Hamdi Salihi:

Lajme te fundit nga Vllaznia

Moderators: GOLDIAN, Miri, vllaznia1919

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Hamdi Salihi:

Post by Man in Redblue » Sun, 25 Sep 2011 , 00:24

Ashtu asht, Nuhiu nuk mund te lujn per komtaren tone, sdi kur do ta kuptojn kto gazetaret tone kyt gja.

Golat e Salihit nkupe kunder nji skuadret amatore shihen edhe ne video- vec sa me shty topin nporte. Sot per kampionat nuk e ka fut hic, Ishalla po e merr vedin shpejt se asht nkrize momentalisht.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Hamdi Salihi:

Post by fpjalmi » Sun, 26 Feb 2012 , 23:06

Hamdi Salihi ka realizu golin e pare, pikerisht ne ndeshjen e pare te tij me fanelen e DC United.

Edhe pse ishte nji ndeshje miqesore , salihi e tregoj vedin se kush asht .

Shikoni si bertet spikeri Duke Duke than "autori i golit asht albanian , ku te ban me te vertete krenar

http://www.youtube.com/watch?v=UdMdRdvq ... r_embedded

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Hamdi Salihi:

Post by vvvllaznia » Thu, 08 Mar 2012 , 19:10

http://www.sportekspres.com/contenti.as ... 852&id=542

interviste e salihit dhane per sportekspres.
Me ke je tifoz ne Shqiperi???
Me Tiranen thet. mhhhh per mendimin tem asht gabim makare shpresoj

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Hamdi Salihi:

Post by Skodrinon » Thu, 08 Mar 2012 , 20:35

vvvllaznia wrote:http://www.sportekspres.com/contenti.as ... 852&id=542

interviste e salihit dhane per sportekspres.
Me ke je tifoz ne Shqiperi???
Me Tiranen thet. mhhhh per mendimin tem asht gabim makare shpresoj
gazetar idiot
shifet qarte se me ke asht tifoz salihi. sa e pyt per kampionatin shqiptar i shkon mendja te vllaznia. pytja tjeter me siguri ka ken per ke ban tifo salihi per fitoren e kampionatit. gazetari me qellim apo prej mungeses se profesionalizmit qi i karakterizon gazetart tone e ka shkurtu pytjen kur e ka hedh ne gazete

- A e keni ndjekur Kampionatin Shqiptar?

- Po, nëpërmjet internetit së fundmi. Më vjen keq për Vllazninë sepse duhet të ishte më lart.

- Për kë bëni tifo në Shqipëri?

- Patjetër që për Tiranën, ajo është gjithnjë në zemrën time.

edhe me e ndigju me vesht e mi nuk do ta kisha besu qi salihi ban tifozllek per nji ekip tjeter e jo per vllaznine

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Hamdi Salihi:

Post by Skodrinon » Thu, 08 Mar 2012 , 21:08

aha
artikullin e paska shkru gjergj stefa
vk
ky futet ne te dyja kategorit qi permenda ma siper

ultraskuqeblu1
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 348
Joined: Mon, 01 Feb 2010 , 21:03
Skuadra: Vllaznia
Location: Shkodër

Re: Hamdi Salihi:

Post by ultraskuqeblu1 » Thu, 08 Mar 2012 , 22:52

Edhe une e lexova sot, tu e lexu tan qef, kur ça me pa n'fund, n'fakt sdi si me erdhi sikur me ma fut kush shput tan forcen e mi than une mfal, sdi a ka ma hadh... :evil:
Kam lexu edhe intervista tjera te Salihit dhe gjithkund e perzin edhe tiranen...ndoshta nuk asht faji gazetarit...
1Jetë 2Ngjyra 1Skuadër
VLLAZNIT ULTRAS

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Hamdi Salihi:

Post by vvvllaznia » Fri, 09 Mar 2012 , 14:23

per mendimin tem pytja do te ket ken me ke ban tifo per me fitu kampionatin e Salihi normalisht asht pergjigj Tirana. Nejse vari lesht

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Hamdi Salihi:

Post by Ledi1920 » Thu, 31 May 2012 , 09:29

Salihi paska bo prap gol ne ndeshje kupe.
Po e kerkoja ne you tube dhe se gjej. Nqs e keni po patet mundesi na e veni ktu ta shofim golin.
Image

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Hamdi Salihi:

Post by Ledi1920 » Thu, 31 May 2012 , 09:39

Skodrinon wrote:
vvvllaznia wrote:http://www.sportekspres.com/contenti.as ... 852&id=542

interviste e salihit dhane per sportekspres.
Me ke je tifoz ne Shqiperi???
Me Tiranen thet. mhhhh per mendimin tem asht gabim makare shpresoj
gazetar idiot
shifet qarte se me ke asht tifoz salihi. sa e pyt per kampionatin shqiptar i shkon mendja te vllaznia. pytja tjeter me siguri ka ken per ke ban tifo salihi per fitoren e kampionatit. gazetari me qellim apo prej mungeses se profesionalizmit qi i karakterizon gazetart tone e ka shkurtu pytjen kur e ka hedh ne gazete

- A e keni ndjekur Kampionatin Shqiptar?

