EURO 2016 - FRANCE

Diskutoni rreth ekipit tone Kombetares ,futbollisteve te saj , etj.

Moderator: GOLDIAN

futbollist
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 523
Joined: Fri, 26 Nov 2004 , 23:37
Skuadra: Vllaznia, Bayern
Location: Rus-Maxharr

Re: EURO 2016 - FRANCE

Post by futbollist » Tue, 22 Dec 2015 , 14:26

Jo nuk kerkohet me shkru emrat e personave te tjere kur ban porosine per blemje vetem personit qe kerkon me ble 1-2-3-4 bileta ska rendesi numri...me sa kam kuptu vetem nji person mjafton me pase ID shqiptare por akoma sjam i sigurte per te tjerat se si do jete dhe kontrolli ne stadium etj.Nuk e di a do ushtrohet kontroll nga vijne tifozat qe do hyjne ne stadium, me shume mundesi po se edhe ne danimarke na paten kontrollu.Duhet me prite me pa cfare info nxjerrin.
:::::::::::FORZA VLLAZNIA :::::::::::FORZA SHQIPERIA::::::::

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: EURO 2016 - FRANCE

Post by Admin » Wed, 23 Dec 2015 , 10:07

Flm naqe.
E randsishme asht qe nuk dojne qysh tesh emrat, sepse hala nuk e di se kush den me ardh e po mendoj qe me ba kerkesen per 4 bileta ne vend se per 1 e masandej nqs kam shancin me i fitu me siguri tash pa gjej ndonji qe vjen me pa ndeshjen :)
Vllaznit Ultras

Image

futbollist
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 523
Joined: Fri, 26 Nov 2004 , 23:37
Skuadra: Vllaznia, Bayern
Location: Rus-Maxharr

Re: EURO 2016 - FRANCE

Post by futbollist » Wed, 23 Dec 2015 , 15:10

Hehe jo ate e ke te sigurte,edhe une ate kam mendu..me ndodhe nji gja nji send e nuk bahesh me ike ose dikush tjeter asht krejt kollaj me i shite ne internet se interesi asht teper i madh kshu qe nuk besoj se asht problem:-)
:::::::::::FORZA VLLAZNIA :::::::::::FORZA SHQIPERIA::::::::

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: EURO 2016 - FRANCE

Post by Edmond-Cela » Thu, 24 Dec 2015 , 13:31

nese mundeni nje bilet per mua pashaporta ime angleze do e ket te shkruar vendlindja shkodra albania
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

ultraskuqeblu1
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 348
Joined: Mon, 01 Feb 2010 , 21:03
Skuadra: Vllaznia
Location: Shkodër

Re: EURO 2016 - FRANCE

Post by ultraskuqeblu1 » Sat, 26 Dec 2015 , 00:15

A kena naj njenin ktu qe bahet me shku, me Rrumunt? :)
1Jetë 2Ngjyra 1Skuadër
VLLAZNIT ULTRAS

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: EURO 2016 - FRANCE

Post by Edmond-Cela » Sat, 26 Dec 2015 , 02:08

une kisha qef me pa te gjitha nese documentat ne kohe dhe gjej bileta
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

futbollist
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 523
Joined: Fri, 26 Nov 2004 , 23:37
Skuadra: Vllaznia, Bayern
Location: Rus-Maxharr

Re: EURO 2016 - FRANCE

Post by futbollist » Sat, 26 Dec 2015 , 13:12

Une e kam plotsu kuoten teme.Nuk di ca me te thane per bileta tjera a mund te ndihmojne kush.
Mundesh me ba dy gjana o me gjete dikend me pasaporte shqiptare/karte identitetit ne Londer me ti porosite ose dikush prej shqipniet e me ti nis me poste prej atje.Posta shqiptare asht shume e sigurte nuk ka ma si dikur,kam marre e cu gjana disa here e nuk prej kush gja.
:::::::::::FORZA VLLAZNIA :::::::::::FORZA SHQIPERIA::::::::

