Java 3: VLLAZNIA - Tirana

Ketu ndodhet te gjithe ato tema, te cilat jane te vjetra apo ne te cilat nuk diskutohet.
Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Java 3: VLLAZNIA - Tirana

Post by Admin » Wed, 03 Sep 2014 , 15:32

Javen e ardhshme ne stadiumin Loro Boriçi me date 11 shtator ne oren 16:00 luhet super ndeshja Vllaznia - Tirana.
Nji ndeshje qe gjithmone ka dhane spektakel si ne fushe ashtu edhe ne tribuna :)
Ndeshja asht shume e veshtire per Vllaznine por te shpresojme qe lojtart te lujne fort dhe me zemer e me siguri rezultati ka me ardh :)
Vllaznit Ultras

Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Java 3: VLLAZNIA - Tirana

Post by fpjalmi » Thu, 04 Sep 2014 , 01:27

Duke pa kohen qe asht ne dispozicion , mendoj se ka kohe boll Grupi me u rregullu . Kuptohet qe ndeshja asht shum e veshtire me u fitu me Tiranen , jo sepse Tirana asht shum ma nalt se ne , por duhet ta dijm qe Gjysa e futbollistave do lozin per here te pare dhe do te jete shum e veshtire me u lidh ne fillim . por per dicka jam i sigurte . Futbolliset qe sapo firmosen , do ti duket sikur po lujn me barcelonen , vetem duke pa stadiumin plotNese Vllaznia Fiton edhe ndeshjen me Tiranen , Ranieri per mendimin tem do u bante hero ne Shkoder , kurse Tiranes do ti humbiste fjala Favorite per Titull Kampion , me miliona investime , dhe nese Vllaznise do ti falej humbja , Tiranes nuk do i falej kurr , me gjithe ato miliona

Kam fullu me pas shum besim te ranieri . Ndoshta ato lojtare qe jan marre nga italia , nuk ka randesi cfare kategoriet kan, mund te jene lojtare edhe ma te mire se ato qe u blene me miliona

Para Vllaznia :psg:

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Java 3: VLLAZNIA - Tirana

Post by GOLDIAN » Sat, 06 Sep 2014 , 16:41

o pjalm Tirana asht absolutisht favorite numer nje bashke me korcen
edhe nuk i hup emri Favorit nese mundet nga ne(gja qe se besoj se se kena mujt as kur kena ken ku e ku)
Tirana ka kriju nje grup teper te fort me nje trajner me shume grinte qe e njeh mire superligen
ka marr lojtar te kombetares dhe jo balerin .ne nje dite te mire mundena me i marr rezultatin pozitiv po kurrsesi sjena ma nelt
i perjashtuar

sidrit
Huligan
Huligan
Posts: 187
Joined: Sat, 02 Feb 2008 , 16:19

Re: Java 3: VLLAZNIA - Tirana

Post by sidrit » Thu, 11 Sep 2014 , 19:07

Përshëndetje miq të forumit!
Nuk pata mundësi ta shoh ndeshjen.
Ma shumë se rezultati po më intereson çfarë ka ndodhë sot që u godit presidenti i Tiranës?!
Me sa pashë nga fotot, problemet ndodhën ne anën e tifozave të Tiranës por a ka kush informacion ma shumë?

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Java 3: VLLAZNIA - Tirana

Post by vvvllaznia » Thu, 11 Sep 2014 , 20:24

http://www.balkanweb.com/kryesore/1/rri ... 10559.html" onclick="window.open(this.href);return false;

kan ardhe si kaderra e paskan ik si pula lagun

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Java 3: VLLAZNIA - Tirana

Post by vvvllaznia » Thu, 11 Sep 2014 , 20:29

http://www.top-channel.tv/new/lajme/art ... BHpYPl_vDY" onclick="window.open(this.href);return false;

me te ardhe keq por paskan hanger dajak :P
Te na kallxojn teshti admini e ultraskuqeblu se qa ka ndodh. penalltia nuk shifet a ishte apo jo sepse nuk te len shkrumja top-channel me e kuptu

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Java 3: VLLAZNIA - Tirana

Post by vvvllaznia » Thu, 11 Sep 2014 , 21:39

Nqs keni informacione prej Shkodret na kallxoni. Me at qa lexohet thojn qe nje 12 vjeçar shkodran asht ther mbledhes topave e nuk kishte pun me rrahjet, nje shkodran ne gjendje te rand( nuk dihet a asht ai 12 vjeçari ), nga ana e Tiranasve thojn qe 11 vet jan arrestu ne spital prej policiet e tifozat e tyne jan hala te mbledhun ne stadium. tham qe ta po i nxjerrin te shoqenum prej policiet naten vone nqs nuk arrestojn prep ndonje. ishallan nuk ka te vdekun e te lendum keq sepse asht gjynah me pas pasoja per nje ndeshje futbollit. Tirana meriton ramje prej kategoriet e ndoshta Vllaznia nje denim te mire sepse nuk mundet qe me te ardhe tifozat prej qyteteve te tjera e 500 vet me pushtu fushen

