Prag ndeshja Vllaznia - Napoli

Lajme te fundit nga Vllaznia

Moderators: GOLDIAN, Miri, vllaznia1919

Post Reply
Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Prag ndeshja Vllaznia - Napoli

Post by Edmond-Cela » Mon, 11 Aug 2008 , 20:00

Klubi Vllaznia, hapje origjinale ndeshjes kunder italianeve

Afrimi i ndeshjes me Napolin natyrisht qe eshte duke shtuar edhe emocionet e drejtuesve te klubit shkodran. Ata po marrin te gjitha masat ne menyre qe gjithçka te shkoje mire sa i takon pergatitjeve per kete eveniment te rendesishem siç e quajne sfiden kunder ish-skuadres se Maradones. Per ta bere edhe sa me te bukur ceremonine e fillimit te ndeshjes, eshte menduar nje gjetje shume e bukur. Kater prej figurave me te medha te futbollit shkodran ne vite dhe pikerisht Ramazan Rragami, Sabah Bizi, Medin Zhega dhe Paulin Ndoja do zbresin ne tapetin e blerte para fillimit te ndeshjes per t’u thene nga dy fjale tifozeve te Vllaznise por edhe futbollisteve te saj. Detaje te tjera se çfare do ngjase nuk behen te ditura megjithate prania e ketyre kater yjeve ne fushe, flet vete. Per historine e se shkuares se futbollit shkodran por edhe kete te tanishmen qe po shkruan jo pak ngjarje te rendesishme siç eshte takimi i se enjtes me Napolin.
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Mon, 11 Aug 2008 , 20:03

-Kuqeblute sot te grumbullur deri te enjten

Ne mesditen e sotme ekipi shkodran do grumbullohet si zakonisht ne ambjentet e hotel “meteor” dhe aty do qendroje deri ne diten e ndeshjes kunder Napolit. Trajneri Canaj kerkon t’i kete futbollistet e tij te karikuar ne maksimum dhe njekohesisht edhe nen kontroll sepse per te nuk eshte çudi nese italianet ndalen ne Shkoder. Dje ekipi ka zhvilluar vetem nje seance dhe ajo eshte kryer ne kompleksin “Zmijani”.
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Post by loroborici » Wed, 13 Aug 2008 , 01:58

Mue me duket se boll kena ba simjet ne Evrope. Me ke i fije realista. Koperin e munem, por ma gjat skena me ba gje se Napoli asht klas tjeter futbolli.
Vllaznia ne zemer
Image

PARTIZANI
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 945
Joined: Fri, 18 May 2007 , 16:25
Location: ITALIA
Contact:

Post by PARTIZANI » Wed, 13 Aug 2008 , 18:45

duhet te jet mir te jesh realista por mendoj se per tifozat e zjarrte asgje s'eshte e pamundur
FORCA DEMAT E KUQImage

ultras_agon
I Sapoardhur
I Sapoardhur
Posts: 2
Joined: Fri, 25 Jul 2008 , 16:47
Location: Prishtinëëë

Post by ultras_agon » Fri, 15 Aug 2008 , 10:42

Desha te them edhe une diqka per ndeshjen e mbremshme.... mbrojtja e e vllaznis ishte e pergjumur, deri ne minutat e 30 loja e vllaznis ishte e perlqyshme por pastaj filloj ajo renja drastike e ritmit te lojes me pesimin e gollit te pare, pastaj pakujdesia ne mbrojtjen e vllaznis ne fillim te pjeses se dyte i kushtoj me goll gje qe ndikoj shum ne moralin e lojtareve te vllaznis dhe keshtu erdhi edhe goli i trete, goli i 2 dhe 3 kishin gjashmeri pothuajse akcioni i njejt (vetem se golli 2 ishte me kemb; 3 me kok)me duket se ka qen TELI aj "Lojtari i Pergjumur i Mbrojtes Vllaznis" i vetmi qe eshte mundu sadopak me disa depertime ne pjesen e par ka qen LIKA(nese nuk e kam ngatrruar emrin)....

Kam edhe disa pyetje:
1.Pse nuk ka pas atmosfer "ULTRAS" ka mungu organizimi apo ndonje problem tjeter tu e dit faktin qi kjo osht loj qi ka zhgju interesim sadopak te madh ne Evrop !!
2.Pse ne Tribunat e Kuq e Bluve ka qen 1 transparent me mbishkrim "Fernando Torres"(apo une kam pare gabim)
3.Pse transparenti ULTRAS VLLAZNIT nuk ka qen ne Tribunen e KuqeBluve

shpresoj qe tu mos jem bere monoton me kete shkrim :oops: :D
Ultras Plisat
Ultras Dardanet
Image

