Bekim Bala

Lajme te fundit nga Vllaznia

Moderators: GOLDIAN, Miri, vllaznia1919

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Bekim Bala

Post by fpjalmi » Wed, 23 Dec 2009 , 22:22

GOLDIAN wrote:ke drejte pjalmi
ky a zbulimi i lucit

ke shum te drejte qe lumci i ka dhan bales ma shum shans se lika ,por nuk asht zbulim i lumqit sepse nese te kujtohet qe para se me ardh lumci asht njoft qe asht e ardhmja e vllaznise

goldi ,pse shtubona nuk shkelqen ma me lumcin e shum te tjere .

a nuk te duket se i ka vu lojtaret ne nji skeme te quditshme ?

nuk di qa me than mar gold ,por llogarite se si ka shku puna .

llogaritet vllaznia a e fiton ndeshjen ne shkoder qofte edhe me nji skuader si flamurtari i vlones qe asht skuadra ma e dobet .

llogarite se sa poshte kena ra

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Bekim Bala

Post by Skodrinon » Thu, 24 Dec 2009 , 15:59

bala asht tu e mbajte gjalle vllaznine. ne vere kje tu e shite valteri per i cope buke pa u rrite mire. imagjinojeni vllaznine ket vit pa balen. i kishim la durt me kohe

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Re: Bekim Bala

Post by vllaznia1919 » Fri, 25 Dec 2009 , 17:04

Njashtu asht naqe.Per mu asht pasardhesi ma i denje i Salihit.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Bekim Bala

Post by fpjalmi » Fri, 25 Dec 2009 , 21:51

Skodrinon wrote:bala asht tu e mbajte gjalle vllaznine. ne vere kje tu e shite valteri per i cope buke pa u rrite mire. imagjinojeni vllaznine ket vit pa balen. i kishim la durt me kohe

po po ,ke te drejte skodrinon.

un mendoj se po te kishte ken edhe rraboshta qe fushaj e pat shit vllaznia kishte ken edhe ma e forte

emagjinoje mandej se sa lojtare ka hek prej vllaznise .

o zot

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Bekim Bala

Post by fpjalmi » Sun, 27 Dec 2009 , 01:49

vllaznia1919 wrote:Njashtu asht naqe.Per mu asht pasardhesi ma i denje i Salihit.

me vjen mire qe ke mendimin tem naqe

piero
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 430
Joined: Mon, 21 Mar 2005 , 12:09
Location: italia
Contact:

Re: Bekim Bala

Post by piero » Wed, 13 Jan 2010 , 18:34

[quote="vllaznia1919"]Njashtu asht naqe.Per mu asht pasardhesi ma i denje i Salihit.[/quoma
mas e krahaso balen me salihin se si salihi lindin nji ne 30 vjet ne shipni,mandej bala metaman ka ba 10 gola deri tesh bashke me ata ne kupe,po nuk asht se ka ba manim,mu per vedi jane tu e mbivleresu shume me krahasime,kush fernando torres i ri,kush ibra i ri,ia vume njenit messi i shkodres edhe e pame se ku ka perfundu
nje fitore e bukur fort,gjithe shqiperia na uron
nje pershendetje spektatorit qe te ndihmoi me dale kampion

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Bekim Bala

Post by Man in Redblue » Wed, 13 Jan 2010 , 22:41

jam i te nejtit mendim

nuk mund ta krahasosh tekniken e salihit, gjakftohsin para portet, si gjahtar rracet ne zonen e rreptesisis me balen, qe asht i takentum, ka fizik por prap ka shum mangsi teknike...ca jan 5-6 gola kur lun titullar cdo ndeshje tkampionatit?!

