ELSEID HYSAJ

Diskutoni rreth ekipit tone Kombetares ,futbollisteve te saj , etj.

Moderator: GOLDIAN

Post Reply
vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

ELSEID HYSAJ

Post by vvvllaznia » Thu, 30 Jul 2015 , 17:40

Thashe po hapi nje teme me lojtarin shkodran ma te sukseshem ne 70 vitet e fundit. Mund te thojm edhe produkt i vllaznis meqe deri ne moshen 14-15 vjeçare ka lujt me ne dhe qe sot asht duke prek majat e futbollit boteror. Desha me dit kot a e njeh kush nga ana e aspektit sportiv. Jam i sigurt se ndoshta nuk ka ken as mai i talentumi apo i dallumi nga shokt e tij por me shum pune e me fat meqe ka ik ne Itali ne mosh te re ja ka arrit majat. E vetmja gja qe te vjen keq asht qe po mos ta kishte pas njat babe ne Itali sot nuk e di a kishte me pa ken tu lujt me Skenderbeun apo ne Bullgari, kjo don me than qe Elseidat e tjer kan me e pas shum te veshtire me ça nqs vazhdojn me ndej ne Shkoder. Forca Elseid

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: ELSEID HYSAJ

Post by Admin » Thu, 30 Jul 2015 , 21:58

Urime Hysaj per kalimin tek Napoli. Asht nji trasferim shume i mire e ishalla i hec mbare.

Kam pershtypjen se Hysaj ka nji ego personale te madhe edhe kjo e ka ba qe me ec perpara.

Ishalla e tregon vedin tek Napoli pavarsisht se ka Maggio-n si rival direkt.
Vllaznit Ultras

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: ELSEID HYSAJ

Post by GOLDIAN » Sat, 01 Aug 2015 , 17:07

une se njof po thone asht djal shume punetor dhe pse asht ba vip vazhdon me ken me kembe ne toke
jo si disa tjer
Respekt e 100 vjec u bafsh hysaj ishalla lart e ma lart
i perjashtuar

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: ELSEID HYSAJ

Post by Skodrinon » Sun, 02 Aug 2015 , 14:39

Ishalla ambjentohet shpejt se aty fillojne fishkllimat sa hup dy topa. Po shyqyr ka trainerin qi e vlerson shume.
Asht tu ba nji karriere te shkelqyshme se ne ate moshe me lujt me napolin nuk asht pak

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: ELSEID HYSAJ

Post by Admin » Mon, 03 Aug 2015 , 15:08

Faktikisht ambienti nuk me duket edhe aq shume i "qete" edhe se thuhet se tifozat e kane prit mire kete afrim, sidomos per moshen edhe prespektiven qe ka Hysaj.
Dje kishte lujt ndeshjen e pare me Napolin, asht aktivizu ne pjese te dyte. Simas gazetes ishte paraqit mire, ku kishte marr noten 6.
Ishalla vazhdon kshu !!

Sa i takon pozicionit Hysaj lun si ne krah te majte po ashtu edhe te djathje e kjo asht gja e mire sepse aktualisht Napoli nuk ka lojtar shume klas ne kto krahe : Maggio, Ghoulam apo Strinic qe asht i damtum.
Ishalla e fillon mire edhe zen vend ne formacion.
Vllaznit Ultras

Image

futbollist
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 523
Joined: Fri, 26 Nov 2004 , 23:37
Skuadra: Vllaznia, Bayern
Location: Rus-Maxharr

Re: ELSEID HYSAJ

Post by futbollist » Mon, 10 Aug 2015 , 11:32

Kalimi i tij ne nje skuader ma me pervoje besoj erdhi ne kohen e duhun por shpresojme qe do i japin vedit fort se tesh duhet 2 fish pune me arrite ne 11-she. Konkurrenca eshte shume me madhe por duket djale shume punetore dhe pa fjale dhe shpresojme qe te bahet lojtare kyc i skuadres sa me pare, nji plus edhe me i madh per skuadren tone. Kam bindjen qe mund te bahet si Lorik Cana i ardhshem i kombetares te pakten per repartin mbrojtes.
Ne rolin e mbrojtesit eshte shume i afte dhe agresiv nuk len kend me kalu. Nji plus i vogel do kishte kene sikur tiparet ofensive te zhvilloheshin pak ma shume shpresoj te zhvillohet dhe ma shume te Napoli.
:::::::::::FORZA VLLAZNIA :::::::::::FORZA SHQIPERIA::::::::

Post Reply