Ku jane legjionaret shqiptare ?

Diskutoni rreth ekipit tone Kombetares ,futbollisteve te saj , etj.

Moderator: GOLDIAN

Post Reply
Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Ku jane legjionaret shqiptare ?

Post by Man in Redblue » Fri, 11 Jul 2008 , 15:19

Supertalenti malazes 18 vjecar Stevan Jovetic transferohet prej Partizanit Beograd tek Fiorentina per 8 Million euro.
Tek Rapid Wien lun malezesi Branko Boskovic, kurse Salihi (sulmusi ma nform i kombetares) nuk mund te transferohet se skuadra e tij kerkon 500000 euro.
Mijatovic asht drejtor teknik i real madrid

Bjellorusi Hleb po transferohet tek Barcelona

Maqedonasi Pandev lun tek Lacio dhe lun persmarit jo me xe stolin si Tare

Gjeorgjiani kalaze tek Milani, kabiashvili tek Shalke 04,

Salihamidzic lun te Bayern, Juventus

Po legjionaret tone ku jane ?

Hyka u transferu tek Mainz, po te tjeret ???

NJI CANE kena, po edhe ai ma shume se Olimpik Marseill nuk po ban.
Kena portiera qi lujn ne ceceni, cereku i kombetares lujn nqipro...

Ku jane supertalentat Bakaj, Sukaj, Ailaliaj, plaku ???

Ku jane superetalentat kosovar, qi kane oferata prej skuadrave ma tmira tevropes.


Paskena kene te marume, mjere na po na kalon edhe Mali i ZI, e na flasim edhe per Perfaqsuese Shqipniet e Perfaqsuese Kosoves, a thu se jena Hollanda, qi nuk kena ku me cu Superstart...

Te dalin nvedi kombetarja e Kosoves, se vec do te humin edhe kundra Malit te ZI, kurse Shqiperia ma merr emndja do ta "majn" vendin e parafundit

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Sat, 12 Jul 2008 , 00:23

Prit se tesh Dallkun po e kerkon me INSISTIM Evertoni! :lol: :lol: :lol: :lol:
Sa te marum jena.;ire se nuk po shkojne kerkun por edhe dalin neper gazeta e bajne reklama kote ja shkon atje ja shkon dikun tjeter!
Simas shtypit mashtrus shqiptar:
Muzaka-Nantes
Bakaj-Borussia Dortmund
Sukaj-Tus Koblenz
Lika-Sion
Shkembi-Metallurg Donetsk
Dallku-Everton
Curri-Sunderland
Leci-Young Boys
Etj,etj,etj,etj!Ta shofim sa prej ktyne transferimeve te mundshme do te realizohen.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Ku jane legjionaret shqiptare ?

Post by vvvllaznia » Sat, 12 Jul 2008 , 00:30

Man in Redblue wrote:Supertalenti malazes 18 vjecar Stevan Jovetic transferohet prej Partizanit Beograd tek Fiorentina per 8 Million euro.
Tek Rapid Wien lun malezesi Branko Boskovic, kurse Salihi (sulmusi ma nform i kombetares) nuk mund te transferohet se skuadra e tij kerkon 500000 euro.
Mijatovic asht drejtor teknik i real madrid

Bjellorusi Hleb po transferohet tek Barcelona

Maqedonasi Pandev lun tek Lacio dhe lun persmarit jo me xe stolin si Tare

Gjeorgjiani kalaze tek Milani, kabiashvili tek Shalke 04,

Salihamidzic lun te Bayern, Juventus

Po legjionaret tone ku jane ?

Hyka u transferu tek Mainz, po te tjeret ???

NJI CANE kena, po edhe ai ma shume se Olimpik Marseill nuk po ban.
Kena portiera qi lujn ne ceceni, cereku i kombetares lujn nqipro...

Ku jane supertalentat Bakaj, Sukaj, Ailaliaj, plaku ???

Ku jane superetalentat kosovar, qi kane oferata prej skuadrave ma tmira tevropes.


Paskena kene te marume, mjere na po na kalon edhe Mali i ZI, e na flasim edhe per Perfaqsuese Shqipniet e Perfaqsuese Kosoves, a thu se jena Hollanda, qi nuk kena ku me cu Superstart...

