Vllaznia serish "KURIT" Shkodren !!!!

Ketu ndodhet te gjithe ato tema, te cilat jane te vjetra apo ne te cilat nuk diskutohet.
Post Reply
vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Sun, 27 Apr 2008 , 11:24

Nuk mundem me e thane ktu. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Sun, 27 Apr 2008 , 13:59

vllaznia1919 wrote:Nuk mundem me e thane ktu. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
thuje naqe se po me ban kurioz :roll:
i perjashtuar

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Sun, 27 Apr 2008 , 14:27

Un e kisha fute ne burg at presidentin tone per:Shkerdhatacion e propagande! :lol: :lol: :lol: :lol:
Kerkoj falje per fjalorin!
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Sun, 27 Apr 2008 , 18:25

vllaznia1919 wrote:Un e kisha fute ne burg at presidentin tone per:Shkerdhatacion e propagande! :lol: :lol: :lol: :lol:
Kerkoj falje per fjalorin!

Hhahahahhaha hahahahahha
Vllaznit Ultras

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Sun, 27 Apr 2008 , 19:12

vllaznia1919 wrote:Un e kisha fute ne burg at presidentin tone per:Shkerdhatacion e propagande! :lol: :lol: :lol: :lol:
Kerkoj falje per fjalorin!
pa te padis te admini se ca ke than :lol:
i perjashtuar

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Mon, 28 Apr 2008 , 19:14

Muuuuuuuuuuuuu? :lol: :lol: :lol: :lol:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Mon, 28 Apr 2008 , 21:41

vllaznia1919 wrote:Muuuuuuuuuuuuu? :lol: :lol: :lol: :lol:
ja ty po ate qe den me fut ne burg :lol:
i perjashtuar

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Wed, 30 Apr 2008 , 15:22

Ashtu pa. :lol: :lol: :lol: :lol:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Locust
I perjashtuar
I perjashtuar
Posts: 20
Joined: Wed, 04 Feb 2009 , 15:10

Re: Vllaznia serish "KURIT" Shkodren !!!!

Post by Locust » Thu, 05 Mar 2009 , 16:24

NUK JAM ASPAK DAKORD ME KETE LLOJ TEME:

1. Se pari shkruhet "korit" dhe jo "kurit" ose e ke shkruar ashtu per ndonje efekt leksikor qe une s'e kap.

2. Se dyti, futbolli s'eshte bere per te nderuar apo koritur, por per te dhene kenaqesi (dhe merzi). Koritja s'i ka ngel Shkodres me i mardh nga Vllaznia, po nga ca gjana te tjera.

3. Kur ekipi humbet, ka nevoje per perkrahje, jo per kryqezim.

4. Mendoj se futbollistet luajne fillimisht per veten, per te mbajtur familjet, pastaj per qytetin.,

Pra, keshilla ime eshte: shikojeni futbollin te shkeputur nga patriotizmi, krenaria qytetare,
e keto lloj virtytesh qe duhet te burojne nga burime te tjera dhe jo nga sporti.

Locust
I perjashtuar
I perjashtuar
Posts: 20
Joined: Wed, 04 Feb 2009 , 15:10

Re: Vllaznia serish "KURIT" Shkodren !!!!

Post by Locust » Thu, 05 Mar 2009 , 16:29

Edhe mos bani a thua se Vllaznia (apo Shkodra) eshte gjithmone e persekutume e i bahen padrejtesina vetem asaj, sikur ajo eshte viktime e ku di une. Po i humbim pike vetes dhe qytetet e tjera po merziten me natyren tone qe vetem turfullojne, ankohena, qahena. Kaq kisha.

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Vllaznia serish "KURIT" Shkodren !!!!

Post by Skodrinon » Thu, 05 Mar 2009 , 17:21

a je i sigurt qi je shkodran a?

Ujku
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 830
Joined: Fri, 19 Dec 2008 , 20:57

Re: Vllaznia serish "KURIT" Shkodren !!!!

Post by Ujku » Thu, 05 Mar 2009 , 17:41

Locust wrote:Edhe mos bani a thua se Vllaznia (apo Shkodra) eshte gjithmone e persekutume e i bahen padrejtesina vetem asaj, sikur ajo eshte viktime e ku di une. Po i humbim pike vetes dhe qytetet e tjera po merziten me natyren tone qe vetem turfullojne, ankohena, qahena. Kaq kisha.
JO mar grup nuk po qahet kush po kur ka rezultate te kqija
tifozat esht normale me kritiku e me ngrit zerin
ehe qytetet tjera ankohen kur u bahen padrejtesi
kurse Admini kur ka shkru na koriten ka pas te drejt megjithse esht nji shkrim
qe asht ba shum koh me par.

