Vllaznia-Teuta

Ketu ndodhet te gjithe ato tema, te cilat jane te vjetra apo ne te cilat nuk diskutohet.
Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Vllaznia-Teuta

Post by Admin » Wed, 05 Nov 2014 , 18:41

Pjalmi, edhe Teuta ka marr kartona te kuq, edhe metri i gjykimit ka kene pak a shume njilloj. Pepa ka dal me karton te kuq vetem se ka gjujt topin .....

Problemi asht se Vllaznia pak here ka tregu lojna te mira edhe deri tesh ky grup len shume per te deshiru e mas ti nxjerrim alibi te kota lojtarve !!
Faji kryesor per gjendjen e ekipit e kena na edhe sna e ka fajin as arbitrat e as F$HF-ja!!
Vllaznit Ultras

Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Vllaznia-Teuta

Post by fpjalmi » Thu, 06 Nov 2014 , 02:44

Admin , edhe pse ti nxorra lincet qe qa kan than gazetat qe na shkaterroi albitri , duke dit qe te gjithe gazetat edhe kur na bajn me hile thojn te kunderten , dhe qa deshta me than , kja asht mrekulli qe te gjitha gazetat te thone , na shkaterroj albitri , llogarite se qa ka ndodh .

Habitem se si thu I ka nxjerr edhe teutes karton te kuq , kur kartoni ishte ne minute e 90-te dhe nese I ka ra topit lojtari I teutes me vonu lojen , e kishte edhe nji te verdhe dhe gjuajtja e topit me dashje ndershkohet me karton te verdhe dhe te kuqin e kishte hallall . Ti e din qe nuk asht njisoj si ta marresh kartonin ne minutat e para dhe te marresh aty ku mbaron loja , megjithate jam shum I sigurte se nuk I ke pa minutat kur jan marr kartonat , sepse ti kishe pa , nuk kishe than kan ndershku edhe teuten me karton te kuq , dhe ke harru qe ne kena pas 2 kartona te kuq , dhe na shkaterroi albitri sa filloi loja dhe kena fillu me lujt me 1 mangut qysh ne fillim

Admin , edhe sikur albitri te nxirrte 5 kartona ne minute e 90 me teuten , nuk do ta zevendesonte kurr panalltine qe na hangri ne min e 88 , kur ishte 1 meter larg mbrojtesit te teutes qe e ndaloi topin me dashje. topin .

Admin , nese skuadrat e tjera ndershkohen nga albitri rradhe ndonjehere , ne marrim 2 ndershkime . 3 pikeshin qe ia dha albitri teutes hapun asht 1 ndershkim dhe ndershimi I dite asht qe te ka lan me lujt me gjysen e formacionit titular dhe gjysen me pankinen e rezervave sepse perveq 2 kartonave te kuq qe te ka llan , ti ka nxjerre edha da te verdhe dhe te ka lan gjygjtari pa me tiranen me gjys formacionit , njisoj si me te kek bizhamat dhe me te than del ne akull e nxeju :P :P :P :P .

Admin , e lexove qe fajin e kena ne . Pse e kena ne . Nuk asht kush I marr me I thy hunden plehit Luka dhe me shku ne burg . Prandaj e kam shkru ne da pastime ma pare , si nuk doli nej pijanec dejshem qe e don vllaznine me zemer dhe me shku ne deren e bashkise dhe me I thy lukes hunden sa te dalin jasht . Sepse do isha shum I sigurte qe do bahej heroi I vllaznise , ku mund te perkthehej ma shkurt , I thehu hunden atij qe e shkaterroi vllaznine cdo vit dhe ma shum , atij qe per pordh ia jep gay sport dhe Qeles vetem per kuj mos me ia dhan fushajt , e njaj kuj qe ka me fushajn , e shkaterroi vllaznine per 4 vjet per pordh .

Post Reply