Si e mendoni bojkotin e Vllaznit Ultras kete sezon?

Kendi i tifozeve te mrekullueshem shkodrane.
ultraskuqeblu1
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 348
Joined: Mon, 01 Feb 2010 , 21:03
Skuadra: Vllaznia
Location: Shkodër

Re: Si e mendoni bojkotin e Vllaznit Ultras kete sezon?

Post by ultraskuqeblu1 » Thu, 19 May 2011 , 17:00

Man in Redblue, Vllaznit Ultras jane 1.
Disa nga antaret e pare te VU per arsye te ndryshme nuk jane me te pranishem ne stadium, ndersa 1 pjese tjeter e po atyne antarve te vjeter jane me VU. Plus qe eshte shtu bajagi dhe elementi i ri dhe nuk mund ti ndash ne grupe...
Une jam antar i VU-se tesh 3-4 vjet dhe di me t'than se pavaresisht se ne Shqipni nuk ka kulture ultrasllekut, dhe per dike eshte edhe marre per me ba tifo per skuadren e zemres, ato vijne dita dites tu u shtu ne numer dhe cdo dite e ma shume vjen e krijohet ajo pervoja qe asht e nevojshme per 1 Ultras, dita dites jane tu u hedh hapat baze dhe VU asht tu marre formen qe asht menu qysh ne krijimin e ktij grupi.
Ultras Kuq e Blu per aq kohe sa kane funksionu kane majt peshen e VU-se ne stadium duke ba tifozllek pothujse 90 min.
dhe nuk jane formu nga Tornadot se mesa di une tornadot vetem 2-3 ndeshje e kane pas banerin e hapun dhe nuk kane ken shume antare pra skane fonksionu ashtu si duhet...
Disa antare te VU-se qe jane antare dhe te TKZ-se do jene te pranishem ne ndeshjen ku luan kombetarja ne Bosnje...
Ju pershnes, TUNG!
http://www.youtube.com/watch?v=xUovq6R3T5s
1Jetë 2Ngjyra 1Skuadër
VLLAZNIT ULTRAS

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Si e mendoni bojkotin e Vllaznit Ultras kete sezon?

Post by Man in Redblue » Thu, 19 May 2011 , 19:18

kur kam kene ne stadium ne shkurt pashe dy grupe:

Ish-at e VU qe rrishin hala aty nga mesi i tribunes qendrore, dhe grupi ultras qe rrishin ne qoshe, ish- tornadot.

Me thane te drejten asht shume e veshtire me kriju nji kulture ultrasit ne Shqiperi. Ultrasi tipik ne Evrope, punon 8 ore ne dite, 5 here ne jave, ne fundjave don me shiju kohen e lire, tja rras nja 5-6 birra e 5-6 hot dog-a para ndeshjes e te bertet tan ndeshjen athu se me te fry burija ne vesh.
Ne shqiperi tifozat (e kam fjalen per ata normale, jo per ultrasit) sidomos kyt heren e fundit mu duken krejt ukubet, rrishin vec tuj bisedu problemet e hallet e perditshme me njeni-tjetrin, u kujtoshin kaj her se jan ne stadium e ateher vec shashin skuadren e vet, ose thoshin asht ndeshja e shitun.
Perderisa tifozi nuk ka besim se skuadra lufton ndershmerisht ne cdo ndeshje, por ka frik se mos ndeshja asht e shitun, asht e pamujtun me u kriju grupe te mdhaja ultras.

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Si e mendoni bojkotin e Vllaznit Ultras kete sezon?

Post by GOLDIAN » Thu, 19 May 2011 , 19:58

mos shkoni der te ultrasit se spo jena te zot me kriju nje grup normal tifozash sic jane fanaticsat
cdo sezon nderro emra kot (eshte nje e vertet e hidhur qe e di mire do kundershtohet)

na vjen apo sna vjen mire fanaticsat per organizimin qe kan jan per mu marr shembull
i perjashtuar

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Si e mendoni bojkotin e Vllaznit Ultras kete sezon?

Post by Admin » Thu, 19 May 2011 , 20:53

Man in Redblue wrote: Perderisa tifozi nuk ka besim se skuadra lufton ndershmerisht ne cdo ndeshje, por ka frik se mos ndeshja asht e shitun, asht e pamujtun me u kriju grupe te mdhaja ultras.
Skam ca me shtu ma teper
Vllaznit Ultras

Image

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Si e mendoni bojkotin e Vllaznit Ultras kete sezon?

Post by Skodrinon » Thu, 19 May 2011 , 22:48

GOLDIAN wrote:mos shkoni der te ultrasit se spo jena te zot me kriju nje grup normal tifozash sic jane fanaticsat
cdo sezon nderro emra kot (eshte nje e vertet e hidhur qe e di mire do kundershtohet)

na vjen apo sna vjen mire fanaticsat per organizimin qe kan jan per mu marr shembull
fanatics jane nr1 sot n'shqipni, por per shembull nuk kan nevoje me shku njaq larg. brezi i ri e ka pase njaty shemullin ne kohe t'myftarit. ato nivele nuk i ka arrite kush der tash. per meshtetje 90 min, per numer, per ndjekje ne trasferte (asnji tifozeri tjeter nuk ndiqte ekipin ne tranferte e organizume ne ate kohe), per perplasje me tifozeri te tjera (n'transferte se n'shkoder nuk llogaritej kush), per perplasje me policine etj
sot, edhe per problemet qi permendi man-i, kan met do fmi njaty. ky nuk asht faji tyne. ishalla permirsohen me kalimin e kohes

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Si e mendoni bojkotin e Vllaznit Ultras kete sezon?

