Vllaznia-----Teuta , java e fundit

Ketu ndodhet te gjithe ato tema, te cilat jane te vjetra apo ne te cilat nuk diskutohet.
GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Vllaznia-----Teuta , java e fundit

Post by GOLDIAN » Sun, 11 May 2014 , 01:41

skisha dasht tjeter vec fshf te bajn dicka e te luhet neser ndeshja
Tirana -besa e Tirana ti hapin Porten kavajes

ma mire ne kategori te dyte se me degjenerata robsh

e mytne shkodren vllazen u aja u aja tu ju than tash skena shpetim ma
une kam me vdek e keni me me kujtu
i perjashtuar

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Vllaznia-----Teuta , java e fundit

Post by vvvllaznia » Sun, 11 May 2014 , 13:01

sidrit wrote:Pershendetje miq te forumit!
Ky asht postimi i parë për mu ne kyt sezon. Me sa duket edhe i fundit.
Kishim nji vllazni te sëmurë rande kyt sezon. Forcat e ''mbinatyrshme'' e shpetunen!
T'ia dime per nder se te tjere shkun per ne.Vecse ka nji problem se Vllaznia shiti shpirtin, vdiq miq iku per lesh!
Zombi te kategorise se super ligë. Kshtu jena na e Tirana, Vlona e tane tjeret me zotin Duke dreqin ne kry.
Besa ra por Bizhdili ja bani si burrat.
Te tjeret shpetun por ja banen si ku***.
Vllaznia vdiq miq, rrofte vllaznia!
me thane sot qe Vllaznia vdiq asht me i ba nje nder Vllaznis. Vllaznia ka vdek ka her dhe e kena mbyt na shkodrant e kerkush tjeter. Aty ku nuk arriti xhaxhi per 45 vjet e banen 'shkodrant' per dhjet pesmdhlet per me mush xhepat e tyne. Para tre kater vjetsh per mos me lujt teater si dje ja lanen Elbasanit e futen ne loje Sukajn me duket qe ishte i skualifikum e hupme 0-3 ne tavoline. besoj qe ka ken pika ma e ulte e Vllaznise ne historine e saj dhe aty ka mbet edhe sot. Por si gjithmone ne tja vejm fajin Januzajt, Shaqirit, Grekut e Serbit se asht do ti rregullojm te gjitha punt

sidrit
Huligan
Huligan
Posts: 187
Joined: Sat, 02 Feb 2008 , 16:19

Re: Vllaznia-----Teuta , java e fundit

Post by sidrit » Sun, 11 May 2014 , 18:20

vvvllaznia wrote:
sidrit wrote:Pershendetje miq te forumit!
Ky asht postimi i parë për mu ne kyt sezon. Me sa duket edhe i fundit.
Kishim nji vllazni te sëmurë rande kyt sezon. Forcat e ''mbinatyrshme'' e shpetunen!
T'ia dime per nder se te tjere shkun per ne.Vecse ka nji problem se Vllaznia shiti shpirtin, vdiq miq iku per lesh!
Zombi te kategorise se super ligë. Kshtu jena na e Tirana, Vlona e tane tjeret me zotin Duke dreqin ne kry.
Besa ra por Bizhdili ja bani si burrat.
Te tjeret shpetun por ja banen si ku***.
Vllaznia vdiq miq, rrofte vllaznia!
me thane sot qe Vllaznia vdiq asht me i ba nje nder Vllaznis. Vllaznia ka vdek ka her dhe e kena mbyt na shkodrant e kerkush tjeter. Aty ku nuk arriti xhaxhi per 45 vjet e banen 'shkodrant' per dhjet pesmdhlet per me mush xhepat e tyne. Para tre kater vjetsh per mos me lujt teater si dje ja lanen Elbasanit e futen ne loje Sukajn me duket qe ishte i skualifikum e hupme 0-3 ne tavoline. besoj qe ka ken pika ma e ulte e Vllaznise ne historine e saj dhe aty ka mbet edhe sot. Por si gjithmone ne tja vejm fajin Januzajt, Shaqirit, Grekut e Serbit se asht do ti rregullojm te gjitha punt
Ke shume te drejte per sa shkrun ma siper dhe jam i ndërgjegjshëm qe nuk asht hera e pare qe tolerojmë por rasti i djeshëm , ka një ndryshim.
1) Mbijetoj duke vdekur!
E çuditshme si frazë por realisht, dje kjo ndodhi.
Ke 2 faza qe lufton per mbijetesë dhe arrin ne ndeshjen e fundit me avantazh se te mungon edhe nje pikë per shpëtim. Ne momentin qe meson se nuk ke ma nevojë per ate pikë, hape këmbët dhe ....... pra me rezultat vdes por me ndihmen e te ''plotfuqishëmve'' mbijeton.
2) Mbijetoj duke shitur shpirtin!
Po ta marrim Vllaznine si nje qenie të gjalle mund të them se kena një qenie te sëmurë prej dekadash por ishte shpirti i kesaj Vllaznie qe asht shume ma i vjetër e me vlera, qe e mbante gjalle e qe i impononte respekt ne nje qytet te tane e mos ma gjane. Per te mbetur gjalle, kyt sezon, vllaznise iu desh me e ''shit'' gjane ma te shtrenjte qe kishte te klika e Dukes.
Mbijetoi por humbi gjane me te shtrenjtë, per mu humbi edhe respektin qi i impononte çdokujt.
Per mu ma mire me ra dhe me nder se gjalle e pa shpirt.Shpresova deri ne fund se mbijetesen e meritume por dje e kuptova qe cdo gja qe spekullohej ishte e vërtetë.
3) Cmimi i shpirtit!
E ka pyt kush vedin si ka mundesi qe nje skuader qe po bjen nga kategoria ne Shipni mbush stadiumin si skuadra qe po del kampion?!
Ky asht shpirti qe mbarte ai ekip, nji shpirte qe ka vujte e ka gzu ne historine e gjate te tij por pa i shtri doren kurre kujt. Pa i ba keq kujt por vetem tu i ba keq te tjerët. Kjo ishte qe e dallonte prej tjerve e qe i detyronte respekt gjithkuj.
Sa asht cmimi i tij? Me sa duket ishte cmimi i mbijeteses!
Sa per ate qe mendoj une, ai nuk kishte cmim ishte i pashitshem.
Sot nuk jena ma zot te tij se dikush tjeter e ka ne dore prandaj neser nuk duhet te habitemi nese na e bajne si Beses ose nese jemi duke dale kampion por duhet me i hape rruge dikuj tjeter se jena ma zot te vedit. Kjo ndoshta edhe qysh sezonin tjeter. Pra sa vlere kishte kjo?
4) Mbijetesa dhe e ardhmja!
Dikush mund te besojne ne rilindje hahaha ose edhe ne ringjallje nuk e di....
Po ju la ju me dhane mendimet e juaja per te ardhmen se ndoshta keni informacione te reja.
Mram po me thoshin qe Fushaj ishte ba edhe ma i fuqishëm se ma parë....
Dikush tha se shkodrani Tom Doshi indirekt do ta marrin meqe Gon Celes nuk ia lejonte ligji....
Bashkia kishte vdek per vedi veç po kerkoshin testamentin ku e ka lane....
Dini gja tjeter ju o miq se cili shpirt do futet ne trupin e lugatit qe mbeti nga e madhja Vllazni?