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: EURO 2016 - FRANCE

Post by vvvllaznia » Wed, 30 Dec 2015 , 11:29

Un aplikova per 4 bileta te kategorise te katert ne ndeshjen me zvicrren dhe tesh per tesh jam vetem. Tesh po flasim e shofim se kujt ja kan pranu aplikimin. Me ken gja Jeto tham qe mund te kalojm nga Brukseli e mandej Lens asht afer. Ja kalofshit sa me mire te gjithe festat e fundvitit

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: EURO 2016 - FRANCE

Post by Admin » Sun, 10 Jan 2016 , 13:52

Tjeta juj e ishalla ky vit ka me ken ma i mbar per te tane.

Hala se kam ba kerkesen por me 99% kete jave kam me e ba kerkesen per ndeshjen e pare.
Gjithashtu pa shifsha qe mundesite per fitu bilete per me pa ndeshjen kunder Rumanise jane ma te medhaja.
Orion i kam pa biletat per Bruksel edhe per mendimin tem asht opsion shume i mire.
Sdq sa te baj kerkesen te them edhe nqs kena shansin me e fitu te drejten te tham.
Vllaznit Ultras

Image

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: EURO 2016 - FRANCE

Post by Admin » Thu, 14 Jan 2016 , 15:22

Tjeta juj,

Une e bana kerkesen per ndeshjen kunder Zvicres, ishalla po kena shansin me fitu te drejten sepse ka shume kerkesa.
Ky asht ID i grupit te biletave qe kam prenotu: 122942169 (Kategoria 4 - Bileta me cmim 25eu)
Mundeni me vendos kete numer dhe ne rast se e fitojme te drejten per bilete kena mundsi qe me pas vendet afer njeni tjetrit.
Vllaznit Ultras

Image

futbollist
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 523
Joined: Fri, 26 Nov 2004 , 23:37
Skuadra: Vllaznia, Bayern
Location: Rus-Maxharr

Re: EURO 2016 - FRANCE

Post by futbollist » Sat, 16 Jan 2016 , 10:54

Me daten 18.janar mbaron afati i aplikimit per me ble bileta per Euro 2016. Shpresoj te kena fat te gjithe ne qe kena apliku me mujt me pa kombetaren ne nje eveniment kaq madheshtor qe se kena arrite ndonjehere. Tesh asht heret akoma po jam shume i sigurte qe do vijne shume dhe nga shqiperia. Personalisht njoh shume qe kane apliku si nga Shkodra por edhe ne Tirane. Pritet nje interes mjaft i madh per kto ndeshje. Me siguri me kohen ne vazhdim do marrim vesht dhe per udhetimin e atyne qe do vijne nga shqiperia.
Shpresoj qe FSHF te pakten ta vejne nji dore ne zemer e te sponsorizoje autobuze per ato tifoze qe do shkojne me pa kombetaren nga Shqipnia per ne France se ma shume se ja ndin xhepi atyne nuk ja ndin kujt. Kane marre 13milion euro nga kualifikimi ne Euro nga UEFA, asht turp mos me i nda pak mija euro qe tifozet me kene te pranishem ne stadium me ndjeke kombetaren e tyne.
:::::::::::FORZA VLLAZNIA :::::::::::FORZA SHQIPERIA::::::::

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: EURO 2016 - FRANCE

Post by Admin » Sun, 17 Jan 2016 , 14:20

Aplikime ka shume por me aq sa kam lexu ne gazeta si edhe me aq sa me kane thane, kto te FSHF-se me krijimin e KLUBIT TE TIFOZEVE, i kane ba pak puçin tifozave qe nuk jane pjese te Klubit te Tifozave.

Tifozet qe bajne pjese ne klubin e tifozeve kane perparesi ne short, ose ma mire me thane qe nuk shortohen edhe marrin biletat, masandej prej kuotes qe mesin hedhen me short te tjeret......

