Te rrespektojm rregullat

Rregullat e Forumit.
loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Re: Te rrespektojm rregullat

Post by loroborici » Sun, 12 Jul 2009 , 23:45

Admin wrote:Naqe se di pse je tu e marr per keq fshimjene disa postimeve qe jane jasht temet !!
Pervec ksaj shkrimet ishin tu marr nji drejtim me ngjyra fyse e perket jane fshi.
Tash doli aty ku zdojsha me dal. Kush ka ofendue? Une per vedi jo. Njani prij djelmve me kish cue nje mp, tuj me than se nji tifoz i tiranc kish fillue tum sha, pse i kisha than tan ata te verteta per Sportin shqiptar. Une per vedi ket nuk e kam pa, por nqs aaht kshu, kjo domethan qi ju keni zgjedh rrugen ma te leht. Kunrejt atyne qi na shajn e na bajn ofendime bash ne shpine tone, a asht marr naj mas?!
Vllaznia ne zemer
Image

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Te rrespektojm rregullat

Post by Admin » Sun, 12 Jul 2009 , 23:56

Sdi kush te ka qu pm qe te kane sha por ja ka fut krejt kot se ska pas shamje kunder teje !!!
Pervec ksaj nuk asht kush tu marr rrugen ma te leht por kam fshi mesazhet SE ISHIN JASHTE TEMET se jane bane temat kurr e mas lidh e smerret gja vesht ne te !!!

Edhe njihere po e shkruj qe postimet e tuja si edhe shume anetareve te tjere jane fshi sepse kane KANE JASHTE TEME!!!
Vllaznit Ultras

Image

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Re: Te rrespektojm rregullat

Post by loroborici » Mon, 13 Jul 2009 , 00:49

Admin wrote:Sdi kush te ka qu pm qe te kane sha por ja ka fut krejt kot se ska pas shamje kunder teje !!!
Me ke than naqe 2 gjana te nryshme. Tash nje mesazh ma pare dhe se tema kish marre drejtim fys, manej me thu qi ska pas ofendime e fymje. Nuk di cillin variant tandin me besue besa? Manej une per vedi kisha dhan edhe une menimin tim per neshjen, i cilli ishte shujt i tani. Nuk asht e drejt me i fshi te tana, kur ka me pas munsi editimi. ma mire tregonji vendin te hujve qe dun me na ba hor, dhe qi nuk vijn me na ba ner.
Vllaznia ne zemer
Image

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: Te rrespektojm rregullat

Post by Miri » Mon, 13 Jul 2009 , 12:22

loroborici prsh naqe:
Pervec postimeve ofenduese dhe ato jasht temet nuk fshihet asnje postim tjeter nga moderatoret dhe as nga administratoret,forumi fkvllaznia.net eshte per te biseduat te gjithe lirisht duke u permbajtur temave perkatese.
Nese ti je ndjer i ofenduar nga fshirjet e disa postimeve ti cilet stafi drejtues i fkvllaznia i konsideroj jasht temet te jeshe i sigurte qe nuk eshte dicka personale,ne temen perkatese jane fshire edhe postime nga antaret te tjere te cilat nuk kishin asnje lidhje me temen.
Per cdo problem mund te kontaktosh Administratoret apo Moderatoret e forumin.

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Re: Te rrespektojm rregullat

