Merkato

Lajme te fundit nga Vllaznia

Moderators: GOLDIAN, Miri, vllaznia1919

ultraskuqeblu1
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 348
Joined: Mon, 01 Feb 2010 , 21:03
Skuadra: Vllaznia
Location: Shkodër

Re: Merkato

Post by ultraskuqeblu1 » Sat, 15 Aug 2015 , 17:36

vvvllaznia wrote:Une nuk jam msu me i than mutit marshallah, nqs shkodrani gabon ja tham njashtu siç ja kisha than tiransit spo korçarit. Shyqyr nuk jena msu ne kete forum si ato tiransit qe mas qe bajn lamsh tan stadiumin ton kan edhe goje me than ja po policia ka hap porten,ja po na kan provoku, ja po na kan trajtu keq. Per keta gjana fol me Ledin dhe me shokt e tij e tesh po shef se si ta po kenaqesh
Un personalisht jam tu dhan vetem mend prej tastieret por edhe ti para se me kerku ndihemn ton duhesh me u ndal edhe me than a thu un jam tu ba diçka per me meritu ndihmen e tjerve. Sot bojkot, neser tifoza, sot me presidentin, neser pa te, tesh 10 vjet jena mush me pastrusa serb e malazez por shyqyr paskena frym me u marr me lojtaret e Kosoves qe nuk jan te zot as me lujt ne lagjen e ketij shokut. Gjynah qe nuk e kan ndi edhe drejtusat e Splitit me Rrahmanin, ato te shkretit kan hargju edhe da lek per kartonin e tij. Para se me çu njerez ne televizor makare gjeni njerz persmarit e jo qe flasin marrinat. Nuk e di ky shoku a ka me lexu ndonje her shkrimin tem por po ta bajm tham qe as ka me kalu nje sekond me me mendu per ata ça ka than por fill me ba si i fort ne fcb. Nqs den ndihm duhesh edhe me na than se si den me perdor ndihmen ton per me rrit grupin, nuk mjafton me than te tjeret i ndihmojn ju ja. Nqs den me u ba si fanatiksat jo flm, nuk du me ken bashkpunues per kete gja
Shyqyr pra qe ka Shkodran si ti me Iluminu edhe Tiransit se mas ti kishe than ti qe Jane gabim ata se kishin dit :D ata nrm qe e din po para tjerve e mediave Jane kopila Jane tane bashke 1 mendjet. Nuk I fusin shkopinj nen rrota tiransi-tiransit.

Me ba si I forte e me dhan mend nga FB ta ka lan ty ky shoku, ky I bane n tribune kto pune per Vllaznin. Na me ba edhe arroplana e tipa si ti e si do tjere kurre skishin ndihmu se sjane per at pune, Jane per me korrigju tjert nga tastiera...
1Jetë 2Ngjyra 1Skuadër
VLLAZNIT ULTRAS

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Merkato

Post by Skodrinon » Sun, 16 Aug 2015 , 18:34

Ultraskuqeblu
Kjo puna e mungeses se ndihmes nga ana jone u ba boze. Kena fol 100 here ktu per ket gja e kurre nuk keni organizu gja. Mandej, na mundena me ju ndihmu financiarisht (me sa kena mundsi) por ju jeni tu pase mangesi te mdhaja ne organizim e ktu nuk ka ca ju ban kush.

Tu e lane nji ane ate ca u tha te kjo video per kosovaret se, dakord, gjithkush mundet me gabu, a te duken persona me pergatitjen e duhun me perfaqsu nji grup ultras kta qi folen? Nuk ka nder ju nji qi ka pak shprehi me ba zadhanesin? Asht marre me ndigju ate t'parin sidomos. "M'the e t'thash, ca me t'than un ty...." Gjys oret me formulu nji fjali pa kuptim.