Te dalin nvedi kombetarja e Kosoves, se vec do te humin edhe kundra Malit te ZI, kurse Shqiperia ma merr emndja do ta "majn" vendin e parafundit
normalisht qe nqs flet per lojtaret e rritun ne Shqiperi e Kosove nuk do te shkojn ma shume se lazio e Tares dhe ndoshta per nja 10 vjet perveq Hykes kerkush as nuk ka me ju afru kampionatit italian makare si titullar.kjo besoj qe dihet pse tu konsideru kushtet e futbollit shqiptar dhe sesi konceptohet futbolli ne Shqipni.Nqs flet per talentet e rritun jashte ateher besaj se situata ndryshon krejt.Cana nuk po leviz nga Marseja por qe e kerkonte Reali ka dal edhe nga gazeta AS.Behrami kerkohet nga Werderi,Xhemaili nga Hertha,Bajram Sadrijaj qe nuk e njeh kerkush simjet ka kalu tek Borussia Dortmund(per ju qe dini gjermanisht) kjo eshte nje miqsore:http://www.bvb.de/?k%EF%86%ECZ%1B%E7%F4%9C%5Bj%E3%86%9E
Shkodran Metaj antar i U-21 te Hollandes,Labinot Harbuzi e Emir Bajrami anter te U-21 te Suedise,Besian Idrizaj e Astrit Hajdari pjese e ekipeve zingjir te Liverpoolit etj etj etj.Shume prej tyne losin per kombtaret e tjera mandej gjithkush per ta ka mendimet e veta.Normalisht qe keta lojtar jane te datelindjes 87 e siper keshtu qe hala nuk kan kap majat e futbollit europian por nqs perfaqsusja e kosoves ka me dit me i grumbullu te gjithe besaj se ka me ken nje skuader shume e mire

User avatar
rai
I Perjetshem
I Perjetshem
Posts: 627
Joined: Sun, 08 Jul 2007 , 00:20
Location: n'kry t'mahalls
Contact:

Re: Ku jane legjionaret shqiptare ?

Post by rai » Sat, 12 Jul 2008 , 05:18

Man in Redblue wrote: Po legjionaret tone ku jane ?

Rai i tu asht ne Canada, tu driblu mire boll shishet e venes e birres :lol:
edhe per i tjeter e di se asht ne Itali e spo ja permendi emnin se hala ska nenshkru per ket vit :lol: ...edhe ai po ban paraqitje te mire boll neper tavolina e "ku ti qellojn loja" :lol: :lol: :lol:
edhe per ty Man in Redblu kam ndigju fjale te mira... :lol:
edhe Miri ka ec mireboll deri tash...te shofim mbasi te kthehet pri pushimeve Gushtit :lol:
e per te tjeret skam fort informacion :lol: :lol: :lol:


ps, me fal naqe se te kuptoj mire e nuk po mundohem me ba humor po i ta jane kto gazeptaret tone...e tha mire vllaznia1919.
VLLAZNIA - mei unus, verus, precipuus ferveo

Image

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Sat, 12 Jul 2008 , 15:25

Kam nenshkru mar!Me Fc FIR.! :lol: :lol: :lol: :lol:
Federazione Italiana Ristoratori! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Re: Ku jane legjionaret shqiptare ?

Post by vllaznia1919 » Sat, 12 Jul 2008 , 15:27

vvvllaznia wrote:
Man in Redblue wrote:Supertalenti malazes 18 vjecar Stevan Jovetic transferohet prej Partizanit Beograd tek Fiorentina per 8 Million euro.
Tek Rapid Wien lun malezesi Branko Boskovic, kurse Salihi (sulmusi ma nform i kombetares) nuk mund te transferohet se skuadra e tij kerkon 500000 euro.
Mijatovic asht drejtor teknik i real madrid

Bjellorusi Hleb po transferohet tek Barcelona

Maqedonasi Pandev lun tek Lacio dhe lun persmarit jo me xe stolin si Tare

Gjeorgjiani kalaze tek Milani, kabiashvili tek Shalke 04,

Salihamidzic lun te Bayern, Juventus

Po legjionaret tone ku jane ?

