Vllaznia-Bylis Java e 18

Ketu ndodhet te gjithe ato tema, te cilat jane te vjetra apo ne te cilat nuk diskutohet.
Post Reply
fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Vllaznia-Bylis Java e 18

Post by fpjalmi » Sun, 10 Mar 2013 , 20:58

Sapo mbaroi ndeshja Vllaznia Bylis dhe Vllaznia merr 3 piket e tjera te arta , ndoshta me ekipin ma ne forme ne superliges , bylis qe javen e shkume shkaterroj Kukesin e pathyeshem 3 me 0 ,dhe duke e tregu edhe nji here tjeter qe dora e Bushatit ka vepru dhe nese numerohen piket e bushatit ne fazen e dyte sikur ne fazen e dyte te fillonte kampionati , dhe nese do numeroheshin te gjitha piket e bushatit sikur kampionati filloi ne fazen e dyte , klasifikimi do te tregonte qe jena skuadra ma e mire e momentit , duke u renditur 1 pike larg flamurtarit te vendit te pare.

Urime per fitoren te gjitheve

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Vllaznia-Bylis Java e 18

Post by Man in Redblue » Mon, 11 Mar 2013 , 00:22

Shume mire fitorja por po lexoj se paskan valevit flamujt e LSI-se disa persona. Nuk e kuptoj si policia nuk i ka paska vu re flamujt te kontrolli te dera, se normalisht pankartat politike jane te ndalume ne stadium, bile klubi i vllaznise si rregull ishte dasht me u penalizu per kyt gja.

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Vllaznia-Bylis Java e 18

Post by Admin » Mon, 11 Mar 2013 , 02:01

Urime per fitoren, jam tu pa rubriken sportive tek AS (ish Alsat) por nuk po jep kroniken e Vllaznise, ishalla ndonji po na bjen ndonji info ma shume mbi ndeshjen.
Kto 3 pikesh ishin shume te rendsishme si edhe na kane afru me vendin e 3-te.

Dihet se kur vijne zgjedhjet, sporti kthehet ne teater e stadiumet ne mitingje!!
Marre me i than kujt, FSHF duhet me marr masa e politika duhet me ndej jasht sportit!!
Edhe ne Kavaje duket se paska ndodh nji episod jo i kandshem!! :(:(
Vllaznit Ultras

Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Vllaznia-Bylis Java e 18

Post by fpjalmi » Mon, 11 Mar 2013 , 06:15

Man in Redblue wrote:Shume mire fitorja por po lexoj se paskan valevit flamujt e LSI-se disa persona. Nuk e kuptoj si policia nuk i ka paska vu re flamujt te kontrolli te dera, se normalisht pankartat politike jane te ndalume ne stadium, bile klubi i vllaznise si rregull ishte dasht me u penalizu per kyt gja.
Man , po me duket se presidenti i vllaznise keka i perfshire me lsi-ne :P

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: Vllaznia-Bylis Java e 18

Post by Miri » Mon, 11 Mar 2013 , 17:26

Urime per fitoren si dhe lojen e bukur qe shfaqi Vllaznia.
Jam pak i pa informuar nga sporti edhe kerkoj ndihmen tuaj per 1 taktik te re qe paska nxjerr futbolli.
Pyetja eshte ne nje koment te Ymer Striniqit kur Vllaznia po u shtrinte per toke me shume se 20 minuta tha qe kjo eshte nje taktik per mbajtjen e rrezultatit?
Imagjino me ba gol ne minuten e 5-te i bie 85 minuta per toke,une kam hallin e lojtareve se bari asht i lagt e mas na ftofen :D

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Vllaznia-Bylis Java e 18

Post by fpjalmi » Thu, 14 Mar 2013 , 04:32

Admin wrote:
Dihet se kur vijne zgjedhjet, sporti kthehet ne teater e stadiumet ne mitingje!!
Marre me i than kujt, FSHF duhet me marr masa e politika duhet me ndej jasht sportit!!
Edhe ne Kavaje duket se paska ndodh nji episod jo i kandshem!! :(:(
Admin , tranieri i tiranes nevil dede e ka ofendu publikun me gisht mesit. Sikur te kishte ndodh ne shkoder , ndoshta publiku kishte dal ne fushe dhe e kishte rrah . Kan denu besen dhe deden , por per mendimin tem stadiumi nuk asht dasht me u denu mos me pas speklator , vetem tranieri nevil dede sepse ai asht njeriu qe nisi sherrin