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Java 3: VLLAZNIA - Tirana

Post by GOLDIAN » Thu, 11 Sep 2014 , 23:08

Jam komplet kundra dhunes
i perjashtuar

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Java 3: VLLAZNIA - Tirana

Post by fpjalmi » Thu, 11 Sep 2014 , 23:51

GOLDIAN wrote:o pjalm Tirana asht absolutisht favorite numer nje bashke me korcen
edhe nuk i hup emri Favorit nese mundet nga ne(gja qe se besoj se se kena mujt as kur kena ken ku e ku)
Tirana ka kriju nje grup teper te fort me nje trajner me shume grinte qe e njeh mire superligen
ka marr lojtar te kombetares dhe jo balerin .ne nje dite te mire mundena me i marr rezultatin pozitiv po kurrsesi sjena ma nelt
Goldi , e pe vete me syte e tuaj se sa ishte diferenca me nji ekip milionerash . Pash qe kishe komentu qe je kunder dhunes , por nuk mundet tjetri me ardh e me te pordhonu ne shpine tande Goldi sepse Shkodra asht djepi i kultures , por ama po te erdhi tiranci me te pordhonu edhe ne shkoder ashtu siq te bani edhe ne tirane, asht turp mos me ia pas pre doren ne spate , cdo tifozi te tiranes qe kan hi ne fushe dhe kan sha shkodranet . Goldi, a je shkodran apo ja , sepse cdo shkodran i thote , ia kan lujt zotin se nuk na ka pordhonu kush kurr ne shpine tone , sepse edhe laqianet e provune kush asht shkodra.

Lindita Nikolla, njeriu ma negativ i shqiperise , paska than , te denohet shum ketto gjana , duke e hedh larg e larg qe te denohet vllaznia rand , dhe rrealiteti asht krejt tjeter , ku ekipi i vetem qe duhet denuar asht vetem tirana me tifozat qe nuk bajn pjese e Tiranes se Qytetarise se kultures , por jan vetem plehnat e tiranes qe duhet patjeter te denohet .

Nese jena Shkodran te vertete , dhe nese Federata na denon per ndonji gja , duhet gjithe shkodra me blloku rruget internaciuonale , njisoj siq e bane tifozat Kukesiane . Halili keka kodit pa dashje nga tifozat e tiranes nga cthuhet , kurse da gazeta dojn me ia fut shkodraneve . Duke dit qe tifozat e tiranes kan ba gjithmone dhune keto 4 fitet e fundit cdo ndeshje, duhet te denohet rande sepse Kultura e tifozave tone , asht amelsina e Futbollit shqiptare

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Java 3: VLLAZNIA - Tirana

Post by fpjalmi » Fri, 12 Sep 2014 , 00:08

NE gjithe boten , nuk denohet ai qe i then hunden tjetreit , por ai qe nis sherrin sepse kur tjetri te godet i pari dhe fillon sherri , asht fajtori i vetem, sado shume ti ajen syte dhe ti qahen Vetullat . Tifozaat fanatike kan ken te gjithe me thika ne stadiumin Loro Boriqi , nji turp shum i madh i policise sone mos me i ba kontroll asnji tifozi fanatik te Tiranes qe ka ken 100 perqind e armatusun me thika , dicka qe duhet te denohet shum, jashtzakonisht shum nga Fshf-ja , ku 2 shkodrane po humbin jeten

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Java 3: VLLAZNIA - Tirana

Post by fpjalmi » Fri, 12 Sep 2014 , 00:40

Neqoftese do ishte gazeta me informacione te sakta , Titulli i Gazetes duhet te jete """"""200 tifoza fanatike donin te dhunonin 7000 tifoza dhe nje qytet te tere """""

ultraskuqeblu1
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 348
Joined: Mon, 01 Feb 2010 , 21:03
Skuadra: Vllaznia
Location: Shkodër

Re: Java 3: VLLAZNIA - Tirana

Post by ultraskuqeblu1 » Fri, 12 Sep 2014 , 03:40

Sipas Beqirit edhe Krajes qe kane shku ne spital mu interresu, nuk ka shkodran t plagosun, aq ma shume n gjendje t rande, pra jane shpifje te mediave ose t fanaticsave, me vjen shume keq per disa tifoza te tirans qe e kane psu, sherri i disa tjerve te drogum :( loja tepri, ban mrekulli thojme na...
1Jetë 2Ngjyra 1Skuadër
VLLAZNIT ULTRAS

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Java 3: VLLAZNIA - Tirana

Post by fpjalmi » Fri, 12 Sep 2014 , 14:49

Kjo asht e verteta e ngjarjes ne shkoder . Ja pse Vllaznia asht e pafajshmja dhe ka mbrojt vetem turpin mos ta pordhonojn kush edhe ne shpi

Në radhët e tifozëve tanë, është një tifoz që ndodhet në gjendje të rëndë për jetën pasi është therur me thike nga tifozët miq. Po ashtu, janë disa policë që gjenden të shtruar në ambientet e spitalit të qytetit. Në disponojmë pamjet filmike, foto dhe fakte të tjera të cilët do t’i jepen organeve përkatëse në momentin më të parë .

