Norvegji - Shqipni

Diskutoni rreth ekipit tone Kombetares ,futbollisteve te saj , etj.

Moderator: GOLDIAN

Post Reply
Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Norvegji - Shqipni

Post by Admin » Fri, 22 Mar 2013 , 00:03

Neser luhet ndeshja Norvegji - Shqipni e vlefshme per eliminatoret e WC2014.

Ca mendoni per kete ndeshje apo i keni ra vizen kombtares :)
Vllaznit Ultras

Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Norvegji - Shqipni

Post by fpjalmi » Fri, 22 Mar 2013 , 00:56

Di isha i lumtur me xan vendin e katert . Per mendimin tem kombetarja shqipetare po rinovohet me debiazin, i cili po ban nji pune mjaft te shkelqyshme me kombetaren. Kuptohet qe Norvegjia asht favorite me e fitu ndeshjen , por duke pa qe me skuadra te forta lozim me fort se me te dobetat , nuk do ishte qudi qe te marrim nji rrezultat te mire qe ndoshta do shkruhej edhe ne histori

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Norvegji - Shqipni

Post by GOLDIAN » Fri, 22 Mar 2013 , 01:54

me vjen mire per dyshen basha e rama sepse vertet kena nevoje per lojtar qe lujne futboll e jo
lojtar si cana qe shyqyr kan nje flamur si tatuazh e kan harru se ca den me than 90 minuta me lujt futboll.
une nuk jam optimist por ne marri edhe mundet me marr nej rez te cuditshem
nje krahasim me ate komtaren e 98 per mu jena demek ma te modernizum por ma te dobet
i perjashtuar

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Norvegji - Shqipni

Post by Admin » Fri, 22 Mar 2013 , 19:48

Ndeshjen e kam lidh live tek Vllaznia Tv :)

http://www.fkvllaznia.net/main/tv/" onclick="window.open(this.href);return false;
Vllaznit Ultras

Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Norvegji - Shqipni

Post by fpjalmi » Sat, 23 Mar 2013 , 02:08

fpjalmi wrote:Di isha i lumtur me xan vendin e katert . Per mendimin tem kombetarja shqipetare po rinovohet me debiazin, i cili po ban nji pune mjaft te shkelqyshme me kombetaren. Kuptohet qe Norvegjia asht favorite me e fitu ndeshjen , por duke pa qe me skuadra te forta lozim me fort se me te dobetat , nuk do ishte qudi qe te marrim nji rrezultat te mire qe ndoshta do shkruhej edhe ne histori
Ma ka ndi zemra qe ndoshta do shkruajme edhe histori me kete ndeshje , dhe ne fakt ka ndosh tamam ashtu :P . Ma e bukura asht qe kurr me pare nuk kena ken kaq afer kualifikimit , per ne boterorin 2014 ne brazil. Shum here nga fillimet kualifikuese ne 2 ndeshjet e para kena ken ne vend te pare, dhe ne vend te dyte, dhe kur vite ndeshja e trete shkoshim nga fundi , kurse tashti asht dicka ndryshe sepse ne ndeshjen e peste kena shku nga vendi i katert ne vendin e dyte , me te njejta pike dhe golavarazh me iclanden ku kryeson grupin zvicra me 1 pike ma shum por edhe me nje ndeshje ma pak , ate qe do ta luaje neser me qipron


1 Switzerland 10 pike
2 Albania 9
3 Iceland 9
4 Norway 7
5 Slovenia 3
6 Cyprus 3

Keto jan ndeshjet qe kan met .

7 qeshor

Shqipni - Norvegji
Iceland -Sloveni
Zvicer - Qipro
______________
6 shtatore

Zvicerr -Iceland
Sloveni-Shqiperi
Norvegji - Qipro
_______________
10 shtatore

Norvegji -Zvicer
Iceland -Shqipni
Cipro Sloveni
_______________
11 tetore
Shqipni -Zvicer
Sloveni -Norvegji
Iceland -Qipro
_______________
15 Tetore
Zvicer -Sloveni
Cipro -Shqiperi
Norvegji- Iceland

Ndoshta andrra qe mendoshim qe nuk do te behej kurr rrealitet , po vjen pikerisht ne kete boterore :P