Post by GOLDIAN » Thu, 19 May 2011 , 23:43

skodrinon sinqerisht qe nuk du ne asnji menyre me ul vlerat e ketyre djelmoshave te rinj
hallall ju qofte krenar per to
por te jena te pakten ne itu pak vet te sinqerte ne dicka
u krijun vllaznit ultras fillume tu fol e tu dhan mendime e ndoshta mendume dhe me kontribu sado pak financiarisht na qe jena jasht por asigja asigja asigja nuk u realizu
pse sepse gjithsecili don me ken shef e mos me pranu keshilla apo ide nga askush tjeter e prandaj kena mbet itu ku jena per fat te keq
e do mbesim dhe per nje kohe te gjate
jam dakort me ty ne ato qe shkrun por ato vite jane thjesht per nostalgji se si thot mani ne stadium dhe une i pash me dinamon thjesht shkojn me than se isha ne stadium
nejse si shqiptar e kena zakon mu lavdru por realiteti na hap syte duam apo sduam ne
i perjashtuar

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Si e mendoni bojkotin e Vllaznit Ultras kete sezon?

Post by Edmond-Cela » Thu, 19 May 2011 , 23:52

ultraskuqeblu1 wrote:Man in Redblue, Vllaznit Ultras jane 1.
Disa nga antaret e pare te VU per arsye te ndryshme nuk jane me te pranishem ne stadium, ndersa 1 pjese tjeter e po atyne antarve te vjeter jane me VU. Plus qe eshte shtu bajagi dhe elementi i ri dhe nuk mund ti ndash ne grupe...
Une jam antar i VU-se tesh 3-4 vjet dhe di me t'than se pavaresisht se ne Shqipni nuk ka kulture ultrasllekut, dhe per dike eshte edhe marre per me ba tifo per skuadren e zemres, ato vijne dita dites tu u shtu ne numer dhe cdo dite e ma shume vjen e krijohet ajo pervoja qe asht e nevojshme per 1 Ultras, dita dites jane tu u hedh hapat baze dhe VU asht tu marre formen qe asht menu qysh ne krijimin e ktij grupi.
Ultras Kuq e Blu per aq kohe sa kane funksionu kane majt peshen e VU-se ne stadium duke ba tifozllek pothujse 90 min.
dhe nuk jane formu nga Tornadot se mesa di une tornadot vetem 2-3 ndeshje e kane pas banerin e hapun dhe nuk kane ken shume antare pra skane fonksionu ashtu si duhet...
Disa antare te VU-se qe jane antare dhe te TKZ-se do jene te pranishem ne ndeshjen ku luan kombetarja ne Bosnje...
Ju pershnes, TUNG!
http://www.youtube.com/watch?v=xUovq6R3T5s


nuk me paska kap vidoe klipi i fundit ne sundimin e tiranes
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Si e mendoni bojkotin e Vllaznit Ultras kete sezon?

Post by Ledi1920 » Fri, 20 May 2011 , 09:44

Ka shume faktore qe ndikojn pse njerzit nuk afrohen tek stadiumet... dallaveret, ecuria ekipit, gjendja ekonomike etj etj

Kur ekipi eshte pretendent per kampion mushet stadiumi kur del jashte objektivit boashatiset. Ne ndeshje te forta apo kunji ka gjithmon tifoz. Te gjithe tifozat, ultras nuk bohen dot. Ka nga ata qe vijn me honger fara me pa neshje ka nga ata qe rrin ne kemb me bo tifozllik pa u kujdes shume per neshjen.

PSh. Tigrat Verdh e Blu kur ishte Elbasoni kampion bonin si njisha??? Ku jane tani???? Tifoz qe e do ekipin i rri prane si ne te mire si ne te keqe me e mbeshtet.

Nuk jam dakord qe nuk na pelqe presidenti dhe nuk shkojm ne stadium. As mu sme pelqen Halili por ne stadium shkoj... se nuk shkoj per Halilin por per Tironen. Halili dhe futbollistat vijn e ikin. Ekipi ngel gjithmone...

Gjithsesi meqe po flitet per Vllaznit Ultras. Ne disa neshje qe i kam pa kan kendu pothuajse gjith neshjen. Te pakte ne numer (edhe ne kemi neshje qe nuk i kalojm 50 vete)por ska rendesi, me kalimin e viteve numri rritet.
Image

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Si e mendoni bojkotin e Vllaznit Ultras kete sezon?

Post by Skodrinon » Sat, 21 May 2011 , 00:41

GOLDIAN wrote:skodrinon sinqerisht qe nuk du ne asnji menyre me ul vlerat e ketyre djelmoshave te rinj
hallall ju qofte krenar per to
por te jena te pakten ne itu pak vet te sinqerte ne dicka
u krijun vllaznit ultras fillume tu fol e tu dhan mendime e ndoshta mendume dhe me kontribu sado pak financiarisht na qe jena jasht por asigja asigja asigja nuk u realizu
pse sepse gjithsecili don me ken shef e mos me pranu keshilla apo ide nga askush tjeter e prandaj kena mbet itu ku jena per fat te keq
e do mbesim dhe per nje kohe te gjate
jam dakort me ty ne ato qe shkrun por ato vite jane thjesht per nostalgji se si thot mani ne stadium dhe une i pash me dinamon thjesht shkojn me than se isha ne stadium
nejse si shqiptar e kena zakon mu lavdru por realiteti na hap syte duam apo sduam ne
ja ma dakort jam me ty
perveç atyne qi thame, mendoj edhe se mungon "ura lidhse" e brezit te atehershem me kta te vegjlit qi jane sot. mungon brezi jone, pra 25-28 vjeçat qi me e percjell ate stil.
edhe nuk asht problemi vetem te cilsia e ekipit, se maj mend qi kishte nei vit qi nuk shkoshim siper vendit t'gjashte por fitoshim gati tana ndeshjet mrend prej meshtetjes te tifozave

ultraskuqeblu1
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 348
Joined: Mon, 01 Feb 2010 , 21:03
Skuadra: Vllaznia
Location: Shkodër

Re: Si e mendoni bojkotin e Vllaznit Ultras kete sezon?

Post by ultraskuqeblu1 » Sun, 22 May 2011 , 05:17

Man in Redblue wrote:kur kam kene ne stadium ne shkurt pashe dy grupe:

Ish-at e VU qe rrishin hala aty nga mesi i tribunes qendrore, dhe grupi ultras qe rrishin ne qoshe, ish- tornadot.