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Merkato

Post by Admin » Tue, 18 Aug 2015 , 00:02

Duhet me pas parasysh se ne video nuk del tane aja qe thuhet e deklarohet sepse video prehet edhe disa gjana dalin "pak ndryshe" kur bahet montazhi.
Sdq jam i bindun qe fjalet qe ka than aj djali ne lidhje me Kosovart apo nivelin e kampionatit kosovar nuk kane kene tendencioze.
Ndoshta do te kishte kene ma mire qe me pas ba nji deklarate per shtyp edhe me ja dergu mediave ne Shkoder se sa me dal me deklarata vizive (video), sic ban TKZ-ja.

Sa i takon mbeshtetjes, disa here ktu jena mundu me ndihmu me dicka edhe me aq here qe na asht dhane mundsia kena ndihmu. Normalisht duhet me pas nji komunikim sa ma te qarte per me ndihmu edhe ma shume e ne menyre te vazhdushme. Besoj se disa prej nesh jane shume te gatshem per me ndihmu V-U.
Vllaznit Ultras

Image

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Merkato

Post by Ledi1920 » Tue, 18 Aug 2015 , 10:50

Kritika ka per tifogrupe me te mdhoja anembane botes qe kan dekada qe jon kriju, jo me per tifogrupet tona ku buxheti ekoniomk per familje eshte i dobet dhe kontributi i anetereve ne vit eshte gati 7 euro.

Sado perfekt qe mundohesh me qen ka situata ku tifogrupi bo figuren e mutit per arsye te ndryshme dhe kjo u ndodh te gjitheve. Une e shof kshu... E rendesishme eshte qe prane ekipit jane ultrasit e vllaznis. Vejn klubin nen trysni. Sado veshtiresi qe kane me mire qe jane sesa mos te ekzistojn. Kta jane trampoline per brezat e rinj. Nuk njof na nji nga kta aktivet apo drejtusit e vllaznit ultras dhe se di si i kane punet mrena. Thjesht une u kuptoj veshtiresite e tyne dhe jo cdo gje qe bohet gabim ne klub duhet tju faturohet atyne...por dhe kritikat them se i bojn mire te gjitheve per me u permiresu.

Eshte e vertete qe tironsit qe jane jashte kane nje rol kyc me kontributet e tyre ne llogarine bankare te tifogrupit.

Sa per lojtaret. Ka ik koha xhahxit tani eshte koha e maskarenjve dhe e lekut.
Image

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Merkato

Post by Ledi1920 » Tue, 18 Aug 2015 , 11:07

ultraskuqeblu1 wrote:
vvvllaznia wrote:Une nuk jam msu me i than mutit marshallah, nqs shkodrani gabon ja tham njashtu siç ja kisha than tiransit spo korçarit. Shyqyr nuk jena msu ne kete forum si ato tiransit qe mas qe bajn lamsh tan stadiumin ton kan edhe goje me than ja po policia ka hap porten,ja po na kan provoku, ja po na kan trajtu keq. Per keta gjana fol me Ledin dhe me shokt e tij e tesh po shef se si ta po kenaqesh
Kom von re qe emrin tim e fut ne cdo debat. Une nuk jam ktu qe te perfaqesoj fanaticsat, pavarsisht qe kam karte anetaresimi. Thjesht perfaqesoj veten time. Po ta them Ledi ne tre vitet e fundit ka bo vetem nji transferte ne Elbasan dhe Durres per arsye se nuk kam kohen sic e kam pas kur kam qene 22-26 vjec. Kam dhe angazhimet dhe punet e mia ne jete. Une ne ngjarjen e shkodres as nuk kam qene ne shqiperi por ne spanje dhe per ate ngjarje nuk kam fol fare sepse nuk me pelqen te flas per gjera qe si shof me syte e mi aq me teper qe dhunen e denoj maksimalisht, po ashtu dhe huliganizmin nga kushdo tifogrup qe ndodh. Edhe ktu ne forum jam fut per qejf me diskutu me djem per futbollin etj etj duke u nis qe sporti ne pergjithesi bashkon njerez dhe krijon miqesi. Por ti mesa duket me i brim i bike...nqs e ke me qejfme qit kunjat me emrin ti vazhdo vllau em... jepi
Image