Për të qetësuar huliganët e ekipit mik, ka zbritur nga tribuna edhe vetë presidenti i Tiranës Refik Halili, por ai është çarë në kokë me mjete të forta nga tifozët e vetë këtij ekipi.Në rrethana të tilla, natyrisht që jemi te indinjuar nga një sjellje e tillë vagabondësh e këtij grupimi të vogël tifozësh të Tiranës, të cilët vetëm tifozë futbolli nuk janë dhe qe nuk i bashkon asgjë me lojën e bukur të futbollit.

http://www.sportishqiptar.com.al/newsit ... per-shtyp/" onclick="window.open(this.href);return false;

Fshf-ja me ne krye Erion Baqen , te gjithe e dijn se si jane tifozet e tiranes , ku ne si ne korce ashtu si dhe ne cdo qytet tjeter , cdo problem qe asht bare , jane vetem fanatiket , dhe dihet qe jan njerezit ma te poshter te tiranes , ku nuk kan asgja te perbashket me kulturen e qytetarit Tiranas

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Java 3: VLLAZNIA - Tirana

Post by Man in Redblue » Fri, 12 Sep 2014 , 15:35

Duhen masa ekstreme ndaj vagabondave nga sektori i Tiranes qe u futen ne fushe dhe shkaterrun ndeshjen.
Klubi Tirana duhet te marrin pergjegjesi per veprimet vagabondeske te tifozave te vet, te distancohet nga ata dhe ti ndaloje hyerjen ne cdo stadium te shqiperise, duke perfshire edhe ate ne Tirane.
Klubi Tirana duhet ti kerkoje falje Klubit Vllaznia dhe qytetit te Shkodres per sjelljen vagabondeske te tifozave te vet.
Shpresoj qe te ndermerren hetime mbi aktet vandale ne stadium. Ata "tifoze miq" qe shkaterruan stolat, duhet te pergjigjen nji deri ne nji per damet materiale.

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Java 3: VLLAZNIA - Tirana

Post by vvvllaznia » Fri, 12 Sep 2014 , 17:37

https://www.youtube.com/watch?v=KoBNdcWpJkg" onclick="window.open(this.href);return false;

shifet çart se kush asht tifozi e kush pilluci. Ai femija me at baben dalin nga ana e shkodranve bile duke u mbrojt prej shkodranve. pillucat hajn shkopinj siç e meritojn. 20 shkodran kan ba me nga vrap 300 pleshta. turp ti vijn

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Java 3: VLLAZNIA - Tirana

Post by Admin » Fri, 12 Sep 2014 , 18:48

Isha ne stadium dje, tifozat Tiranas kishin ardh shume te fryme edhe kishin ardh me provoku!!
Pa fillu ndeshja kane fillu me provoku edhe me kane vazhdu gjate gjithe ndeshjes e deri ne fund.

Rrugacet e Tiranes, gjujten me stola e shishe lojtart tone e tifozat tone tek tribuna kryesore, masandej i jane pergjigj tifozat tone e ma vone ka hy policia qe i ka vu teposhte. Ne kete moment ka lojtart e Tiranes kane lane ndeshjen e kan hi ne tribun me qetsu gjendjen midis tifozave te tyne e policise.

Ka fillu ndeshja, ku vazhdimisht tifozat e tiranes kane hedh sende te forta ne fushe.

Kur per fatin tone te mire kena hanger gol, disa tifoza te tiranes kan hi ne fushe me festu e me te maru ndeshja, kane hi edhe ma shume ne fushe ku disa prej tyne kane shku tek tifozat e Vllaznise edhe kane ba me gjeste.
Ne kete moment disa prej V-U kane hy ne fushe edhe jane rrah me tifozat e Tiranes, e masandej tifozat e tjere te Tiranes qe ishin ne fushe jane afru tifozave shkodran qe kane hi ne fillim ne fushe.
Ska kalu as 20 sekonda kur jane turr disa tifozat tjere shkodran (deri sa kane myll dyrt policet) e jane rrah me te Tiranes e masandej tane tifozat Tiranes kane thy rekordin e 100 metrave tu u msheh tek tribuna A (tribuna qendrore).
Kur policia i ka nxjerr jasht shkodrant qe ishin ne fushe, bashke me pjesen tjeter te tifozave kane dal jashte edhe i kane sakatu e myll per ma shume se sa 2 ore tifozat e Tiranes ne stadium deri sa kane ardh forcat speciale prej Tiranes .....

