Champions League 2015-2016

Diskutoni per Kupen e Botes , Kupen e Europes , Ligen e Kampioneve , Kupen Uefa , Kupa Intertoto .

Moderator: Man in Redblue

Post Reply
futbollist
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 523
Joined: Fri, 26 Nov 2004 , 23:37
Skuadra: Vllaznia, Bayern
Location: Rus-Maxharr

Champions League 2015-2016

Post by futbollist » Fri, 18 Sep 2015 , 00:22

Kush mendoni se do jete fituesi i ktij kompeticioni europjan qe cdo vit na ngul para televizorit me pa futbollin me te bukur jo vetem ne europe por ne bote. Skuadra si Real Madrid,Barcelona,Paris Saint-Germain,Chelsea, Manchester City,Bayern Munchen, Juventus, Arsenal,Atletico Madrid, Manchester United jane nder skuadrat pretendete per te fituar kupen e Liges se Kampioneve. Kush mendoni ju se do e fitoje finalen e madhe te 28majit 2016 ne San Siro te Milanos kete vit?

Une mendoj Bayerni si gjithmone :mrgreen:

Jepni mendimet tuaja per skuadrat e ndryshme pjesmarrese dhe shprehni deshiren e skuadres qe deshironi te fitoje kupen kete vit. :)
:::::::::::FORZA VLLAZNIA :::::::::::FORZA SHQIPERIA::::::::

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Champions League 2015-2016

Post by Ledi1920 » Fri, 18 Sep 2015 , 09:13

Ky eshte viti qe bayerni do perserisi tripleten.
Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Champions League 2015-2016

Post by GOLDIAN » Sun, 20 Sep 2015 , 00:31

Ledi1920 wrote:Ky eshte viti qe bayerni do perserisi tripleten.
te lumte Dora por sbesoj se kalojme me shume se ne 8 she
edhe ne bundeslig shoh luhatje
pepi vazhdon te eksperimentoje dhe me hofenheim e Augsburg si kot fituam
ishalla ishalla me rikthimin e Martinez behemi dhe me stabil ne aspektin mrojtes
i perjashtuar

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Champions League 2015-2016

Post by Edmond-Cela » Mon, 28 Sep 2015 , 22:38

manchester united ka ba nje skuader te mire te shohim
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

futbollist
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 523
Joined: Fri, 26 Nov 2004 , 23:37
Skuadra: Vllaznia, Bayern
Location: Rus-Maxharr

Re: Champions League 2015-2016

Post by futbollist » Tue, 29 Sep 2015 , 00:15

Manchesteri, Manchester City kane harxhu lekun e pafale kto 2 vitet e fundit sjane tu dhane shume sukses si skuadra. As ne Premier League skane pase ndonje sukses, ta shohim si kane me u nda kete CL. PSV e ndeshkoi ne shpi 2-1 United.


Ndeshjet e neserme :

Barcelona 20 : 45 Bayer Leverkusen
BATE 20 : 45 Roma
Bayern München 20 : 45 Dinamo Zagreb
Arsenal 20 : 45 Olympiakos Piraeus
Maccabi Tel Aviv 20 : 45 Dynamo Kyiv
Porto 20 : 45 Chelsea
Olympique Lyonnais 20 : 45 Valencia
Zenit 20 : 45 Gent

Nga ndeshjet e neserme mendoj qe Chelsea do ta psoje nga Porto pasi eshte nje skuader shume e forte ne shtepi. Lyon - Valencia ndeshje e veshtire ku mund te ndahen barazim me shume mundesi. Ndeshjet tjera mendoj qe ska shume surpriza pasi dihen rezultatet. Ndoshta Barcelona ban ndonje gafe e ndahet barazim me qe Messi do mungojne por pritet fitore e paster dhe aty.
:::::::::::FORZA VLLAZNIA :::::::::::FORZA SHQIPERIA::::::::

Post Reply