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Merkato

Post by vvvllaznia » Tue, 18 Aug 2015 , 14:39

Ledi1920 wrote:
ultraskuqeblu1 wrote:
vvvllaznia wrote:Une nuk jam msu me i than mutit marshallah, nqs shkodrani gabon ja tham njashtu siç ja kisha than tiransit spo korçarit. Shyqyr nuk jena msu ne kete forum si ato tiransit qe mas qe bajn lamsh tan stadiumin ton kan edhe goje me than ja po policia ka hap porten,ja po na kan provoku, ja po na kan trajtu keq. Per keta gjana fol me Ledin dhe me shokt e tij e tesh po shef se si ta po kenaqesh
Kom von re qe emrin tim e fut ne cdo debat. Une nuk jam ktu qe te perfaqesoj fanaticsat, pavarsisht qe kam karte anetaresimi. Thjesht perfaqesoj veten time. Po ta them Ledi ne tre vitet e fundit ka bo vetem nji transferte ne Elbasan dhe Durres per arsye se nuk kam kohen sic e kam pas kur kam qene 22-26 vjec. Kam dhe angazhimet dhe punet e mia ne jete. Une ne ngjarjen e shkodres as nuk kam qene ne shqiperi por ne spanje dhe per ate ngjarje nuk kam fol fare sepse nuk me pelqen te flas per gjera qe si shof me syte e mi aq me teper qe dhunen e denoj maksimalisht, po ashtu dhe huliganizmin nga kushdo tifogrup qe ndodh. Edhe ktu ne forum jam fut per qejf me diskutu me djem per futbollin etj etj duke u nis qe sporti ne pergjithesi bashkon njerez dhe krijon miqesi. Por ti mesa duket me i brim i bike...nqs e ke me qejfme qit kunjat me emrin ti vazhdo vllau em... jepi
Faktikisht ke edhe te drejte dhe e tham me plot bindje. Perdori emrin tend ne vend qe te flas ne emer te fanatiksave. Kujin e kam se nuk me kan pelqy hiq da pergjigje ne trazinat qe ndodhen ne Shkoder megjithse ke ken apo s'ke ken por ka kalu ajo kehe. Me gjithe sinqeritet me fal dhe shpresoj qe te mos ndodhe ma.

ultraskuqeblu1
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 348
Joined: Mon, 01 Feb 2010 , 21:03
Skuadra: Vllaznia
Location: Shkodër

Re: Merkato

Post by ultraskuqeblu1 » Wed, 19 Aug 2015 , 00:39

Skodrinon wrote:Ultraskuqeblu
Kjo puna e mungeses se ndihmes nga ana jone u ba boze. Kena fol 100 here ktu per ket gja e kurre nuk keni organizu gja. Mandej, na mundena me ju ndihmu financiarisht (me sa kena mundsi) por ju jeni tu pase mangesi te mdhaja ne organizim e ktu nuk ka ca ju ban kush.

Tu e lane nji ane ate ca u tha te kjo video per kosovaret se, dakord, gjithkush mundet me gabu, a te duken persona me pergatitjen e duhun me perfaqsu nji grup ultras kta qi folen? Nuk ka nder ju nji qi ka pak shprehi me ba zadhanesin? Asht marre me ndigju ate t'parin sidomos. "M'the e t'thash, ca me t'than un ty...." Gjys oret me formulu nji fjali pa kuptim.
zedhansi grupit ka kene me pushime ne itali.

