Superliga 2009-2010 me 16 ekipe?

Diskutoni rreth ecurise , rezultateve , etj. të Kampionatit Shqiptar

Moderators: GOLDIAN, vllaznia1919

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Superliga 2009-2010 me 16 ekipe?

Post by GOLDIAN » Mon, 08 Jun 2009 , 12:47

Ledi1920 wrote:Mu me vje into se po te mos kishte ra Qelbasoni me Morrin e kuq nuk do e diskutote njeri modulin e superliges.Na rane nga kategoria kto dhe duhet me i gjet shpetim.I bie me djeg organin per nji plesht :lol: :lol: Ran mer cuna se nuk lujten futboll.Morrat me Kastriotin nuk ishin kurkund fare.Elbasoni , fazen e trete e harroi fitoren.Nuk mund te mbijetosh ti tu pas lojtaret e tu pa lek dhe tu u ushqy me sufllaqe.Po kshu eshte kan gjona me la me njoni-tjetrin te gjithe...te gjithe bojn pazare edhe F$HF me sakte rregullon dhe survejon tregun.Nqs pranojhet eshte turp ose ta pakten te hy ne fuqi jo ket sezon por sezonin tjeter.
o ledi une si goldi e hapa temen vet per keqardhjen per keto dy skuadra qe rane nga kategoria sepse jemi asnjanes po i pame poshtersite ne fund
mirepo ky vendim i fshf asht absurd
du me dit si e keni prit ju tifozat e tiranes kete vendim??????
duke dasht me lan nje ane inatet qe njeriu ka them se sezoni qe vjen do jete vetem turp e asgja ma teper
le te futen dhe skuadrat nga vendi5-8 eatehere ta bajme m... superligen
kurre skena me pas arritje na kena mu sha itu e kena mu vra e mu pre po kurre sdoarrijme diku ku anderrojme
sa ma pakskuadra ne superlige aq ma te forte jena ne europe mendoj une
i perjashtuar

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Re: Superliga 2009-2010 me 16 ekipe?

Post by vllaznia1919 » Mon, 08 Jun 2009 , 14:03

Ledi1920 wrote:
Skodrinon wrote:
Man in Redblue wrote:Refik Halili sdika me shkru as emrin e vet :D :D :D
aaahaha metaman çfar skrimit.
po per ne pjerin fushaj ka firmose? na e paska vu edhe nji "z" perpara emrit :D

me tregu qe jom zotni...
mire qe se ka vone na nji i kavajes apo elbasonit "zj" :lol:
Hahhahaha.Ku e kan zotnillekun kta???
O Ledi banja nji kurs ati refikut se la name. :lol: :lol: :lol: :lol:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Superliga 2009-2010 me 16 ekipe?

Post by Ledi1920 » Mon, 08 Jun 2009 , 14:39

GOLDIAN wrote:
Ledi1920 wrote:Mu me vje into se po te mos kishte ra Qelbasoni me Morrin e kuq nuk do e diskutote njeri modulin e superliges.Na rane nga kategoria kto dhe duhet me i gjet shpetim.I bie me djeg organin per nji plesht :lol: :lol: Ran mer cuna se nuk lujten futboll.Morrat me Kastriotin nuk ishin kurkund fare.Elbasoni , fazen e trete e harroi fitoren.Nuk mund te mbijetosh ti tu pas lojtaret e tu pa lek dhe tu u ushqy me sufllaqe.Po kshu eshte kan gjona me la me njoni-tjetrin te gjithe...te gjithe bojn pazare edhe F$HF me sakte rregullon dhe survejon tregun.Nqs pranojhet eshte turp ose ta pakten te hy ne fuqi jo ket sezon por sezonin tjeter.
o ledi une si goldi e hapa temen vet per keqardhjen per keto dy skuadra qe rane nga kategoria sepse jemi asnjanes po i pame poshtersite ne fund
mirepo ky vendim i fshf asht absurd
du me dit si e keni prit ju tifozat e tiranes kete vendim??????
duke dasht me lan nje ane inatet qe njeriu ka them se sezoni qe vjen do jete vetem turp e asgja ma teper
le te futen dhe skuadrat nga vendi5-8 eatehere ta bajme m... superligen
kurre skena me pas arritje na kena mu sha itu e kena mu vra e mu pre po kurre sdoarrijme diku ku anderrojme
sa ma pakskuadra ne superlige aq ma te forte jena ne europe mendoj une
Edhe ne ket mendim kena pas biles kishim deshiren qe tirona dhe vllaznia bashke mos ta firmosnin ...
po ja qe ne si tifoza ne nuk na pyt njeri...


edhe une jam i mendimit se sasia nuk sjell cilesine...
mo mire pak dhe sakte sesa shume dhe hic
Image

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Superliga 2009-2010 me 16 ekipe?

Post by Skodrinon » Wed, 10 Jun 2009 , 19:14

Duka, kundër ndryshimit të strukturës: S’ka rregulla pas loje!