Me thane te drejten asht shume e veshtire me kriju nji kulture ultrasit ne Shqiperi. Ultrasi tipik ne Evrope, punon 8 ore ne dite, 5 here ne jave, ne fundjave don me shiju kohen e lire, tja rras nja 5-6 birra e 5-6 hot dog-a para ndeshjes e te bertet tan ndeshjen athu se me te fry burija ne vesh.
Ne shqiperi tifozat (e kam fjalen per ata normale, jo per ultrasit) sidomos kyt heren e fundit mu duken krejt ukubet, rrishin vec tuj bisedu problemet e hallet e perditshme me njeni-tjetrin, u kujtoshin kaj her se jan ne stadium e ateher vec shashin skuadren e vet, ose thoshin asht ndeshja e shitun.
Perderisa tifozi nuk ka besim se skuadra lufton ndershmerisht ne cdo ndeshje, por ka frik se mos ndeshja asht e shitun, asht e pamujtun me u kriju grupe te mdhaja ultras.
Vetem 1 grup asht qe bertet 90 min. s'ka tjeter.
Une se kam fjalen me kriju grupe te mdhaja ultras, se skena mentalitet, tek ne per disa eshte turp vetem me nejt ne kam dhe me duartrokit ndersa nuk po shkoj ma lerg se ne kosove asht krejt ndrysh per ato asht marre me shku ne stadium e tpakten mas me duartrokit. Je shume gabim me informatat, ndoshta e ke fjalen per ndeshjen me elbasanin...ajo ndeshje ishte aq teater pjesen e pare, sa na u dukte vedi si te marre, qe bertasin kot e nuk i plaste asnji lojtari. Per ndeshjen me Elbasanin e pranoj qe kena ken dobet sepse dhe mes ekipeve s'kishte rivalitet. Ndersa per ndeshjet e tjera se di sesi e merrni ju por ju tham krejt sinqerisht qe nuk kane ken ma nelt se na as fanaticsat qe thoni ju. E per me u shty me polici ju kujtoj ndeshjen me Dinamon ne tirane, ku policia na ka provoku qe para se me hi ne stadium e mas 10 min. loje jena shty me polic e kena dal jashte stadiumit duke u sha me to, sezonin e kalum ne ndeshjen me tiranen, une bashke me 3 shoke te mi qysh kur na kane nxjerre nga stadiumi e deri sa kena dal nga komisariati ne tirane jena rrah e ngatrru me police, e per cdo ndeshje ngatrrohena ne Shkoder me polic. Ne kena bertit per ekipin deri ne fund te lojes edhe kur Vllaznia ka ken ne humbje. Kurre skena sha ekipin tone. Mbahet qefi qe ma shume rrealist keka Ledi sesa shume djem shkodrane, qe thote: "Ne disa neshje qe i kam pa kan kendu pothuajse gjith neshjen." N.q.s ndonjeri ka mendu ma perpara me kontribu financiarisht, e falenderoj shume, por ma mire te kontriboni njehere moralisht... Sepse disa jeni jashte shteti dhe gjithkush ne radhe te pare mendon per familjen e vet, por keni ardh ne Shkoder dhe nuk keni shfaq as interesimin ma te vogel per ne, e nqs dikush ka ardh ka pas kohe sa me pa vetem 1 ndeshje te Vllaznise te kishte ardhe me e pa e me ba tifo bashke me ne, thjesht si miq si Shkodrane qe e dojne Vllaznine, edhe vjet 1 antare me shkruvi qe do vij ne Shkoder do shkoj dhe do ti shof njehere Vllaznit Ultras dhe te bej tifo me to por nuk e pash kund...
1Jetë 2Ngjyra 1Skuadër
VLLAZNIT ULTRAS

ultraskuqeblu1
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 348
Joined: Mon, 01 Feb 2010 , 21:03
Skuadra: Vllaznia
Location: Shkodër

Re: Si e mendoni bojkotin e Vllaznit Ultras kete sezon?

Post by ultraskuqeblu1 » Sun, 22 May 2011 , 05:33

Skodrinon wrote:
GOLDIAN wrote:mos shkoni der te ultrasit se spo jena te zot me kriju nje grup normal tifozash sic jane fanaticsat
cdo sezon nderro emra kot (eshte nje e vertet e hidhur qe e di mire do kundershtohet)

na vjen apo sna vjen mire fanaticsat per organizimin qe kan jan per mu marr shembull
fanatics jane nr1 sot n'shqipni, por per shembull nuk kan nevoje me shku njaq larg. brezi i ri e ka pase njaty shemullin ne kohe t'myftarit. ato nivele nuk i ka arrite kush der tash. per meshtetje 90 min, per numer, per ndjekje ne trasferte (asnji tifozeri tjeter nuk ndiqte ekipin ne tranferte e organizume ne ate kohe), per perplasje me tifozeri te tjera (n'transferte se n'shkoder nuk llogaritej kush), per perplasje me policine etj
sot, edhe per problemet qi permendi man-i, kan met do fmi njaty. ky nuk asht faji tyne. ishalla permirsohen me kalimin e kohes
Goldian kyt punen e ndrrimit te emrave e kam sqaru ma nelt.
Skodrinon ne dy shkrime pash qe kishe perdor "kane met me do fmi njaty" dhe diku tjeter mungon brezi jone 25 vjec apo dicka e tille, per sqarim sot Vllaznit Ultras ne perbamjen e tyne kane edhe djem qe jane me fmi, e tjere qe jane te fejum tu fillu prej 30 vjec e tu vazhdu ma poshte deri 16-15 vjec te antarsum.
1Jetë 2Ngjyra 1Skuadër
VLLAZNIT ULTRAS

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Si e mendoni bojkotin e Vllaznit Ultras kete sezon?

Post by Man in Redblue » Sun, 22 May 2011 , 16:53

ultraskuqeblu1 wrote:
Man in Redblue wrote:kur kam kene ne stadium ne shkurt pashe dy grupe:

Ish-at e VU qe rrishin hala aty nga mesi i tribunes qendrore, dhe grupi ultras qe rrishin ne qoshe, ish- tornadot.