- Po, nëpërmjet internetit së fundmi. Më vjen keq për Vllazninë sepse duhet të ishte më lart.

- Për kë bëni tifo në Shqipëri?

- Patjetër që për Tiranën, ajo është gjithnjë në zemrën time.

edhe me e ndigju me vesht e mi nuk do ta kisha besu qi salihi ban tifozllek per nji ekip tjeter e jo per vllaznine

Shiko se besoj se nji Shkodran do ishte tifoz me tironne dhe jo me vllaznin. Eshte isoj si tme pysesh mu dhe te them jam me tifoz me vllaznin. Tifozlliku dhe simpatia jon dicka ndryshe.
Mgjth duhet me e pranu qe Salihi per Tironen dhe per tironsit ka respekt dhe mund te kete dhe simapti pasi te gjithe e kena dash si lojtar edhe si njeri. Normalisht qe edhe Tironen do e permeni. Djemve Shkodran Tirona i njit, nuk e di pse por vet historia e ka tregu.


Tek cdo intersvist qe ka dhen ai perhere e ka nis me Vllaznin pastaj tek Tirona.
Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Hamdi Salihi:

Post by fpjalmi » Thu, 31 May 2012 , 19:20

Ledi1920 wrote:Salihi paska bo prap gol ne ndeshje kupe.
Po e kerkoja ne you tube dhe se gjej. Nqs e keni po patet mundesi na e veni ktu ta shofim golin.
Shife ledi
http://www.dcunited.com/news/2012/05/hi ... c-united-2

Javen qe vjen lun ketu ku jetoj un e nuk tapo e la pa shku ne stadium :)

ultraskuqeblu1
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 348
Joined: Mon, 01 Feb 2010 , 21:03
Skuadra: Vllaznia
Location: Shkodër

Re: Hamdi Salihi:

Post by ultraskuqeblu1 » Thu, 31 May 2012 , 20:30

fpjalmi wrote:
Ledi1920 wrote:Salihi paska bo prap gol ne ndeshje kupe.
Po e kerkoja ne you tube dhe se gjej. Nqs e keni po patet mundesi na e veni ktu ta shofim golin.
Shife ledi
http://www.dcunited.com/news/2012/05/hi ... c-united-2

Javen qe vjen lun ketu ku jetoj un e nuk tapo e la pa shku ne stadium :)
Salihi ishte i 7-ti nder 10 futbollistat ma tpagum ne SHBA...
1Jetë 2Ngjyra 1Skuadër
VLLAZNIT ULTRAS

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Hamdi Salihi:

Post by fpjalmi » Fri, 01 Jun 2012 , 02:37

ultraskuqeblu1 wrote:
fpjalmi wrote:
Ledi1920 wrote:Salihi paska bo prap gol ne ndeshje kupe.
Po e kerkoja ne you tube dhe se gjej. Nqs e keni po patet mundesi na e veni ktu ta shofim golin.
Shife ledi
http://www.dcunited.com/news/2012/05/hi ... c-united-2

Javen qe vjen lun ketu ku jetoj un e nuk tapo e la pa shku ne stadium :)
Salihi ishte i 7-ti nder 10 futbollistat ma tpagum ne SHBA...
Po po asht shum e vertete. Becham asht ma i pagumi

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Hamdi Salihi:

Post by Skodrinon » Fri, 01 Jun 2012 , 12:38

Ledi1920 wrote:

Shiko se besoj se nji Shkodran do ishte tifoz me tironne dhe jo me vllaznin. Eshte isoj si tme pysesh mu dhe te them jam me tifoz me vllaznin. Tifozlliku dhe simpatia jon dicka ndryshe.
Mgjth duhet me e pranu qe Salihi per Tironen dhe per tironsit ka respekt dhe mund te kete dhe simapti pasi te gjithe e kena dash si lojtar edhe si njeri. Normalisht qe edhe Tironen do e permeni. Djemve Shkodran Tirona i njit, nuk e di pse por vet historia e ka tregu.