Ndeshjen e kam pa tek V-U edhe ja baft zoti hallall atyne djemve qe bajne tifozllek per Vllaznine ku nuk asht hic e lehte.... Nuk mbeshteten pothujse hic prej klubit apo edhe prej tifozave te tjere. Sdq nuk kane pushu as edhe 1 sekond pa bertit.
Hallall edhe duhet sa ma shume mbeshtetje prej te tanve !!

Fanacicat prej minutes 75 kane hek banderolat e tyne... me sa duket e kane dite se ca i prite edhe kane pas hall .... :)
Sdq disa shalla e bluza te fanacicave jane marre me dhune prej V-U :) :lol: :lol:

Image

Sa i takon lojes, si ne si edhe Tirana nuk kane lujt mire, lojtart tone dojne kohe per me u ambjentu me njeni tjetrin dhe duhet me fornuzu me sa ma shume topa Sozen se ne 1 per 1 ishte shume i forte.
Vllaznia ka lujt fort e me zemer deri ne fund e me erdhi mire qe ne fund te ndeshjes (pavarsisht golin qe psume) asht duartrokit prej tane stadiumit.
Vllaznit Ultras

Image

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Java 3: VLLAZNIA - Tirana

Post by Skodrinon » Fri, 12 Sep 2014 , 21:01

Kur ndigjova per rrmuj ne stadium me erdhi keq, e thashe se kishin dashte me u hakmarre kta te tont per ndeshjen e kalume ne Tirane, por masi pash ket video them hallall ia baft zoti. Ca kerkun iu dhan. I pam edhe trimat tu ik vrap prej nji grusht shkodransh. Te falenderojne ate qi ka vu ato hekurat e gjata poshte tribunes karshi, ku ishin tifozat tone, se njaty n'fushe kishin mbet. Nuk e kuptoj ku e gjeten guximin me u fut ne fush e me provoku.
Skena si kto nuk i kena pa kurre ne L.Borici, me kto permasa t'pakten, e m'vjen mire qi nuk jane shkak i sjelljes se tifozerise tone.
Gjaja ma shqetsuse asht therja, se krijon nji precedent te rrezikshem. Ndeshja e ardhshme ka me ken fort problem. Edhe ky asht rasti i pare qi ndigjohet nqs nuk gaboj. E jo vetem ne Shkoder po ne tan Shqipnin. E kan kalu masen ket here sa s'ban ma.

User avatar
jetmir
I Sapoardhur
I Sapoardhur
Posts: 1
Joined: Thu, 19 Jul 2012 , 10:10
Skuadra: vllaznia

Re: Java 3: VLLAZNIA - Tirana

Post by jetmir » Fri, 12 Sep 2014 , 21:14

krye vagabondi i fanatiksave eshte refik halili qe del dhe rren bashke me alimehmetin qe gjoja shkodranet e gjakosen por e verteta doli se ishin drogaxhinjte e tiranes turp turp tirona para shkodra

sidrit
Huligan
Huligan
Posts: 187
Joined: Sat, 02 Feb 2008 , 16:19

Re: Java 3: VLLAZNIA - Tirana

Post by sidrit » Fri, 12 Sep 2014 , 21:21

Nuk di ça me thanë! Kam mbetë pa fjalë kur pashë videot me sa ka ndodhë. Di me thanë që herët a vonë kishte me ndodh me debilat e Tiranës. Na ra ne për hise si gjithmonë. Me ça i kanë ba, pak i kanë ba. A dashtë mos me i lanë me dalë prej Shkodret se tash hajnë mut nëpër forume.
Kanë me na dënu randë. Kena me u ba kurban për hatër të disa horave.
Ishalla gabohem e na falin për vetë faktin që kto skena nuk kanë ndodhë kurrë në Shkodër.

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Java 3: VLLAZNIA - Tirana

Post by vvvllaznia » Sat, 13 Sep 2014 , 08:52

Keta pilluca kan kriju probleme gjithkund ku kan shku tu perfitu prej rastit qe policia asht zhele e neper rrethe tifo-grupet jan pak te organizum e jan te perbam prej femijve 12 vjeçar. Mos te harrojm se ça kan ba ne Vlon e Korçe. Teshti qe u morr vesh qe kerkush s' asht vra rande nga ana e jon dhe e tyne hiq keq nuk me vjen. Duhet me than qe policia e jon nuk asht ne gjendje as me organizu nje ndeshje midis veteranve te viteve 50. Me pa pleq ne fnsh me te ardhe marre

Post Reply