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Norvegji - Shqipni

Post by Admin » Sat, 23 Mar 2013 , 12:48

Urime per fitore.
E kam pa ndeshjen komplet e ne pergjithsi e kena meritu fitoren. Berisha (portieri) ka ba nji paraqitje te mire edhe ka kene vendimtar sonte. Me pelqejne daljet qe ban e per moshen qe ka tregon shume siguri. Ishalla vazhdon kshu.
Duhet sesban me eliminu disa gabime ne mesfushe si edhe disa hallakatje ne mbrojtje.
E shaf shume te veshtire kualifikimin per ne Brazil por aja qe asht e randsishme po tregojme stabilitet e nji loje te knaqshme.
Duhet me ndej me kam ne toke edhe me punu fort.
De Biasi asht tu me pelqy jo tek grumbullimi i lojtarve (se edhe aq shume se ka aj ne dore) por tek menaxhimi i grupit e tek skemat qe perdor gjate ndeshjeve.

Salihi na nderoj kete here, ishalla vazhdon kshu!!
Forca Shqipnia!!
Vllaznit Ultras

Image

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Norvegji - Shqipni

Post by Edmond-Cela » Sat, 23 Mar 2013 , 19:51

Nje Nate shum e lumtur per mua personalisht. Ku ka ma lezet. albania norway 1:0 | croatia serbia 2:0 | bosnia greece 3:1 <333
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Norvegji - Shqipni

Post by fpjalmi » Sat, 23 Mar 2013 , 21:09

Zvicra paska barazu me cipron dhe asht vetem 2 pike e shkeputun nga ne dhe duke udhehequr grupin . Ne ndeshjen e 7 qeshorit qe do lozim me norvegji brenda ne tirane , do na mungojn 3 lojtare kryesore, Lorik Cana , Andi Lila dhe Roshi .

edhe klasifikimi ka ndryshu

1 Switzerland 11 pike
2 Albania 9
3 Iceland 9
4 Norway 7
5 Cyprus 4
6 Slovenia 3

ultraskuqeblu1
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 348
Joined: Mon, 01 Feb 2010 , 21:03
Skuadra: Vllaznia
Location: Shkodër

Re: Norvegji - Shqipni

Post by ultraskuqeblu1 » Sat, 23 Mar 2013 , 22:16

Kur ka fitore loja s'diskutohet :)

C'ka m'pelqej ka ana tifozerike ishte, baneri "Shkodra, Kuq e Zi" qe tregon mentalitet tifozerik e t'ban mu ndi krenar per ato Shkodran qe ishin atje, + vetem 2 antar t'TKZ-s kane shku prej Shqipniet, te 2 Shkodran :D

P.s. A kena naj mendje per Slloveni me 6 Shtator??? :) :eag: :eag: :eag:
1Jetë 2Ngjyra 1Skuadër
VLLAZNIT ULTRAS

ultraskuqeblu1
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 348
Joined: Mon, 01 Feb 2010 , 21:03
Skuadra: Vllaznia
Location: Shkodër

Re: Norvegji - Shqipni

Post by ultraskuqeblu1 » Sun, 24 Mar 2013 , 15:42

Image
1Jetë 2Ngjyra 1Skuadër
VLLAZNIT ULTRAS

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Norvegji - Shqipni

Post by Edmond-Cela » Sun, 24 Mar 2013 , 22:36

Ju lumt
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Norvegji - Shqipni

Post by fpjalmi » Mon, 25 Mar 2013 , 02:59

ultraskuqeblu1 wrote:Image

Emagjinoje kur te luajn kombetarja ne shkoder, se si tapo bahet. Me sa kam ndigju , ndeshjet e mbetuna do bahen te gjitha ne shkoder.

Ju lumte ultras kuqeblu1, nji pamje mjaft e bukur .