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Vllaznia-----Teuta , java e fundit

Post by Admin » Sun, 11 May 2014 , 23:31

Shume shume dakort me Sidritin !!

Pak si e veshtire qe kjo Vllazni me u ba per sat i vjet e per disa vjet me rradhe.... Sdq ishalla te tane NE nuk harrojme e nuk duhet me harru !!!
Sdi ca me shkru ma teper por jam shume shume i zhgenjym per se si u myll ky sezon.
Vllaznit Ultras

Image

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Vllaznia-----Teuta , java e fundit

Post by Skodrinon » Mon, 12 May 2014 , 16:23

Gjynah se kishin mundsi me e mbyll ndryshe
Sidomos prej rezultateve me rivalet direkt si Flamurtari e Besa, e me lojen e mire ne Tirane kishin fitu njifare respektit. Hodhen poshte fjalet qi thoshin se nuk kane me marre pike ne ndeshjet e veshtira se jane lojtare zhele. Mjaftun pak minuta me tregu se jane ma keq, jane njerz zhele.
E nuk jam dakord qi nuk kane faj lojtart por vetem ata qi i urdhnojne.
P.sh. Belisha. Ndeshja e fundit si lojtar. Nuk ja ka ma nevojen kuj. Imagjinoni ta kishte hek bluzen e te kishte dale prej lojet ne shej proteste. Nuk do t'kishte hup kurgja e do t'kishte mbet n'histori ma shume se Bizi e Zhega pamvarsisht se ka kene lojtare normal. Po thuj jane msu ne ket pisllek.

E vetmja gja per te cilen nuk jam dakord me Sidritin asht kur thote se Bizhdili e bani si burrat.
Bizhdili nuk ka ba kurre ndoi gja si burrat. Kur e pa qi nuk kishte ma shpresa bani si i ndershem.
Ta kishte terhek ekipin para ndeshjes me ne nqs donte me protestu per arbitrat. Kavaja nuk qe e zoja me fitu kunder Vllaznise 11 kunder 10 per 35 minuta. Na dona me e pa Vllaznine te paster pamvarsisht ca bajne te tjeret, por leksione ndershmeriet pre kerkuj. Si thone ktu, ma i pasterti ka kromen, ne kampionatin shqiptar

sidrit
Huligan
Huligan
Posts: 187
Joined: Sat, 02 Feb 2008 , 16:19

Re: Vllaznia-----Teuta , java e fundit

Post by sidrit » Mon, 12 May 2014 , 18:41

Skodrinon pershendetje!
Une nuk thashe se a burre i mire, thashe qe tregoi burrni me veprimin qe bani.
Kur mbete puna me marre shembull per burrni Bizhdilin, vaj medet per nivelin e burrnise ne Shqypnine tone!
Po ça me ba ma Skodrinon?!
Ky te pakten e bani ne nje fare menyre, najte qe ti me shume te drejte e kerkoshe nga Belisha. Apo jo?