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Re: Bekim Bala

Post by vllaznia1919 » Sat, 16 Jan 2010 , 15:14

Nuk thashe qe asht si Salihi.Thashe qe asht pasardhesi i tij.Nese vazhdon me kyt rritem asht sulmusi i madh qe Vllaznia ka nxjerr gjithmone ne kto 15 vjet e fundit.Normalisht qe me mrrite ku asht Salihi ka pune shum.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Bekim Bala

Post by Man in Redblue » Sat, 16 Jan 2010 , 18:40

mire ma burre mos u ban me nerva :D :D

Apolonia paka pretndu me ndrru Haxhibulic me Hallacin+ Balen.....a te mecem jan dyrnjaja :x

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Bekim Bala

Post by fpjalmi » Sat, 16 Jan 2010 , 19:13

piero wrote:
vllaznia1919 wrote:Njashtu asht naqe.Per mu asht pasardhesi ma i denje i Salihit.[/quoma
mas e krahaso balen me salihin se si salihi lindin nji ne 30 vjet ne shipni,mandej bala metaman ka ba 10 gola deri tesh bashke me ata ne kupe,po nuk asht se ka ba manim,mu per vedi jane tu e mbivleresu shume me krahasime,kush fernando torres i ri,kush ibra i ri,ia vume njenit messi i shkodres edhe e pame se ku ka perfundu
bala asht 18 vjeq dhe itesh ka fillu me lujt titullare me vllaznine

per mendimin tem cdo ndeshje qe ka lujt ,ka ba shum per vllaznine duke mendu qe salihit ia dasht kohe me vllaznine me shkelqy dhe per mendimin tem bala ka nji start shum ma te mire se salihi ,por ca ndodh mbrapa nuk dihet

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Re: Bekim Bala

Post by vllaznia1919 » Sun, 17 Jan 2010 , 17:46

Nuk u bana me nerva jo.Hhahahaha
Kot skan kerku edhe shtubinen ata te Firit.Hahhahahahah.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Bekim Bala

Post by fpjalmi » Mon, 18 Jan 2010 , 19:28

Bala ka një ëndërr në sirtar “Të eci në gjurmët e Sinanit”
Sulmuesi: “E quaj privilegj kohën kur luaja përkrah tij. Është sulmuesi më i mirë me të cilin kam formuar një repart”

http://www.sportekspres.com/lajm.php?idt=14561

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Bekim Bala

Post by fpjalmi » Mon, 08 Feb 2010 , 08:45

Bala, “perralla e golit”

Del nga fusha e lojes kur luheshin tri minutat shtese. Edhe pse I ri “ia ka marre doren” edhe ai. E ka marre vesh qe do te nderrohet dhe iken ne krahun tjeter te fushes. Nuk ka tifoze e nuk ka kush t’I “flaes” per veprimin qe po ben, ndaj fillimisht ben suikur nuk e kupton nderrimin e pastaj niset me hap te ngadalte. Ndonje cimbisje nga tiranasit dhe me pas hap I lehte. Ne ane te fushes pret Doçi. Ka vetem nje minute loje e mbrojtjes I duhet dhene “nje dore”. Bala del nga fusha, por duke dashur qe “t’ia ruajne” golin, nuk shkon ne stol. “Eklipson” Martinin dhe fillon t’u therrase shokeve: Mbaroi, edhe pak…”. Duhet te vije I katerti – eshte nderkombetari Jareci – qe me teper se e çon te vendi, habitet me kurajon e sulmuesit. Por, dhe ai e ka te qarte se Bala sapo I ka kapercyer te njezetat e ndonje trill I tille falet. Bjondi I ka dhene nje tyripikesh te vyer Vllaznise se tij. “Eshte nje kenaqesi e pamate”, thote sapo ka mbaruar dushin e ben te dale nga “Qemal Stafa”, “golin ia dedikoj familjes sime”. Fitorja e ka ngazellyer vertet. Ne nje fare menyre e ndien qe perveç faktit qe ka shenuar te vetmin gol, e ka shenuar edhe “I vetem” ne fushe: Haxhibuliç ka qene ne stol. “Ishte zgjedhja e profesorit (fjala eshte per trajnerin Martimi), nuk mund te luanim me dy perpara ne nje ndeshje kaq delikate. Na duhej kjo fitore dhe shpresoj te kemi mbyllur “ditet e keqija”.