Hyka u transferu tek Mainz, po te tjeret ???

NJI CANE kena, po edhe ai ma shume se Olimpik Marseill nuk po ban.
Kena portiera qi lujn ne ceceni, cereku i kombetares lujn nqipro...

Ku jane supertalentat Bakaj, Sukaj, Ailaliaj, plaku ???

Ku jane superetalentat kosovar, qi kane oferata prej skuadrave ma tmira tevropes.


Paskena kene te marume, mjere na po na kalon edhe Mali i ZI, e na flasim edhe per Perfaqsuese Shqipniet e Perfaqsuese Kosoves, a thu se jena Hollanda, qi nuk kena ku me cu Superstart...

Te dalin nvedi kombetarja e Kosoves, se vec do te humin edhe kundra Malit te ZI, kurse Shqiperia ma merr emndja do ta "majn" vendin e parafundit
normalisht qe nqs flet per lojtaret e rritun ne Shqiperi e Kosove nuk do te shkojn ma shume se lazio e Tares dhe ndoshta per nja 10 vjet perveq Hykes kerkush as nuk ka me ju afru kampionatit italian makare si titullar.kjo besoj qe dihet pse tu konsideru kushtet e futbollit shqiptar dhe sesi konceptohet futbolli ne Shqipni.Nqs flet per talentet e rritun jashte ateher besaj se situata ndryshon krejt.Cana nuk po leviz nga Marseja por qe e kerkonte Reali ka dal edhe nga gazeta AS.Behrami kerkohet nga Werderi,Xhemaili nga Hertha,Bajram Sadrijaj qe nuk e njeh kerkush simjet ka kalu tek Borussia Dortmund(per ju qe dini gjermanisht) kjo eshte nje miqsore:http://www.bvb.de/?k%EF%86%ECZ%1B%E7%F4%9C%5Bj%E3%86%9E
Shkodran Metaj antar i U-21 te Hollandes,Labinot Harbuzi e Emir Bajrami anter te U-21 te Suedise,Besian Idrizaj e Astrit Hajdari pjese e ekipeve zingjir te Liverpoolit etj etj etj.Shume prej tyne losin per kombtaret e tjera mandej gjithkush per ta ka mendimet e veta.Normalisht qe keta lojtar jane te datelindjes 87 e siper keshtu qe hala nuk kan kap majat e futbollit europian por nqs perfaqsusja e kosoves ka me dit me i grumbullu te gjithe besaj se ka me ken nje skuader shume e mire
Naqe hiqi nja 5-6 shqiptar Kosovet qe kan lind e rrit jashte te tjert jane kot.Veq ishalla rregullohet nej san tuj fillu prej siper. :wink: :wink: :wink: :wink:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

User avatar
rai
I Perjetshem
I Perjetshem
Posts: 627
Joined: Sun, 08 Jul 2007 , 00:20
Location: n'kry t'mahalls
Contact:

Post by rai » Sat, 12 Jul 2008 , 15:32

vllaznia1919 wrote:Kam nenshkru mar!Me Fc FIR.! :lol: :lol: :lol: :lol:
Federazione Italiana Ristoratori! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
hahahahahahahahahahahaha :lol: :lol: :lol:
VLLAZNIA - mei unus, verus, precipuus ferveo

Image

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Ku jane legjionaret shqiptare ?

Post by vvvllaznia » Sat, 12 Jul 2008 , 16:17

vllaznia1919 wrote:
vvvllaznia wrote:
Man in Redblue wrote:Supertalenti malazes 18 vjecar Stevan Jovetic transferohet prej Partizanit Beograd tek Fiorentina per 8 Million euro.
Tek Rapid Wien lun malezesi Branko Boskovic, kurse Salihi (sulmusi ma nform i kombetares) nuk mund te transferohet se skuadra e tij kerkon 500000 euro.
Mijatovic asht drejtor teknik i real madrid

Bjellorusi Hleb po transferohet tek Barcelona

Maqedonasi Pandev lun tek Lacio dhe lun persmarit jo me xe stolin si Tare

Gjeorgjiani kalaze tek Milani, kabiashvili tek Shalke 04,

Salihamidzic lun te Bayern, Juventus

Po legjionaret tone ku jane ?