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Vllaznia-----Teuta , java e fundit

Post by Edmond-Cela » Mon, 12 May 2014 , 20:43

Belisha ishte Kapiten skuadret, dhe ai kishte te drejt tju drejtohet shokve te tije qe te luashin ndershmerisht pavarsisht se cfare u thoshte nga lart. nese te tjertet nuk iu bashkoshin ai tu largote nga fusha ne shej proteste. Vllaznia asht e shkodres dhe jo e Lukes Grimes dhe Gjyrezit. ne ket rast ato do kishin gjith shkodren ke krahin e tyre dhe do kishin dal si heroj dhe jo k****va sic dolen
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Vllaznia-----Teuta , java e fundit

Post by Edmond-Cela » Mon, 12 May 2014 , 21:06

Duka: Ky kampionat, ndër më të bukurit


Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, e ka cilësuar këtë si një nga kampionatet më të bukur. Ai ka uruar Skënderbeun për titullin kampion, ndërkohë që ka vlerësuar shtimin e tifozëve në shkallët e stadiumeve gjatë një prononcimi për “SuperSport”, në përfundim të takimit mes Skënderbeut e Laçit. Titulli – “Skënderbeu doli kampion pasi ka qenë skuadra më e mirë e Superiores. Ka qenë një moment rivaliteti me Kukësin, por që gjithsesi arritën të ruajnë kreun. Ka pasur garë të fortë. Futbolli është një lojë dhe një sport që shërben më të ofruar spektakël dhe emocione”. Urimi – “Uroj të gjithë sportdashësit, tifozët e Korçës, por një dedikim special shkon për një zonjë të moshuar, që sot është operuar në Vjenë. Është nëna e Agim Zeqos, zonja Peçi”.
Bukuria - “Mendoj se ky është një nga kampionatet më të bukur. Ka pasur shumë rivalitet, është shtuar numri i spektatorëve në shkallët e stadiumit. Ka qenë i luftuar deri në javën e fundit të Superiores”. Formula – “Skema me 10 skuadra për sezonin e ardhshëm, planifikohet të rrisë akoma më tepër garën mes ekipeve, numrin e spektatorëve dhe mbi të gjitha të ardhurat për klubet. Sporti është në një situatë që ka nevojë për sa më shumë mbështetje financiare. Nuk mund të them se formulat e tjera me 12 apo 14 ekipe kanë qenë të dështuara, por ne jemi të prirur gjithmonë drejt përmirësimit”.
Besa - “Nuk e di pse nuk u paraqitën në ndeshjen me Tiranën. Bojkoti është një veprim që e dënoj si unë personalisht, ashtu edhe rregullorja. Futbolli zhvillohet për t’u luajtur dhe mbi të gjitha për spektatorët. Sigurisht që bojkoti nuk është asnjëherë zgjidhja e duhur”.
Stadiumi - “NË Elbasan vazhdojnë punimet. Aktualisht duket një gërmadhë, pasi po ndërtohet ende. Mendoj se do të dalë një stadium simpatik dhe shpresoj që të jetë gati për ndeshjen me Danimarkën. Sa i përket “Qemal Stafës”, jemi ende në negociata për të siguruar fondet dhe po mendojmë mbi koncesionin, pasi bëhet fjalë për një projekt gjigand që kërkon një investim shumë të madh”.

Burimi: http://www.panorama-sport.com/kategoria ... z31WuLAiB7" onclick="window.open(this.href);return false;
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Vllaznia-----Teuta , java e fundit

Post by fpjalmi » Mon, 12 May 2014 , 22:00

6 vitet e fundit , 2 ose 3 ndeshjet ishtu kena lujt gjithmone . vecse nese 6 ndeshjet e fundit nuk ka pas tifoza sepse e kan dit se si do dalin rrezultati dhe asht dit qe vllaznia e ka te sigurte superligen ,kete vit asht dasht me ia shperbly tifozave ne ndeshjen e fundit , duke dit qe ata tifoza ishin kur jepshin zemer per me ndej ne superlige ku ndesjet e fundit shkoshin edhe edhe ne transferte , dhe per mendimin tem , ky turp I kesaj ndeshjeje qe asht lan asht njisoj si me me te shendosh kush kur je I semure dhe me u qu prej shtratit dhe me e sha ate qe te shendoshi dhe me ik , njashtu drejtusat e lojtaret e vllaznise ia kan ba tifozave te mrekullueshem qe I dhan jete vllaznise

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Vllaznia-----Teuta , java e fundit

Post by vvvllaznia » Sun, 18 May 2014 , 19:01

http://www.gazetaexpress.com/sport/bara ... sje-14572/" onclick="window.open(this.href);return false;

kur thosha qe nganjeher tifozat duhen ;)

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Vllaznia-----Teuta , java e fundit

Post by Skodrinon » Tue, 20 May 2014 , 10:26

Ee, jane kategori ata tjeter atje n'krahasim me ne

Post Reply