Me thane te drejten asht shume e veshtire me kriju nji kulture ultrasit ne Shqiperi. Ultrasi tipik ne Evrope, punon 8 ore ne dite, 5 here ne jave, ne fundjave don me shiju kohen e lire, tja rras nja 5-6 birra e 5-6 hot dog-a para ndeshjes e te bertet tan ndeshjen athu se me te fry burija ne vesh.
Ne shqiperi tifozat (e kam fjalen per ata normale, jo per ultrasit) sidomos kyt heren e fundit mu duken krejt ukubet, rrishin vec tuj bisedu problemet e hallet e perditshme me njeni-tjetrin, u kujtoshin kaj her se jan ne stadium e ateher vec shashin skuadren e vet, ose thoshin asht ndeshja e shitun.
Perderisa tifozi nuk ka besim se skuadra lufton ndershmerisht ne cdo ndeshje, por ka frik se mos ndeshja asht e shitun, asht e pamujtun me u kriju grupe te mdhaja ultras.
Je shume gabim me informatat, ndoshta e ke fjalen per ndeshjen me elbasanin...ajo ndeshje ishte aq teater pjesen e pare, sa na u dukte vedi si te marre, qe bertasin kot e nuk i plaste asnji lojtari. Per ndeshjen me Elbasanin e pranoj qe kena ken dobet sepse dhe mes ekipeve s'kishte rivalitet. Ndersa per ndeshjet e tjera se di sesi e merrni ju por ju tham krejt sinqerisht qe nuk kane ken ma nelt se na as fanaticsat qe thoni ju. E per me u shty me polici ju kujtoj ndeshjen me Dinamon ne tirane, ku policia na ka provoku qe para se me hi ne stadium e mas 10 min. loje jena shty me polic e kena dal jashte stadiumit duke u sha me to, sezonin e kalum ne ndeshjen me tiranen, une bashke me 3 shoke te mi qysh kur na kane nxjerre nga stadiumi e deri sa kena dal nga komisariati ne tirane jena rrah e ngatrru me police, e per cdo ndeshje ngatrrohena ne Shkoder me polic. Ne kena bertit per ekipin deri ne fund te lojes edhe kur Vllaznia ka ken ne humbje. Kurre skena sha ekipin tone. Mbahet qefi qe ma shume rrealist keka Ledi sesa shume djem shkodrane, qe thote: "Ne disa neshje qe i kam pa kan kendu pothuajse gjith neshjen." N.q.s ndonjeri ka mendu ma perpara me kontribu financiarisht, e falenderoj shume, por ma mire te kontriboni njehere moralisht... Sepse disa jeni jashte shteti dhe gjithkush ne radhe te pare mendon per familjen e vet, por keni ardh ne Shkoder dhe nuk keni shfaq as interesimin ma te vogel per ne, e nqs dikush ka ardh ka pas kohe sa me pa vetem 1 ndeshje te Vllaznise te kishte ardhe me e pa e me ba tifo bashke me ne, thjesht si miq si Shkodrane qe e dojne Vllaznine, edhe vjet 1 antare me shkruvi qe do vij ne Shkoder do shkoj dhe do ti shof njehere Vllaznit Ultras dhe te bej tifo me to por nuk e pash kund...

Mke keqkuptu, ti shkruva me te mdhaja fjalt qi kam than per sqarim.

Asht e vertet se shumica jone asht jashte dhe nuk jena ne dijeni te gjanave.

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Si e mendoni bojkotin e Vllaznit Ultras kete sezon?

Post by Skodrinon » Sun, 22 May 2011 , 17:59

ultraskuqeblu1 wrote:
Skodrinon wrote:
GOLDIAN wrote:mos shkoni der te ultrasit se spo jena te zot me kriju nje grup normal tifozash sic jane fanaticsat
cdo sezon nderro emra kot (eshte nje e vertet e hidhur qe e di mire do kundershtohet)

na vjen apo sna vjen mire fanaticsat per organizimin qe kan jan per mu marr shembull
fanatics jane nr1 sot n'shqipni, por per shembull nuk kan nevoje me shku njaq larg. brezi i ri e ka pase njaty shemullin ne kohe t'myftarit. ato nivele nuk i ka arrite kush der tash. per meshtetje 90 min, per numer, per ndjekje ne trasferte (asnji tifozeri tjeter nuk ndiqte ekipin ne tranferte e organizume ne ate kohe), per perplasje me tifozeri te tjera (n'transferte se n'shkoder nuk llogaritej kush), per perplasje me policine etj
sot, edhe per problemet qi permendi man-i, kan met do fmi njaty. ky nuk asht faji tyne. ishalla permirsohen me kalimin e kohes
Goldian kyt punen e ndrrimit te emrave e kam sqaru ma nelt.
Skodrinon ne dy shkrime pash qe kishe perdor "kane met me do fmi njaty" dhe diku tjeter mungon brezi jone 25 vjec apo dicka e tille, per sqarim sot Vllaznit Ultras ne perbamjen e tyne kane edhe djem qe jane me fmi, e tjere qe jane te fejum tu fillu prej 30 vjec e tu vazhdu ma poshte deri 16-15 vjec te antarsum.
Me ça shof une neper video e foto shumica jane adoleshenta.
Nuk e tham per fymje se, e thashe edhe ma siper, nuk asht faji tyne qi nuk shkojn ma t'mdhejt.

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Si e mendoni bojkotin e Vllaznit Ultras kete sezon?

Post by Ledi1920 » Mon, 23 May 2011 , 14:57

"Ndersa per ndeshjet e tjera se di sesi e merrni ju por ju tham krejt sinqerisht qe nuk kane ken ma nelt se na as fanaticsat qe thoni ju"

nuk jam dakord ne ket pike. E kuptoj qe do mbrosh tifogrupin tuaj dhe une timin por tregohu realisht, ate qe kerkove dhe tek te tjeret...