Tek cdo intersvist qe ka dhen ai perhere e ka nis me Vllaznin pastaj tek Tirona.
ate thashe edhe une, por ky gazetari ka ba konfuzion
tjeter asht me thane ''ne shqipni per fitimin e kampionatit baj tifozllek per tiranen''(tuj pase parasysh qe tirana ishte ne lufte per titull, vllaznia jo), e ndryshe ''ne shqipni baj tifozllek per tiranen''.
qi ka simpati per tiranen asht normale.

jena msu me legena qi sa ndrrojne ekip harrojne ca kane thane der dje, po salihi nuk asht prej atyne.
maj mend patushin qi kur erdhi n'shkoder tha kam plutsu nji anderr se jam tifoz me vllaznine qysh fmi (me ate zanin e holle si ku***. e ndigjova nji dite ne tv e kishte ndryshu pak) e kur lunte me ju ne finale te kupes ne lushnje i bate tifozave shkodrane me dore ''ikni n'shpi ikni''.
ose rasti i fagut...

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Re: Hamdi Salihi:

Post by vllaznia1919 » Sat, 09 Jun 2012 , 10:44

Un se kisha vu doren ne zjerm as per Salihin po nese.Si ka ken ky rasti i Fagut se nuik e maj mend apo tesh qe asht me korçen?
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Hamdi Salihi:

Post by Ledi1920 » Mon, 11 Jun 2012 , 08:10

vllaznia1919 wrote:Un se kisha vu doren ne zjerm as per Salihin po nese.Si ka ken ky rasti i Fagut se nuik e maj mend apo tesh qe asht me korçen?
Hiqet si Tifoz i flakte me Tironen(deklaro qe kur ka qen djalosh,nuk lete neshje te tirones pa pa), tani qe esht me Korcen dhe kur fiton ska lon xheste pa bo ne drejtim te tifozave bardh e blu.
Sepse qe lu fort etj hallall i qofte se eshte prefesionist edhe i bo yzmet lekut por per xheste nuk eshte nevoja.
Image

ultraskuqeblu1
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 348
Joined: Mon, 01 Feb 2010 , 21:03
Skuadra: Vllaznia
Location: Shkodër

Re: Hamdi Salihi:

Post by ultraskuqeblu1 » Thu, 14 Jun 2012 , 00:40

Ledi1920 wrote: Hiqet si Tifoz i flakte me Tironen(deklaro qe kur ka qen djalosh,nuk lete neshje te tirones pa pa), tani qe esht me Korcen dhe kur fiton ska lon xheste pa bo ne drejtim te tifozave bardh e blu.
Sepse qe lu fort etj hallall i qofte se eshte prefesionist edhe i bo yzmet lekut por per xheste nuk eshte nevoja.
Pa m'kujton Devi Muken tan ndeshjen tu e sha kur zogu k. ne min. te fundit shkoj e bani gol e u kthy ka na, kapi lobet me dor...bir k**vet i madh ka pas ken...
1Jetë 2Ngjyra 1Skuadër
VLLAZNIT ULTRAS

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Hamdi Salihi:

Post by Ledi1920 » Tue, 26 Feb 2013 , 10:15

Salihi ja boni vetes qe iku ne Amerik. Zgjodhi paret jo futbollin. Te kishte nejt ne Europe,madje edhe me noj klub me te vogel se Rapidi. Tani perfundoi ne Kine...Humbi dhe kombetaren...
Image

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Hamdi Salihi:

Post by Man in Redblue » Mon, 11 Mar 2013 , 00:28

Me kalimin n'Kine e vulosi perfundimisht shkaterrimin e karrieres. Si ne cdo klub te ri, ta po ban edhe atje 3-4 gola n'fillim, 1-2 me rrefishate, e mandej ta po xen stolin, deri kur te mrrijne me Skenderbeun.

Une kam rrespekt per te si lojtar dhe person, por ajo deklarata sapo u transferu ne Kine mu duk qesharake, kur u anku se kritikat ndaj transferimit te tij ne Kine jane te padrejta, se atij si cdo futbollist i duhet me mendu per te ardhmen mbas perfundimit te karrieres etj.
Une di se Jelavic ishte ne te njejtin nivel si Salihi kur ishin bashke te Rapidi. Sot Jelavic ban gola ne Premier Lige, Salihi a marre me i than kuj, ncfare liget ka perfundu.

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Hamdi Salihi:

Post by Admin » Mon, 11 Mar 2013 , 01:51

Gjynah per Salihin, kto trasferime qe ka ba kto 2-3 vitet e fundit (USA & Kine) ishte dasht me i ba mbas 5-6 vjetve!!
Mundesite i kishte per me ba paraqitje te mira ne kampionate tjera europiane e masandej te trasferohej ne keto vende te humbuna!! :(
Vllaznit Ultras

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Hamdi Salihi:

Post by GOLDIAN » Wed, 20 Nov 2013 , 01:35

Ca dmth me ken shqiptar
shoket e tij tu ba hajr ne europe ky u fik si lojtar
iku karriera e tij njashtu si e lorikut
pordht e mdhaja pffffff
i perjashtuar

Post Reply