Kupa e Shqipnise 2010-2011

Diskutoni ndaj ecuris dhe ndeshjeve te Kupes se Republikes

Moderator: GOLDIAN

Post Reply
Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Kupa e Shqipnise 2010-2011

Post by Skodrinon » Wed, 22 Sep 2010 , 13:21

Te merkuren nis Kupa e Shqipërisë

Me tetë ndeshje me eliminim direkt me nga një takim, katër në grupin A (Veriu) dhe katër të tjera në B (Jugu), nis neser edicioni i 59-të i Kupës së Shqipërisë.

Në turin e parë eliminator marrin pjesë tetë skuadrat më të mira të Kategorisë së Dytë, nga katër për çdo grup.

TURI I PARË ELIMINATOR 22.09.2010

Grupi A
(1) Skrapari-Olimpik
(2) Turbina-Sukthi
(3) Luzi 2008-Iliria
(4) Erzeni-Veleçiku

Grupi B
(1) Memaliaj-Himara
(2) Sopoti-Tepelena
(3) Prrënjasi-Delvina
(4) Albpetrol-Butrinti

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Kupa e Shqipnise 2010-2011

Post by Skodrinon » Wed, 22 Sep 2010 , 13:22

ç'pune ka skrapari me grupin e veriut?

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kupa e Shqipnise 2010-2011

Post by fpjalmi » Wed, 22 Sep 2010 , 15:43

Para veleciku :D

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Kupa e Shqipnise 2010-2011

Post by Skodrinon » Thu, 23 Sep 2010 , 13:48

Nga tete ndeshje qe duhet te luheshin diten e sotme per turin e pare te Kupes se Shqiperise jane zhvilluar vetem pese prej tyre. Domosdova dhe Sopoti e kane fituar ndeshjen ne tavoline pasi ekipet e Delvines dhe Tepelenes nuk jane paraqitur ne fushen e lojes. Turbina nuk ka luajtur ndaj Sukthit per shkak te problemeve te brendshme qe ka ky klub. Kjo perballje eshte shtyre per nje dite tjeter. Erzeni ka fituar me rezultatin e thelle 4-1 ndaj Velecikut. Memaliaj me nga nje gole te shenuar ne cdo pjese loje ka kaluar per ne turin e dyte. Me te njetin rezultat fitoi e Luzi 2008 fale dy njembedhjetemetershave te kthyer ne gole. Skrapari dhe Butrinti kane kaluar me sukses ndeshjet e tyre.

Rezultatet e Turit te I:

Erzeni-Veleciku 4-1
Memaliaj-Himara 2-0
Skrapari-Olimpiku 3-1
Alpetroli-Butrinti 0-2
Luzi 2008-Liria 2-0
Turbina-Sukthi (shtyre)
Domosdova-Delvina (nuk paraqitet)
Sopoti-Tepelena (nuk paraqitet)

Ne turin e dyte te kupes kalojne: Skrapari, Luzi, Memaliaj, Butrinti, Domosdova, Sopoti, Erzeni.

albaniasoccer

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Kupa e Shqipnise 2010-2011

Post by Skodrinon » Thu, 21 Oct 2010 , 13:40

GRUPI A
Luzi 2008 – Dinamo 0-2
Skrapari – Tirana 0-1
Tomori – Flamurtari 0-0
Vlora – Shkumbini (s’u zhvillua)
Bilisht Sport – Kastrioti (e shtyrë)
Besëlidhja – Bylis 1-3
Ada – Apolonia 2-1
Partizani – Kamza 0-1

GRUPI B
Sopoti – Besa 0-3
Memaliaj – Laçi 1-0
Tërbuni – Vllaznia 1-1
Mamurrasi – Teuta 1-2
Burreli – Skënderbeu 1-2
Gramshi – Elbasani 0-0
Luftëtari – Gramozi 0-0
Pogradeci – Lushnja 1-0

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Kupa e Shqipnise 2010-2011

Post by Skodrinon » Wed, 03 Nov 2010 , 20:45

(20 tetor - 3 nëntor 2010)

Grupi A
Tirana - Skrapari 4-0 (1-0)
Dinamo - Luzi 2008 7-2 (3-0)
Flamurtari – Tomori 4-2 (0-0)
Apolonia – Ada 0-0 (1-2)
Kamza – Partizani 0-0 (1-0)
Bylis – Besëlidhja 4-0 (3-1)
Shkumbini – Vlora 5-1 (3-0 - tavolinë)
Kastrioti - Bilisht Sport 2-0 (2-2)