Meqe je dhe anetar tek TKZ pervec neshjeve te superliges, neshjeve dhe ne shkoder dhe ne stadiumet shqiptare kemi bo perhere spektakel dhe me me dhone dhe kontributin tone per ekipin e tirones po ashtu dhe per kombetaren.E fundit qe ishim prezent bashke me Plisat dhe Shvercerat ku u realizua dhe e famshmja JEMI NJE. Grupi shifet nga puna qe shfaqin dhe tifoslenat e ndryshme dhe jo me kromometer kush ka gerthit me shume.

TKZ mesa di une kan mbeshtetjen e Dukes (F$hF). Ulje cmimi tek biletat, hapesire me te madhe me fut flakadan,tymus etj etj.

Shkurt puna jone flet vete.

Meqe permene neshjen me Elbasanin ka menyra te tjera qe besoj se i dini per me protestu fiksimin e rezultati, lenien e neshjeve apo shitjeve. Pra te qenit tifogrup nuk eshte e then e qe patjeter duhet me bo tifozllik ka raste qe klubit,ekipit apo tjeter duhet me ju von dhe kundra...(rasti i Tornadove-Rapidit te Vienes)
Image

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Si e mendoni bojkotin e Vllaznit Ultras kete sezon?

Post by Ledi1920 » Mon, 23 May 2011 , 15:12

Mendimi im personal eshte qe sa me shume tifogrupe te kete ne arenen shqiptare aq me mire eshte per secilin nga ne...
Pasi me rivalitet te forte forcohet grupi dhe eshte dhe shtyse per me arrit gjona te bukra qe te tjeret si realizojn dot. Dmth rivaliteti per mu sjell cilesi dhe angazhim te anetareve. Une uroj qe te mos humbisni si shume tifogrupe te tjera qe kan dal si kerpudha dhe me pas jane zhdukt...

Mar rast neshjen finale te 2009 me Shkodren. per ate neshje ne kena fillu tre jave para me u pragtit pasi e dinim qe ne tirane do kishte shume tifoz te Shkodres dhe deshim qe te nxirnim dicka te bukur dhe qe te mbahej mend. Pra du me than qe kur ke rival te denje(dhe tifozeria e shkodres eshte e tille) edhe vet angazhohesh me shume.

Gjithe te mirat edhe ishalla fitore me Bosnjen.
Image

ultraskuqeblu1
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 348
Joined: Mon, 01 Feb 2010 , 21:03
Skuadra: Vllaznia
Location: Shkodër

Re: Si e mendoni bojkotin e Vllaznit Ultras kete sezon?

Post by ultraskuqeblu1 » Wed, 25 May 2011 , 03:33

Ledi1920 wrote:"Ndersa per ndeshjet e tjera se di sesi e merrni ju por ju tham krejt sinqerisht qe nuk kane ken ma nelt se na as fanaticsat qe thoni ju"

nuk jam dakord ne ket pike. E kuptoj qe do mbrosh tifogrupin tuaj dhe une timin por tregohu realisht, ate qe kerkove dhe tek te tjeret...

Meqe je dhe anetar tek TKZ pervec neshjeve te superliges, neshjeve dhe ne shkoder dhe ne stadiumet shqiptare kemi bo perhere spektakel dhe me me dhone dhe kontributin tone per ekipin e tirones po ashtu dhe per kombetaren.E fundit qe ishim prezent bashke me Plisat dhe Shvercerat ku u realizua dhe e famshmja JEMI NJE. Grupi shifet nga puna qe shfaqin dhe tifoslenat e ndryshme dhe jo me kromometer kush ka gerthit me shume.

TKZ mesa di une kan mbeshtetjen e Dukes (F$hF). Ulje cmimi tek biletat, hapesire me te madhe me fut flakadan,tymus etj etj.

Shkurt puna jone flet vete.

Meqe permene neshjen me Elbasanin ka menyra te tjera qe besoj se i dini per me protestu fiksimin e rezultati, lenien e neshjeve apo shitjeve. Pra te qenit tifogrup nuk eshte e then e qe patjeter duhet me bo tifozllik ka raste qe klubit,ekipit apo tjeter duhet me ju von dhe kundra...(rasti i Tornadove-Rapidit te Vienes)
TKZ nuk e ka mbeshtetjen e Dukes, Ulja e cmimit tek biletat eshte domosdoshme per antaret e TKZ-se sepse jo te gjithe i kane mundesite financiare dhe vijne nga e gjithe Shqiptaria, kjo praktika e biletave perdoret dhe nga shume grupe Ultras ne Bote, dhe qe nuk jane ne 1 vij me presidencen, si psh ne greqi, dhe sa x flakadane e ke me 100% qe TKZ ndeshjen e fundit ka kene e monitorume dhe me kamera nga policia. Ju thoni jemi nje dhe nuk pranoni te bashkoheni me grupe te tjera. 1 gja s'kuptoj une nese mundesh do doja tma shpjegoje, perse ne ndeshje te kombetares vini me ngjyra bardhe e blu!?
Atmosfera nuk mohohet! Por ti e di vet qe nga ju 10 veta knojn e tjeret bajne sehir! Ne Vlore mesa kam degjuar nga Vlonjatet vitet e fundit, nuk ka qene asnje tifozeri pervec Shkodranve(VU), dhe ne disa qytete tjera skeni ken, dhe ne gjithe qytetet qe keni shku e keni pas rrugen e paguar apo jo?!
1Jetë 2Ngjyra 1Skuadër
VLLAZNIT ULTRAS

ultraskuqeblu1
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 348
Joined: Mon, 01 Feb 2010 , 21:03
Skuadra: Vllaznia
Location: Shkodër

Re: Si e mendoni bojkotin e Vllaznit Ultras kete sezon?

Post by ultraskuqeblu1 » Wed, 25 May 2011 , 03:55

Man in Redblue wrote:
ultraskuqeblu1 wrote:
Man in Redblue wrote:kur kam kene ne stadium ne shkurt pashe dy grupe:

Ish-at e VU qe rrishin hala aty nga mesi i tribunes qendrore, dhe grupi ultras qe rrishin ne qoshe, ish- tornadot.