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Fri, 15 Aug 2008 , 16:18

Nuk je ba absolutisht monoton dhe pytjet jane te drejta.
Pytjes te pare dhe te tret ti jap pergjigje me dy fraza:Drejtusit shkerdh..... e kan fajin per qdo gja.Dhe ka ken proteste e Vllaznive ultras deri sa te jene kta drejtusa=Mashtrusa.
Per sa i perket trasparentin Fernando Torres asht krahasim qe i bahet Sukajt mas u gabosha.Sukaj-F.Torres shkodran.
Per ndeshjen skam qa me thane se u dinte do te ishte shum e veshtire per ne.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Post by loroborici » Fri, 15 Aug 2008 , 20:03

JU KA THAN PARA NESHJES, QI SKENA MUJT ME BA GJA. KLUBET ITALIANE JAN NJE KLAS SHUME MA NAL SE FUTBOLLI JON. MA SHUM ZDI CAR ME THAN
Vllaznia ne zemer
Image

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Fri, 15 Aug 2008 , 21:51

vllaznia1919 wrote:Nuk je ba absolutisht monoton dhe pytjet jane te drejta.
Pytjes te pare dhe te tret ti jap pergjigje me dy fraza:Drejtusit shkerdh..... e kan fajin per qdo gja.Dhe ka ken proteste e Vllaznive ultras deri sa te jene kta drejtusa=Mashtrusa.
Per sa i perket trasparentin Fernando Torres asht krahasim qe i bahet Sukajt mas u gabosha.Sukaj-F.Torres shkodran.
Per ndeshjen skam qa me thane se u dinte do te ishte shum e veshtire per ne.
redblueboys asht online. ishalla po na jep nai info :?

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Fri, 15 Aug 2008 , 22:58

Tjeta juj.

Sa i takon Vllaznit Ultras nuk kane ken ne stadium te organizum per shkak te protestes kunder drejtusave te Vllaznise te cilet nuk kane mbajt here mas here premtimet!!!
Vllaznit Ultras ka disa ndeshje qe nuk jane prezent te stadium me trasparentat dhe tifon e tyne!!!

Sa i takon ndeshjes, u dihej qe Vllaznia nuk e ka forcen qe t'ju kundervinte nji skuadre te serie A. Sdq une jam i knaqun me shpirtin luftarak qe kane tregu disa prej lojtareve.
Sa i takon Telit, ska pas si me ken ne forme pasi bashke me Liken dhe Sukaj jane bashku me ekipin vetem te marten 12 gusht.pasi per 1 jave kane ken ne prove tek ekipi turk i Hacetepe!!! Si marr vesht se si i kane ba llogarite drejtusit tone duke largu per prove 3 lojtare baze !!!!
Vllaznit Ultras

Image

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Sun, 17 Aug 2008 , 15:16

Admin wrote:Tjeta juj.

Sa i takon Vllaznit Ultras nuk kane ken ne stadium te organizum per shkak te protestes kunder drejtusave te Vllaznise te cilet nuk kane mbajt here mas here premtimet!!!
Vllaznit Ultras ka disa ndeshje qe nuk jane prezent te stadium me trasparentat dhe tifon e tyne!!!

Sa i takon ndeshjes, u dihej qe Vllaznia nuk e ka forcen qe t'ju kundervinte nji skuadre te serie A. Sdq une jam i knaqun me shpirtin luftarak qe kane tregu disa prej lojtareve.
Sa i takon Telit, ska pas si me ken ne forme pasi bashke me Liken dhe Sukaj jane bashku me ekipin vetem te marten 12 gusht.pasi per 1 jave kane ken ne prove tek ekipi turk i Hacetepe!!! Si marr vesht se si i kane ba llogarite drejtusit tone duke largu per prove 3 lojtare baze !!!!

A dihen arsyet konkrete te bojkotimit ?
A kan vu nai afat/ultimatum Vllaznit Ultars?
Si do te veprohet ne te ardhmen?

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Sun, 17 Aug 2008 , 15:24

MrB me duket vedi si zedhandes shtypi :lol: :lol: :lol:

E kam tu lujt se masandej pa me shani :)

edhe ne nji postim tjeter kam shkru dicka rreth ksaj gjaje, gjithmone me aq sa di, pa e sitoj ma poshte:
KKB, me than te drejten nuk jam ne brendsi te gjanave kshu qe nuk mundem me fol me kompetenca, por me sa di une protesta asht edhe per mas blerjen e lojtarve per sezonin e ri, tifozave nuk i asht dhan nji vend i caktum ne tribune, me sa di une i asht kerku drejtusave qe me e majt gjithmone harkun e hapun ku me u vendos V-U. pervec ksaj nuk perjashtoj ndihmen ne baze materiale, dmth per mbeshtetje ne bazen materiale per koreografite e V-U.

Ma shume per kta gjana duhet me fol djemt qe jane ne Shkoder e qe jane ma ne kontakt me klubin qe merren me organizimin ne stadium.
Vllaznit Ultras

Image

Post Reply