Hyka u transferu tek Mainz, po te tjeret ???

NJI CANE kena, po edhe ai ma shume se Olimpik Marseill nuk po ban.
Kena portiera qi lujn ne ceceni, cereku i kombetares lujn nqipro...

Ku jane supertalentat Bakaj, Sukaj, Ailaliaj, plaku ???

Ku jane superetalentat kosovar, qi kane oferata prej skuadrave ma tmira tevropes.


Paskena kene te marume, mjere na po na kalon edhe Mali i ZI, e na flasim edhe per Perfaqsuese Shqipniet e Perfaqsuese Kosoves, a thu se jena Hollanda, qi nuk kena ku me cu Superstart...

Te dalin nvedi kombetarja e Kosoves, se vec do te humin edhe kundra Malit te ZI, kurse Shqiperia ma merr emndja do ta "majn" vendin e parafundit
normalisht qe nqs flet per lojtaret e rritun ne Shqiperi e Kosove nuk do te shkojn ma shume se lazio e Tares dhe ndoshta per nja 10 vjet perveq Hykes kerkush as nuk ka me ju afru kampionatit italian makare si titullar.kjo besoj qe dihet pse tu konsideru kushtet e futbollit shqiptar dhe sesi konceptohet futbolli ne Shqipni.Nqs flet per talentet e rritun jashte ateher besaj se situata ndryshon krejt.Cana nuk po leviz nga Marseja por qe e kerkonte Reali ka dal edhe nga gazeta AS.Behrami kerkohet nga Werderi,Xhemaili nga Hertha,Bajram Sadrijaj qe nuk e njeh kerkush simjet ka kalu tek Borussia Dortmund(per ju qe dini gjermanisht) kjo eshte nje miqsore:http://www.bvb.de/?k%EF%86%ECZ%1B%E7%F4%9C%5Bj%E3%86%9E
Shkodran Metaj antar i U-21 te Hollandes,Labinot Harbuzi e Emir Bajrami anter te U-21 te Suedise,Besian Idrizaj e Astrit Hajdari pjese e ekipeve zingjir te Liverpoolit etj etj etj.Shume prej tyne losin per kombtaret e tjera mandej gjithkush per ta ka mendimet e veta.Normalisht qe keta lojtar jane te datelindjes 87 e siper keshtu qe hala nuk kan kap majat e futbollit europian por nqs perfaqsusja e kosoves ka me dit me i grumbullu te gjithe besaj se ka me ken nje skuader shume e mire
Naqe hiqi nja 5-6 shqiptar Kosovet qe kan lind e rrit jashte te tjert jane kot.Veq ishalla rregullohet nej san tuj fillu prej siper. :wink: :wink: :wink: :wink:
naqe talentin duhesh me e lane me u rrit e me u pjek e pastaj mund te kallxoj te gjith vlerat e veta.nuk mundesh me pretendu qe 19 vjeç te jet lojtar i afirmum e titullar tek nje ekip i madh.besaj qe e din vet qe lojtar kampion botet si Iaquinta e Materazzi kam lujt edhe ne eccellenza kur kan ken 19 vjeça e sot jane kampion botet.ti thu 5 a 6 un nqs ke qef po te jap mbi 20 emra talentesh te mundshem.

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Sat, 12 Jul 2008 , 19:53

Un nuk e di ku jan kto talenta ???
Idrizaj shkoi te te rinjte e Liverpool, po ku perfundoi se.. ????

Une dhashe ne fillim shembullin e atij Malezesit qi u transferu pardje te Firorentina per 8 Mio. Ai ka lind e a rrit ne podgorice. a ka kushte ma te mira mali i zi se shqipnia ? Po Modric me shoke, edhe ata ne kroaci kan lind e jan rrit.

Na kena shume probleme:

1. Nuk kena shkolle, traniera, filosofi, edukate stervitjet.
2. Mediat tona spekulojne tan kohen. (Mjafton vec me pa se ca bajn per Salihin, a thu se asht C. Ronaldo)
3. Edhe ata futbollista qi dalin jasht shtetit, "tresin" mas discosh e femnash.