Nuk e di se si ndodh me komtaret e tjera por ishte dasht qe o me u informu te tane qe ne fillim ose anetaresimi tek Klubi i Tifozeve te ishte falas e jo me pagese (15000 leke te vjetra).
Une personalisht jam rregjistru edhe tek klubi i Tifozeve te FSHF-se por sikur regjistrimi nuk ka shku tamam sic duhet edhe nuk kam numrin e kartes. I kam shkru nji email por ishalla pa me pergjigjen para se te myllen aplikimet.
Vllaznit Ultras

Image

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: EURO 2016 - FRANCE

Post by vvvllaznia » Mon, 18 Jan 2016 , 13:37

Admin wrote:Aplikime ka shume por me aq sa kam lexu ne gazeta si edhe me aq sa me kane thane, kto te FSHF-se me krijimin e KLUBIT TE TIFOZEVE, i kane ba pak puçin tifozave qe nuk jane pjese te Klubit te Tifozave.

Tifozet qe bajne pjese ne klubin e tifozeve kane perparesi ne short, ose ma mire me thane qe nuk shortohen edhe marrin biletat, masandej prej kuotes qe mesin hedhen me short te tjeret......

Nuk e di se si ndodh me komtaret e tjera por ishte dasht qe o me u informu te tane qe ne fillim ose anetaresimi tek Klubi i Tifozeve te ishte falas e jo me pagese (15000 leke te vjetra).
Une personalisht jam rregjistru edhe tek klubi i Tifozeve te FSHF-se por sikur regjistrimi nuk ka shku tamam sic duhet edhe nuk kam numrin e kartes. I kam shkru nji email por ishalla pa me pergjigjen para se te myllen aplikimet.
aplikimi me lek me duket absurde, nuk e di se si funksionon tek vendet e tjera, per vedi kurrin e kurres nuk rregjistrohem ne nje organizate te fshf. Ishallan i fiton ti biletat e ma jep nje :P

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: EURO 2016 - FRANCE

Post by Admin » Tue, 19 Jan 2016 , 00:25

Faktikisht nuk asht aplikim me leke, dhe nji praktike te tille e perdorin edhe kombtaret e tjera.
Psh ne Itali asht karta Vivo Azzuro e kushton 10 euro ne sezon apo ne vit.

Sdq edhe une jam kunder nji inisiative te tille sidomos ne kete moment per Shqipnine, pasi kshu vetem sa ndan tifozat shqiptar.
Pervec kesaj shpresoj qe kjo inisiative te mos perdoret prej FSHF-se per me ba dallavere edhe me shpernda biletat simas qejfit.

Me pelqej nji shkrim i Gzim Sinematit per kete teme. Ju ftoj me e lexu:
http://www.panorama-sport.com/nje-tifoz ... -stadiumi/" onclick="window.open(this.href);return false;

P.S. Ndoshta ky koment duket pak absurd por egoizmi e deshira per me pa ndeshjen e pare ka fitu mbi idealet :roll: :oops:
Vllaznit Ultras

Image

futbollist
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 523
Joined: Fri, 26 Nov 2004 , 23:37
Skuadra: Vllaznia, Bayern
Location: Rus-Maxharr

Re: EURO 2016 - FRANCE

Post by futbollist » Mon, 25 Jan 2016 , 15:05

Asht ba nji teme shume e madhe kjo puna e biletave dhe puna e FSHF me kto menyrat qe po ban me krijimin e fabclub qe te jep perparsi me ble bileta per europjan. Ne jena nji vend super i korruptum dhe mashtrusa ne tana anet e sja vlen me ndi as ca thot njeni te FSHF apo ndonje gazetare. Une personalisht mendoj qe ne qe kena ba aplikim per bileta ti permbahena rregullores qe ka vu Uefa per aplikimin e bileteva.Edhe ato per vedi kane pase skandalet e vehta por ne kyt shkalle kaq te ulet sa federata jone.Perderisa ato na e kane leju me ble nepermjet websitit tyne jane shume ma te besushem se me qyr me gjete bileta ne FSHF mendoj une.
:::::::::::FORZA VLLAZNIA :::::::::::FORZA SHQIPERIA::::::::