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: Vllaznia-Bylis Java e 18

Post by Miri » Thu, 14 Mar 2013 , 13:46




Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Vllaznia-Bylis Java e 18

Post by Ledi1920 » Fri, 15 Mar 2013 , 13:24

fpjalmi wrote:
Admin wrote:
Dihet se kur vijne zgjedhjet, sporti kthehet ne teater e stadiumet ne mitingje!!
Marre me i than kujt, FSHF duhet me marr masa e politika duhet me ndej jasht sportit!!
Edhe ne Kavaje duket se paska ndodh nji episod jo i kandshem!! :(:(
Admin , tranieri i tiranes nevil dede e ka ofendu publikun me gisht mesit. Sikur te kishte ndodh ne shkoder , ndoshta publiku kishte dal ne fushe dhe e kishte rrah . Kan denu besen dhe deden , por per mendimin tem stadiumi nuk asht dasht me u denu mos me pas speklator , vetem tranieri nevil dede sepse ai asht njeriu qe nisi sherrin

e ke gabim, thuhet qe ka pershendet me grusht komunist publikun e kavajes.
me pas ne dhomat e zhvejses eshte godit nga kryebashkiaku i kavajes me grusht.(ai eshte i PS).
Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Vllaznia-Bylis Java e 18

Post by fpjalmi » Fri, 15 Mar 2013 , 20:06

Ledi1920 wrote:
fpjalmi wrote:
Admin wrote:
Dihet se kur vijne zgjedhjet, sporti kthehet ne teater e stadiumet ne mitingje!!
Marre me i than kujt, FSHF duhet me marr masa e politika duhet me ndej jasht sportit!!
Edhe ne Kavaje duket se paska ndodh nji episod jo i kandshem!! :(:(
Admin , tranieri i tiranes nevil dede e ka ofendu publikun me gisht mesit. Sikur te kishte ndodh ne shkoder , ndoshta publiku kishte dal ne fushe dhe e kishte rrah . Kan denu besen dhe deden , por per mendimin tem stadiumi nuk asht dasht me u denu mos me pas speklator , vetem tranieri nevil dede sepse ai asht njeriu qe nisi sherrin

e ke gabim, thuhet qe ka pershendet me grusht komunist publikun e kavajes.
me pas ne dhomat e zhvejses eshte godit nga kryebashkiaku i kavajes me grusht.(ai eshte i PS).
Atehere kja asht edhe ma fyese qe ia paska ba me grusht komonist . Ledi , kur kryebashki i ka ra grusht , atehere pse nuk kan denu vetem Deden dhe Kryebashkiakun por te gjithe stadiumin :shock:

Ujku
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 830
Joined: Fri, 19 Dec 2008 , 20:57

Re: Vllaznia-Bylis Java e 18

Post by Ujku » Fri, 15 Mar 2013 , 20:25

Kajucat jan katunar te pa gllendur krykatunari esht krytar bashkiet me forcen e pushtetit hyn e rrah tranierin
ai e ka vendin ne biruc te burgut por ne shqipri nuk ka drejtesi mendoni pak sikur kjo te kishte ndodh diku ne evrop
Fshf po te ishte serioze Besen direkt do e zbriste nji kategori ma posht se ishtu heret avon ne spogliatoret e stadiumeve shqiptare ka me kris kallashi.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Vllaznia-Bylis Java e 18

Post by fpjalmi » Fri, 15 Mar 2013 , 21:47

Ujku, ka dal i pafajshem kryetari i bashkise, ky asht kulmi , as denim prej federates e asgja dhe e hangri stadiumi.