Post by loroborici » Mon, 13 Jul 2009 , 19:17

Miri wrote:loroborici prsh naqe:
Pervec postimeve ofenduese dhe ato jasht temet nuk fshihet asnje postim tjeter nga moderatoret dhe as nga administratoret,forumi fkvllaznia.net eshte per te biseduat te gjithe lirisht duke u permbajtur temave perkatese.
Nese ti je ndjer i ofenduar nga fshirjet e disa postimeve ti cilet stafi drejtues i fkvllaznia i konsideroj jasht temet te jeshe i sigurte qe nuk eshte dicka personale,ne temen perkatese jane fshire edhe postime nga antaret te tjere te cilat nuk kishin asnje lidhje me temen.
Per cdo problem mund te kontaktosh Administratoret apo Moderatoret e forumin.
Tjeta juj.
Une per vedi as kam ofendua na njanin, as kam dal jasht temet. Nji ket jua tham me garanci besa. Jena bash burra aaa? Sidokjoft mue me duket veprim shume i nxitue. Per ma teper qi i her asht than se ka pas drejtim fys, kurse manejn asht than se ka ken jasht temet( ta marrsha me thuj cilla teme nuk ka gjana jasht temet?!). Kjo e dyta pasha buken me duket si loj fmijsh. Nersa per me gjykue kush ka ba fymjet, asht ma mire me i than gjant presente pa i shue. Kush ka ofendue ti maj mkrah fajet. Pse vijn 2-3 kokrra te tiranc e vijne vec me krijue sherr, nuk asht e nershme me ja hedhi fajin vllazvne tuj. Te tan dime me shue e me hjek postime. Por pjekunia duhet me na karakterizue, para se me xjerri shpaten. Me ken kudra me ide, nuk do me than se je tuj fye noa njanin. Nuk asht hera e pare qi nodh kjo, dhe kam bash frike se po bahet rruge i tash. tema Euro 2008 i vit ma pare ka psue te njatjin fat, me hekje mesazhesh, e manej u myll krejt. Nqs dikush nuk e perballon debatin, nuk asht faji i tan te tjerve besa. Me pas frike me shkrutj ne forumin tone cka sht shpija jone se na u fyka do pordhac te Tiranc. Zoti na dhant kthelltsi me menue ma drejt, pasha buken.
Vllaznia ne zemer
Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Te rrespektojm rregullat

Post by fpjalmi » Mon, 13 Jul 2009 , 20:35

un mendoj se asht shum e drejte se cfare tha loro boriqi .

me falni qe po shkruaj dicka qe me ndodhi edhe mu .

miri me heku me paralajmerim ,pa ofendu kerken e nuk me tregoj se ku ishte ofendimi dhe po ne kete teme me fshivi dicka qe e kisha te drejte ta dija .

miri me shkruvi ikta fjale

.
Meqe pjalmit nuk i mbushet mendja madje jemi ne te gjithe gabim ndersa ky ka te drejte atehere le ta mbyllim me kaq kete bisede.
Cdo postim tjeter qe behet rreth ksaj teme do fshihet.

e atehere un i shkruva mbas ketij postimit

kush tha qe un jam gabim , sepse nuk po shof kerkend kunder mejet

dhe ky postim u fshi ,pa te drejte dhe asht nje faqe para kesaj faqeje dhe ne te njejten teme .

me me fal admin,por nuk mujta me e majt ma .

jam shum i sigurte qe admini do ta rregullojn kete gja ,dhe do ishte ma mire qe paralajmerimet mos te jepen shkodraneve sepse nuk jena ma shum se 10 vellezer qe shkruajm ketu dhe duhe te rrespektohemi ma shum se miku ne forumin tone ,sepse te gjithe knaqna kur fiton vllaznia dhe emri vllaznia na ban te gjitheve vellezer e ja te bahena si greket qe nuk e dojn njeni tjetrin

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Te rrespektojm rregullat

Post by Admin » Mon, 13 Jul 2009 , 23:27

O pjalmi prep me kete muhabet ??!!!
Asht marre mor burr me i lexu kush kta muhabete. Ne folme njihere edhe u sqarume !!!

Loro me vjen keq naqe Miri e ka sqaru shume mire pse jane ba fshimjet e postimeve.
Po kshu se marr vesht pse ke dyshime mbi ate qe te kam shkru ma pare.
Lexoji edhe njihere me vemendje se qa te kam shkru.
Sdq pa ta permbledhi edhe njihere shkurtimisht pse jane fshi postimet.
1. Ka pas fymje. Fymjet skan ken karshi tejet por TI i ke ba karshi tjerve!!! Ma egzaktsisht ke perdor fjalet zog gomarit. Te kam than qe ska pas fyrje prej tjereve edhe kja asht e vertete mqs ti shkruve qe me kan than me mp se te kan sha!!!
2. Tema filloj me deviju ku ishin disa shkrime te ndrsyhme rreth gazetes sporti Shqiptar e drejtusve te tyne, ja jane tiranas e ja jane kinez !!!