Tjeter kenaqesi? “Po, sepse golin ia kam shenuar Tiranes. Dhe siç me kane thene jane te pakta ato ndeshje qe ne I kemi fituar ne kryeqytet. Perballe nje mbrojtje si kjo e Tiranes nuk eshte e lehte te luash”. Aty prane kalon Dabulla, mbrojtesi I Tiranes, qe ende vijon rikuperimin. “Dabi” hedh nje veshtrim nga grumbulli I vogel I gazetareve, qe ka rrethuar sulmuesin shklodran dhe largohet. Ne ikje e siper duhet te kete thene me vete: E bere djalosh, se nuk isha une ne fushe…”.

Por Bala s’do t’ia dije. Duke hipur ne autobus ka nisur te pergatise ç’do t’u thote fansave ne Shkoder qe e presin krahehapur. Do t’u rrefeje “perrallen e golit”

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Bekim Bala

Post by fpjalmi » Tue, 09 Feb 2010 , 02:17

Bala, shënuesi më i mirë i sezonit me 13 gola

Sulmuesi i Vllaznisë, Bekim Bala, është tashmë shënuesi më i mirë i këtij sezoni në futbollin shqiptar. Me golin e shënuar kundër Tiranës, ai është ngjitur në kuotën e 8 golave në kampionat, ndërkohë që ka shënuar edhe 5 të tjerë në kupë. Gjithsej janë 13 gola të shënuar, më shumë se çdokush tjetër. Edhe se Elis Bakaj, numri 1 i listës së shënuesve të kampionatit me 11 gola, i cili ka shënuar vetëm 1 në kupë. Duke qenë kështu, një fakt i tillë është vërtet për t’u vlerësuar

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Bekim Bala

Post by fpjalmi » Tue, 09 Feb 2010 , 02:20

po quditem dhe nuk e mendosha qe bala ka ba gola ma shum se te gjithe .

13 gola ka bala bashk me kupen dhe kampionatin dhe ne vend te dyte asht bakaj me 12 gola ,11 gola na kampionat dhe 1 ne kupe ,,,,,,,,,,,dhe kerkush nuk e paska permend ,dhe arsyja kryesore qe kerkujt nuk i ka shku ne mend asht qe vllaznia na ka qmend tanve :lol: :lol: :lol:

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Re: Bekim Bala

Post by vllaznia1919 » Thu, 11 Feb 2010 , 01:12

Nuk di qa me thane se kuj i ngjan po ky ashtu tuj ba punen qe kan ba Sinani e Salihi ma pare te Vllaznia dmth me na majt gjalle me gola deçiziva.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Bekim Bala

Post by fpjalmi » Thu, 11 Feb 2010 , 01:31

vllaznia1919 wrote:Nuk di qa me thane se kuj i ngjan po ky ashtu tuj ba punen qe kan ba Sinani e Salihi ma pare te Vllaznia dmth me na majt gjalle me gola deçiziva.

V1919.

ke shum te drejte .

un mendoj qe duke pa moshen shume te re te bales qe ka shperthy sa filloj me lujt me vllaznine dhe duke pa qe salihi dhe sinani shkelqyne ne nji moshe ma te madhe se bala ,mbas 2 vjeteve qe lujten me vllaznine ,un mendoj se bala ka nji start shume ma te fuqishem dhe ma te shpejt se sinani dhe salihi ,dhe nese vazhdon keshtu ,mund te tham pa frike qe mund te kete nji nder yjet ma te mire qe vllaznia ka pas deri tash .

ndoshta jam shum gabim ,por mendimi jem asht ishtu .

mire se erdhe v19109 se na ke mungu shum perzotin

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Re: Bekim Bala

Post by vllaznia1919 » Fri, 19 Feb 2010 , 23:29

Mire se ju gjeta maj naqe por skam shum kohe pranaj hi rradhe.Edhe ju me keni mungu.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Bekim Bala

Post by fpjalmi » Sat, 20 Feb 2010 , 08:40

vllaznia1919 wrote:Mire se ju gjeta maj naqe por skam shum kohe pranaj hi rradhe.Edhe ju me keni mungu.

me kam te mbare neser v1919 ,dhe me nji gol bala ishalla meqe edhe tema asht e bekim bales :D

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Re: Bekim Bala

Post by vllaznia1919 » Fri, 26 Feb 2010 , 17:26

Krysorja asht me fitu Vllaznia pak ransi ka se kush shenon.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Post Reply