Lajme mbi kundershtaret e ardhshem te kombetares tone

Diskutoni rreth ekipit tone Kombetares ,futbollisteve te saj , etj.

Moderator: GOLDIAN

Post Reply
vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Lajme mbi kundershtaret e ardhshem te kombetares tone

Post by vllaznia1919 » Thu, 01 Sep 2005 , 13:52

Kazakistani me mungesa, zbret sot në Tiranë

Skuadra kombëtare e Kazakistanit dhe ajo U-21 (Shpresa) do të vijnë sot në Tiranë. Ata do të vendosen menjëherë në hotel “Tirana International”, në qendër të kryeqytetit, prej nga U-21 do të niset për në Lushnjë të premten në mëngjes. Ndeshja e Shpresave, pra, do të luhet në stadiumin “Roza Haxhiu” të Lushnjës në orën 17:00 të së premtes, ndërsa ajo e dy përfaqësueseve në “Qemal Stafa”, në orën 20:00. Trajneri i Shpresës shqiptare Lika, ka bërë pardje një testim, në një miqësore me U-19, por ku ekipi i tij ka humbur me rezultatin e thellë 0-4. Mbrojtësi i përfaqësues kazake dhe i skuadrës ruse Tomsk, Aleksandr Familtsev, nuk do të luajë në ndeshjen e së shtunës, ndaj Shqipërisë në Tiranë. Këtë e lajmëroi dje gazeta kazake, “Karavan”. Madje, Familtsev është në dyshim edhe për ndeshjen ndaj Greqisë. Futbollisti u dëmtua në ndeshjen e fundit të ekipit të tij, në kampionatin rus. Ndërkaq lojtari tjetër, Karpovich, ndihet më mirë pas dëmtimit dhe ka shpresa të luajë.

Kazakistani

Portierë: Yuri Novikov (Irtysh Pavlodar), David Loriya (Shakhtyor Karagandy), Sergei Stepanenko (Taraz)

Mbrojtës: Igor Avdeyev (Shakhtyor Karagandy), Samat Smakov (Kairat Almaty), Farkhadbek Irismetov (Kairat Almaty), Alexander Kuchma (Ruch Chorzóë), Alexander Familtsev (Tom Tomsk), Maxim Zuyev (Vostok), Rinat Dubinsky (Uralan Elista);

Mesfushorë: Ruslan Baltiyev (Shinnik Yaroslavl), Andrei Travin (Alma-Ata), Sergei Larin (Alma-Ata), Maxim Azovsky (Alma-Ata), Andrei Karpovich (Kairat Almaty), Maxim Nizovtsev (Tobol Kostanay), Nurbol Zhumaskaliyev (Tobol Kostanay), Anton Chichulin (Zhenis Astana), Nikita Khokhlov (Zhenis Astana), Maksat Baizhanov (Irtysh Pavlodar), Alexei Shakin (Vostok)

Sulmues: Oleg Litvinenko (Alma-Ata), Denis Rodionov (Atyrau), Alexander Krokhmal (Ordabasy Shymkent), Daniyar Kenzhekhanov
(Vostok).

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Sun, 02 Oct 2005 , 13:30

Ja Ukraina kunder Shqiperise

Portiere: Shovkovskiy (Dynamo Kyiv), Startsev (Kryvbas Kryvyi Rih); Mbrojtes: Nesmachniy (Dynamo Kyiv), Vaschuk (Dynamo Kyiv), Fedorov (Dynamo Kyiv), Shevchuk (Shakhtar), Rusol (Dnipro), Radchenko (Dnipro); Mesfushore: Gusev (Dynamo Kyiv), Rotan (Dynamo Kyiv), Tymoschuk (Shakhtar), Husin (Krylya Sovetov), Nazarenko (Dnipro), Rykun (Dnipro), Shelayev (Dnipro), Schyschenko (Metalurh Donetsk); Sulmues: Bielik (Shakhtar), Vorobey (Shakhtar), Shevchenko (Milan), Voronin (Leverkusen), Venhlinskiy (AEK).

Post Reply