Ujku, vetem kur tifozat ose pushtetaret do te mbysin albitrin, tranierin kundershtare ose lojtarin kundershtar , vetem atehere mund ta denojn skuadren me ra ne 1 kategori ma poshte , sepse me e rrah , me e nxi dhe me e qu ne koma nuk lejohet sepse asht provu ma pare :mrgreen:

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Vllaznia-Bylis Java e 18

Post by GOLDIAN » Fri, 15 Mar 2013 , 23:13

Ujku wrote:Kajucat jan katunar te pa gllendur krykatunari esht krytar bashkiet me forcen e pushtetit hyn e rrah tranierin
ai e ka vendin ne biruc te burgut por ne shqipri nuk ka drejtesi mendoni pak sikur kjo te kishte ndodh diku ne evrop
Fshf po te ishte serioze Besen direkt do e zbriste nji kategori ma posht se ishtu heret avon ne spogliatoret e stadiumeve shqiptare ka me kris kallashi.
fshf nuk asht prokurori ujk mos ti ngaterrojme gjanat
vet ne fillim e km denu dhe denoj cdo gjest dhunet ndaj kundershtareve apo dhe arbitrave (DHE PSE KETA ASHIQARE JANE TE BLEM)
por ledi te me kuptojn drejt KU E MERR TE DREJTEN NEVIL DEDE ME PERSHENDET ME GRUSHT?????
per mu pa mi ardh keq ledit mas atij gjestit qe un dje e kam pa nevilin e kisha perjashtu perjet nga sporti
jo nevili po bash vllai jem me ken!
qe asht e bame me skenar kjo pune asht se te vijne forcat renea te durrsit me arrestu roshin nuk a pa e ndi nej her
cudi UJKU pashk laska e deputat e pd qe vijne e gjujne me pistoleta jane nxjerr jashte vec me miqesi KU ISHTE RENEA KETU????
nuk du me e mrojt ate se nuk a i vetmi ai por me vjen keq qe sporti po bahet viktime e politikes loder ne dore te saj.
i perjashtuar

Ujku
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 830
Joined: Fri, 19 Dec 2008 , 20:57

Re: Vllaznia-Bylis Java e 18

Post by Ujku » Sat, 16 Mar 2013 , 14:45

Jam plotsisht dakort me ju qe nese Dede ka provoku publikun ti jepej denimi ma i ran deri edhe me i hek licencen
biles edhe me u ndjek penalisht per provikim te ran, por kjo tjetra esht e pa pranushme me hy krytari bashkis ne spogliatorio e me i ra tranierit kjo asht teper e ran se ne dhomat e zhveshjes nuk mund te hyjn per as nji arsy asnji person qe nuk esht ne perberje te strukturave sportive te dy ekipeve ose i federats pra i pari qe ka perdor forcen politike esht ky krybashkiaku prep e perseris ai me ket xhest meriton birucen e burgut gjithashtu edhe Dede meriton denim maksimal, lene ma Gold imagjino ca mund te bajn rrugacat kur sherrit i prin njeriu ma i pushtetshem i nji qyteti
manej se si esht perdor mrapa per imazh politik kjo nuk me intereson hic pavarsisht se noshta e kan perdor rrufjanit
kush rrah ken denohet ku do qe te ndodhin lene ma me hy me rrah tranierin ne pun kjo asht e pa pranushme mirpo ne
jeten shqiptare pranohet gjithca vetem fajtori nuk denohet kurr dhe drejtsia nuk shkon ne vend kam than edhe perpara vetem pak mendoni sikur te ndhin nji situat si kjo ne nji qytet evropian ps te hyjn krytari bashkis te Vjenes e te rrahin tranierin e nji ekipi qe lun kuner Rapidit ty ta bana krahisimin o goldjan ma sqaro pak.