Per ndihme falemnders prej jush, por per momentin skena nevoje vec mos perbuzni djem qe japin gjithcka nga vedi dhe familja per Vllaznin e mos futni shkopinj nen rrota, kjo mjafton...
1Jetë 2Ngjyra 1Skuadër
VLLAZNIT ULTRAS

ultraskuqeblu1
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 348
Joined: Mon, 01 Feb 2010 , 21:03
Skuadra: Vllaznia
Location: Shkodër

Re: Merkato

Post by ultraskuqeblu1 » Wed, 19 Aug 2015 , 00:47

Admin pa ndihmen tande disa gjana ne grup s'kishin me ec ashtu si kane ec gjithashtu edhe te atij djalit nga Austria qe ja kam harru emrin, ka pas Vllain antar te VU-s. Por ata qe fyjn e perbuzin grupin jane pikerisht ata persona qe s'kane ba kurgja...

Ndihmesa nuk asht veç ne lek, ndihmesa ma e madhe asht me prezence, nuk jeni pa asihere ne tribune me kendu 90 min. edhe i doni gjanat gadi prej tjerve...
1Jetë 2Ngjyra 1Skuadër
VLLAZNIT ULTRAS

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Merkato

Post by Admin » Wed, 19 Aug 2015 , 19:31

Naqe tane ne mundohena me ndihmu me dicka aq sa kena mundsi.
Kritikat vijne se te tane dojme qe V-U me hec perpara ja vetem si tifo-grup por edhe qe me pas nji rol ma te randsishem ne vendim-marrjet qe marrin drejtusit e Klubit Vllaznia.

Per fat te keq, disa prej nesh nuk jane ne Shkoder e ne mund t'ju ndihmojme tu fillu nga ide, mendime, diskutime, mbeshtetje, kritika prepozitive e me ndihme ekonomike.
Disa here jena mundu me ndihmu edhe me aq sa kena pas mundsi kena ndihmu, por ka ana tjeter duhet me pas nji kontakt ma te vazhdushem e ma direkt e une i pari kam me ndihmu edhe ma shume per te miren e V-U e te Vllaznise.
Sdq besoj se tane tifozat duhet me u mobilizu sepse te ardhmen e Vllaznise e shof shume te veshtire.
Vllaznit Ultras

Image

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Merkato

Post by Skodrinon » Thu, 20 Aug 2015 , 15:05

I tha admini tana e nuk po shtoj gja
Kur flitet per perbuzje e dashakeqsi mandej ca ke me thane....
M'vjen mire qi nuk keni nevoje per ndihme
Per kshilla jo e jo

ultraskuqeblu1
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 348
Joined: Mon, 01 Feb 2010 , 21:03
Skuadra: Vllaznia
Location: Shkodër

Re: Merkato

Post by ultraskuqeblu1 » Fri, 21 Aug 2015 , 01:27

Skodrinon wrote:I tha admini tana e nuk po shtoj gja
Kur flitet per perbuzje e dashakeqsi mandej ca ke me thane....
M'vjen mire qi nuk keni nevoje per ndihme
Per kshilla jo e jo
Ca ishte kjo: "le ti bajn ultrasit tash dhe banderola mire se erdhe mbret."
Kshille? Propozim? Ide?
1Jetë 2Ngjyra 1Skuadër
VLLAZNIT ULTRAS

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Merkato

Post by GOLDIAN » Sun, 23 Aug 2015 , 23:53

ultraskuqeblu1 wrote:
Skodrinon wrote:I tha admini tana e nuk po shtoj gja
Kur flitet per perbuzje e dashakeqsi mandej ca ke me thane....
M'vjen mire qi nuk keni nevoje per ndihme
Per kshilla jo e jo
Ca ishte kjo: "le ti bajn ultrasit tash dhe banderola mire se erdhe mbret."
Kshille? Propozim? Ide?
me te ba qejfin ty e tanve ketu une e pranoj jeni absolutisht ma te miret
besoj u qartesume thjesht une per aq kohe sa do kem fryme e do jem tifoz kuq e blu nuk perkrah asnje qe e le ne balte ket skuader (JO gjithmone e kane drejtusat fajin)
vllaznia ashtu mbi gjithcka dhe mercenaret e lindun ne shkoder qe shkojne e vijne nuk i duroj aspak
gjithsesi te kerkoj falje per mendimet e mia karshi grupimit vu
i perjashtuar

ultraskuqeblu1
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 348
Joined: Mon, 01 Feb 2010 , 21:03
Skuadra: Vllaznia
Location: Shkodër

