Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Diskutoni rreth ekipit tone Kombetares ,futbollisteve te saj , etj.

Moderator: GOLDIAN

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by Admin » Sat, 08 Nov 2014 , 13:42

Pjalmi nuk ka randsi nqs te ka thane kush apo jo, randsi ka se ca asht shkru ne protokoll !!!

Kjo çeshtje merr zgjidhje vetem ne KAS te Lozanes, por pak si veshtire qe me u ndryshu gja....
Vllaznit Ultras

Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by fpjalmi » Mon, 17 Nov 2014 , 10:54

Admin , tash dihet per qa jena denu . Sepse nuk kena vazhdu lojen . Jam dakort me ty qe nuk kena shum shprese per apelimin e dyte , por ama raportet kan ken konfiuz , da kan fol ndrysh dhe da kan fol ndrysh dhe dihet se asht vendos nga Platinia .

Jam shum dakort me ty kur thu qe nuk kena shprese te e dyta , por te e fundit kena shum shprese sepse lusiana ka rrezu shum gjana qe uefa ka gabu , dhe me ne ka gabu jashtzakonisht shum saqe kam shum besim se lusiana nuk ka me ia fal

Ne da raporte thuhet se ndeshja ishte e pamundshme te vazhdohej, ne da te tjera asht than qe kan ardh mjekt e uefes dhe kan pa 4 lojtare qe nuk kan ken ne gjendje e ne da raporte te tjera thuhet qe i kan than canes me vazhdu lojen dhe ky ka than nuk jan ne gjendje lojtaret , rrealitetin tha sepse jan videot dhe nuk i mshehet uefa lusianes . Mos harro se apelimi i fundit i lusianes do jete me te drejtat e njeriut gjithashtu dhe edhe pse thu ti nuk kena shpreresa shum , un mendoj se kena shum ku ma e keqja mund te jete me perserit ndeshjen .

Admin , si nuk paska randesi cfare thojn mediat dhe televizorat ma naqe . A thu Platinia nuk e ndin presionin kur ka boten kundra ????

shife iket video se ke me qesh . Prej Uses te ka ardh dhe tall platinine , e ke ne anglisht . Jan transmetu me qindar prej tyne . Ketu e qujn platinine , njeriun ma te keq ne sport

http://www.youtube.com/watch?v=i9ykcPRkV4o" onclick="window.open(this.href);return false;

Admin ,qa na ka ba Serbia dhe qa ka ba uefa , nuk ka ndodh kurr ne futboll . Platini per sy e faqe tapo na jep qysh ne apelimin e dyte rrezik

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by fpjalmi » Mon, 17 Nov 2014 , 12:28

Admin , ketu asht intervista e platinise sa ka mbaru ndeshja serbi shqipni .

Me kete interviste qe ka than se droni mund te ishte edhe bomb , asht duk shum qarte se don me na denu , ku ka mbyll 2 syte dhe 2 vesht per racizmin serb , pa dit gja kush e leshovi dronin , vetem duke ndigju presidentin dhe kryeministrin e sebise duke shpif , ku per fat te keq as fshf-ja as presidenti dhe as kryeministri qe ishte ne usa nuk I dolen zot me I ra hekurit te nxehte si pala serbe , dhe dihet se po u ftof , humbeeeee :P :P :P

Videove nuk ka qa me I ba uefa sepse asht fajtore . Ka racisem me kore vritni shqiptaret . Platinia I ka mbyll syte dhe vesht , por tapo ia hap lusiana . Ka tifoza serb duke rrah shqiptaret dhe duke I gjujt ne stola dhe grushta dhe policia serbe tu qesh , platini I ka mbyll syt e vesht , por tapo ia hap lusiana . Tapo flitet se asht dasht me vazhdu loja ne lusiana dhe cana ka than jo edhe pse nuk ka than , por raportet jan te quditshme , pastaj edhe te kishte than cana nuk vazhdojm , shifet qarte se sa dhune do kete , dhe lind pyetja , a I rrezikohej jeta lojtareve shqiptare po te hinin ne fushe perseri , kur u pa dhuna ne syte e botes live ? A luhet ne terror kur je edhe I lendum nga grushtat dhe shtjelmat . Admin , asht fotografu dhuna dhe ka fakte se 4 lojtare nuk kan lujt ne klubet e tyne nga demtimet e siguritit serb dhe e tifozave serb duke fillu nga cana .