Me thane te drejten asht shume e veshtire me kriju nji kulture ultrasit ne Shqiperi. Ultrasi tipik ne Evrope, punon 8 ore ne dite, 5 here ne jave, ne fundjave don me shiju kohen e lire, tja rras nja 5-6 birra e 5-6 hot dog-a para ndeshjes e te bertet tan ndeshjen athu se me te fry burija ne vesh.
Ne shqiperi tifozat (e kam fjalen per ata normale, jo per ultrasit) sidomos kyt heren e fundit mu duken krejt ukubet, rrishin vec tuj bisedu problemet e hallet e perditshme me njeni-tjetrin, u kujtoshin kaj her se jan ne stadium e ateher vec shashin skuadren e vet, ose thoshin asht ndeshja e shitun.
Perderisa tifozi nuk ka besim se skuadra lufton ndershmerisht ne cdo ndeshje, por ka frik se mos ndeshja asht e shitun, asht e pamujtun me u kriju grupe te mdhaja ultras.
Je shume gabim me informatat, ndoshta e ke fjalen per ndeshjen me elbasanin...ajo ndeshje ishte aq teater pjesen e pare, sa na u dukte vedi si te marre, qe bertasin kot e nuk i plaste asnji lojtari. Per ndeshjen me Elbasanin e pranoj qe kena ken dobet sepse dhe mes ekipeve s'kishte rivalitet. Ndersa per ndeshjet e tjera se di sesi e merrni ju por ju tham krejt sinqerisht qe nuk kane ken ma nelt se na as fanaticsat qe thoni ju. E per me u shty me polici ju kujtoj ndeshjen me Dinamon ne tirane, ku policia na ka provoku qe para se me hi ne stadium e mas 10 min. loje jena shty me polic e kena dal jashte stadiumit duke u sha me to, sezonin e kalum ne ndeshjen me tiranen, une bashke me 3 shoke te mi qysh kur na kane nxjerre nga stadiumi e deri sa kena dal nga komisariati ne tirane jena rrah e ngatrru me police, e per cdo ndeshje ngatrrohena ne Shkoder me polic. Ne kena bertit per ekipin deri ne fund te lojes edhe kur Vllaznia ka ken ne humbje. Kurre skena sha ekipin tone. Mbahet qefi qe ma shume rrealist keka Ledi sesa shume djem shkodrane, qe thote: "Ne disa neshje qe i kam pa kan kendu pothuajse gjith neshjen." N.q.s ndonjeri ka mendu ma perpara me kontribu financiarisht, e falenderoj shume, por ma mire te kontriboni njehere moralisht... Sepse disa jeni jashte shteti dhe gjithkush ne radhe te pare mendon per familjen e vet, por keni ardh ne Shkoder dhe nuk keni shfaq as interesimin ma te vogel per ne, e nqs dikush ka ardh ka pas kohe sa me pa vetem 1 ndeshje te Vllaznise te kishte ardhe me e pa e me ba tifo bashke me ne, thjesht si miq si Shkodrane qe e dojne Vllaznine, edhe vjet 1 antare me shkruvi qe do vij ne Shkoder do shkoj dhe do ti shof njehere Vllaznit Ultras dhe te bej tifo me to por nuk e pash kund...

Mke keqkuptu, ti shkruva me te mdhaja fjalt qi kam than per sqarim.

Asht e vertet se shumica jone asht jashte dhe nuk jena ne dijeni te gjanave.
Ok! M'fal se e paskam kuptu gabim ;)
1Jetë 2Ngjyra 1Skuadër
VLLAZNIT ULTRAS

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Si e mendoni bojkotin e Vllaznit Ultras kete sezon?

Post by Ledi1920 » Wed, 25 May 2011 , 09:18

TKZ nuk e ka mbeshtetjen e Dukes, Ulja e cmimit tek biletat eshte domosdoshme per antaret e TKZ-se sepse jo te gjithe i kane mundesite financiare dhe vijne nga e gjithe Shqiptaria, kjo praktika e biletave perdoret dhe nga shume grupe Ultras ne Bote, dhe qe nuk jane ne 1 vij me presidencen, si psh ne greqi, dhe sa x flakadane e ke me 100% qe TKZ ndeshjen e fundit ka kene e monitorume dhe me kamera nga policia. Ju thoni jemi nje dhe nuk pranoni te bashkoheni me grupe te tjera. 1 gja s'kuptoj une nese mundesh do doja tma shpjegoje, perse ne ndeshje te kombetares vini me ngjyra bardhe e blu!?
Atmosfera nuk mohohet! Por ti e di vet qe nga ju 10 veta knojn e tjeret bajne sehir! Ne Vlore mesa kam degjuar nga Vlonjatet vitet e fundit, nuk ka qene asnje tifozeri pervec Shkodranve(VU), dhe ne disa qytete tjera skeni ken, dhe ne gjithe qytetet qe keni shku e keni pas rrugen e paguar apo jo?!


JEMI NJE

Kursesi nuk mund te bojm pjese me TKZ. Nje arsye eshte se nuk mund te kapem krah per krahu me tifoz qe cdo neshje kampionati urrehem apo shahem. Plus qe nuk i kemi fort qejf politikat e TKZ. Nuk e di por une personalisht e kam te veshtire me bo tifozllik per kombetaren kur kam njit tifoza te morrit,hafijeve, elbasonit.(cdo neshje shajn nga motra).
Perse ne me kombetaren vijm me ngjyra bardh e blu??? Vetem shalli eshte bardh e blu qe identifikon qe jemi te pranishem. Tani kemi nxjer bluzet e zeza qe ti kemi dhe me kombetaren. Edhe kur lu tirona mbajm bluze te zeze atere i bie qe mos shkojm ne tsadium pse bulza nuk eshte bardh e blu. Tek perkrahja nji ekipi ska rendesi ngjyra por mbeshtetja qe bon per mu...dhe ne jemi perpjek me dhon kontributin tone. Ti kapesh tek detajet pse vijm ne bardh e blu kur ju si VU nuk jeni fare...


