U-19

Diskutoni rreth ekipit tone Kombetares ,futbollisteve te saj , etj.

Moderator: GOLDIAN

matrix-kuqeblu
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 227
Joined: Sat, 17 May 2008 , 17:24
Location: torino

Post by matrix-kuqeblu » Fri, 05 Dec 2008 , 20:55

kane me e lane name kunder italise
Image

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Sat, 06 Dec 2008 , 15:50

Admin wrote:Mirboll se U-19 ka mundesi me i pa ndeshjet mqs kan me lujt ktu afer :)
Un e kam prenotu hotelin qysh tesh.Hahahahahahahahaha!
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: U-19

Post by Skodrinon » Wed, 21 Oct 2009 , 14:21

u-19 ka barazu 1-1 me qipron
golin e ka shenu bala

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: U-19

Post by GOLDIAN » Wed, 21 Oct 2009 , 19:21

per ca kan lujt
i perjashtuar

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: U-19

Post by Skodrinon » Thu, 22 Oct 2009 , 01:41

miqsore
kan lujt edhe nji sot. ka maru 2-2

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: U-19

Post by Skodrinon » Fri, 13 Nov 2009 , 21:41

Na ka sakatu Italia 5-0

futbollistja
I Sapoardhur
I Sapoardhur
Posts: 4
Joined: Sat, 05 Sep 2009 , 13:57
Skuadra: vllaznia
Location: ne zemren e tij,,,

Re: U-19

Post by futbollistja » Fri, 13 Nov 2009 , 21:43

bravoooooooo U-19 jeni sh mir..... ju lumt x rezultatin me t rritunit e vllaznis..... bravo sajmo((hyseni)) x golin...
PARA VLLAZNIAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
PARA U-19

futbollistja
I Sapoardhur
I Sapoardhur
Posts: 4
Joined: Sat, 05 Sep 2009 , 13:57
Skuadra: vllaznia
Location: ne zemren e tij,,,

Re: U-19

Post by futbollistja » Fri, 13 Nov 2009 , 21:45

bravo sajmo bravo vlai jeme je i papam........ :wink:
PARA VLLAZNIAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
PARA U-19

futbollistja
I Sapoardhur
I Sapoardhur
Posts: 4
Joined: Sat, 05 Sep 2009 , 13:57
Skuadra: vllaznia
Location: ne zemren e tij,,,

Re: U-19

Post by futbollistja » Fri, 13 Nov 2009 , 21:47

uuu po kjo faqe keka x kombetaren..... upssss un isha tu fol x vllaznin :P
PARA VLLAZNIAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
PARA U-19

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: U-19

Post by Edmond-Cela » Fri, 13 Nov 2009 , 22:18

futbollistja wrote:uuu po kjo faqe keka x kombetaren..... upssss un isha tu fol x vllaznin :P
mire se na erdhe futbollistja, bash qef me ne
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: U-19

Post by fpjalmi » Sat, 14 Nov 2009 , 02:42

futbollistja wrote:bravoooooooo U-19 jeni sh mir..... ju lumt x rezultatin me t rritunit e vllaznis..... bravo sajmo((hyseni)) x golin...

mire se erdhe futbolliste .

a je ti e vogel aty ne foto a :D

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: U-19

Post by Skodrinon » Sat, 14 Nov 2009 , 21:15

futbollistja wrote:uuu po kjo faqe keka x kombetaren..... upssss un isha tu fol x vllaznin :P
mire se erdhe futbolliste

REINIS
Fanatics
Fanatics
Posts: 538
Joined: Tue, 24 Feb 2009 , 21:19
Location: TIRON, ku tjeter?

Re: U-19

Post by REINIS » Wed, 18 Nov 2009 , 15:20

Mirserdhe ene ka un.
NUK KA MO KAMPIONATE
AS KUPA REPUBLIKE
HIKU, HIKU KOHA E BYROS POLITIKE
(per dinamon, partizonin)

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: U-19

Post by Man in Redblue » Wed, 18 Nov 2009 , 17:07

Mirseerdhe,

kush Sajmoja, si e ka mbiemrin?