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: EURO 2016 - FRANCE

Post by Admin » Sun, 31 Jan 2016 , 13:05

Jo jo edhe ato qe jane rregjistru tek Fun Club i kombetares, te njejten procedure kane ndjek si te tjeret.
Por kur bahet kerkesa asht mundesia qe me vendos numrin e fun club card nqs e ke nje te tille, dhe simas UEFA-s kane perparesi ne short ato qe bajne pjese ne kete fun club.
Une shpresoj qe numri i fun club card ishte dashte qe me u vendos mrenda afatit dhe jo me vone se perndryshe len shume hapsina per dallavere prej F$HF-se.

Te shohim se ca tash pa ndodh por nuk besoj se jane ba shume rregjistrime tek Fun Club te kombetares, kshu qe probabiliteti per me fitu bilete ka me kene i madh edhe per ato qe nuk bajne pjese ne fun club.

Te premten jane prezantu edhe fanelat e reja te kombetares, dhe personalisht me pelqynen.
Sponsori teknik asht Macron, firme italiane me qender ne Bolonje :wink:

Image
Vllaznit Ultras

Image

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: EURO 2016 - FRANCE

Post by Edmond-Cela » Mon, 01 Feb 2016 , 01:09

a jan ne trag keto fanella
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

futbollist
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 523
Joined: Fri, 26 Nov 2004 , 23:37
Skuadra: Vllaznia, Bayern
Location: Rus-Maxharr

Re: EURO 2016 - FRANCE

Post by futbollist » Tue, 02 Feb 2016 , 22:51

Mu me pelqynen shume kto bluza qe ka ba kjo firma Macron duket shume profesionale. Edhe forma e shqiponjes duket fenomenale. E kane per nder tane lojtaret me veshe kyt fanele e ishalla na nderojne.

Edmond me sa di une akoma skane dale ne treg kto por pritet se shpejti. Qef kam edhe une me e marre nji si kujtim ndoshta Hysaj ky djale po na nderon dita dites,i lumte. Shpresoj qe te mund ti blejme dhe online edhe ne qe jena jashte se ne Shqipni jena msu me pyt a jane fallco apo jo? :mrgreen: nuk din ca merr.
:::::::::::FORZA VLLAZNIA :::::::::::FORZA SHQIPERIA::::::::

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: EURO 2016 - FRANCE

Post by Admin » Wed, 03 Feb 2016 , 10:15

Macron asht firme serioze edhe asht sponsor teknik i disa ekipeve si Lazio, Bologna, Sporting Lisbone, PAOK, etj.
Kam pershtypjen se bluzat kane me dal ne treg ka marsi apo prilli.
Me siguri kane me dal ne shitje ne internet jo vetem tek website i Fshf-se por edhe tek Macron.
Vllaznit Ultras

Image

futbollist
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 523
Joined: Fri, 26 Nov 2004 , 23:37
Skuadra: Vllaznia, Bayern
Location: Rus-Maxharr

Re: EURO 2016 - FRANCE

Post by futbollist » Thu, 04 Feb 2016 , 16:42

Po pra e pashe edhe une qe i bashin bluza shume skuadrava te futbollit si ne itali ashtu dhe ne europe. Duket firme e njoftun. Me siguri si thu ti ta po del se shpejti dhe uniforma e kombetares aty online se edhe ato tjerat u bleshin online.
Besoj tane kane marre mesazh nga uefa ne email dje qe nga java tjeter fillon terheqja e pareve nga kartat qe kane apliku per bileta. Ishalla kena fat e na terheken paret :mrgreen: ...perndryshe po mbesim para televizorit tu pa ndeshjet.
:::::::::::FORZA VLLAZNIA :::::::::::FORZA SHQIPERIA::::::::

Post Reply