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Re: Ku jane legjionaret shqiptare ?

Post by vllaznia1919 » Sat, 12 Jul 2008 , 20:56

vvvllaznia wrote:
vllaznia1919 wrote:
vvvllaznia wrote: normalisht qe nqs flet per lojtaret e rritun ne Shqiperi e Kosove nuk do te shkojn ma shume se lazio e Tares dhe ndoshta per nja 10 vjet perveq Hykes kerkush as nuk ka me ju afru kampionatit italian makare si titullar.kjo besoj qe dihet pse tu konsideru kushtet e futbollit shqiptar dhe sesi konceptohet futbolli ne Shqipni.Nqs flet per talentet e rritun jashte ateher besaj se situata ndryshon krejt.Cana nuk po leviz nga Marseja por qe e kerkonte Reali ka dal edhe nga gazeta AS.Behrami kerkohet nga Werderi,Xhemaili nga Hertha,Bajram Sadrijaj qe nuk e njeh kerkush simjet ka kalu tek Borussia Dortmund(per ju qe dini gjermanisht) kjo eshte nje miqsore:http://www.bvb.de/?k%EF%86%ECZ%1B%E7%F4%9C%5Bj%E3%86%9E
Shkodran Metaj antar i U-21 te Hollandes,Labinot Harbuzi e Emir Bajrami anter te U-21 te Suedise,Besian Idrizaj e Astrit Hajdari pjese e ekipeve zingjir te Liverpoolit etj etj etj.Shume prej tyne losin per kombtaret e tjera mandej gjithkush per ta ka mendimet e veta.Normalisht qe keta lojtar jane te datelindjes 87 e siper keshtu qe hala nuk kan kap majat e futbollit europian por nqs perfaqsusja e kosoves ka me dit me i grumbullu te gjithe besaj se ka me ken nje skuader shume e mire
Naqe hiqi nja 5-6 shqiptar Kosovet qe kan lind e rrit jashte te tjert jane kot.Veq ishalla rregullohet nej san tuj fillu prej siper. :wink: :wink: :wink: :wink:
naqe talentin duhesh me e lane me u rrit e me u pjek e pastaj mund te kallxoj te gjith vlerat e veta.nuk mundesh me pretendu qe 19 vjeç te jet lojtar i afirmum e titullar tek nje ekip i madh.besaj qe e din vet qe lojtar kampion botet si Iaquinta e Materazzi kam lujt edhe ne eccellenza kur kan ken 19 vjeça e sot jane kampion botet.ti thu 5 a 6 un nqs ke qef po te jap mbi 20 emra talentesh te mundshem.
Naqe ata emna un i di por ta garantoj qe vetem nja 5-6 kan me ba nej san.Un jam dakort me Man in red blu qe ne na mungon kultura e sportit.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Post by vvvllaznia » Sun, 13 Jul 2008 , 01:24

Man in Redblue wrote:Un nuk e di ku jan kto talenta ???
Idrizaj shkoi te te rinjte e Liverpool, po ku perfundoi se.. ????

Une dhashe ne fillim shembullin e atij Malezesit qi u transferu pardje te Firorentina per 8 Mio. Ai ka lind e a rrit ne podgorice. a ka kushte ma te mira mali i zi se shqipnia ? Po Modric me shoke, edhe ata ne kroaci kan lind e jan rrit.

Na kena shume probleme:

1. Nuk kena shkolle, traniera, filosofi, edukate stervitjet.
2. Mediat tona spekulojne tan kohen. (Mjafton vec me pa se ca bajn per Salihin, a thu se asht C. Ronaldo)
3. Edhe ata futbollista qi dalin jasht shtetit, "tresin" mas discosh e femnash.
Ke harru edhe tifozat. me pas tifoza kampionati shqiptar kishin me ndodhe shume ma pak pislleqe

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Mon, 14 Jul 2008 , 20:56

Gjysma e Kombëtares në treg, interesohen klube angleze, italiane dhe gjermane


Jetmir Halilaj (Panorama Sport)

Temperaturat në këto ditë të nxehta të korrikut korrespondojnë edhe me klimën në të cilën ndodhet merkatoja e futbollistëve. Vorbulla e kësaj të fundit nuk ka lënë pa përfshirë as lojtarët e Kombëtares shqiptare, një pjesë e mirë e të cilëve janë në qendër të vëmendjes të disa klubeve të rëndësishme në arenën evropiane.