Sa per transportin na e ka pas ofru klubi. Por marrdheniet me klubin nje kohe u prishen dhe filluam te iknim me shpenzimet tona. Kur raportet u permiresuan filloi klubi te vej ne dispozicion autobus qe jo gjithmone e kemi pranu. Nga klubi vetem autobusin kemi si lehtesim. Te gjitha i bejm me paret tona dhe me kontributet tona vjetore dhe ca na dergojn cunat qe jane jashte shtetit. Per neshje te vecanta celet fond i vecante(rasti i finales). Dhe cdo gje raportohet ne forumin e mshefet tonin ku vetem anetaret kane te drejte te hyjne.

Nqs ti mer per baze fjalet e tifozerise vlonjate eshte pune per ty,apo ke beson beson ata apo fjalet e mija sme intereson puna jone flet vet.

Sa per transferten e funit ne vlore nuk kemi shku se dihej qe neshja do ishte e lonme. Por transfertat ne vlore nuk perbejn problem per ne. Ka pas dhe neshje qe vetem kemi von bannerin pasi dihej qe do kishte leshime dhe skemi bo tifo ne forme proteste. Nqs do transferat ku kemi qene...Elbason, Lac, Peqin, Korce, Kavaje... Ne facebook i ke te gjitha stadiumet ket vit (sezoni2010-2011)kudo kena qene ket vit. Ka pas dhe neshje qe skemi qene present ose te pakte ne numer duke pa qe tirona neshjet i lute o te premteve o te henave dhe shume rradhe te dielave. Edhe ne Shkoder kena ardh ku jena kap me policet e juj ,madje ju si tifogrup keni gjujt me gur dhe keni sha anetar tonet nga tribuna perballe dhe dajakun e policave e kemi mar si dhurate nga ju dhe ju kerkoni qe te bashkohemi??? Ju nuk tregoni respekt...kur keni ardh ne tirane ju kemi duartrokit...

Pranej ne e kemi te veshtire me u bashku me tifogrupe te Shqiperise. Boji nji pytje vetes pse sjemi vetem ne qe nuk bashkohemi me TKZ. Pse plisat e Prishtines dhe Shvercerat e Shkupit dhe ato nuk bashkohen me TKZ. Ka shume tifogrupe qe nuk bashkohen me TKZ. Sjemi vetem ne.

Sa per 10 kendojn te tjeret bojn sehir ja ke fut kot. Cfare jane ne kop e kane detyrim me knu.

shif sekondat 49-52,
http://www.youtube.com/watch?v=owAv1_ZQU6I
Image

ultraskuqeblu1
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 348
Joined: Mon, 01 Feb 2010 , 21:03
Skuadra: Vllaznia
Location: Shkodër

Re: Si e mendoni bojkotin e Vllaznit Ultras kete sezon?

Post by ultraskuqeblu1 » Wed, 25 May 2011 , 16:04

Ledi1920 wrote:TKZ nuk e ka mbeshtetjen e Dukes, Ulja e cmimit tek biletat eshte domosdoshme per antaret e TKZ-se sepse jo te gjithe i kane mundesite financiare dhe vijne nga e gjithe Shqiptaria, kjo praktika e biletave perdoret dhe nga shume grupe Ultras ne Bote, dhe qe nuk jane ne 1 vij me presidencen, si psh ne greqi, dhe sa x flakadane e ke me 100% qe TKZ ndeshjen e fundit ka kene e monitorume dhe me kamera nga policia. Ju thoni jemi nje dhe nuk pranoni te bashkoheni me grupe te tjera. 1 gja s'kuptoj une nese mundesh do doja tma shpjegoje, perse ne ndeshje te kombetares vini me ngjyra bardhe e blu!?
Atmosfera nuk mohohet! Por ti e di vet qe nga ju 10 veta knojn e tjeret bajne sehir! Ne Vlore mesa kam degjuar nga Vlonjatet vitet e fundit, nuk ka qene asnje tifozeri pervec Shkodranve(VU), dhe ne disa qytete tjera skeni ken, dhe ne gjithe qytetet qe keni shku e keni pas rrugen e paguar apo jo?!


JEMI NJE

Kursesi nuk mund te bojm pjese me TKZ. Nje arsye eshte se nuk mund te kapem krah per krahu me tifoz qe cdo neshje kampionati urrehem apo shahem. Plus qe nuk i kemi fort qejf politikat e TKZ. Nuk e di por une personalisht e kam te veshtire me bo tifozllik per kombetaren kur kam njit tifoza te morrit,hafijeve, elbasonit.(cdo neshje shajn nga motra).
Perse ne me kombetaren vijm me ngjyra bardh e blu??? Vetem shalli eshte bardh e blu qe identifikon qe jemi te pranishem. Tani kemi nxjer bluzet e zeza qe ti kemi dhe me kombetaren. Edhe kur lu tirona mbajm bluze te zeze atere i bie qe mos shkojm ne tsadium pse bulza nuk eshte bardh e blu. Tek perkrahja nji ekipi ska rendesi ngjyra por mbeshtetja qe bon per mu...dhe ne jemi perpjek me dhon kontributin tone. Ti kapesh tek detajet pse vijm ne bardh e blu kur ju si VU nuk jeni fare...

Jeni nje por Plisat ne 1 gazet kosovare kane than qe ne do mbeshtesim kombetaren e vendit tone(Kosoves), dhe as ndeshjen me bjellrusine nuk e kane pas transparentin e tyne para, qe per mu do t'thote...kane fillu me braktise idene e Jemi Nje...
Ne nuk jemi me transparentin tone(VU) sepse identifikohemi me 1 trasnsparent qe i perket gjithe Shqiptareve(TKZ). Ma thuj ti ku/cila do ishte e mira per Kombetaren sikur te gjithe te vinin me transparentin e grupit te tyre, dhe te kendonin gjithsecili per hesap te vet?! Une ju kam pa fund e kry bardhe e blu... nuk do ju them une sesi te visheni ju ne ndeshje te Kombetares, por nuk ka lezet qe t'jesh me i pal ngjyra qe ngjasojne me te grekut...dhe ne forume te nryshme ku ju pyesin te huaj pse jeni me kto ngjyra dhe pse jeni te ndare?! I thoni qe jemi ne rivalitet me grupet e tjera, sikur tjemi armiq... Ne TKZ te gjithe jane miq! Kur shkojme te bertasim per Kombetaren aty nuk ekzistojne lokalizmat! Gjthss faleminderit per shpjegimin qe me dhe, dhe me gjithse e veshtire shpresoj qe TF te bashkohet nje dite me TKZ-ne, per te miren e Kombetares!