Re: Merkato

Post by ultraskuqeblu1 » Sun, 30 Aug 2015 , 01:10

GOLDIAN wrote:
ultraskuqeblu1 wrote:
Skodrinon wrote:I tha admini tana e nuk po shtoj gja
Kur flitet per perbuzje e dashakeqsi mandej ca ke me thane....
M'vjen mire qi nuk keni nevoje per ndihme
Per kshilla jo e jo
Ca ishte kjo: "le ti bajn ultrasit tash dhe banderola mire se erdhe mbret."
Kshille? Propozim? Ide?
me te ba qejfin ty e tanve ketu une e pranoj jeni absolutisht ma te miret
besoj u qartesume thjesht une per aq kohe sa do kem fryme e do jem tifoz kuq e blu nuk perkrah asnje qe e le ne balte ket skuader (JO gjithmone e kane drejtusat fajin)
vllaznia ashtu mbi gjithcka dhe mercenaret e lindun ne shkoder qe shkojne e vijne nuk i duroj aspak
gjithsesi te kerkoj falje per mendimet e mia karshi grupimit vu
Rri mor shoku jem se e ke per terezi ti, ne s'na merr gjumi naten prej situates, kena lan familjen e punet tona personale anash e kena ba familjen me stres tu marr me kyt sport, ju vini m flitni gjana absurde qe si keni provu najhere ne kurriz tuj...
1Jetë 2Ngjyra 1Skuadër
VLLAZNIT ULTRAS

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Merkato

Post by Skodrinon » Sat, 05 Sep 2015 , 19:54

Ultraskuqeblu po tpergjigjem ngaqi po flet ne shumes:" kaiher" kena shku edhe na ne stadium e "do gjana" i kena provu ne kurriz. Ndoshta kur tifozeria e Vllaznise kan ken PA DISKUTIM nr:1 ne shqipni, n'trasferte e n'shpi, me ekip kampion apo ne vend te 13-te.

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Merkato

Post by Admin » Wed, 09 Sep 2015 , 10:29

Djema duhet me u lane polimikat e duhet me u mundu me i ndihmu djemt e V-U. Per fat te keq ne Shkoder nji pjese e opinionit i shofin me perbuzje organizimet e tifo-grupeve te organizume, nji pjese jane msu me shku me pa Vllaznine ne stadium ul si me kene para televizorit e nji pjese tjeter me sha e me gjujt me gur....
Djemt e V-U duhet me u mbeshtet tu fillu tek fjalt e mira, edhe kur gabojne nuk duhet direkt me i kritiku, edhe kja asht MBESHTETJE !!
Duhet me u ba te tane te vetedijshem se nqs nuk ka organizim e mbeshtetje ndaj tifo-grupeve, administratort e Vllaznise kane me lujt harush me te (sic jane tu ba deri tesh).

Tu ju kthy temes te merkatos keto jane lojtart qe Vllaznia ka federu per sezonin 2015-16:

1- Andrija Dragojeviç
2- Erlind Selimaj
3- Alen Sherri
4- Polizoi Arbri
5- Erdenis Gurishta
6- Samet Ruqi
7- Dritmir Beci
8- Stefan Cicmil
9- Ergi Borshi
10- Adnan Haxhaj
11- Antonio Marku
12- Esin Hakaj
13- Ndriçim Shtubina
14- Ardit Krymi
15- Arlind Kalaja
16- Florind Bardulla
17- Berat Ahmeti
18- Kreshnik Lushtaku
19- Denis Dyca
20- Eraldo Çinari
21- Fation Kiri
22- Mohamed Kdouh
23- Santiago Martinez
24- Sebastian Sosa
25- Ambroz Kapaklija
26- Darko Pavičecivć
27- Jetmir Sefa
28- Semir Hadzibulic
Vllaznit Ultras