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Vllaznia serish "KURIT" Shkodren !!!!

Post by Skodrinon » Thu, 05 Mar 2009 , 18:21

Ky jo vetem qi nuk asht shkodran, por as nuk i njef hiç shkodrant.
Iher aludon per "ca gjana te tjera" qi e koritkan(thuhet edhe kurit) Shkodren qi nuk e di kush kekan. E dyta: askush nuk mundet me na dhane leksion per perkrahje te ekipit. Mjafton me pa numrin e tifozave qi e ndjekin.
Qytetet e tjera po u merzitkan me natyren tone. Ne qahena, turfullojme.... ahahahaahaha
Edhe ma anti-shkodrani nuk i mohon shkodranve natyren e gzushme e me humor. Ky na thot qi kekena t'merzitshem.
Kush ka ken qyteti ma i persekutum qysh pe 44-shit e ktej mundesh me e pa ne librat e historis. Megjithate, na na Shkoder kena nji shprehje: "as s'kena as s'na marohen"
Gjej nji shkodran ta tregojne ça don me than e ke me e kuptu folozofine e shkodranve.

ps: Nqs nuk e kupton shkodranishten, m'thuj se e shkruj mesazhin n'gjuhe letrare

REINIS
Fanatics
Fanatics
Posts: 538
Joined: Tue, 24 Feb 2009 , 21:19
Location: TIRON, ku tjeter?

Re: Vllaznia serish "KURIT" Shkodren !!!!

Post by REINIS » Thu, 05 Mar 2009 , 20:51

Locust wrote:NUK JAM ASPAK DAKORD ME KETE LLOJ TEME:

1. Se pari shkruhet "korit" dhe jo "kurit" ose e ke shkruar ashtu per ndonje efekt leksikor qe une s'e kap.

2. Se dyti, futbolli s'eshte bere per te nderuar apo koritur, por per te dhene kenaqesi (dhe merzi). Koritja s'i ka ngel Shkodres me i mardh nga Vllaznia, po nga ca gjana te tjera.

3. Kur ekipi humbet, ka nevoje per perkrahje, jo per kryqezim.

4. Mendoj se futbollistet luajne fillimisht per veten, per te mbajtur familjet, pastaj per qytetin.,

Pra, keshilla ime eshte: shikojeni futbollin te shkeputur nga patriotizmi, krenaria qytetare,
e keto lloj virtytesh qe duhet te burojne nga burime te tjera dhe jo nga sporti.
Vetem i pytje kom un... Ti car do ktu??? Nuk e kom n kuptimin shkodron, tironas, lab a tjeter, por n kuptimin qi ti nuk je tifoz. Vetem duke lexu ate "rregullin 2" tatin kuptohet qi shkalla me e nolt qi ti mund t arrish osht "DASHAMIRES FUTBOLLI" se per "TIFOZ" as qi menohet.
Tem falin tifozat e shkodres se un mase duhet ta myllsha gojen e mos folsha fare, por nuk nejta dot. Un nuk arrij ta konceptoj se si mas i neshje t hume t TIRONES un mos merzitem. Kur n fakt i not perpara neshjes rri gjith noten pa gjum. Dhe besoj se edhe shumica e cunave ktu kon te njojtat "simptoma". Masnej mesa di un, ne nei her nuk kemi kryqzu ekipin, por edhe kur shajm shajm lojtar e individ ne vecanti. Por kurr smun t perdoresh ".... Vllaznin" ose "....TIRONEN", t cilat jon te shenjta per ne. Edhe e funit, lojtaret nuk mun t lujn kurr per vete, per familjen, per shoket e n fun, po i ra rradha edhe per TIRONEN\SHKODREN. Pikrisht kjo osht ajo qi i ka dhon fun futbollit sot, sepse dikur kur lojtaret luanin pa shperblime pa gjo por vetem sepse e nishin dhe se e kishin n gjak edhe stadiumet ishin plot. :wink:

P.S. FOOTBALL IS FOR YOU AND ME, NOT FOR FUCKING INDUSTRY!!!
NUK KA MO KAMPIONATE
AS KUPA REPUBLIKE
HIKU, HIKU KOHA E BYROS POLITIKE
(per dinamon, partizonin)

kristiani
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 624
Joined: Sat, 05 Feb 2005 , 22:27
Location: France

Re: Vllaznia serish "KURIT" Shkodren !!!!