Me duket se te sqarova, per sqarime tjera me shkruj ne privat !!
Vllaznit Ultras

Image

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Te rrespektojm rregullat

Post by Edmond-Cela » Mon, 13 Jul 2009 , 23:43

fpjalmi wrote:un mendoj se asht shum e drejte se cfare tha loro boriqi .

me falni qe po shkruaj dicka qe me ndodhi edhe mu .

miri me heku me paralajmerim ,pa ofendu kerken e nuk me tregoj se ku ishte ofendimi dhe po ne kete teme me fshivi dicka qe e kisha te drejte ta dija .

miri me shkruvi ikta fjale

.
Meqe pjalmit nuk i mbushet mendja madje jemi ne te gjithe gabim ndersa ky ka te drejte atehere le ta mbyllim me kaq kete bisede.
Cdo postim tjeter qe behet rreth ksaj teme do fshihet.

e atehere un i shkruva mbas ketij postimit

kush tha qe un jam gabim , sepse nuk po shof kerkend kunder mejet

dhe ky postim u fshi ,pa te drejte dhe asht nje faqe para kesaj faqeje dhe ne te njejten teme .

me me fal admin,por nuk mujta me e majt ma .

jam shum i sigurte qe admini do ta rregullojn kete gja ,dhe do ishte ma mire qe paralajmerimet mos te jepen shkodraneve sepse nuk jena ma shum se 10 vellezer qe shkruajm ketu dhe duhe te rrespektohemi ma shum se miku ne forumin tone ,sepse te gjithe knaqna kur fiton vllaznia dhe emri vllaznia na ban te gjitheve vellezer e ja te bahena si greket qe nuk e dojn njeni tjetrin
lene ma pjalmi at histori mos ne shkojm prap ne at rruge pash zoten, i ka dek nana asaj pune. move on
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Te rrespektojm rregullat

Post by fpjalmi » Mon, 13 Jul 2009 , 23:58

me me fal admini dhe mondi ,por nuk mujta pa i permend naqe .

megjithate forca vllaznia dhe i gezofshim tan bashk fitoret e vllaznise si vellezer .

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Re: Te rrespektojm rregullat

Post by loroborici » Tue, 14 Jul 2009 , 03:26

Admin wrote: Loro me vjen keq naqe Miri e ka sqaru shume mire pse jane ba fshimjet e postimeve.
Po kshu se marr vesht pse ke dyshime mbi ate qe te kam shkru ma pare.
Lexoji edhe njihere me vemendje se qa te kam shkru.
Sdq pa ta permbledhi edhe njihere shkurtimisht pse jane fshi postimet.
1. Ka pas fymje. Fymjet skan ken karshi tejet por TI i ke ba karshi tjerve!!! Ma egzaktsisht ke perdor fjalet zog gomarit.
Me ket qi the jam i shume i zhgenjy se nuk je tuj than te verteten. I here thu ska fymje masanej thu je dal prij temet. Ban car te dush vlla, por thubi gjanat sic jane se asht marre besa. O mbroji antart illoj ose ma mire hic.
Vllaznia ne zemer
Image

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Re: Te rrespektojm rregullat

Post by loroborici » Tue, 14 Jul 2009 , 03:36

Admin wrote:
2. Tema filloj me deviju ku ishin disa shkrime te ndrsyhme rreth gazetes sporti Shqiptar e drejtusve te tyne, ja jane tiranas e ja jane kinez !!!

Me duket se te sqarova, per sqarime tjera me shkruj ne privat !!
Jo ske sqarue asgja se gjanat rreth gazets kan ken te lidh me neshjen. Jam tuj besue se ske lexua gja
Vllaznia ne zemer
Image

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Te rrespektojm rregullat

Post by Ledi1920 » Tue, 14 Jul 2009 , 16:29

Postimi im ishte i fundit tek ajo teme. Dhe une se kuptoj si mund te ndjehesh i fyer kur ti vet shkruan ju pordhacet e tirans(drejtuar me ju,por replike postimit tim),ket si ofeze e quaj pavarsisht se nuk i kam dhene shume rendesi.
Postimi i fundit ka qene rreth ores 11.30 dhe ke qene dhe ti online.