Grupi B
Besa – Sopoti 7-2 (3-0)
Laçi – Memaliaj 3-2 (1-1)
Vllaznia – Tërbuni 5-0 (1-1)
Teuta – Mamurrasi 1-1 (3-2)
Skënderbeu – Burreli 2-1 (2-2)
Elbasani – Gramshi 2-1 (0-0)
Gramozi - Luftëtari 2-1 (0-0)
Lushnja – Pogradeci 4-1 (0-1)

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Kupa e Shqipnise 2010-2011

Post by Skodrinon » Wed, 03 Nov 2010 , 20:46

Turi i dytë

24 nëntor – 8 dhjetor 2010

Grupi A

Kamza - Dinamo
Ada - Tirana
Bylis - Flamurtari
Kastrioti - Shkumbini

Grupi B
Lushnja - Besa
Gramozi - Laci
Elbasani - Vllaznia
Skenderbeu - Teuta

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Kupa e Shqipnise 2010-2011

Post by Man in Redblue » Thu, 04 Nov 2010 , 00:26

erdhi kthesa, e konsolidoi Josa ekipin, ky ekip asht per Evrope....

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kupa e Shqipnise 2010-2011

Post by fpjalmi » Thu, 04 Nov 2010 , 04:08

Skodrinon wrote:Turi i dytë

24 nëntor – 8 dhjetor 2010

Grupi A

Kamza - Dinamo
Ada - Tirana
Bylis - Flamurtari
Kastrioti - Shkumbini

Grupi B
Lushnja - Besa
Gramozi - Laci
Elbasani - Vllaznia
Skenderbeu - Teuta

skodrinon

a din gja ,me ke na bjen me u kualifiku me elbasanin

me qeftin skenderbeu teuta a?

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Kupa e Shqipnise 2010-2011

Post by Skodrinon » Thu, 04 Nov 2010 , 04:13

fpjalmi wrote:
Skodrinon wrote:Turi i dytë

24 nëntor – 8 dhjetor 2010

Grupi A

Kamza - Dinamo
Ada - Tirana
Bylis - Flamurtari
Kastrioti - Shkumbini

Grupi B
Lushnja - Besa
Gramozi - Laci
Elbasani - Vllaznia
Skenderbeu - Teuta

skodrinon

a din gja ,me ke na bjen me u kualifiku me elbasanin

me qeftin skenderbeu teuta a?
po m'duket. por nuk jam i sigurt

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Kupa e Shqipnise 2010-2011

Post by GOLDIAN » Thu, 04 Nov 2010 , 04:49

he msa skodrinon pse po i shan kot
a fitune biles 5-0 :D
kjo fitore mendoij tregon vlerat e verteta te skuadres
i perjashtuar

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kupa e Shqipnise 2010-2011

Post by fpjalmi » Thu, 04 Nov 2010 , 07:09

Skodrinon wrote:
fpjalmi wrote:
Skodrinon wrote:Turi i dytë

24 nëntor – 8 dhjetor 2010

Grupi A

Kamza - Dinamo
Ada - Tirana
Bylis - Flamurtari
Kastrioti - Shkumbini

Grupi B
Lushnja - Besa
Gramozi - Laci
Elbasani - Vllaznia
Skenderbeu - Teuta
ishalla forcona se nuk kena gja ne terezi me fitu me skenderbeun 8)


skodrinon

a din gja ,me ke na bjen me u kualifiku me elbasanin

me qeftin skenderbeu teuta a?
po m'duket. por nuk jam i sigurt

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kupa e Shqipnise 2010-2011

Post by fpjalmi » Tue, 15 Feb 2011 , 07:54

Kupa e Shqiperise/ Luhen te merkuren cerekfinalet e para

Kupa e Shqiperise ka arritur ne fazen e cerekfinalave. Ndeshjet e para do te luhen te merkuren ndersa ndeshjet e kthimit dy jave me pas. Cerekfinalet kane vene perballe cifte interesante skuadrash qe do te luftojne fort per te vazhduar per ne gjysemfinalet.


Shkumbini – Dinamo ora 13:00

Bylis – Tirana ora 13:00

Skënderbeu – Besa 17:00

Vllaznia – Laçi 13:00

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kupa e Shqipnise 2010-2011

Post by fpjalmi » Mon, 28 Feb 2011 , 07:56

Kupa e Shqiperise

Ndeshjet e kthimit te merkuren ne oren 13:00Ndeshjet e kthimit ne kupen e Shqiperise do te luhen te merkuren. Kater ciftet cerekfinaliste do te percaktojne kater skuadrat qe do kalojne ne turin tjeter. Me pas do hidhet shorti per te nxjerre dy ciftet qe do ndeshen per nje vend ne finale e kupes.


