, 24 Jul 2009 , 03:43

fpjalmi wrote:vlona paska hanger 2 gola edhe ma shum se vllaznia e tirana bashke bashke :oops: :oops: :oops: :oops:

un shpresosha te vlona
E kam njek Vlonen tuje pa neshjen ne internet. Ma than te drejten skocezt munin me ba 20 gola
Vllaznia ne zemer
Image

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Skuadrat shqiptare ne kupat e Europes

Post by Ledi1920 » Fri, 24 Jul 2009 , 08:11

Turp...Per ca shkun ne sckoqi me ** pjeshka apo me lujt futboll?

Kot po them mos u lujt noj lek???
Image

Ujku
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 830
Joined: Fri, 19 Dec 2008 , 20:57

Re: Skuadrat shqiptare ne kupat e Europes

Post by Ujku » Fri, 24 Jul 2009 , 08:45

Klubet shqiptare s'jan as me marr pjes ne evrop
kurse futbollistat shqiptar s'jan te aft as me shit fara lulediedhi ne stadiumet e evrops
Haram paret qe marrin na moren ftyren.

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Skuadrat shqiptare ne kupat e Europes

Post by Ledi1920 » Fri, 24 Jul 2009 , 09:07

Po si te arrijn me u kualifiku.Ktu gjonat merren lehte fare.Ska aspak impenijm.Ne stervitje futbollistat tone e kane menjen me qesh,me i tregu barsaleta njoni-tjetrit ene jo me u zhvillu si lojtar.Aspak profesionist.Pa stervitje kto futbollista do shofim.Ska drejtusa ,ska klube,ska infrastukture,me mosha spunohet fare.Robt e kane menjen vetem ku me zgrap noj lek.Ska asigjo.Kot rrejm veten ne sikur kena bo progres ne futboll.

Tani patushi tek tirona.A thu se patushi do bej difernecen.patushi ka vdek me kohe mo mire fut noj 18 vjecar ene e di qe tpakten ka mor i far eksperience.

Psh.Po te sihte grima,Sinani do kishin bo noj gjo mo teper???Nuk eshte pune mungesash,apo pune formacioni.thjesht niveli futbollit ktu tek ne eshte cop-cope.Duhet sa me shpejt reforma unikale.

Po i kap komplet te dyja turet sa gola kena bo e sa kena honger...
kena bo 9 gola kemi persaur 28...diference e modhe...me te ik menja.Kaq po them une.Ekip skocez per 30 minuta loj te fut 6...imagjinoi noj italion,gjermon,anglez ca te bo...
Image

Ujku
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 830
Joined: Fri, 19 Dec 2008 , 20:57

Re: Skuadrat shqiptare ne kupat e Europes

Post by Ujku » Fri, 24 Jul 2009 , 09:48

Te ne cdo gje esht fallso ose jo funksionale,kjo shifet kur matemi me te huajt
pra ne futbollin ton cdo rezultat negativ esht i mirpritur kurse me ndoll nji her pozitiv uaa thojn cfar suprize
si ecet perpara keshtu?
Me ket mbyllje te turpshme ose katastrofale ne cdo vend do ishin ba analiza te hollsishme
dhe ishin marr pergjesit nga dikush, kurse te ne s'ndodh kjo se po te bahen analizat e deshtimit
dalin ne pah hordheqet e FSHF-s.

Post Reply