France Shqiperi Miqesorja

Diskutoni rreth ekipit tone Kombetares ,futbollisteve te saj , etj.

Moderator: GOLDIAN

Post Reply
Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

France Shqiperi Miqesorja

Post by Edmond-Cela » Fri, 07 Nov 2014 , 20:44

ndeshja e rradhes miqesore me francen 14/11/2014 dhe pas 4 ditesh me italin
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: France Shqiperi Miqesorja

Post by Edmond-Cela » Fri, 07 Nov 2014 , 20:46

platini 2.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: France Shqiperi Miqesorja

Post by Edmond-Cela » Fri, 07 Nov 2014 , 20:48

images.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: France Shqiperi Miqesorja

Post by Edmond-Cela » Fri, 07 Nov 2014 , 20:49

disa punime te mija. do ishte ken klasike te shpalosen ne france
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: France Shqiperi Miqesorja

Post by fpjalmi » Sat, 08 Nov 2014 , 03:56

Mondi , ti ja din kompiutrit taman ma vlla . Po ta kasha dit si e din ti , do kisha ba nji video ne your tube shum te bukur , edhe me fotografi kunder uefes , dhe gafat qe Platini bani . Po pate kohe na e ban nji , duke e lidh edhe me Francen e Platinise , ku kishte ken kryveper me e rra .

Nuk asht qudi ose surprise me rrah edhe francen , edhe Italine qe lot me rrezerva, sepse te dyja jan ma poshte se portogalia e Ronaldos . Kena momentin ma te bukur me I tregu Europes qe shqipnia ka ndryshu . Mund te renditemi ne 30 skuadrat e para nese marrim 2 fitore . Edhe 4 pike do ishte mrekulli , dhe do ishte fitore historike edhe nese do rrihnim njenen . Kena kombetan ma te mire te histories per momentin , me lojtare cilesore perr here te pare. ndeshja me serbine I ka bashku gjithe shqiptaret dhe mund te vijn lojtare ma te forte .

Bashkim

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: France Shqiperi Miqesorja

Post by vvvllaznia » Sat, 08 Nov 2014 , 15:01

http://asport.info/de-biazi-publikon-li ... r-te-pare/" onclick="window.open(this.href);return false;

pa Mehen e Gashin, me te ardhe marre me i than kujt. edhe ne miqsore den me lujt me 10 mbrojtsa :roll: :roll:
Mire Ajeti, kisha dasht edhe Xhimsitin

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: France Shqiperi Miqesorja

Post by Edmond-Cela » Sun, 09 Nov 2014 , 14:08

neser 10/11/2014. plot 10 vjet antar I kesaj faqe. I 3ti ma I fjeter

ps ka do njeri do nje informacion per antarin e nderuar te forumin forri
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: France Shqiperi Miqesorja

Post by vvvllaznia » Sun, 09 Nov 2014 , 14:30

Edmond-Cela wrote:neser 10/11/2014. plot 10 vjet antar I kesaj faqe. I 3ti ma I fjeter

ps ka do njeri do nje informacion per antarin e nderuar te forumin forri
7 muj ma i vjeter se une. i kena hup da antar qe kan kontribu ne kete forum e gjynah qe nuk kena fitu te tjer. a ka ndonje forum tjeter ku tifozat e vllaznis shkrujn???

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: France Shqiperi Miqesorja

Post by Skodrinon » Sun, 09 Nov 2014 , 19:59

vvvllaznia wrote:http://asport.info/de-biazi-publikon-li ... r-te-pare/

pa Mehen e Gashin, me te ardhe marre me i than kujt. edhe ne miqsore den me lujt me 10 mbrojtsa :roll: :roll:
Mire Ajeti, kisha dasht edhe Xhimsitin
E me karabecin....

Po Avdiajn pse nuk e ka thirre ky? Me e fut di minuta e mos me pas rezik me na ike. Miqsore jane

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: France Shqiperi Miqesorja

Post by Edmond-Cela » Sun, 09 Nov 2014 , 22:15

vvvllaznia wrote:
Edmond-Cela wrote:neser 10/11/2014. plot 10 vjet antar I kesaj faqe. I 3ti ma I fjeter

ps ka do njeri do nje informacion per antarin e nderuar te forumin forri
7 muj ma i vjeter se une. i kena hup da antar qe kan kontribu ne kete forum e gjynah qe nuk kena fitu te tjer. a ka ndonje forum tjeter ku tifozat e vllaznis shkrujn???
me sa di une jo. faqe facebooku ka sa te duash
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: France Shqiperi Miqesorja