Sulmi- Ashtu siç ka ndodhur shpesh në vitet e fundit, Erjon Bogdani, qendërsulmuesi i përfaqësueses shqiptare, është në lupën e disa skuadrave italiane. E ardhmja e tij te Kievo duket e pasigurt, megjithëse drejtuesit e klubit venet kanë thënë se dëshirojnë ta mbajnë. Përveç tij, edhe Hamdi Salihi mund të ndryshojë ekip deri në 31 gusht, afat kur mbyllet zyrtarisht merkatoja verore. Lojtari ka shprehur dëshirën për të kaluar në një klub të madh dhe nëse shënon sërish në javët e ardhshme me Riedin, atëherë mund të transferohet në kampionatin gjerman. Për të kanë shfaqur interes dy klube të Bundesligës 2 dhe një klub i Bundesligës 1 gjermane. Ndërkohë që edhe Udineze e pëlqen sulmuesin e përfaqësueses shqiptare.

Mesfusha- Lorik Cana deklaroi pak kohë më parë se dëshiron të qëndrojë te Marseja, por nëse ndonjë klub si Arsenali, apo Reali i Madridit (e vëzhgojnë futbollistin prej një viti) do t’i bënin ndonjë ofertë të majme atij dhe Marsejës, ka pak gjasa që ai të qëndrojë në kampionatin francez. Për yllin e përfaqësueses shqiptare interesohen edhe Roma, Napoli dhe Evertoni. Ervin Skela gjithashtu ka marrë një ofertë zyrtare nga klubi izraelit i Makabi Netanjas. Kjo skuadër drejtohet nga gjermani i njohur Lotar Mateus dhe ky i fundit ka miratuar propozimin e drejtuesve për t’i bërë ofertë fantazistit që luan te Kotbusi. Ervin Bulkut, mesfushorit energjik që luan te Krivbasi, i skadon kontrata me ukrainasit pas gjashtë muajsh, por nuk do të ishte çudi që ish-futbollisti i Tiranës të ndryshojë skuadër, meqenëse për të interesohen klube të tjera ukrainase, por edhe nga Rusia. Elis Bakaj, talenti i Partizanit, i cili kohët e fundit është thirrur rregullisht në përfaqësuese, mund të largohet nga të kuqtë në drejtim të Gjermanisë, nëse oferta financiare e klubeve që e kanë kërkuar do të kënaqë kërkesat e larta të krerëve të klubit të kuq.

Mbrojtja- Dyshja kosovare, Dallku e Curri, është padyshim më e përfolura gjatë kësaj vere. Për dy mbrojtësit e përfaqësueses interesohen shumë skuadra. Madje, pak kohë më parë u përfolën edhe Herta e Berlinit dhe Everton. Problemi i tyre është kontrata që kanë me klubin ukrainas të Vorskla Poltavës dhe nëse kjo çështje zgjidhet, atëherë sipas të gjitha gjasave lojtarët do të spostohen në ndonjë skuadër gjermane të Bundesligës 1. Një tjetër mbrojtës kuqezi që mund të largohet nga skuadra aktuale është Kristi Vangjeli, i cili sezonin e fundit nuk arriti të luajë sistematikisht te Aris. Sipas menaxherëve shqiptarë, për të interesohen ekipe gjermane të Bundesligës 2, por problem ka qenë kërkesa e lartë e klubit grek për kartonin e lojtarit.

Portierët - Reparti i mbrojtësve ekstrem është më i stabilizuari për momentin. Arjan Beqaj u shpall kampion i Qipros me Anorthosis Famagustën dhe nuk ka ndërmend të lëvizë. Isli Hidi nënshkroi pak ditë më parë me ekipin qipriot Alqi Larnaka një kontratë 2-vjeçare dhe të paktën për këtë sezon nuk ka gjasa që të lëvizë. Ndërkohë që Ilion Lika vështirë se mund të largohet këtë verë nga rusët e FC Terek Groznit, skuadër ku është përshtatur mjaft mirë dhe për më tepër ka pak kohë që është transferuar atje.