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka, pozicionohet në krah të rregullores, jo të ndryshimit të strukturës

Kur pritej që komiteti ekzekutiv i FSHF-së, brenda kësaj jave të merrte në shqyrtim kërkesën e 12 klubeve për të ndryshuar strukturën e Superligës, duket se një gjysmëpërgjigje, ose diçka më shumë, ka ardhur tashmë. Ka dalë nga goja e presidentit të FSHF?së, Armand Duka, i cili, në një analizë përmbyllëse të edicionit futbollistik 2008-2009, bërë për “Top Channel”, ka zbuluar qëndrimin e tij: “Nuk mund të vendosen rregulla loje, sepse loja ka mbaruar. Rregullat vendosen pa filluar loja”. Që do të thotë se duhet zbatuar rregullorja, sipas së cilës, ndryshimi i strukturës së kampionatit duhet të bëhet një sezon më parë.

Rregull i cili është i barabartë për të gjithë aktorët e garës, pavarësisht nga emri i skuadrës. Me një fjalë, pavarësisht se në sezonin e ardhshëm, Partizani, Lushnja dhe Elbasani, në bazë të verdikteve të kampionatit të 70?të kombëtar, nuk do të jenë pjesë e Superligës, presidenti i FSHF?së, Armand Duka, duket i qartë dhe i prerë në qëndrimin e tij: Struktura nuk duhet të ndryshojë për edicionin në vazhdim, por mund të diskutohet që tani vetëm për një edicion pas tij, sikurse e parashikon edhe rregullorja përkatëse.

“Në futboll nuk ka skuadra të mëdha dhe të vogla në një edicion futbollistik, ka kontribute të skuadrave në atë edicion. Elbasani dhe Partizani kanë zbritur një kategori më poshtë, por nuk është se kanë dhënë më shumë në këtë edicion dhe kanë merituar më shumë se sa aq. Në ato qytete të ashtuquajtura të vogla, komuniteti është shumë më i interesuar për futbollin.”

Por, largimi i këtyre skuadrave ka rikthyer kërkesën e 12 klubeve për ta ndryshuar strukturën e Superligës që në edicionin e radhës, 2009-2010, duke e bërë atë me 16 skuadra. Kërkesë për të cilën është vënë në dijeni edhe numri një i futbollit shqiptar. I cili duket i prirur të mos i ndryshojë rregullat e lojës, por të respektojë rregulloret përkatëse. “Kërkesa të tilla janë melodi që i dëgjoj gjithmonë dhe, me sa informacion kam unë, nuk mund të vendosen rregulla loje, pasi loja ka mbaruar. Rregullat vendosen pa filluar loja,” ? saktëson Duka.

Një qëndrim i qartë i presidentit të FSHF?së, karshi kërkesës së 12 klubeve për të ndryshuar strukturën e Superligës, edhe pse i takon komitetit ekzekutiv që të shprehet dhe të vendosë për të, si organi i vetëm vendimmarrës. Natyrisht, unifikimi i 12 klubeve në kërkesën e tyre, duket se e ka vënë në pozitë të vështirë FSHF?në, sepse flitet për aktorët e garës në fushën e blertë, kështu që mbetet të sqarohet reagimi i firmëtarëve të ndryshimit të strukturës së superligës, nëse përgjigjia e FSHF?së, e komitetit ekzekutiv, do të jetë negative, gjë që paralajmërohet edhe nga presidenti Duka, që kërkon respektimin e rregullave të lojës, jo pasi të ketë mbaruar loja. Pra, zbatimin e rregullores përkatëse, sipas së cilës, struktura e kampionatit nuk mund të ndryshojë për sezonin në vazhdim.

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Superliga 2009-2010 me 16 ekipe?

Post by GOLDIAN » Wed, 10 Jun 2009 , 19:18

cudi qe spo e shkel rregulloren duka
i perjashtuar

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: Superliga 2009-2010 me 16 ekipe?

Post by Miri » Wed, 17 Jun 2009 , 20:52

GOLDIAN wrote:cudi qe spo e shkel rregulloren duka
Ktu asht hall edhe 1 her me dasht me zbatu rregullin nuk te leni apapapa :D :D :D

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Superliga 2009-2010 me 16 ekipe?

Post by GOLDIAN » Wed, 17 Jun 2009 , 22:49

Miri wrote:
GOLDIAN wrote:cudi qe spo e shkel rregulloren duka
Ktu asht hall edhe 1 her me dasht me zbatu rregullin nuk te leni apapapa :D :D :D
sjena msu ma me zbatu rregulloren duka:lol: :lol: :lol:

sot e ka pas mu vendos a dihet gja si u vendos perfundimisht
i perjashtuar

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Superliga 2009-2010 me 16 ekipe?

Post by Skodrinon » Thu, 18 Jun 2009 , 00:53

e kan shty vendimin

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Superliga 2009-2010 me 16 ekipe?

Post by Edmond-Cela » Thu, 18 Jun 2009 , 02:09

os zot i madhi nuk ke faje qe na ke madhku jo
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Re: Superliga 2009-2010 me 16 ekipe?

Post by loroborici » Thu, 18 Jun 2009 , 20:21

SJAM TUJ KUPTUE PSE DUHET ME E SHTYE?
Vllaznia ne zemer
Image

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Superliga 2009-2010 me 16 ekipe?

Post by Edmond-Cela » Thu, 18 Jun 2009 , 21:39

loroborici wrote:SJAM TUJ KUPTUE PSE DUHET ME E SHTYE?
nuk asht e veshtir ma naq me e kuptu. perse kujton qe duka asht ne stolin e fshfs se asht i ndershem a. jo ma naq si mund ti laj shoket e tije te ngusht xhani laze fushaj halini me shok a, si do fitoj ai nese nuk i ndihmon shoket e tije.
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Post Reply