Keta gjana qe na ndodhen neve , duhet ti thuash racizmit po, ti jepen serbise 3 piket . Edhe pse Serbise I dhan 3 piket , nuk me shkon kurr mendja se nuk do bahet dicka , te pakten 1 ndeshje te perseritun

http://www.youtube.com/watch?v=uZ88VBIJwiw" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.youtube.com/watch?v=LXYRN8-7WVU" onclick="window.open(this.href);return false;

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by GOLDIAN » Tue, 18 Nov 2014 , 13:50

o pjalm un sbesoj se ka mu lujt ne shqipni ndeshja e tetorit ti mendon per perseritje te asaj te beogradit
harrone se nuk i intereso as dukanit mu marr me at pune
i perjashtuar

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by fpjalmi » Wed, 19 Nov 2014 , 08:09

GOLDIAN wrote:o pjalm un sbesoj se ka mu lujt ne shqipni ndeshja e tetorit ti mendon per perseritje te asaj te beogradit
harrone se nuk i intereso as dukanit mu marr me at pune
Goldi , un ket lajm e kam lexu se I jan drejtu serbet uefes me e ba ket gja , biles para se me I dhan 3 pikeshin serbise , qysh diten e neserme qe u lujt ndeshja dhe uefa kurr nuk e ka than ket .

Si mendon ti . Tash qe uefa I dha 3 pikeshin serbise dhe e din se ka gabu me ate 3 pikesh , a mendon se do bajn prap padrejtesi a ? mos me e lan ndeshjen qe kena me serbine me u lujt ne shqipni , a mendon se asht nji padrejtesi tjeter apo ja !!!!!!??? sepse mu me duket se do ishte nji padrejtesi tjeter , sepse te lesh serbine te luje me shqipnine ne Beograd dhe mos me e lan shqipnine te luaje me serbine ne shqipni , mu me duket nji padrejtesi tjeter qe 99.99.99.99 % perqind nuk ndodh /

Goldi , nese e mban mend kur Platinia foli per tf1 kanalin francez fill mbas ndeshjes dhe e ke te postimi jem I fundit dhe tha qe ne dron mund te kishte bomb dhe mund te hedhte stadiumin ne ere dhe u kuptu qe platinia donte te na denonte , gjithe bota dha show te nesermen mbas intervistes se platinise duke e kthy ne humor sepse donte te na denonte per flamurin dhe e kthej ne politike duke ndigju edhe presidentin e futbollit serb ,kryeministrin dhe presidentin serb gjithashtu , ku udheheqesin tane hashin fara lule diellit , dhe kur shtypi botnor e kthej ne humor dronin qe platinia e kthej ne bomb , tashti uefa nuk po na denon per politike per dronin sepse nuk ishte vllai I edi rames dhe nuk dihet kush e qoi dronin atehere na denoi per lanie ndeshjet , duke e habit perseri

Goldi , ti me Admin nuk e kuptoj si nuk keni shpresa me marr 3 pikeshin ne tavoline. Kisha dasht qe ju te dy te kishit pa videon qe fshf-ja ka dergu ne uefa , sepse do kishe pa rreagimin e komentusve Italian dhe shijen e padrejtesise qe na dha uefa , ku ndoshta admini edhe mund ta ket pa dje se jeton ne itali dhe po flitej per dhunen qe na kan ba tifozat serb , dhe habine e albitrit qe ka kerku me vazhdu loja , ku edhe gjygjtarin qe paska than demek me fillu lojen , e kan krahesu si njeri pa shpirt edhe pse urdhrat kan ardh nga larg .

Goldi , ne kena demtu vedin tone dhe nuk kena ba si ka ba Serbia qe I ra mbrapa duke rreejt dhe fitoj sepse video qe ka qu duka tash , asht dasht me u qu fill ku jan edhe koret raciste .

Nese ti dhe Admini jeni te bindun qe nuk marrim 3 pikeshin ne apelin e fundit , iu ftoj te dyve qe ta vejn nji bast me mua para se me ndodh dhe un e fitoi bastin vetem nese shqipnia merr 3 pikeshin ne tavoline , kurse un po iu fali cdo gja qa te ndodhin dhe e fitoni bastin ku asht ma shum se me iu fal nji barazim ose 1 gol .