Besa-Skenderbeu (3-1)

Tirana-Bylis (1-2)

Dinamo-Shkumbini (1-2)

Laçi-Vllaznia (0-2)

REINIS
Fanatics
Fanatics
Posts: 538
Joined: Tue, 24 Feb 2009 , 21:19
Location: TIRON, ku tjeter?

Re: Kupa e Shqipnise 2010-2011

Post by REINIS » Tue, 01 Mar 2011 , 15:28

fpjalmi wrote:Kupa e Shqiperise

Ndeshjet e kthimit te merkuren ne oren 13:00Ndeshjet e kthimit ne kupen e Shqiperise do te luhen te merkuren. Kater ciftet cerekfinaliste do te percaktojne kater skuadrat qe do kalojne ne turin tjeter. Me pas do hidhet shorti per te nxjerre dy ciftet qe do ndeshen per nje vend ne finale e kupes.


Besa-Skenderbeu (3-1)

Tirana-Bylis (1-2)

Dinamo-Shkumbini (1-2)

Laçi-Vllaznia (0-2)
Bylis-TIRONA (2-1)
Neser eshte neshja e kthimit ketu Pjalmo. :wink:
NUK KA MO KAMPIONATE
AS KUPA REPUBLIKE
HIKU, HIKU KOHA E BYROS POLITIKE
(per dinamon, partizonin)

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Kupa e Shqipnise 2010-2011

Post by Skodrinon » Mon, 23 May 2011 , 19:46

a e pat cfare penalltiet ka gjujt bala? :oops: :D
veç beckham ne euro 04 kam pa tu e gjujt njaq keq. me ndryshimin qi anglezi rrshiti kurse bala jo :)

urime ledit e reinisit

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Kupa e Shqipnise 2010-2011

Post by Ledi1920 » Tue, 24 May 2011 , 09:27

Flm Skodrinon per urimin...

Penalltia e Bales u dukte qe nga vrulli qe kishe me e cu kerbac....topi shkoi tek hekrat e stadiumit...
Ne neshje qe ka pas ngarkim psikologjik dhe tension Bala ska tregu gjo. Mu personalisht robt qe e kan pa ne stervitje ma kan lavderu shume. Ndryshe paraqitet ne stervitje ndryshe ne neshje dhe se kuptoj mbase ka noj problem psikologjik.

Edhe ne neshje pati nja dy raste te tjrera nji me koke(qe eshte normale ta humbesh) por humbi dhe nji rast perballe portierit. Por ka dhe dicka qe tek Vllaznia ai luante si pyke kurse tek Tirona eshte pejic ne ate pozicion dmth nuk lu ne venin e vet.
Image

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Kupa e Shqipnise 2010-2011

Post by Admin » Tue, 24 May 2011 , 14:11

Urime Tiranes per fitimin e kupes.

Bala edhe te Vllaznia ka gabu bajagi.
Vllaznit Ultras

Image

Pokeristi
Antar
Antar
Posts: 21
Joined: Wed, 24 Jun 2009 , 10:08
Skuadra: Vllaznia
Location: Shkoder

Re: Kupa e Shqipnise 2010-2011

Post by Pokeristi » Wed, 25 May 2011 , 15:48

Une e pash finalen ne Durres edhe isha ngjit me fanatiksat e tiranes qe krijun nje atmosfera te bukur, i uroj per fitoren edhe pse ishte neshje e forte edhe e hapur..mu mu duk sikur Dinamo pati raste me te pastra per gol edhe pse shpesh here Tirana e mbyllte ne zone dinamon duke kry volum te madh loje.. Sa per Balen edhe pse humi 2 raste plus penalltine asht lojtar i mir edhe i levizshem , ishte rrezik konstant per dinamon edhe pse s'ishte nje dite te mire te tij e jo vec ai por edhe gilmani mu duk jashte pozicioni pjesen e pare. Bala qysh kur kapi topin me i dore edhe po shkote me te te penalltia e disha qe ka me e hup :) Nejse Tirana e meritoi edhe suksese edhe i here..e forta ishte ne stadium njgit me mu erdhen edhe 4-5 Shkodrane te tjere qe ishte koincidence e bukur .
Image

Post Reply