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Vllaznia-Bylis Java e 18

Post by GOLDIAN » Sat, 16 Mar 2013 , 18:59

Ujku shume dakord me ty dhe prap te tham qe nuk e mbroj aspak gjestin e roshit e askuj tjeter qe perdor pushtetin duke dhunu njerezit(EDHE PSE NE SHQIPERI KUSH SPO PERDOR PUSHTETIN SOT NGA PD LSI PS PR E ME RRADHE)

Ujk sa kohe ke pa shku ne shqipni vlla?
nuk mundesh me krahasu as kryetarin e bashkise se cetinjes me keto vipat tone e jo ma te flasim per europen perendimore .ujk po te jena neser masneser une e ti nje xhiro me makine neper shkoder edhe polici ma i thjeshte dhe djali i kojshise se shoferit te kryetarit te bashkise te ban te fortin e jo ma ato tjert ma nelt
Si une si ti te njejtin mendim kena skena nevoje me u keqkuptu (te dy po e denojme dhunen) por jemi tu diskutu ne linja te ndryshme
per nevilin une kam respekt dy here me ka qellu me fol me te nje here ne tirane dhe kam pi dicka pas ndeshjes ne slloveni kur lunte per komtaren para disa viteve por gjithsecili nga ne mund ta imagjinojne skenen ne menyra te ndryshme
i perjashtuar

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Vllaznia-Bylis Java e 18

Post by GOLDIAN » Sat, 16 Mar 2013 , 19:05

cudia ma e madhe tre dit zgjat dhe kjo do harrohet
po tham nje gja te thjeshte
une jam nevili dhe ti ujk je drejtori teknik i tiranes pra ma lart se une
ne pjese te pare une dhunohem pak randesi me sharje me grusht me tyt pistoletet apo ku di une
gjaja e pare qe do baj asht te drejtohem ty si drejtor teknik apo jo?
ne nje gjendje te tille une smund ta drejtoj skuadren
ku ishin kreret ma te larte te klubit tirana????????apo kan ken pushim ate dite


une jam asnjeanes por me vjen keq qe virtyti i shqiptarit mikpritja po perdhunohet
keshtu krijohet nje armiqesi mes tiranes dhe kavajes ashtu sic a kriju mes shume grupeve tjera dhe kjo asht shume e damshme shum ma shume se nje shput apo nje grusht


Prokuroria te vertetojne grushtin qe i ka ra roshi dhe ta cojne para gjyqit per mu burgim te perjetshem po cudi qe prokurori i pergjithshem nuk paska aspak dijeni per nje ngjarje te tille?
i perjashtuar

Ujku
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 830
Joined: Fri, 19 Dec 2008 , 20:57

Re: Vllaznia-Bylis Java e 18

Post by Ujku » Sat, 16 Mar 2013 , 22:04

Goldi ja ma burr po ti ca flet un nuk te kkeqkuptoj ma vllai jem na muhabet po bashim
vertet ne nuk mund te krahasohna me evropen per shum gjana deshta me than me pak fjal
se kjo asht tragjedi me ba me ndodh ne nji vend normal e pakta krybashkiaku kishte dhan dorheqje sa te ishte ftof pak gjaku manej drejtesia kishte ba punen e vet por jo atje nuk ndodh kshtu, un Nevilin nuk e njof edhe nuk gzoj naj respekt per te por ket mendim kisha pas edhe sikur ti kishte ndodh tjera kuj
problemet e tr nuk i di vertet pse ata nuk reagunen,por flas vetem per rastin konkret nuk krahasohet dhuna verbale ose pro vokimi me dhunen fizike kur nji njeri rrahet ne pun esht e ran ket thash si do qe te jet Dede edhe me pa cu dy gishta prep ai kishte rrah edhe ma fort mirpo ka neru me grusht e i ka ra vec i her por kjo mjafton se nuk i ka ra nji rrugac pjacet por ishte qytetari i par i nji qyteti.
Un ne shqipri shkoj 2-3 her ne vite ato qi thu ti jan te verteta gjoba presion e menyra tjera dhunet na ndodhin tanve
por munohem me i shmang me gjakftohtesi por kur shkon puna me ma rras dikush grusht normale esht tjeter situat pra prep bana krahasim mes dhuns verbale e dhuns fizike un personalisht nuk mund te pajtohem me ket gja ma gold krytari bashkis hyn ne dhomat e zhveshjes e rrah tranierin kjo per mu nuk ka as justifikim as krahasi me gjanat tjera qe ndodhin rrugve po ti imagjino kur at e ban krytari i bashkis i shkollum i dipdhomum i laurum i votum prej popullit ca presin me ba ata tjert ps me 8 klas shkoll kjo mu me ban pershtypje.