Nese jeni gadi ,mendohuni te dy dhe le tia mushim lekt dikujt . :P :P :P :P :P

Nuk me vjen keq aspak nese humbi bastin sepse nese fiton rracizmi edhe ne apelin e fundit, hallall bastin qe do fitoni :P :P

Mendohuni te dy e me ktheni pergjigje sepse lekt ia lajm cilit te doni ju ketu ne forum :P :P :P

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by fpjalmi » Wed, 03 Dec 2014 , 09:58

Sot asht dhan lajmi nga uefa qe vendimi nuk ndryshohet . Por kete rradhe gjanat jane komplet kundra , dhe jane pro shqiperise . Kam 5 ore qe jam tu u mrekullu prej lajmeve te huaja ne televizore dhe me vjen inat qe nuk jam ne shpine teme sot qe ti rregjistrosha dhe ti postosha ne forum .

Thuhet qe pothuajse te gjithe i kan dal Platinise kundra , komplet ndryshe siq ishte kur humbem heren e pare ku vendimi ishte me dyshime , dhe ato dyshime dolen pothuajse ne anen tone sepse Avokati jone ishte shum I zoti dhe edhe pse nuk me kujtohet emri , forca e tij ka pas aq force saqe e ka vu Platinine me shpatulla per mure , sepse videot kan than te kunderten cfare ka than platinia .

Gjaja ma e bukur qe pashe ne nji Kanal Sportiv Anglez ishte fotografia komike qe paraqiste Platinine duke qare dhe duke I dal gjithe kundra , kurse ne nji kanal amerikan , u ba nji emission vetem vetem per shqipnine ku ishte I ftum ish sulmuesi I kombetares amerikane Lalas ku ka lujt edhe ne itali , dhe u thoshte se Shqiperia mund te jete kombetarja e pare ne historine e futbollit ku mund te fitojn kunder vendimit te uefes , kurse te tjeret thoshin , me kete gja qe Platini bani , mund te turperohet jashezakonisht nga vendimi I tij I njeanshem ne gjykaten e luzianes , dhe paraqiste cdo skeme ne video nga torturat qe na kan ba serbet , dhe vendimet e uefes , ku te gjithe qeshnin nga vendimet e uefes ku kete rradhe videot me fakte dhe njerezit qe kan raportu jane komplet kundra dhe prp shqipnise .

Me 99 perqind marrim 3 pikeshin . Kurse serbet kan kerku me u lujt takimi , dhe ka akuzu uefen se po I ban favor skuadrave te medha .

Ma e keqja qe mund te ndodhin asht qe mund te perseritet ndeshja , sepse keshtu gjykata e lusianes nuk e turperon as uefen dhe as nuk e ban futbollin me fitu rracizmi, edhe pse veshtire me ndodh sepse shpresa asht shum e madhe per 3 pike .

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by GOLDIAN » Sat, 06 Dec 2014 , 18:39

ku e marrim tre pikeshin ma pjalm
rus zdrale a xhabije parruce
i perjashtuar

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by fpjalmi » Mon, 08 Dec 2014 , 10:56

GOLDIAN wrote:ku e marrim tre pikeshin ma pjalm
rus zdrale a xhabije parruce
Goldi , vene 100 euro bast me mu e me fal barazimin , dhe I mbushim te admini I cili do perfitojn 20 perqind te shumes se pergjithshme . me fal barazimin do te thote qe ma e keqja asht , perseritet ndeshja .

Sa per dijeni , gjithe shtypet e botes thojn , shqipnia do jete kombetarja e pare qe do fitojn 3 piket ne loziane .

Nese ti mendon qe skena shpresa , fotoje bastin . Nese asht ndokush tjeter me mendimin tand , le ta fotojn bastin edhe kush te dojn .

Goldi , ne pushim , lajmet e fundit per serbi shqipni degjoj , dhe ma e keqja qe mund te ndodhin asht perseritja e ndeshjes , por ne zvicer . Ti a nuk I sheh qe serbet po na luten si zagart me perserit ndeshjen ? :P :P :P :P Pse thu , apo I tremben nej denimit te rande :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Goldi , ketu problem asht qe mos te na djegin fshf ja prap , sepse ma mire le te perseritet ndeshja , dhe problem asht se fsh-fja e mendon 3 pikeshin e sigurte , dhe duke e mendu ma mire kete pune , ma mire do te ishte te kembegulte me u perserit ndeshja ne zvicerr , ku po te kerkohet kja gja , do ishte 99 perqind qe loziana do ta bante , ku me kete vendim nuk do te ulte as uefen e platinize , I cili kerkon te ndershkoje serbine dhe shqipnine me vendimin e tij .