Të tjerët-Andi Lila, qendërmbrojtësi i përfaqësueses shqiptare që aktivizohet te Besa, pëlqehet nga disa skuadra të huaja. Madje media italiane ka bërë të ditur se lojtari po vëzhgohet edhe nga Palermo. Samir Ujkani, portieri i përfaqësueses U-21, mund të transferohet te Leçe ose te Modena deri më 31 gusht. Xhevahir Sukaj, sulmuesi i Vllaznisë dhe i përfaqësueses U-21, kërkohet gjithashtu nga disa klube bullgare dhe nga ekipe të Bundesligës 2 dhe ka shumë mundësi që ai të ndryshojë ekip gjatë kësaj vere.

Të stabilizuarit, ata që nuk lëvizin

Altin Lala, kapiteni i përfaqësueses shqiptare, tashmë 32 vjeç do të qëndrojë te Hanoveri, madje sipas të gjitha gjasave do ta mbyllë në këtë skuadër karrierën, ku aktivizohet prej 10 sezonesh. Për mesfushorët Klodian Duro e Jahmir Hyka nuk pritet më asnjë surprizë, sepse sapo kanë nënshkruar për skuadra të reja. Duro firmosi për qipriotët e Omonias, ndërsa Hyka firmosi disa javë më parë për gjermanët e Mainc 05 që luan në Bundesligën 2 gjermane. Besart Berisha, i cili sapo është rikthyer në fushë pas një dëmtimi të rëndë, nuk ka ndërmend të largohet nga anglezët e Bërnleit. Edhe sulmuesi Edmond Kapllani nuk ka dëshirë të largohet nga Karlsruhe, të paktën jo këtë verë. Altin Haxhi është sistemuar mjaft mirë te Apoel Nikosia, kështu që as ai nuk ka ndërmend të ndryshojë skuadër.

SHIFRA

10 milionë ofroi skuadra e Evertonit për mesfushorin e Kombëtares shqiptare, Lorik Cana, por Marseja e refuzoi menjëherë ofertën e klubit anglez, duke e cilësuar të pashitshëm futbollistin.

4 janë lojtarët e Kombëtares që kanë ndryshuar skuadër gjatë kësaj vere. Bogdani (nga Livorno te Kievo), Hyka (nga Tirana te Mainc 05), Duro (nga Tirana te Omonia) dhe Hidi (nga Krivbas te Alki).

3.5 milionë euro pagoi klubi i Maincit për të marrë shërbimet e Jahmir Hykës. Kjo është transferta me shtrenjtë për këtë verë, për sa i përket lëvizjeve të futbollistëve shqiptare.

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Tue, 09 Sep 2008 , 22:35

vllaznia1919 wrote:Prit se tesh Dallkun po e kerkon me INSISTIM Evertoni! :lol: :lol: :lol: :lol:
Sa te marum jena.;ire se nuk po shkojne kerkun por edhe dalin neper gazeta e bajne reklama kote ja shkon atje ja shkon dikun tjeter!
Simas shtypit mashtrus shqiptar:
Muzaka-Nantes
Bakaj-Borussia Dortmund
Sukaj-Tus Koblenz
Lika-Sion
Shkembi-Metallurg Donetsk
Dallku-Everton
Curri-Sunderland
Leci-Young Boys
Etj,etj,etj,etj!Ta shofim sa prej ktyne transferimeve te mundshme do te realizohen.
pash zoten mare vllazen me thoni se prej ketyre thashethemve sa u banen realitet

ZERO ME BISHT


MAN IN REDBLUE A I KERKOVE LEGJIONARET QE KU TA KTHYNEN PERGJIGJEN
MEMELLI DHE AGOLLI TE TIRANA
PLAKU TE DINAMO
E NEJ TJETER RRUGES PER NE VENDLINDJE ASHT :evil:
i perjashtuar

Post Reply