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: U-19

Post by Miri » Tue, 08 Dec 2009 , 19:53

Futboll, hidhet shorti për Kampionatin Europian të Moshave

Në Nion të Zvicrës është hedhur mbrëmë shorti për grupet paraeleminatore të Kampionatit Europian të moshave.
Kombëtarja shqiptare U-19, e drejtuar nga trajneri Ramadan Shehu, bën pjesë në Grupin 8 së bashku me Anglinë, Belgjikën dhe Qipron. Ndeshjet e Kombëtares U-19, do të zhvillohen në Belgjikë në datat 8-13 tetor 2010.
Sipas Federatës Shqiptare të Futbollit, “ky grup konsiderohet vështirë për ekipin tonë pasi ekipet e Anglisë dhe Belgjikës janë ndër më të fortat e kontinentit.
Ndërkohë Kombëtarja U-17, e dejtuar nga trajneri, Ardian Mema bën pjesë në grupin 4, së bashku me përfaqësueset e Norvegjisë, Irlandës dhe Maltës. Ndeshjet e saj kombëtarja U-17 do ti zhvillojë në Maltë në datat 25-30 shtator 2010.

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: U-19

Post by Admin » Sat, 08 Oct 2011 , 12:20

U-19 kane zhvillu ndeshjen e 2 te eliminatoreve te Kampionatit Europian.
Ndeshjen e pare e kane humb kunder Danimarkes me rezultatin 1-0. Goli i Danimarkes ka ardhe ne minuten e 93.
Ndeshjen e dyte U-19 e kane zhvillu kunder Austrise vendse duke marre nji barazim pa gola.
Ne minuten e 73 portieri jone ka prit nji penallti.
Ndeshja ka ken plot me kartona ku ne min e 71 ka dale me te kuq nji lojtar i joni si edhe ne min e 77 ka dal me te kuqe nji lojtar i Austrise.

Ndeshja e ardhshme luhet te hanen 10 tetor kunder Maltes ne Life Arena - Seitenstetten (diku afer Linz).

Grupin e kryeson Danimarka me 6 pike, Austria ne vendin e dyte me 4 pike, Shqipnia me 1 pike dhe Malta me 0 pike.
Vllaznit Ultras

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: U-19

Post by GOLDIAN » Sat, 08 Oct 2011 , 17:39

o admin a ke nej denim per kete kojshine tend
se let tehben me shku me pa u19 ne der te shpise i kane ardh :mrgreen:
i perjashtuar

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: U-19

Post by Man in Redblue » Mon, 10 Oct 2011 , 00:10

Kush a tranjer i U19?? tkishte ken Tan Bushati tranjer kisha shku i kisha pa ,se per te kam dobesi. Ai do te hyjne legjende ne historine e futbollit shqiptar, se kaq gjate qi po i man ai U21, a thu do jen rezulatet e tija edhe ma tmira se kur e ka pas Zan Rragami U21??

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: U-19

Post by Admin » Mon, 10 Oct 2011 , 18:53

Hhahahaha Man,

tranjer asht Skender Gega.

Ndeshja fillon itesh mas 10 minutave.
Shqipnia pritet ta fillojne ndeshjen me kto lojrare:

1 Mikel Kaloshi (PO)
2 Bruno Dita
3 Arbnor Fejzullahu
4 Elvis Prençi
5 Mergim Bajraktari
7 Fabio Hoxha
9 Mateos Toçi
10 Alfred Deliallisi (C)
11 Sindri Guri
13 Amir Tafa
15 Mateo Hasa

Ishalla me nji fitore te thelle per me pas shance kualifikimit.
Ndeshja tjeter asht Danimarke-Austri.
2 ekipet e para kualifikohen per ne elite stage.
Nqs Austria humb edhe ne fitojme me minimumi 3-0 kualifikohena direkt, ne rast te kundert (gjithmon nqs fitojme) kena mundsi me u kualifiku si e treta ma e mire, por duhet me prit mesin e nentorit per me dite se si klasifikohen te tretat e tjera.
Vllaznit Ultras

Image

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: U-19

Post by Admin » Mon, 10 Oct 2011 , 19:42

goldi asht i zanun ket periudhe Man , mas i bjer ne qaf kot :)
Shqipnia ka kalu na avantazh me nji autogol.
Ndeshja tjeter asht 0-0,por Danimarka asht tu lujt mire, ishalla shenojne :)
Vllaznit Ultras

Image

Post Reply