Sa per transportin na e ka pas ofru klubi. Por marrdheniet me klubin nje kohe u prishen dhe filluam te iknim me shpenzimet tona. Kur raportet u permiresuan filloi klubi te vej ne dispozicion autobus qe jo gjithmone e kemi pranu. Nga klubi vetem autobusin kemi si lehtesim. Te gjitha i bejm me paret tona dhe me kontributet tona vjetore dhe ca na dergojn cunat qe jane jashte shtetit. Per neshje te vecanta celet fond i vecante(rasti i finales). Dhe cdo gje raportohet ne forumin e mshefet tonin ku vetem anetaret kane te drejte te hyjne.

Nqs ti mer per baze fjalet e tifozerise vlonjate eshte pune per ty,apo ke beson beson ata apo fjalet e mija sme intereson puna jone flet vet.

Se di a bajne problem apo jo, une thashe qe kshtu kam degju dhe kshu qenka mesa duket.

Sa per transferten e funit ne vlore nuk kemi shku se dihej qe neshja do ishte e lonme. Por transfertat ne vlore nuk perbejn problem per ne. Ka pas dhe neshje qe vetem kemi von bannerin pasi dihej qe do kishte leshime dhe skemi bo tifo ne forme proteste. Nqs do transferat ku kemi qene...Elbason, Lac, Peqin, Korce, Kavaje... Ne facebook i ke te gjitha stadiumet ket vit (sezoni2010-2011)kudo kena qene ket vit. Ka pas dhe neshje qe skemi qene present ose te pakte ne numer duke pa qe tirona neshjet i lute o te premteve o te henave dhe shume rradhe te dielave. Edhe ne Shkoder kena ardh ku jena kap me policet e juj ,madje ju si tifogrup keni gjujt me gur dhe keni sha anetar tonet nga tribuna perballe dhe dajakun e policave e kemi mar si dhurate nga ju dhe ju kerkoni qe te bashkohemi??? Ju nuk tregoni respekt...kur keni ardh ne tirane ju kemi duartrokit...

Shume mire, bravo, nuk thashe se skeni ken ne transferta, thash qe ne shume qytete skeni ken te pranishem, dhe aty ku keni ken e keni pas transportin e pagum, qe mesa po shof marredheniet me presidencen kenkan ne "Topforme"!
Ndeshjen e fundit ne Shkoder nuk keni ken. Edhe neve ju kemi duartrokit ne tirane dhe ju kemi falenderu, por besoj se e di qe 3 antare te TF kane pas 1 faqe ne fb "anti morrave, anti dylave, anti malokeve" dhe kane publiku foto personale te antarve tone, me kercnime dhe fyerje... dhe ne disa faqe tjera kane ofendu me kyt himnin tuj te perhershem "malok", pas ketyre ca prisje per disa nga antaret tuj, fushe me lule?!

Pranej ne e kemi te veshtire me u bashku me tifogrupe te Shqiperise. Boji nji pytje vetes pse sjemi vetem ne qe nuk bashkohemi me TKZ. Pse plisat e Prishtines dhe Shvercerat e Shkupit dhe ato nuk bashkohen me TKZ. Ka shume tifogrupe qe nuk bashkohen me TKZ. Sjemi vetem ne.

Sepse Shvercerat, Ju dhe sidomos Plisat doni te dilni kudo si te vecante! Dhe shpresoj qe ajo qe kane shkrujt ne gazete per mbeshtetjen e Kosoves te mos jete e vertet, sepse eshte injoranca ma e madhe qe mund te behet nga nje tifo-grup i Shqipnis Veri-Lindore!

Sa per 10 kendojn te tjeret bojn sehir ja ke fut kot. Cfare jane ne kop e kane detyrim me knu.

shif sekondat 49-52,
http://www.youtube.com/watch?v=owAv1_ZQU6I
Nuk jua mohoj atmosferen o Led, kjo 10 kendojne dhe tjeret bejne sehir eshte sh. sh. e vertet!
1Jetë 2Ngjyra 1Skuadër
VLLAZNIT ULTRAS

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Si e mendoni bojkotin e Vllaznit Ultras kete sezon?

Post by Ledi1920 » Wed, 25 May 2011 , 16:36

Per punen e ngjyrave e kemi diskutu dhe ne forumin tone pasi ka tifoz te tirones qe jane me TKZ edhe ato e kan von ne dukje pse ne vijm bardh e blu dhe si pasoje u mendu qe banneri per neshje kombetare te ishte i zi me te kuqe ne nje kornize blu dhe nuk u arrit. Me ardhjen e bluzave te zeza besoj se do jemi me rehat ne neshje me kombetaren. Besoj se ne neshje me kombetaren prezenca jone poshte ores nuk e prish ngjyren e kuqe qe mer stadiumi thjesht na pelqen qe te rrijm ne stadium me bannerin tone te hap.

Ne shume kombetare te ndryshme shume tifogrupe vejn bannerin e tyne kshuqe sesht e domosdoshme qe te gjithe o me nji grup o ska. Ne per nji qellim jemi te perkrahim kombetaren. Ju nuk keni derbi qyteti pervec klasikes me ne. Neshjet Tirona-dinamo, Tirona-morri ne i qujm derbi urrejtjes...

Sa per ngjyrat e flamurit greek e kemi ndigju shpesh, por ato ngjyra ka dhe flamuri finlandez apo ku ta di une, na e cilesojn flamurin greek o me na ul ne ose me na qit antishqiptar dhe per ket me vjen keq.
Ngjyra bardh e blu jane ngjyra te qiellit, detit, ene jo te grekut ,aq me teper qe jane ngjyrat e tirones nje ekipi shqiptar.
Image

Post Reply