Image

futbollist
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 523
Joined: Fri, 26 Nov 2004 , 23:37
Skuadra: Vllaznia, Bayern
Location: Rus-Maxharr

Re: Merkato

Post by futbollist » Sat, 10 Oct 2015 , 00:57

Alen Sherri në provë te Roma. Portieri i Vllaznisë do të qëndrojë në qendrën stëvitore për 1 javë për tu vëzhguar nga specialistët e klubit italian. 17-vjeçari është pjesë e Vllaznisë, ndërsa debutoi sezonin e kaluar duke qenë titullar për ndeshjet e fundit të sezonit të kaluar.

Menaxheri Lulzim Haxhiaj ia ka propozuar Romës dhe në rast se Alen Sherri do të kalojë provën, atëherë me shumë mundësi mund t’i bashkohet ekipit të të rinjve.

Kjo tregon cfare lojtaresh ka ne brendesi Vllaznia dhe cfare talentash prodhon edhe ne kohen ma te veshtire te saj. Nji dicka tjeter qe vuna re ishte qe ne perzgjedhjen e Redi Jupit ne ekipin U-21 nder lojtaret te tjere qe vinin nga ekipe te huaja figuronin 2 lojtare te Vllaznise nga skuadrat e kampionatit.
:::::::::::FORZA VLLAZNIA :::::::::::FORZA SHQIPERIA::::::::

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Merkato

Post by Admin » Sat, 10 Oct 2015 , 15:19

Sherri ka te dhana te mira edhe ishalla i hec mire prova.

Ne Shkoder ka bajagi brum por duhet me investu ma shume si edhe duhet me dite se si me i menaxhu kto lojtare.

U-21 kishte grumullu Hakaj si edhe Gurishten.
Vllaznit Ultras

Image

futbollist
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 523
Joined: Fri, 26 Nov 2004 , 23:37
Skuadra: Vllaznia, Bayern
Location: Rus-Maxharr

Re: Merkato

Post by futbollist » Tue, 02 Feb 2016 , 22:43

Tesh qe u mbyll merkatoja e dimrit arritem me afru disa por pjesen e fundit dmth kete fundjave se kapa fort se u perfolen shume emra, njeni nga Suedia e nji mbrojtes malazez 19-vjec. Kush mund te na japin pak me liste levizjet e dimrit qe jane ba te sigurta dhe qe do jene lojtaret ne vazhdim te Vllaznise per pjesen e fundit te sezonit.
:::::::::::FORZA VLLAZNIA :::::::::::FORZA SHQIPERIA::::::::

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Merkato

Post by Admin » Wed, 03 Feb 2016 , 10:06

Lojtari kosovar qe ka lujt ne Suedi nk ka nenshkru.
Kto jane lojtart qe jane afru e largu:

Afrime: Endri Vrapi, Bekim Erkoçeviç, Alsid Tafili, Arenc Dibra, Ronaldo Rudoviç;
Largime: Adnan Haxhaj, Kreshnik Lushtaku, Santiago Daniel Martinez, Mohamad Kdouh, Darko Paviçeviç, Semir Haxhibuliç, Sebastian Soza, Ergi Borshi, Dritmir Beci;

Per Vllaznine qe ka ekip te dyte afati i merkatos eshte deri me date 15.
Thuhet qe edhe Kruja mund te afrohet.
Na duhet nji sulmus i mire se as tek te rinjt nuk kena sulmusa te mirefillt.
Vllaznit Ultras

Image

Post Reply