Artan Bushati - Tranieri i ri i Vllaznise

Lajme te fundit nga Vllaznia

Moderators: GOLDIAN, Miri, vllaznia1919

Post Reply
fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Artan Bushati - Tranieri i ri i Vllaznise

Post by fpjalmi » Sun, 10 Mar 2013 , 23:47

Ndoshta kjo teme asht dasht me u hap pak ma heret , megjithate asht edhe ma bukur qe po hapet edhe tashti ku asht java e peste e fazes se dyte dhe nder 5 ndeshje jan marr 12 pike , dhe asht edhe ma bukur kur mendon qe ne 13 ndeshjet e fazes se pare jan marre vetem 17 pike , kurse tashti ne fazen e dyte vetem me 5 ndeshje 12 pike , 5 pike ma pak se kena ba javen e pare me 13 ndeshje , nji krahesim qe nuk te len fort as me fol, dhe padiskutim qe merita kryesore i takon Artan Bushatit , njerit qe i dha vllaznise nji ndryshim teper te madh, dicka qe vllaznia e meriton duke pa emrin ose gurin e forte qe peshon ne kampinatin shqiptare.

Asht shum e vertete kur thojn qe tranieri ka rrolin kryesore ne skuader, dhe kjo e tregoi se si e mori vllaznine dhe si po e pargatit tashti , ja vetem duke ba ndryshime ne formacion qysh se e mori vllaznine , por duke i gjet edhe pikat ku lojtari duhet te kete pozicionin , dhe deri tashti po punon komplet dhe kja asht komplet merita e Tranierir Artan Bushati , qe po e qon vllaznine aty ku e ka vendin, edhe pse Vllaznia nuk e ka skuaden e Skenderbeut dhe flamurtarit ,ku ne formacionet e tyne jane veq talente , kurse tek Vllaznia djemt te ri ku nga dita ne dite po bahen edhe ma te forte

Post Reply