Post by kristiani » Thu, 05 Mar 2009 , 21:10

Skodrinon wrote:Ky jo vetem qi nuk asht shkodran, por as nuk i njef hiç shkodrant.
Iher aludon per "ca gjana te tjera" qi e koritkan(thuhet edhe kurit) Shkodren qi nuk e di kush kekan. E dyta: askush nuk mundet me na dhane leksion per perkrahje te ekipit. Mjafton me pa numrin e tifozave qi e ndjekin.
Qytetet e tjera po u merzitkan me natyren tone. Ne qahena, turfullojme.... ahahahaahaha
Edhe ma anti-shkodrani nuk i mohon shkodranve natyren e gzushme e me humor. Ky na thot qi kekena t'merzitshem.
Kush ka ken qyteti ma i persekutum qysh pe 44-shit e ktej mundesh me e pa ne librat e historis. Megjithate, na na Shkoder kena nji shprehje: "as s'kena as s'na marohen"
Gjej nji shkodran ta tregojne ça don me than e ke me e kuptu folozofine e shkodranve.

ps: Nqs nuk e kupton shkodranishten, m'thuj se e shkruj mesazhin n'gjuhe letrare
Taman i ke than naqe dan me na msu neve qar temash me vu kja a shpija jone mar vlla...
FORZA VLLAZNIA

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Vllaznia serish "KURIT" Shkodren !!!!

Post by Skodrinon » Thu, 05 Mar 2009 , 21:14

Ma e keqja asht se thot jam shkodran. Ti thuje at qi don me thane pa u masku

shv13
Moderator
Moderator
Posts: 1174
Joined: Mon, 24 Jul 2006 , 19:25
Location: torino
Contact:

Re: Vllaznia serish "KURIT" Shkodren !!!!

Post by shv13 » Thu, 05 Mar 2009 , 21:40

mire se nuk ka le n shkoder se s ka se si kur thote se duhet te lujne per vedi ma pare...po at bluze qe e veshin tesh 90 vjet kuqeblute per ca e ka per zbukurim a?
cdo skuader identifikohet me qytetin,sado e merdhitun me kene...mire se na jena mrapa po edhe milanezet jane mrapa qe per cdo derbi i bertasin njena tjetres tribunat "milano siamo noi"?
mandej koritja i vjen shkodres sidomos prej pseudoshkodranve(gjithmone nqs e ke ndoj rrem shkodret ndokund) si puna jote....(me m fale po e kerkove vete..)

reinis komenti i pare i joti qe po m pelqen(mbas atij ku ke shkru se je me bajernin.. :lol: :lol: :lol: )
kuq e blu asht flamuri,
qe valvitet ne shkallet prej guri,
tane tjereve diftonja,
si tradhtojme kurre na kta bojna...

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Re: Vllaznia serish "KURIT" Shkodren !!!!

Post by vllaznia1919 » Thu, 05 Mar 2009 , 22:32

Reinis mas e qaj kryt se ke thane ate qe u dote.
Skam qa me thane ma teper un se ta kan qendis shokt muhabetin por ne kjofte se e ke kaq bezdi mas u llodh me lexu shkrimet tona.Se tifozlleku ky asht,ankime,gzime,grindje etj etj.
Ja kalosh mire.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Vllaznia serish "KURIT" Shkodren !!!!

Post by Man in Redblue » Fri, 06 Mar 2009 , 14:02

shv13 wrote:reinis komenti i pare i joti qe po m pelqen(mbas atij ku ke shkru se je me bajernin.. :lol: :lol: :lol: )
:D :D Reinisi po fillon me ba perparime ngadal, sot njivjet e kena tifoz tvllaznise.
Gjithsesi, si tifoz i bayernit fiton pike shume ne kyt forum ku mbizoterojne "gjermanet" :D :D

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: Vllaznia serish "KURIT" Shkodren !!!!

Post by Miri » Fri, 06 Mar 2009 , 14:07

Man in Redblue wrote:
shv13 wrote:reinis komenti i pare i joti qe po m pelqen(mbas atij ku ke shkru se je me bajernin.. :lol: :lol: :lol: )
:D :D Reinisi po fillon me ba perparime ngadal, sot njivjet e kena tifoz tvllaznise.
Gjithsesi, si tifoz i bayernit fiton pike shume ne kyt forum ku mbizoterojne "gjermanet" :D :D
Skeni faj jooooo kaq vite ju ka ardh gjermani hakut edhe prep jeni me to "Ballista"

Post Reply