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Norvegji - Shqipni

Post by Ledi1920 » Mon, 25 Mar 2013 , 13:45

Fitore e merituar. Por nuk duhet me fluturu me pras sic e kena zakon.
Kena neshje te tjera. Duhet neshjem me i pregatit maksimalisht. Duhet qe neshjen ne qershor qe kena me Norvegjine me more tre pik se sbon dhe kam pershtypje qe do ja arrijm. Ne mes te vpes nordiket nuk jom msu me lujt.
Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Norvegji - Shqipni

Post by fpjalmi » Tue, 26 Mar 2013 , 23:08

Me fitoren miqesore ndaj lituanise 4 me 1 , dhe me lojen e mrekullueshme , mund te tham qe kjo skeme e krijuar nga dibiazi , mund te jete nji nder kombetaret ma te mira qe shqipnia ka pas ne histori , dhe kjo shqipni nuk krahesohet as me kohen e brigelit , as me kohen e hanit , as ne kohen e bariqit dhe as me kohen e hafizit , dhe mendoj qe asht shum shum ma nalt

ultraskuqeblu1
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 348
Joined: Mon, 01 Feb 2010 , 21:03
Skuadra: Vllaznia
Location: Shkodër

Re: Norvegji - Shqipni

Post by ultraskuqeblu1 » Wed, 27 Mar 2013 , 02:59

Foton qe postova e ka ba 1 shok i jemi qe asht nis prej Shkodret ka ken poshte me TKZ-n. Ndersa kto djemt ishin prej rusit dhe kishin vite qe rrishin ne Norvegji... Hallall ja baft zoti ktyne, nga fotoja po e shof qe paskan bajagi mentalitet tifozit, te bahet qefi kur shef kshi fotosh ku bashkqytetart tone jane aktiva edhe ne emigracion... Nuk mjafton vetem me la taken me than qe isha me pa Kombtaren, kjo asht minimumi qe duhet me ba çdo tifoz, pak mbeshtetje dhe 1 transparent poshte... :) Asht Kultur :)
1Jetë 2Ngjyra 1Skuadër
VLLAZNIT ULTRAS

futbollist
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 523
Joined: Fri, 26 Nov 2004 , 23:37
Skuadra: Vllaznia, Bayern
Location: Rus-Maxharr

Re: Norvegji - Shqipni

Post by futbollist » Tue, 30 Jun 2015 , 11:34

Pershendetje tanve pas nje kohet te gjate mungeset....kam kene une qe e kam ba ate banerin :-)
Kam qene ne ndeshje me familje dhe miq. Besoj qe do na shifni perseri ne Kopenhagen me 4 shtator ;-)


ultraskuqeblu1 wrote:Kur ka fitore loja s'diskutohet :)

C'ka m'pelqej ka ana tifozerike ishte, baneri "Shkodra, Kuq e Zi" qe tregon mentalitet tifozerik e t'ban mu ndi krenar per ato Shkodran qe ishin atje, + vetem 2 antar t'TKZ-s kane shku prej Shqipniet, te 2 Shkodran :D

P.s. A kena naj mendje per Slloveni me 6 Shtator??? :) :eag: :eag: :eag:
:::::::::::FORZA VLLAZNIA :::::::::::FORZA SHQIPERIA::::::::

futbollist
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 523
Joined: Fri, 26 Nov 2004 , 23:37
Skuadra: Vllaznia, Bayern
Location: Rus-Maxharr

Re: Norvegji - Shqipni

Post by futbollist » Tue, 30 Jun 2015 , 19:19

Nga nje gazete shqiptare qe na nxorri pas ndeshjes athere.Ishim ku dalin lojtaret,nder te tjera foto me lojtaret bame dhe me kryesorin Salihin :)
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
:::::::::::FORZA VLLAZNIA :::::::::::FORZA SHQIPERIA::::::::

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Norvegji - Shqipni

Post by Admin » Sat, 11 Jul 2015 , 09:34

Ku je mor zotni se ke hup krejt :)
Ishalla gjithcka mire.

Ju baft zoti hallall edhe ishalla ne Danimarke bahesh me shku prep e me i sjell shans komtares :wink:
Vllaznit Ultras

Image

futbollist
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 523
Joined: Fri, 26 Nov 2004 , 23:37
Skuadra: Vllaznia, Bayern
Location: Rus-Maxharr

Re: Norvegji - Shqipni

Post by futbollist » Mon, 10 Aug 2015 , 12:34

Ee ishtu here ikje here ardhje por rendesi ka qe me zemer jena gjithmone aty ku na takon :D Shpresoj te jesh mire dhe ti.

Ishalla kena fatin dhe marrim nji rezultat pozitiv. Ne do bajme punen tone gjithsesi :-)
:::::::::::FORZA VLLAZNIA :::::::::::FORZA SHQIPERIA::::::::

Post Reply