Ska pas ofendime !!!
Image

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Re: Te rrespektojm rregullat

Post by loroborici » Tue, 21 Jul 2009 , 16:20

Ledi1920 wrote:Postimi im ishte i fundit tek ajo teme. Dhe une se kuptoj si mund te ndjehesh i fyer kur ti vet shkruan ju pordhacet e tirans(drejtuar me ju,por replike postimit tim),ket si ofeze e quaj pavarsisht se nuk i kam dhene shume rendesi.
Postimi i fundit ka qene rreth ores 11.30 dhe ke qene dhe ti online.

Ska pas ofendime !!!
Tash se kush ka fye, asht e pamundme une me ta daftue se jan shume mesazhet. Por ti pasha buken spake as burrni e as marre. Mthue se paskam than pordhact e Tiranc, kur qi ne mesazhin tand te par me ke than se "nuk mushkam mire".
ASHT HERA E FUNIT QE TE KAN LEJU KJOFT EDHE 1 OFENDIM MINIMAL MEM BA. KJOFT EDHE 1 HER MA SHUME ME PROVUE ME SHKRUE EDHE NJI GJA TE VOGL OFENUSE, KAM ME TE KERKUE ME TE VAN BAN. Bash jam tuj shpresue qi administatoret ti fusin kamt me i kpuc. Ska ma tolerim se smunesh me ba ti ligjin ne shpine ton
Vllaznia ne zemer
Image

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Re: Te rrespektojm rregullat

Post by vllaznia1919 » Tue, 21 Jul 2009 , 20:57

Ktu ligjin se ban kerkush.Edhe mas ki marak se nuk lajme kerken me ardhe e me na sundu ne te forumi jone.Na dona vetem drejtesin.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Te rrespektojm rregullat

Post by Ledi1920 » Wed, 22 Jul 2009 , 14:09

loroborici wrote:
Ledi1920 wrote:Postimi im ishte i fundit tek ajo teme. Dhe une se kuptoj si mund te ndjehesh i fyer kur ti vet shkruan ju pordhacet e tirans(drejtuar me ju,por replike postimit tim),ket si ofeze e quaj pavarsisht se nuk i kam dhene shume rendesi.
Postimi i fundit ka qene rreth ores 11.30 dhe ke qene dhe ti online.

Ska pas ofendime !!!
Tash se kush ka fye, asht e pamundme une me ta daftue se jan shume mesazhet. Por ti pasha buken spake as burrni e as marre. Mthue se paskam than pordhact e Tiranc, kur qi ne mesazhin tand te par me ke than se "nuk mushkam mire".
ASHT HERA E FUNIT QE TE KAN LEJU KJOFT EDHE 1 OFENDIM MINIMAL MEM BA. KJOFT EDHE 1 HER MA SHUME ME PROVUE ME SHKRUE EDHE NJI GJA TE VOGL OFENUSE, KAM ME TE KERKUE ME TE VAN BAN. Bash jam tuj shpresue qi administatoret ti fusin kamt me i kpuc. Ska ma tolerim se smunesh me ba ti ligjin ne shpine ton
E para eshte qe une spara ofendoj njeri.(se kom per zakon)Po dhe po ta boja do tkerkoja vet falje.Po nqs ti mthu mu qe sqekom burre, ato mesazet apo cunat qe tkan cu mesazh na i thuj edhe gjonat i ballafaqojm,ca kam thone une.Edhe nqs del qe ne nji postim timin ka pas ofendim karsshi teje iki vete une pa mbo ban njeri,iki sic erdha vete iki dhe vete.

Gjithsesi nqs ndonjerin nga cunat ktu e bezdis prania ime iki.Thjesht shume nga cunat e din apo e kan kuptu qe une ktu jam fut me fol vetem per sport edhe nuk jam fut as me bo ligjin,as me ofendu e as me u sha me njeri.
Image

Post Reply