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Vllaznia-Bylis Java e 18

Post by Admin » Sun, 17 Mar 2013 , 23:10

Tjeta juj,

Me aq sa kam pa une kane Dede ka dal bashke me drejtorin teknik Tafaj ku kane denu dhunen.
Sa i takon Roshit, me aq sa di une aj asht edhe president i klubit.
Sdq gjesti i Roshit asht shume shume i rande e per fat te keq nuk asht i pari qe ndodh ne shqipni e veshtire qe ska me ndodh edhe hert e tjera.
Per mendimin tem Disiplina ka vendos mire ku ka denu ka ana sportive fushen e Kavajes si edhe ka gjobit klubin, personalisht dhania e ndeshjes ne tavoline per Tiranen kishte me kene pak shume sepse ne pergjithsi ndeshja ne fushe duket se asht zhvillu rregullisht (me aq sa kam pa ne tv).
Per gjestin qe ka ba Dede, jam i mendimit qe ishte dasht te gjobitet prej Disiplines.
Po kshu, duhet qe Disiplina me denu Klevis Roshin si edhe prokuroria duhet me ba punen e vet edhe me e denu ket gjest te tij, por sic e dime te tane per fat te keq ska me ndodh asgja si ashtu edhe heret e tjera me raste shume shume ma flagrante .... :(
Vllaznit Ultras

Image

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Vllaznia-Bylis Java e 18

Post by Ledi1920 » Wed, 20 Mar 2013 , 10:00

Nqs Dede ka provoku publikun,eshte xhest i denushem nga federata(komisioni etikes).
Grushti i Roshit denohet nga drejtesia,nga Kodi Penal i Republikes se Shqiperise.

Ti vesh ne peshore dihet qe grushti Roshit esht me i denushem.Por kjo ska me qen as hera e pare dhe as e fundit.
Kjo ngjarje boni buje te madhe se i dhane ngjyra politike. Se ka bo Dash Sula ne peqin ca i ka dash trapi dhe ka kalu leht fare si histori.

Problemi esht i thjesht. futbolli eshte perzi fort me politiken. Madje ka kohe...
Image

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Vllaznia-Bylis Java e 18

Post by Admin » Thu, 21 Mar 2013 , 22:38

Ledi per fat te keq kta gjana kane ndodh e kane me ndodh prep ...:(

Nqs nuk gabohem Roshi a asht president i Beses?
Edhe prej F$HF-se duhet me u denu ....
Vllaznit Ultras

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Vllaznia-Bylis Java e 18

Post by GOLDIAN » Fri, 22 Mar 2013 , 01:39

Ledi1920 wrote:Nqs Dede ka provoku publikun,eshte xhest i denushem nga federata(komisioni etikes).
Grushti i Roshit denohet nga drejtesia,nga Kodi Penal i Republikes se Shqiperise.

Ti vesh ne peshore dihet qe grushti Roshit esht me i denushem.Por kjo ska me qen as hera e pare dhe as e fundit.
Kjo ngjarje boni buje te madhe se i dhane ngjyra politike. Se ka bo Dash Sula ne peqin ca i ka dash trapi dhe ka kalu leht fare si histori.

Problemi esht i thjesht. futbolli eshte perzi fort me politiken. Madje ka kohe...
nuk mbroj absolutisht kryetarin roshi (qe asht marr me droge) DHE per mu duhej te ishte mas hekurave e jo te kandidote per kryetar bashkie
por di te tham nevli deden e pash nje dite ne emisionin pasdite me gruan komplimenta tamam tregoi virtytet e nje cifti shqiptar model(te pakten keshtu e gjykova une).dhe jam i sigurte se ate veprim nevil dede nuk e ka marr ne koke te vet por ka ken i shtyme nga dikush dhe kjo asht keqardhja ma e madhe
sic asht keq ardhje per mu personalisht qe figura si indrit fortuzi dhe krenar alimehmeti te jene pjese e nje x force politike ku keto dy persona do i sherbenin ne menyre me shembullore futbollit jo vetem bardh e blu po mbare shqiptar.
u shuft politika qe na shoi cdo ndjenje e cdo virtyt
i perjashtuar

Post Reply