Un do doja me u perserit ndeshja . do ishte ma e lezetshme me fitu tamam , sepse pa problem I rrahim

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by fpjalmi » Mon, 08 Dec 2014 , 11:02

Goldi , shife pak edhe kampionatin anglez a te kan dal fjalet e mia apo ja , Ma shkruj vet klasifikimin :P :P :P :P :P

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by Skodrinon » Fri, 10 Jul 2015 , 14:56

M'duket anderr.....
Egzistoka drejtsia.
Urime tanve e ropt platinis

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by Admin » Sat, 11 Jul 2015 , 09:30

Urime urime urime. Fitore e madhe qe shton shume shanset per kualifikimin ne Europian !!
Vllaznit Ultras

Image

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by Skodrinon » Sat, 11 Jul 2015 , 20:33

E pata shkru te nji koment siper qi nuk munden me na denu per braktisje lojet per faktin se as arbitri nuk ka vepru sic e parashikon rregullorja ne ksi rastesh. Ka ra mrend me kambt e veta

“Panorama Sport”, duke iu referuar “burimeve të sigurta” shkruan se dëshmia e “bilbilit” anglez ishte pika që ktheu mendimin e tyre për t’i dhënë Shqipërisë fitoren në tavolinë. Pjesë nga dëshmia e Atkinsonit para panelit të CAS-it:
U komunikuat futbollistëve të Shqipërisë së ndeshja mund të vazhdohej në kushte të pranueshme sigurie dhe se ata duhet të riktheheshin në fushë?
I pyeta nëse ata mund të vazhdonin lojën dhe më thanë se nuk ishin në gjendje për ta bërë një gjë të tillë.
I ratë bilbilit në tunel, për të njoftuar rifillimin e lojës?
Jo.
Pritët nëse njëri prej ekipeve do të shkonte me ju në mesin e fushës?
Shkuam në fushë së bashku me futbollistët e kombëtares së Serbisë.
Pritët 45 minuta që ekipi kundërshtar të futej?
Jo.
Mendoni se keni zbatuar procedurën me saktësi dhe urdhri për të rifilluar lojën ka qenë i qartë? - (nuk pergjigjet)

O kti ja qr se tan sherri i tij asht, se me pas ken arbitri i Mali i zi-rusi qi e mylli ndeshjen direkt per nji tymce e nji gure nuk kishte shku kaq gjate. Nejse, ishalla ma per hajr per ne e per rrashte t'serbve

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by vvvllaznia » Sat, 11 Jul 2015 , 23:46

Vendi i trete tashti asht pothujse i sigurt, un per vedi jam optimist edhe per ndeshjen me Danimarken sepse kjo skuader lun shum mire jasht fushet meqe ne rradhe te par mbrohet e na shpesh ne shtator jena ne form. Gjynah vetem per Mavrajn qe ka me ken i damtum, nuk asht rastesi qe ne jena ne rritje me afrimin e ketij lojtarit

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by Admin » Sun, 12 Jul 2015 , 23:39

Ndeshja me Danimarken ka me kene ndeshje kyçe. Kete ndeshje nuk duhet me e humb edhe minimumi me marr barazim me te pakten 1 gol te shenum.
Sdq ba me ec me kete ritem kena mundsi qe me kalu edhe si e 3-ta ma e mire.
Vllaznit Ultras

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by GOLDIAN » Tue, 21 Jul 2015 , 09:49

zoti i madh me marr tre piket ne danimarke
ishalla ishalla ishalla
i perjashtuar

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by Skodrinon » Tue, 21 Jul 2015 , 18:16

Mendoj se 5 pike na duhen
1 ne danimarke (me gola ishalla)
1 me shkjenin
3 ne armeni

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by Admin » Tue, 21 Jul 2015 , 22:45

Me 5 pike nuk kena edhe aq shume shans qe me marr vendin e dyte.
Por ka mundsi qe me u kualifiku si e treta ma e mire.
Sdq ndeshja me Danimarken asht shume shume e randsishme, jo vetem per vendin e dyte por edhe per mundsine qe me u kualifiku si e treta ma e mire.
Vllaznit Ultras

Image

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by Skodrinon » Sun, 26 Jul 2015 , 13:50

Admin wrote:Me 5 pike nuk kena edhe aq shume shans qe me marr vendin e dyte.
Por ka mundsi qe me u kualifiku si e treta ma e mire.
Sdq ndeshja me Danimarken asht shume shume e randsishme, jo vetem per vendin e dyte por edhe per mundsine qe me u kualifiku si e treta ma e mire.
Nuk besoj se danimarka ban ma shume ne 3 ndeshje qi i kane mbete nqs i marrim ne nji barazim. Ka me lujte ne portugali

Post Reply