Post by vvvllaznia » Tue, 11 Nov 2014 , 22:13

http://www.gazetaexpress.com/sport/pake ... sin-58792/" onclick="window.open(this.href);return false;

fillunen edhe nje her shqiptarlleqet

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: France Shqiperi Miqesorja

Post by Admin » Sat, 15 Nov 2014 , 10:46

Ndeshje shume e bukur !!
Shqipnia me ka pelqy jasht mase, e organizume mire, e sigurte, pasime te sakta. Urime !!
Vllaznit Ultras

Image

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: France Shqiperi Miqesorja

Post by vvvllaznia » Sat, 15 Nov 2014 , 14:30

ndeshje fantastike, jo vetem ne mbrojtje por edhe ne sulm. Mavraj meriton me pas nje karrier tjeter, Hysaj shum mire, Cikalleshi befasi tu konsideru qe deri para 6 mujsh u stervite me Kuksin e ka pas perball nje lojtar te Realit. Kur kena topin ne kamb losim mire, shpresoj qe te kena ma shum kurajo e jo te ndryhena ne mbrojtje. Kena lujt edhe ma mire se kunder portugalis

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: France Shqiperi Miqesorja

Post by Admin » Sat, 15 Nov 2014 , 15:12

Lenjani vazhdon me lujt mire, edhe Memushaj me pelqej shume.

Kisha pas shume qejf qe Gashi me kene pjese e ksaj kombtare e besoj se asht nji alternative e mire.
Ishalla ne ndeshjet tjera ka me u thirr.
Vllaznit Ultras

Image

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: France Shqiperi Miqesorja

Post by Edmond-Cela » Sat, 15 Nov 2014 , 15:34

edhe komentatori anglez ketu, tha ndeshje e shqiperist me portugalin nuk ishte resultat cudie. kjo e teregoj ne ket ndeshje.. cikalleshi kishte nje rast te art ta dergonte topin ne rrjet ne rastin e skemes. po thuasht se e njasta skem si a jo e salihit ne norvegji
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: France Shqiperi Miqesorja

Post by fpjalmi » Mon, 17 Nov 2014 , 09:34

Ishalla ket europian nuk kena nevoje me u ba ma me italin , hollanden ose Gjermanine . Ndeshja me francen e tregoi edhe nji here qe nuk diskutohet qe asht kombetarja ma e mire nder vite , mundesisht ndoshta shum ma e mire se kur ka ken kombetarja e ma te mirave ne vitet e kalume .

Kjo ndeshje fantastike e tregoi edhe nji here qe po te bashkohet shqipnia dhe te bahet e madhe ashtu siq jena ba edhe ne futboll tashti ku padiskutim do bana edhe ma te forte , mund te trondisim jo vetem francen qe e kena shkaterru me loje , por edhe gjermanine dhe hollanden , sepse te rrahesh portogaline ne transferte , te shkaterrosh danimarken gjithe lojen ku nji here shkoi ne porte dhe nji here barazoj dhe na mori 3 pikeshin , ate danimarke qe shkaterroi dje serbine 3-0 ne serbi mrend do te thote qe jena shum lart duke shkaterru kokat e grupit dhe ket lartesi e provume me francen ku e shkaterrume me raste dhe me loje ne zemren e saj Paris .

Nji Gazete Angleze kishte shkru , Cilen koke te europes duhet te rrahin shqipnia ma , qe mos te thuhet qe asht nji skuader Surprize. RRahu portogaline ne Lisbon , dominoi plotesisht lojen me danimarken qe barazoi ne fund me shum fat , pa te drejte humbi 3 pikeshin me serbine me padrejtesine qe I beri uefa dhe apelimi vazhdon ku ne minute e 41-te para se te nderprehej loja pati 3 raste te pastra per gol dhe mund ta fitonte ate ndeshje , kurse ne paris per pak sa nuk turperoi francen e riberise dhe te drobes . Atehere cfare duhet te beje Shqiperia , te rrahi edhe italine ne shtepine e saj ?????????????

Shiheni sa bukur I shkon komenti ne italisht kesaj video :P :P :P . Boll kasha pas cef me than komentatori edhe italia zero Albania ono :P :P

http://www.youtube.com/watch?v=gFcu8vOxteg" onclick="window.open(this.href);return false;

Post Reply